Skoči na vsebino

Kupujem športni motor - help


urosbe

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Sem popolnoma svež na tem forumu, čeprav že dalj časa spremljam razne debate.

Moja zgodba se prične nekako pri Atx 50 ccm, s katerim sem se prevozil celo otroštvo, konča pa pri Kawasaki ZZR 250, ki je bil moj zadnji motor, dokler nisem imel karambola (nič kriv, ena me je izsilila), tega je zdej 2 leti, vmes pa sem s pomočjo novega zakona pridobil tudi izpit, da lahko vozim katerikoli motor (brez omejitve).

Te dve leti sem se vozil z avtomobilom, sicer tudi športnim (honda 118 kw)

V glavnem, spomladi nameravam spet kupiti motor. Nor sem na športne - cestne, al kako tukaj rečete tem. Nekako zelo mi je všeč Yamaha R1 in R6, oz Honda CBR 600, 900 al pa Ninja ZX-6R ali ZX-9R.... glede na to, da se v teh dveh letih nisem vozil z motorji, moj zadnji pa je imel okoli 35 konjev - ZZR 250, mi verjetno nobeden ne svetuje 150 konjske zverine?

Bi mi pa zelo prišlo prav vaši komentarji, tudi o tem, koliko je zavarovanje za take motorja oz. registracija (koliko je razlika med 100 in 150 konji ipd... če obstaja kakšna lestvica in podobne stvari).

Pa tudi, kateri motor bi mi priporočali, od teh ki sem jih naštel? Prednosti in slabosti?

Na koncu me pa še zanima čisto okvirno, koliko se kaj gibljejo cene takih motorjev par let starih, vendar nekaramboliranih in lepo ohranjenih?

Lep pozdrav in že vnaprej hvala!

Uroš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teme sem pregledal, hvala ti! Po vsem tem kar sem prebral, sem v ožji krog nekako izbral "Yamaha R6" ali pa "Honda CBR600". Yamaha mi na pogled res izgleda strupena, za Hondo ne vem. Ker bi za motor dal cca okoli 1MIO SIT, ne vem kateri letnik bi lahko za tak denar dobil (97,98?) in kdaj so se modeli spreminjali -> od katerega letnika naprej je drugačna oblika ipd.?

Poleg tega, da se bova z motorjem večinoma prevozila s punco, nekako s težkim srcem verjetno to ne bo R6, ker vsi pravite, da R6 ni za dva:) Zaradi česa to, ker so zadnje stopalke tako visoko al kako (a to ovira tud če sopotnica ni ravno velika... 160cm?).

Kaj pa poraba pri teh dveh motorjih?

Zanima me pa še glede zavarovanja. Prvo kar sem slišal, se je v zadnjih dneh baje podražilo spet za +20%? Drugo kar sem pa prvič prebral na tem forumu pa je, da ko boš kupil rabljen motor, boš moral podaljšati zavarovanje takoj, ker tudi če bo še registriran, tebi kot kupcu, to ne bo nič pomenilo? A to se samo govori al je že tako? Samo za motorje ali tudi za avtomobile?

Lep pozdrav!

Uroš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

urosbe

zavarovanje te pride cca 30k razlike če imaš motor 500ccm/750ccm ali 750ccm pa naprej kako pa je s prepisom pa ne vem točno ti bodo že povedali.

A sva se že kje srečala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A sem slučajno že kdaj omenila, da bo CBR 600 moj naslednji motor. Ampak seveda šele, ko se bom sama na njem vozila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A sem slučajno že kdaj omenila, da bo CBR 600 moj naslednji motor. Ampak seveda šele, ko se bom sama na njem vozila.

:shocked!: :shocked!: :shocked!: ... ne nisi... A RES :?: ... 8)

:twisted: :twisted: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A sem slučajno že kdaj omenila, da bo CBR 600 moj naslednji motor. Ampak seveda šele, ko se bom sama na njem vozila.

:shocked!: :shocked!: :shocked!: ... ne nisi... A RES :?: ... 8)

:twisted: :twisted: :twisted:

:oops: :oops: :oops: No pol pa naj povem vsemu vesoljnemu motosvetu: 8) moj naslednji moro bo Honda CBR 600 :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm.... za ne ubit se prec bi rekel CBR600... pa vseeno makina sportiva. Sicer pa probej peljat oboje, pa boš vidu kaj ti sede...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

CBR 600 F je defenitivno boljša za potovanja, vseeno pa lohk z njo mešaš štrene R-Šestkam na Grobniku. Model F ma sedež v enem tako, da voznik in sopotnik dost udobno sedita. Ni pa ta Honda nikjer najboljša, je pa povsod zadovoljiva. Pa tudi to drži, da je skoraj noben nima težav z njo.

Če pa hočeš vseeno Hondo pa se ti ta zdi 'preveč ženska' pa si lohk vzameš model FS (F Sport), ki pa je narjen za dece :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!