Skoči na vsebino

Drugi Avto ali Motor


Heilig

Priporočene objave

Na kratko je zadeva taka;

Do sedaj sva z ženo shajala z 1. avtom (služba v isto smer, ena izmena...). Sedaj pa to ne bo več mogoče, ker sem jaz zamenjal službo. Neizbežno je, da bova morala kupiti še eno vozilo - Kar me zanima je, ali je po vašem mnenju to lahko motor? In če je, kateri bi lahko bil pravi zame?

V službo in nazaj je malo več kot 30 km, cesta je dokaj zavita in z avtomobilom se ne da peljati preko 80 km/h. Motor bi uporabljal izključno za to pot in mogoče kak skok v trgovino ali po kakih drugih poravkih.

Hvala za odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi na tvojem mestu izbral kako 125 4t, da se ti ne bo preveč kvarlo, glede na to, da pa ne boš imel motorja zarad strasti pa bi ti blo teh 100km/h končne zadost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor bi ti prav prišel ob suhem in ne preveč mrzlem vremenu če pa bi se zanj vseeno odločil bi ti priporočal kakšen skuter z okoli 250ccm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa zima, sneg, mraz, deževje... nevem no, jaz še ne hodim v službo, sem se pa vozil z motorjem v srednjo šolo in ob slabšem vremenu sem vedno šel z avtom.

odvisno je tudi kdaj začneš in kdaj končaš s službo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

človk

kup si lepo en mejhn čoperček

4T obvezno

pa boš lahk ga še šminku na okol

drugač pa vreme res ni problem

vzem si men v primer

skoz hodm v šolo z motorjem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za v službo je avto.Motor je pa za vikende. Torej kupi poceni avto in še en soliden motor, pa boš rešu dve muhi na en mah

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja zdaj me bodo nekateri zanesenjaki popluvali ampak motor pa res ni vozilo za vsak dan v službo. sam imam do MB 25 km in mi niti na misel ni prišlo ko sem še delal v mb da bi imel samo motor ker:

- poleti moreš oblečt zaščitno opremo in si potem cel prešvican pa še v službi se moreš preoblačit in leder nekam spravit. na takih relacijah se najprej zgodi nesreča zato v kakih kratkih hlačah ali obleki ni šans da grem na motor.

- naše vreme je pač tako da dosti dežuje. vožnja po dežju vsak dan ravno ni nek užitek.

- zima je itak poglavje za sebe. rad bi videl junaka ki se bo vsak dan spravil na motor zjutraj in se peljal 30 km, popoldan pa nazaj.

- povprečen motor ima isto ali minimalno manjšo porabo kot avto, stroški vzdrževanja na kilometer pa so neprimerno višji.

itd....

razmišljal sem o varianti kot je bmw c1 ampak na koncu ugotoviš da so rabljeni dražji kot en soliden avto in se spet ne splača.

dokler ne bomo meli kalifornijske klime žal motor pač ne bo najbolj praktično vsakodnevno vozilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

človk

kup si lepo en mejhn čoperček

4T obvezno

pa boš lahk ga še šminku na okol

haha

kje si pa ti vidu 2T čoper hahaha :lol1:

tud tadruga je močna ja o šminkeranju :lol1:

drgač pa moje mnenje... avto... :grim motor je aktualen samo par mesecev, če nisi nek extremen mož :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja to ti pa nebi priporoču... Motor je fina zadeva za celo leto razen zime. Odvisno tudi kakšno službo imaš. Če delaš v pisarni je bolj čudno, če maš sestanek in si oledran, če si v proizvodnji ti bo poleti 3X bolj od cure teklo kot sicer. Možnost je, da opremo spraviš nekam med delom ampak s5 nima vsak možnosti. Saj ne, da ne grem nikol na šiht z motorjem ampak pozimi sigurno ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tuki hahaha :)

Bemti, hlih sm hotu link prpopat...

Si me prehitu z 15 sec :whistle:

Pa mislim da jih je bilo kar nekaj.

Da ne bom čist :topic:

Raje bi kupil avto, bolj praktično, ceneje, ...

Sam se vozim z motorjem na šiht kadar je lepo vreme za uzivancijo (Vrhnka Idrija Vrhnika), sem se vozil eno

poletje v Idrijo vsak dan z motorjem, in sem ga bil Augusta ze tolk sit da sm si kupil R5 za 100.000Sitov in se

vozil ko gospodin čovjek tudi po dežju...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hattori, ti si nesramen, zabijaš nedolžno mladino! :evilgrin:

Drugače pa je ideja imeti motor samo za vožnjo v službo malo zgrešena ideja.

Ni res, da se ne da motorja uporabiti celo leto. Se ga da in ti Pervy to presneto dobro veš.

A je en predpogoj. Moraš biti dovolj ubrisan. In tisti, ki bi imel motor samo za vožnjo v službo, očitno ni dovolj ubrisan da bi sploh bil motorist-biker :whistle: .

In ne vem WTF sploh dela na moto forumu? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ne vem WTF sploh dela na moto forumu? :hmm:

Očitno išče nasvet od ljudik ki se na motorje bolj spoznajo od njega :headbang:

Nisem vedel da je pogoj za objavo na forumu to da se v spanju delaš bruuum bruuum

Popravljeno . Popravil Heilig
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

načeloma se strinjam s tem, da se da motor uporabljati celo leto, problem se pojavi ko ga MORAŠ uporabljati celo leto......... ovira v moji glavi je samo sneg oz. poledica. S kakšnim 3kolesnim skuterjem se da tudi takrat (Piaggio MP3 npr.) sploh sedaj ko so predstavili zimske gume za skuterje ampak roko na srce je vse skupaj precej oddaljeno od motocikla.........pa še vse ostale težave ostanejo okoli opreme, prepotenosti poleti, neugledne-umazane obleke pozimi (dobro je če se v službi lahko preoblečeš, stuširaš...) ampak ti si spraševal po motociklu. Če se držim tega, je odgovor definitivno NE! vse ostalo so alternative in bolj ali manj oddaljeni približki motorju, kupi eno rajnglico za par 100€ za dež in zimo, preostanek pa nameni nakupu motocikla (ki je pri nas tak al tak vedno luksuz) n se boš sam odločal kdaj s čem v službo.

LP bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni res, da se ne da motorja uporabiti celo leto. Se ga da in ti Pervy to presneto dobro veš.

se da ja, ampak vsak dan se ne zbudiš in si rečeš: "hej, danes bom pa naredil nekaj neumnega in greš na motor!"

ni ga čez komot in z leti pride to, da pač ne doživljaš orgazmov vedno ko si na motorju in celo opaziš da švicaš ali te zebe. takrat je fajn met avtomatsko klimo ali celo webasto :whistle:

in jebemti če bi se vozil celo leto, ni vrag da ga nebi kdaj na neprimerni cesti preveč stisnil in se zložil!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na kratko je zadeva taka;

Do sedaj sva z ženo shajala z 1. avtom (služba v isto smer, ena izmena.. .) . Sedaj pa to ne bo več mogoče, ker sem jaz zamenjal službo. Neizbežno je, da bova morala kupiti še eno vozilo - Kar me zanima je, ali je po vašem mnenju to lahko motor? In če je, kateri bi lahko bil pravi zame?

V službo in nazaj je malo več kot 30 km, cesta je dokaj zavita in z avtomobilom se ne da peljati preko 80 km/h. Motor bi uporabljal izključno za to pot in mogoče kak skok v trgovino ali po kakih drugih poravkih.

Hvala za odgovore.

Moja izkušnja je precej podobna tvoji. Jaz sem drugi avto prodal in si kupil hondo cbf 500. Odlično mi je služila za v mesto, po opravkih in še za potepanje od vikendih. V treh letih sem pridelal 14500 km brez nikakršnih problemov. Ker pa enkrat prerasteš vsak motor jo prodajam (več na PM) in sem si umislil Yamaho TDM 900.

Morda bi mi lahko navedel še starost in težo potem bi lažje dal še kakšen nasvet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na kratko je zadeva taka;

Do sedaj sva z ženo shajala z 1. avtom (služba v isto smer, ena izmena...). Sedaj pa to ne bo več mogoče, ker sem jaz zamenjal službo. Neizbežno je, da bova morala kupiti še eno vozilo - Kar me zanima je, ali je po vašem mnenju to lahko motor? In če je, kateri bi lahko bil pravi zame?

V službo in nazaj je malo več kot 30 km, cesta je dokaj zavita in z avtomobilom se ne da peljati preko 80 km/h. Motor bi uporabljal izključno za to pot in mogoče kak skok v trgovino ali po kakih drugih poravkih.

Hvala za odgovore.

En ekonomičen avto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aaaah, dajte no... :winkiss:

Vsa cast junakom, ki se vsak dan vozijo z motorjem v sluzbo.

Da bi se jst , ko drugi praskajo led z avtov, vsedel na motor in peljal v sluzbo? Priznam, da sem slabic al pa karkoli ze si, ce tega ne pocnes.

Pa ko pada dez, da ne govorim o snegu... :whistle:

Ze za poleti moram nastudirat, kaj obuti in obleci, ko se peljem v sluzbo z mopedom.

Kupi si en poceni avto + moped.

Ce te pa rs muci ta ideja, se mi pa zdi, da edino kak skuter pride v postev, ker nudi se najvecjo zascito...

Lp!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa vem, Imperator, jaz sem tako naredil, ze dve leti imam poceni drugi avto za v slubo. Poleti ga skoraj ne uporabljam, ker se vozim z mopedom, za daljse fure imava "boljsega".

Stroski poceni avta:

- nakup 1000eur

- obnovljen starter - 60 eur

- avspuh/komplet/ - 130 eur

- servis - 60 eur

Res pa je, da sem v dveh letih na racun blizu sluzbe/10km v eno stran/ in motorja poleti naredil samo 14000 km.

In res je, da pocasi gre od bajte, ker kredit za stanovanje ne boli vec tako mocno... :whistle:

Je pa sluzil pozimi svojemu namenu bolje kot katerikoli moped.

Lp!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če gre res za prevoz do službe in nazaj ti priporočam kakšnega Aixama oz. kaj sličnega. (brez heca)

Majhni stroški registracije, majhni stroški vzdrževanja, majhna poraba,... (po mojem mnenju so to glavni razlogi, ki botrujejo k nakupu)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo! Jst sm se 4leta vozil v šlo, oddaljeno 13km z motorjem, najprej 2 leti z skutrejam in nato z 125cestakom, pa ti povem da nakako do novembra še gre, pa še to če ne dežuje. Ko pa se enkrat začne november in s tem jutranje temperature pod 0C te vse mine. V šolo sm se pripeljal kot kocka ledu, s tem da sem moral še gledat kam bom dal jakno, hlač nism nosu sabo, ker se nism mel kje preoblečt in jih nism mel nikjer za shranit! Tko da ti jst priporočam enga cliota starga, strošek ni velik ene 500e pa se boš v vseh vremenskih pogojih lahko vozil na delo, za motor pa rjš mal počakej pa našparej pa si kup nekj kar ti bo všeč in ga boš mel za vikende za uživat! :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!