Skoči na vsebino

Bencinska črpalka MOL


_Fingi_

Priporočene objave

Jst sem bil obtožen de sem odpeljal brez plačila, na bencinski pa sploh nisem tankal ampak sem samo napumpal gume (na motorju). Policija je pršmela takoj... Tisti ki je bencin odpeljal je bil takrat že zlo deleč :whistle:. Za pogledat posnetke pa sm jih mogu jst spomnt :krneki:. Pa fora je bla v tem da je blo ukradenih 45l benza, meni jih drži 15l... Po celotni zadevi mi je petrol častil da sm natoču zastonj benzin...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko kdo pove, kam jih moraš prijavit da jim pridejo preverit točno delovanje točilne naprave, ker jih je treba če toliko goljufajo, PRASCI OGRSKI :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oseba pred mano je plačala s petrolovo Magno kartico zato je bila stornacija računa verjetno sploh mogoča.

Kakšen znesek so ji ponovno obračunali ne vem, mislim pa da pravilen.

Na kakšen način so ji le bremenili kartico, brez podpisa in PIN-a? Na slipu se pa itak ne vidi celotna številka kartice. Stornirajo lahko le transakcijo po št. transakcije. Delno storniranje zneska, na POS terminalu, pa ni mogoče.

Ti pa znajo mučkat :whistle:

PS.: Samo na glas razmišljam....

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko kdo pove, kam jih moraš prijavit da jim pridejo preverit točno delovanje točilne naprave, ker jih je treba če toliko goljufajo, PRASCI OGRSKI :angry:

Na kakšno zvezo za varstvo potrošnikov.

Malo čudno se mi zdi, da bi lahko s samo pumpo goljufali, ker zagotovo mora biti opremljena s posebnim certifikatom in na določeno časovno obdobje pregledana :hmm: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stornirajo lahko le račun, ne morejo stornirat že opravljene transakcije s plačilno kartico.....celoten ali delni znesek računa krijejo s kešom iz blagajne....seveda če so gospodje pri volji :naughty:

če se take stvari res dogajajo je potrebno zadevo spravit v širšo javnost, :whistle: :krneki: zakaj bi pajaci guljofali in služli na naš račun ....seveda s tem ni rečeno da kar vsi guljufajo :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stornirajo lahko le račun, ne morejo stornirat že opravljene transakcije s plačilno kartico.....celoten ali delni znesek računa krijejo s kešom iz blagajne....seveda če so gospodje pri volji :naughty:

če se take stvari res dogajajo je potrebno zadevo spravit v širšo javnost, :whistle: :krneki: zakaj bi pajaci guljofali in služli na naš račun ....seveda s tem ni rečeno da kar vsi guljufajo :nono:

Točno tako! Blagajna pa mora štimat! Pri obračunu mora biti pokasiranega toliko denarja, da pokrije iztočeno gorivo. Manjko je treba pokriti iz svojega žepa, višega pa ima "obratno" pot :evilgrin: . Logično ne? V omenjenem primeru so stornirali račun, stranki pa bi morali vrniti denar z nakazilom oz. položnico ali pa jo pisno obvestiti o napaki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko kdo pove, kam jih moraš prijavit da jim pridejo preverit točno delovanje točilne naprave, ker jih je treba če toliko goljufajo, PRASCI OGRSKI :angry:

Volumetri na bencinskih črpalkah so zakonsko regulirana merila, tako kot vsa merila, ki služijo odmeri količine prodanega blaga. To pomeni da morajo biti v rednih intervalih, ki so predpisana z zakonom , pregledana s strani podjetja, ki je akreditirano za pregled takih meril. Akreditacijo podeljuje državna inštitucija, ki se ji reče Slovenska akreditacija. Na vsaki črpalki imaš nalepko z datutom, kdaj je bilo nazadnje pregledano, oz. do kdaj pregled velja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko kdo pove, kam jih moraš prijavit da jim pridejo preverit točno delovanje točilne naprave, ker jih je treba če toliko goljufajo, PRASCI OGRSKI :angry:

bučman, to pa piše lepo na samem črpalnem mestu... inštitut za meroslovje ali nekaj takega ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stornirajo lahko le račun, ne morejo stornirat že opravljene transakcije s plačilno kartico.....

Transakcija se lahko stornira, če je to storjeno pred "zaključkom" POS-a, še isti dan. Stornira se celotna transakcija in ne delna (na papirčki, ki ga dobiš piše številka transakcije)

Primer:

Plačaš s kartico in ti narobe vtipka znesek...se zajebe pri decimalni vejici. Takšna transkacija se celotno stornira in naredi nova z pravilnim zneskom (ponovno potegne kartico).

Ne morejo pa narediti novo transakcijo brez kartice.

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brez paniike, moje izkušnje z MOLOM so že nekaj let pozitivne, ne bom se spuščal v podrobnosti ampak zadeva se zdi kar verjetna oz. vsaj mogoča predvsem, ker vse skupaj pripisujem človeškemu faktorju in ne toliko stroju - bencin avtomatu, ki se v končni fazi lahko tudi pokvari.........

Bolj me skrbi dejstvo da je človek moral imeti nekaj ur časa in potrpljenja, da je zadevo do neke mere uredil...... po treba več ZKPja (beri zdrave kmečke pameti) kot pa avtomatizma, jebi ga vsi in vse je zmotljivo, treba dvakrat preverit za svoj sold ali €

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bučman, to pa piše lepo na samem črpalnem mestu... inštitut za meroslovje ali nekaj takega ...

Po tvoji logiki moraš mesarja, ki te zgoljufa pri tehtanju prijaviti Libeli Celje??? Pa kdo je bučman :whistle: ! Eni samo testirajo aparate, tržne inšpekcije, varstvo potrošnikov,..... pa ščitijo potrošnike in so naslov za pritožbe :o .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po tvoji logiki moraš mesarja, ki te zgoljufa pri tehtanju prijaviti Libeli Celje??? Pa kdo je bučman :whistle: ! Eni samo testirajo aparate, tržne inšpekcije, varstvo potrošnikov,..... pa ščitijo potrošnike in so naslov za pritožbe :o .

samo prej ko ti enim, drugim ali tretjim dokažeš da nisi zajc si brez jajc :yea1: :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa vi menite? Je res šlo za nateg(poskus natega?), ali mogoče kakšno mehansko okvaro?

Em ja...to ni bilo prvič.... :unsure: ....poznam več podobnih primerov...sploh pa, če bi bila okvara, bi vsaj opozorili lahko in poskrbeli, da se čimprej odpravi ali karkoli ukrenili. :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
Em ja...to ni bilo prvič.... :unsure: ....poznam več podobnih primerov...sploh pa, če bi bila okvara, bi vsaj opozorili lahko in poskrbeli, da se čimprej odpravi ali karkoli ukrenili. :BUA:

Mislim, da je ta dotični preveč kompliciral - sploh tole s policijo in kamerami.

Zgodilo se je lahko naslednje:

- prejšnji stranki se gorivo ni obračunalo, pa je sedaj na računu bilo dvojno gorivo - samo en čas - mislim da 2 min razmaka med točenjem je mogoče, da se to zgodi - potem se pumpa sama blokira - ne da se tankati, doker je črpalkar ne da na nulo

- črpalka je potegnila zrak (premalo skrbijo za nivo goriva v rezervoarjih pod zemljo)

- črpalka se je pokvarila - čeprav vam povem, da se to ne zgodi kar tako

Dvomim, da bi nekdo hotel koga namerno nategniti.

Nekateri natankajo, pa se z avtom peljejo 10m naprej, da plačajo. Nekdo pride za njimi - ter takoj začne tankati. Zato je pravilo,da ne premakni vozila dokler ne plačaš.

Črpalkarji seveda tudi namerno nategujejo, veste - samo firme za prodajo nafte so jim to (skoraj) že preprečile - avtomatični obračun, kamere, primopredaja goriva. Ko črpalkar ODPRE pokrov podzemnega rezervoarja - sistem to zabeleži. PO polnjenju rezervoarja se odvzame vzorec goriva, ki gre v lab, ta vzorec SE PRIMERJA z odvzetim vzorcem, ko so cisterno za gorivo polnili. Tu je goljufivih rok kar nekaj.

Kako se je nategovalo - se ve. Črpalkarji so vlivali vodo v rezervoarje pod zemljo - sploh diesel. V podzemnih rezervoarjih SE V RESNICI POJAVLJA KONDENZ - zato je v nafti vedno nekaj vode. Če na 10.000 L vlijete 10 veder vode - to je 250L, obračunate strankam dejansko 250L "goriva" več, denar pa pospravite v žep. Na starih dizlih se sicer je poznalo, če je bila v dizlu voda, še najbolj tako, da si šel gledat filter za gorivo. Res si moral dobro poznati dušo svojega avta, da si zaznal slabšo moč motorja - razen če so črpalkarji hudo pretiravali in je motor kar kašljal. Novi dizli se uprejo 'instantno' - Laguna 2,2dCi prižge lučko za motnje v motorju (zdaj se prodajajo 2,0 dCi - ne vem kako je s temi - najbrž enako).

To goljufanje na modernih črpalkah skoraj ni več mogoče, ker se kontrolira obračun, polnjenje rezervoarjev, itd.

Dopuščam pa možnost, da so črpalkarji zopet našli kakšno finto. Vrti se dosti denarja in marsikomu se cedijo sline.

V bran črpalkarjem je potrebno povedati, da imajo kar nekaj poskusov, ko jim gorivo poskušajo krasti - veste, dati kar 40 in več EUR za nekoga ni mačji kašelj. In kradejo.

Zato je reakcija črpalkarjev - bom rekel vsaj predvidljiva.

Modificirani rezervoarji so eden od načinov kraje - zato kot rečeno, tukaj je res sivo polje.

To je moje mnenje.

Meni osebno se je zgodilo nekaj drugega. Avtomatska zaustavitev pištole nekako ni delala, tankal sem, nekam dolgo je trajalo, pridem nazaj - sem umival vetrobransko steklo. Iztekla enormna količina goriva, čez 200L, vse v mlaki, hlapi ubijalski.

Črpalkar se je nekaj hotel argumentirati z mano, da je moja krivda, da je gorivo izteklo, na vedru mi je pokazal, da 'bremza' dela - in res je delala.

Mah, sem rekel, briga me, kaj je narobe, plačam cirka 45L, avto porinemo 30m naprej, da ga sedaj v mlaki ne bom prižigal, on pa naj se cufa s svojim mehanikom črpalke, ne z mano in posuje naj nekaj, če noče da gre vse v luft.

To smo potem tudi naredili. Brez kamer in policije. Zakaj se pištola ni ustavila - ne vem.

Je pa res, da bi po pravilih točenja moral biti ves čas prisoten pri točenju. A nisem bil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!