Skoči na vsebino

ALPE ADRIA IN DP V CHD 2008


Jure007

Priporočene objave

hehe, za pirčke malenkost, je simbolična zahvala za vaše usluge, edin sem se mal bal da so premal hladni :)

V Mostu je tak blo vse hladno kar je melo vsaj 25 in pod stopinj hehe. Pasali so ja pasali ;) :beer2:

PS: Fotke pravkar poslane

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bonzy če misliš, da so bli premal hladni lahko to na naslednji dirki v Brnu z lahkoto popraviš!!!

:yea2: :yea2: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Brnu me nažalost ne bo, ker se datum prekriva z mojo dirko v krškem s skuterji :unsure:

kaj a vi pridete na grobnik 17.8.?? gremo na grobniku na zares hladn pir :whistle:

Popravljeno . Popravil bOnZy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Grobniku ni Supersport klase na naslednji dirki.

sej res, sm čist pozabu ... koršič gre mal za trening vozt, k ma itaq dovolen motor za stocksport ... jah nč pol se pa vrjetno na hungaroringu vidmo alkako, gremo še na mađarsko kuhinjo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Malo info iz Češkega Brna od koder se mi je javil Tomaž Koršič! Vse kar sem uspel izvedeti je na enemu izmed treningou padel, motor je za silu urejen. na kvalifikacijah je dosegel 13.mesto.

Kako je z ostalimi slovenskimi predstavniki nažalost ne vem, bom jutri več izvedel in napišem.

p.s.: zdele pa še jest letim v krško na svojo dirko s skuterji :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pintar (6.) naredu čas 2.07.2xx, Koršič (11.) 2.10.1xx

Konkurenca je bla močna, sej sta vozila tudi 2 dirkača svetovnega prvenstva ki sta vozila konstanto okoli 2.05.xxx

Andreas Meklau je letel v superbiku 2.02.xxx, Camlek pa okoli 2.04.xxx (2 mesto v stock 1000, 4 mesto v SBK)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slab začetek, dober konec

7. dirka prvenstva Alpe Adria se je ta vikend odvijala na dirkališču v Brnu, ki je bolj znano kot prizorišče ene izmed dirk prvenstva motoGP, katere se je udeležil tudi Tomaž Koršič. Po težavah z nastavitvami na petkovih treningi, smole za Koršiča ni bilo konec. V soboto je padel, za razliko od motorja, ki je bil zelo poškodovan, jo je Koršič odnesel brez poškodb. Za silo popravljen motor je Koršiču omogočil preboj na odlično 12. kvalifikacijsko mesto. Na nedeljski dirki, bi se skoraj ponovila sobota nesreča, saj ga je eden izmed tekmovalcev v petem krogu skoraj zrinil iz steze. Koršič ni obupal, nadaljeval je v svojem tempu, pridobil nazaj 2. izgubljeni mesti, prehitel dirkača, kateri ga je skoraj izrinil iz steze in tako dirko končal na 11.mestu.

Po dirki je Tomaž Koršič povedal:»Z razpletom dirke sem izredno zadovoljen, saj se mi je pri sobotnem padcu poškodovalo tudi sprednje vzmetenje. Glede na to da so v našem razredu vozili tudi trije vrhunski vozniki, kateri vozijo svetovno prvenstvo, je zadovoljstvo toliko večje. Nove točke mi še vedno omogočajo osvojitev skupnega 4. mesta, ki vodi na finalno dirko evropskega prvenstva v Španski Albacete, od katerega me oddaljuje samo 5 točk. Naslednji vikend je dirka na Madžarskem Hungaroringu, kjer se bom maksimalno potrudil, da si zagotovim nastop v Španiji! «

Uvrstitev ostalih slovenskih voznikov:

Supersport: Boštjan Pintar 6. mesto

Superstock: Berto Camlek 2.mesto

Superbike: Berto Camlek 4.mesto

foto: Peter Vasle

Popravljeno . Popravil bOnZy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole, sezona Alpe Adria je končana, za nekatere bolj, za druge manj uspešna.

Leros nam je ostala le še dirka v španskem Albaceteju, kjer bo finale evropskega prvenstva.

Pintar je v Hungaroringu osvojil 2. mesto in le še potrdil skupni naslov viceprvaka v Supersport razredu. Tako se je direktno uvrstil na finale v Španijo, Skubic pa bo žal zaradi poškodbe moral počakati na zeleno luč za nastop, saj smo zaprosili za Wild card.

Ostali naši v Hungaroringu:

Koršič 13. mestu Supersport

Camlek 2. mesto SUperbike in Superstock 1000

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo z zamudo pa vseeno bolje pozno kot nikoli!

Tomaž Koršič na Hungaroringu solidno!

Krstni nastop na stezi Hungaroring bo Tomaž Koršič imel v grenkem priokusu. V četrtek je opravil samo en trening, ki ga je izkoristil za spoznavanje steze in naredil nekaj dovolj hitrih krogov, da je motivacija dobila svoj pomen. Nažalost v petek ni bilo tako, že na jutranjem treningu je imel probleme z oprijemom prednje pnevmatike, kar je potrdil tudi Koršičev padec.

Sobotni kvalifikacijski treningi so se za Koršiča začeli slabo, zadnji trening pa je potrdil, da se splača vztrajati in svoj krog izboljšal za 2,5 sekunde, kar ga je uvrstilo na 9. kvalifikacijsko mesto. Koršičev štart na dirki je bil izjemen, saj se je iz 9. mesta prebil na 5.mesto, vendar pa so ga hitrejši zasledovalci prehiteli in Koršič se je skozi večino dirke boril za 8.mesto. V predzadnjem krogu je nažalost sledil Koršičev padec. Nekako je uspel pobrati motor in dirko zaključiti na 13.mestu, kar ga nažalost uvršča na skupno 8.mesto prvenstva Alpe-Adria, sezono pa zaključuje kot 2. najboljši slovenski voznik, pred desetouvrščenim Boštjanom Skubicem in za drugouvrščenim Boštjanom Pintarjem (oba Inotherm Racing Team). Koršič ne misli vreči puške v koruzo in upa, da bo kot drugi najboljši slovenec uspel pridobiti Wild Card za finalno dirko v Španiji na dirkališču Albacete.

Koršičeva izjava po dirki: “Na začetku sem imel mešane občutke, po prvem treningu v četrtek sem imel dovolj motivacija za dobro delo, ker pa težave v tem športu nikoli ne počivajo, sem poleg razbitega motorja izgubil še motivacijo. Na dirki mi je uspel izjemen štart, na kar sem lahko ponosen, glede na to, da vozim motor, ki je praktično brez predelav na agregatu in imam manj moči kot konkurenca. Zdaj lahko samo upam na povabilo s strani organizatorja na dirko v Albacete. Upam na najboljše in da zame sezone še ni konec.”

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!