Skoči na vsebino

Drugi Avto ali Motor


Heilig

Priporočene objave

Na motorje sem bil vedno malo nor, motorje sem vozil tudi pozimi, vendar si danes ne predstavljam, da bi motor uporabljal celo leto za vožnjo v službo. Raje si kupi motor in en cenejši kolikor toliko varen avto in se ob slabem vremenu v službo pelji z avtomobilom po lepem pa z motorjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če gre res za prevoz do službe in nazaj ti priporočam kakšnega Aixama oz. kaj sličnega. (brez heca)

Majhni stroški registracije, majhni stroški vzdrževanja, majhna poraba,... (po mojem mnenju so to glavni razlogi, ki botrujejo k nakupu)

:slap: :eek:

eeee ti nisi resen. kinder jajčka ki stane kot en pošten rabljen motor ali avto prehiti pa te vsak pošten kolesar (sploh v hrib navzgor)! :lol1:

no vidim da nisem edini pussy ker se ne vozim z motorjem vsak dan :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tri jurje dobiš rabljenega. Če gre res samo za prevoz do službe in nazaj, nimaš boljšega kot pa tistih 50EUR (še to dvomim da je z vsemi bonusi) registracije in nekaj litrov nafte. Na dolgi rok se sigurno bolj splača Aixam, kot pa kakšen poceni zjahan Clio.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm:

Sam se odloči.

Vedi pa, da se večinoma vozimo v službo z avtomobnili in zelo malo z motorji neglede na kilometre. Tudi v službo se je lepo odpeljat z motorjem. Zjutraj greš po jasnini popoldne pa te pere kot iz škafa, Mislim, da je vseeno celoletna uporaba v vseh vremenskih razmerah bolje avto in to varen, sorazmeroma poceni neglede na znamko. Motor si pa kupi za svoje užitkanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tri jurje dobiš rabljenega. Če gre res samo za prevoz do službe in nazaj, nimaš boljšega kot pa tistih 50EUR (še to dvomim da je z vsemi bonusi) registracije in nekaj litrov nafte. Na dolgi rok se sigurno bolj splača Aixam, kot pa kakšen poceni zjahan Clio.

Clio ali še raje AX.

Se ti vsaj smejejo ne. (preveč)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:rolleyes: ...ha, ha, točno tako se je pri meni (znova, po cca. 15 letih) začelo... nekaj za v službo... in sem nabavil (2 leti nazaj) motorček... čoperja Suzuki Marauder GZ 250, 1 cilinder, 4 takti, zračno hlajeno, stroški in registracija nizka, super zadovoljen in ja res je - vozil sem se z njim v službo... vsak dan... od začetka marca do konca novembra.. :worship: . v eno smer cca 11 km... Enostavno sem preko službene (ELEGANTNE) obleke navlekel protidežne hlače, pa jakno pa gremo... pa šipo sem imel spredaj in v 10 minutah, kolikor je vožnja trajala me ni imelo časa niti dobro zazebst... še preko lanske zime (ki je bla bolj mila ) sem naklepa 3000 km... torej SE DA!...

...AMPAK... stvar te pol tako prevzame in zasvoji, da vožnja v službo ni več dovolj.. :naughty: ., pa 250 ccm rata prešvoh... pa preveč se začneš s "pravimi" motoristi družit.. :headbang: .- in BUM! sem padel nazaj not (sem že na 650 ccm) ... in vožnja v službo je le še nujno ZLO... vikendi z motorjem pa tisto kar res šteje... in krog je sklenjen :whistle: ...

... je pa nakup prvega motorja z izgovorom "za v službo" krasen izgovor za svojo najdražjo... torej LE POGUMNO! :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ferek, si lahko kar podava roke... Tudi jaz sem imel tak izgovor, he-he.

Da bi se pa v službo vozil samo z motorjem, tudi pozimi, pa ne. Nočem na stara leta revme imeti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hay.Jaz se strinjam z ferekom,ce je volja te ni problema zdrzati teh 10 minut na mrzlem.jaz se tud vozim z staro kawo na siht ter me tud vcasih potegne na dalse ture,tak da duma draga caka z kosilom tud eno uro :rolleyes: .Soferi mi razlagajo da nizozemci, svedi ter ostali ki so na bol mrzlem tud uporabljajo celo leto :worship: ,mi smo pac bol razvajeni :whistle: . Samo priznam ka te ko pada oz. ko je na sveze sneg se vozim z autom ka te uzitka ni :blush: .po mojem ti predlagam auto ka te nebojo meli za norca.l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tri jurje dobiš rabljenega. Če gre res samo za prevoz do službe in nazaj, nimaš boljšega kot pa tistih 50EUR (še to dvomim da je z vsemi bonusi) registracije in nekaj litrov nafte. Na dolgi rok se sigurno bolj splača Aixam, kot pa kakšen poceni zjahan Clio.

kak se te Aixam bolj splača??? še na avtocesto ne moreš če bi bila sila, a sploh gre čet 50km/h (gor ima nalepko, omejitev 45 km/h) zvok ima pa takšnega kot če bi pes vlekel zvezane konzerve

saj če pogledaš na avtopikanetu je poceni avtov ogromno, med njimi tudi nekaj dobrih, le naiven ne smeš biti in prodajalcem vse verjeti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osnovna pravila:

1. ne izpostavljaj svojih dilem na motosvetu, ker boš deležen 1000+1 nasveta in vsi po vrsti bodo najpametnejši, čeprav bodo diametralno nasprotni

2. ker si z vsem tem obiljem najpametnejših nasvetov ne boš znal ama-baš-ništa pomagati, se odločaj sam

3. svojih odločitev ne razglašaj na motosvetu, ker boš neizogibno izvedel, da si izbral najbolj glupo varianto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moderatorji,

dajte temu Hatorotu gajbo pira, ce bo taka pravila pisal bo motosvet pocas umrl, ker noben ne bo vec nic upal vprasat in bomo brali samo se uradne clanke... :grim

Kaj bom pa jst pol pocel v nocnih dezurstvih :ninja:

Lp!

Flight

Pa sorry za :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moderatorji,

dajte temu Hatorotu gajbo pira, ...

Izvrstna ideja, hvala :)

Sicer pa vsi vemo, da so pravila namenjena izključno temu, da jih čimbolj elegantno eskiviramo. Zlasti v mopedističnem svetu.

BTW, opažam, da ni še nihče omenil ultralahkih letal in eskimskih psov. Le kaj si bo Heilig mislil o nas? :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

BTW, opažam, da ni še nihče omenil ... eskimskih psov. :ninja:

Glede na to, da nam zapirajo mesta, to sploh ni glupa ideja. Čeprav bi kakšen Haflinger ali pa samo Istrski osliček bila super rešitev. Al pa vsaj kakšen bernardinec, bi se sam ahtal na park plac. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No da se vrnem na prvotno vprašanje..

Za situacijo opisano v tej temi brez razmišljanja en ekonomičen avtomobil. Kot so že pred mano povedali, motor v SLO ni primeren kot vsakodnevno prevozno sredstvo od katerega si odvisen, da boš nekam prišel. Je lahko pa super dopolnilo za takrat, ko je vreme ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No da se vrnem na prvotno vprašanje..

Za situacijo opisano v tej temi brez razmišljanja en ekonomičen avtomobil. Kot so že pred mano povedali, motor v SLO ni primeren kot vsakodnevno prevozno sredstvo od katerega si odvisen, da boš nekam prišel. Je lahko pa super dopolnilo za takrat, ko je vreme ok.

Jaz uporabljam motor kot vsakodnevno prevozno sredstvo. V avto (deliva si ga z boljšo polovico) se vsedem, ko se mi ne da rihtat za na motor ali ko grem kam na sestanke. V sili (sneg, krepak minus...) uporabim javni prevoz.

Ni mi hudega.

Poznam tudi osebo, ki se 100% zanaša na javne prevoze.

Vsakemu svoje. Na koncu koncev kupi tisto stvar, ki ti bo dala več veselja.

lp,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm:

Sam se odloči.

Vedi pa, da se večinoma vozimo v službo z avtomobnili in zelo malo z motorji neglede na kilometre. Tudi v službo se je lepo odpeljat z motorjem. Zjutraj greš po jasnini popoldne pa te pere kot iz škafa, Mislim, da je vseeno celoletna uporaba v vseh vremenskih razmerah bolje avto in to varen, sorazmeroma poceni neglede na znamko. Motor si pa kupi za svoje užitkanje.

Takšno filozofijo sem imel tudi jaz. Poleti v službo z motorjem. Deset minut ga iz garaže vlečem in grejem. Potem te po poti malo zebe, ker se nisem preveč oblekel (popoldne bo pač vroče). Osem ur leeep dannn.... ko treba pa domov pa takšna ploha da glava peče. Mogoče je res še najboljša skuter varianta. Hitro ne gre, greti tudi ni treba preveč... samo pališ in gasa. Na poti domov pa spet moker (še bolj, ker gre počasneje)

Popravljeno . Popravil avro
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S Hattorijem bosta igrala balalajko in strip poker. :evilgrin:

Cooool, bova nocni klub odprla - on bo performer, jst dam prostor in pobiram vstopnino, pa zagarantirano poceni pivo bo, sam zadost ga morava se tle na forumu srat :krneki:

Pa se na prvotno temo -javni prevoz gre, dokler zivis v vecjem mestu...cim pa si malo ven, je pa ze jeba - al prides dve uri prezgodaj al pa dve uri prepozno, ce mas sreco...Sluzba je ponavadi resna stvar, je fajn, ce si lahko tocen tam in ce ne visis se eno uro po sluzbi, ko cakas prevoz - da ne govorim o tem kako je ce imas otroke.

Priznam pa, da mi ni jasno;pred kratkim, v Veroni, 5 stopinj C, folk se pa prevaza z mopedi naokoli, skoraaj tako kot mi tukaj poleti?? Res da vecinoma na skuterjih in po mestu, a pri nas se tega ne vidis?

Lp!

Flight

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... bla bla bla... bolj ziher avto... pa popoldne ploha... bla bla. :headbang: .. dajte no fantu voljo vlit! . :evilgrin: ..ja a se vam ne zdi jasno, da si vsaj mal želi mopeda, drugač ne bi na tem forumu spraševal.. :naughty: ..

TOREJ: ...Ja, da se vozit v službo! . :worship: ..pa v štacuno tut.. :worship: . in kar se vzdrževanja enga 250 ali 500 mopeda, po možnosti zračnohlajenega enocilindraša (4T) tiče, so stroški vzdrževanja pol nižji v primerjavi z najmanjšo škropilnico na 4 kolesih.. :rolleyes: . in čez toplejši del leta dobiš na takšnem mopedku še vsaj nekaj užitka... :naughty: v razjajcanem kliotu (op. p) pa nikoli!

Nabavi motor, nabavi motor... jaz navijam zate...in to čoperja VIrago 250, Marauder 250, Venox 250, Kawa el 252, aquila 250... izbira je ohohoj... al pa ER 5, CB 500, GS 500, EN 500... vse to se dobi za isti gnar kot stare gare na 4 kolesih... :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nabavi motor, nabavi motor... jaz navijam zate...in to čoperja VIrago 250, Marauder 250, Venox 250, Kawa el 252, aquila 250... izbira je ohohoj... al pa ER 5, CB 500, GS 500, EN 500... vse to se dobi za isti gnar kot stare gare na 4 kolesih... :evilgrin:

pol mu pa saj kak motor naštej ne pa premične ovire :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pol mu pa saj kak motor naštej ne pa premične ovire :evilgrin:

... ne vem, ali si se s temi ovirami preveč ali premalo vozil... ampak vsi zgoraj našteti motorčki so v rangu 2000 E prov kul zadeve... če ne verjameš jih pa sprobaj... :worship:

... če sem pa kako "boljšo" varianto v tem cenovnem rangu ven spusti mi pa prosim pomagaj pa napiši... :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!