Skoči na vsebino

barvanje platišč


OrangePower

Priporočene objave

Ali imamo kje kakšnega strokovnjaka, ki se z barvanjem tudi malo umetniško bavi da bi vedel prebarvati brušen aluminij?

Na linku se nahaja opis kaj je možakar naredil. Sam ne poznam barv in ne vem če se to pri nas dobi ali ne... Gre se pa za identičen motor z identičnimi (aluminijastimi) feltnami v osnovi.

PRIMER

Slikce za primer:

KTM018.jpg

KTM009.jpg

post-10659-1200634771_thumb.jpg

post-10659-1200634777_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Waaaaaaaaaaaaaaw :worship:

To so pa najlepše pobarvane feltne!

Jaz bi svoje na bodočem SMC-ju prebarval pol pol. al črno oranžno al belio oranžno. Sploh pa če bi se tko lepoooo svetle bi blo sexy bling bling :worship:

Sicer pa je že tema o barvanja platišč in tega... Moderatorji bi lahko prestavli tja :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Waaaaaaaaaaaaaaw :worship:

To so pa najlepše pobarvane feltne!

Jaz bi svoje na bodočem SMC-ju prebarval pol pol. al črno oranžno al belio oranžno. Sploh pa če bi se tko lepoooo svetle bi blo sexy bling bling :worship:

Sicer pa je že tema o barvanja platišč in tega... Moderatorji bi lahko prestavli tja :whistle:

Uh mea culpa :worship:

Nekaj sem iskal samo zgleda da ne dosti podrobno.

P.S. so pa lepe drugač a :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uh mea culpa :worship:

Nekaj sem iskal samo zgleda da ne dosti podrobno.

P.S. so pa lepe drugač a :naughty:

Sm se kr jest registriral na un forum, tku da ko dobim potrditveni mejl, bom kar njega direkt vprašal....

res so hude :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm se kr jest registriral na un forum, tku da ko dobim potrditveni mejl, bom kar njega direkt vprašal....

res so hude :evilgrin:

Poročaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je powder coating, na feltno se najprej nanese prah, potem pa za nekaj časa zapre v peč in ta prah se stopi in voila...dobiš tako barvo s krom sijajem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dvomim da je powdercoating. Tole je citat iz foruma:

I painted the plastics black for him and the rims are the stock polished aluminum ones... I mixed some mandarine orange candy in with NEXA Autocolor urethane clear and gave them each two coats. It was an experiment, we were trying for an orange chrome look instead of getting your run of the mill dull orange anodizing done, just something different

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prašno barvanje ziher ni, ker tam ni tako shinny izgleda. Ponekod dobiš celo nesvetlečo površino, ki je celo malenkost hrapava.

Če prav razumem je spodaj navadna oranžna barva, čez pa brezbarven svetleč lak. Sem vprašal onega na PM, da vidm kaj mi bo odgovoru

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne ni spodej. zmesani sta. tale oranzna in tisti uretan autolak (?)

Hmm, piše tko kot da je zmešal, ampak pol pa piše da je dal vsake(barve) 2 roke :unsure:

Da vidm kaj mi bo odgovoru...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dvomim da je powdercoating. Tole je citat iz foruma:

I painted the plastics black for him and the rims are the stock polished aluminum ones... I mixed some mandarine orange candy in with NEXA Autocolor urethane clear and gave them each two coats. It was an experiment, we were trying for an orange chrome look instead of getting your run of the mill dull orange anodizing done, just something different

burek da ti prevedem, kaki dve roki :hmm:

plastike sem mu pobarval na črno ter platišča, ki so tovarniško polirana aluminijasta....zmešal sem nekaj mandarina oranžne barve z NEXA prozornim avtolakom in vsako platišče dvakrat prebarval. bil je poiskus, hoteli smo dobiti krom-oranžen izgled, dobili pa smo oranžno eloksiran izgled, pač nekaj drugačnega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

it was an experiment, we were trying for an orange chrome look instead of getting your run of the mill dull orange anodizing done, just something different

bil je poiskus, hoteli smo dobiti krom-oranžen izgled, dobili pa smo oranžno eloksiran izgled, pač nekaj drugačnega

Jaz razumem, da so hoteli dobiti oranžni kroman izgled in ga tudi dobili. Niso pa hoteli dobiti mat oranžno, kot je pri eloksiranju.

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In po teh ugotovitvah že kdo ve za kakšnega mojstra ki bi to naredil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pomoje vsak, ker tu ni nič drugega kot mešanica barve in laka nanešenega na polirano alu feltno, štrihat zna pa vsak ličar

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eko odgovor:

Hi, I used orange candy on the wheels. Candy is a concentrated color that you add to clearcoat to give certain colors of paint more "depth", you can see through candy unlike normal paint which is not transparent, it covers 100%.

Urethane is the type of paint I used, it is the latest type of clearcoat... used to replace lacquer.

Hello!

Can you tell me please what colors did you use? If I didn't got it wrong, orange is preety much an ordinary car color, and then, you painted with another coat of this chrom shinny color.

What is this urethane anyway? Is this just the lacquer?

Cheers!

Popravljeno . Popravil Stric Burek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

burek da ti prevedem, kaki dve roki :hmm:

plastike sem mu pobarval na črno ter platišča, ki so tovarniško polirana aluminijasta....zmešal sem nekaj mandarina oranžne barve z NEXA prozornim avtolakom in vsako platišče dvakrat prebarval. bil je poiskus, hoteli smo dobiti krom-oranžen izgled, dobili pa smo oranžno eloksiran izgled, pač nekaj drugačnega

Ja, ja, jaz sem tisti "each" razumel za barvo, ne za feltno, in sem potem mislu da je tam se ta tip zmotu ko piše da je dal to candy barvo "in" nexa nevemkajblabla...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A niso to luksirani obroči ?

To so original KTM obroči. Če si mislil eloksacijo, potem začni brat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!