Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

Ja pozabil sem napisat, to je tista omenjena nesreca v Sinji Gorici. Je repsolka ja.

Enkrat sem tudi sam fasal , nasrečo sem se zabil samo v rit nekemu kretenu ki ni znal uporabljati žmigavca. V primerjavi meni ni bilo nič, samo ko sem pa to videl, sem pa dobil mravljince po rokah...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol jo je pa dobro odnesu, če si je "samo" roko zlomu. 2 mesca gipsa pa upajmo da bo OK. Danes sem imel namen it n daljšo turco po sloveniji, pa se me je zjutraj držal en čuden filing, ob misli, da gre ogromno turistov danes čez našo državo, v bistvu prvič to sezono, ki je večji naval avtomobilistov, pa sem pol raje doma ostal. Nisem se počutu. No sej pretiravat najbrž tudi ni potrebno. Lani sem želel izkoristit čim več na motorju, v 2 mescih in pol sem prefural 6kkm, vse je šlo ko po maslu, čudovito je blo, bil sem najbolj vesel človek na svetu, pol se mi je pa konc junija zgodila podobna situacija, pa je šla cela sezona po zlu, še preden se je v bistvu dobro začela. Pa celo poletje doma bit. Človek najbrž z izkušnjami ugotovi, da je tudi uživat potrebno zmerno, in ne pretiravat. Čeprav se čudno sliši. No sem vesel, da vsaj tokrat ni blo hujših posledic, če se je že moralo zgodit. Hitro okrevaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno opažanje:

Sam še nimam motorja.

Zaradi starosti imam še nekaj časa zakonsko omejitev 25 kW.

Ko sprašujem naokoli, kateri motor dobiti, mi vedno rečejo "ne tega pa tega nabavit, ker se ga boš prehitro naveličal. Nabavi tega pa tega, zablokiri, registriraj in fukni ven blokado. Še prehitro boš hotel po več"

Zaenkrat mi je bilo to rečeno s strani:

-prodajalca ene slovenske motoristične štacune

-prodajalca druge slovenske motoristične štacune

-en cel kup uporabnikov te spletne strani (in veliko več, ki je to svetovalo oz. kakorkoli impliciralo na drugačen način, ostalim uporabnikom)

in najbolj me je pri srcu stisnilo, ko je rekel moj prijatelj

-"ne tega sranja nabavit, kdo pa hoče motor ki gre samo 140 km/h?"

Moja opazka? Taki ljudje ste navadna pofukana goveda.

In zaradi takih ljudi me čedalje manj mika dejanski motor. Kurac, še udejstvovanje v prometu me čedalje manj mika.

Random idioti, ki se vozijo po mestu brez čelade in trikrat prehitro me niti ne motijo toliko. [Ker jih še nisem slišal govoriti.]

In ja, ker nimam motorja (niti avta) lahko pizdim. Let the one without sin throw the first stone.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se ravno peljal mimo, parkiral in malo pofirbcal ker so tudi fantje z naše vasi pomagali (gasilci)..

Prilagam dve sliki:

Slika921.jpg

Slika922.jpg

Orng me je stisnilo, ker nisem vedel kako je z udeleženci ker so ju že odpeljali. Vse kar sem videl je bil tam še kupček zdravniških rokavic.

lp

u matr! tole je pa ornk usekal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno opažanje:

Sam še nimam motorja.

Zaradi starosti imam še nekaj časa zakonsko omejitev 25 kW.

Ko sprašujem naokoli, kateri motor dobiti, mi vedno rečejo "ne tega pa tega nabavit, ker se ga boš prehitro naveličal. Nabavi tega pa tega, zablokiri, registriraj in fukni ven blokado. Še prehitro boš hotel po več"

Zaenkrat mi je bilo to rečeno s strani:

-prodajalca ene slovenske motoristične štacune

-prodajalca druge slovenske motoristične štacune

-en cel kup uporabnikov te spletne strani (in veliko več, ki je to svetovalo oz. kakorkoli impliciralo na drugačen način, ostalim uporabnikom)

in najbolj me je pri srcu stisnilo, ko je rekel moj prijatelj

-"ne tega sranja nabavit, kdo pa hoče motor ki gre samo 140 km/h?"

Moja opazka? Taki ljudje ste navadna pofukana goveda.

In zaradi takih ljudi me čedalje manj mika dejanski motor. Kurac, še udejstvovanje v prometu me čedalje manj mika.

Random idioti, ki se vozijo po mestu brez čelade in trikrat prehitro me niti ne motijo toliko. [Ker jih še nisem slišal govoriti.]

In ja, ker nimam motorja (niti avta) lahko pizdim. Let the one without sin throw the first stone.

In ti bogi revež brez hrbtenice boš raje opustil misel na lastništvo dvokolesnika, kot pa uporabil svojo glavo, preslišal druge in si kupil tisto kar tebi paše, pa čeprav je to solex?

Če ti mnenje drugih res tako veliko pomeni je nemara res bolje, da se ne udejstvuješ v prometu, da ne boš nekoč na prigovarjanje kakega "goveda" vozil pijan 150km/h čez center Ljubljane.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno opažanje:

Sam še nimam motorja.

Zaradi starosti imam še nekaj časa zakonsko omejitev 25 kW.

Ko sprašujem naokoli, kateri motor dobiti, mi vedno rečejo "ne tega pa tega nabavit, ker se ga boš prehitro naveličal. Nabavi tega pa tega, zablokiri, registriraj in fukni ven blokado. Še prehitro boš hotel po več"

Zaenkrat mi je bilo to rečeno s strani:

-prodajalca ene slovenske motoristične štacune

-prodajalca druge slovenske motoristične štacune

-en cel kup uporabnikov te spletne strani (in veliko več, ki je to svetovalo oz. kakorkoli impliciralo na drugačen način, ostalim uporabnikom)

in najbolj me je pri srcu stisnilo, ko je rekel moj prijatelj

-"ne tega sranja nabavit, kdo pa hoče motor ki gre samo 140 km/h?"

Moja opazka? Taki ljudje ste navadna pofukana goveda.

In zaradi takih ljudi me čedalje manj mika dejanski motor. Kurac, še udejstvovanje v prometu me čedalje manj mika.

Random idioti, ki se vozijo po mestu brez čelade in trikrat prehitro me niti ne motijo toliko. [Ker jih še nisem slišal govoriti.]

In ja, ker nimam motorja (niti avta) lahko pizdim. Let the one without sin throw the first stone.

A tudi drugače v življenju delaš samo kar ti rečejo prijatelji, ali uporabniki foruma??

Jaz sem tudi med zagovorniki bolj oreng motocikla pa blokiranega na 25kw, s tem, da jaz podpiram to, da blokada pač ostane notri do takrat, ko je predpisano!

Ker 600ccm motocikli imajo proti raznim 250ccm zadevam navadno tudi boljšo ciklistiko, boljše zavore in nenazadnje ko dobiš neomejeno, vržeš blokado ven in dobiš ven precej močnejši motor. Zna bit namreč precej velik zalogaj, če imaš 25kw, potem pa ko dobiš neomejen izpit pa kupiš 70 ali več kw. Že sam preskok v moči je velik zalogaj, če je pa to še popolnoma nov motor, ki ga nisi navajen, je pa še prej kaj narobe. In iz tega vidika je bolje imet motor, ki je zablokiran in ko ga odblokiraš, je za prebavit samo spremembo v moči, kar je pa veliko lažje in bolj varno na motociklu, ki si ga v treh letih dodobra spoznal in se nanj navadil. To so kar dobri razlogi zakaj blokiranega 25kw.

Če pa tebi paše raje kupit manj ccm z 25kw je pa to popolnoma in SAMO tvoja odločitev. In je skrajno neumno če se pri tem oziraš na to kaj drugi pravijo. Prav je da malo povprašaš, izkušnje drugih ti lahko pomagajo pri izbiri motocikla, lahko kaj pametnega potegneš iz tega, ampak saj imaš glavo in možgane, da lahko prefiltriraš dobljene informacije in se odločiš za izbiro, ki je zate najbolj modra in ti najbolj ustreza.

Drugače pa mene VELIKO bolj motijo random idioti, ki se vozijo trikrat prehitro brez čelade, kot tisti, ki mi dajo nasvet kaj kupit. Ker prvi me dejansko ogrožajo, drugi pa pač povedo svoje mnenje, ki ti je lahko všeč ali ne. Malce neumna primerjava tole..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno opažanje:

Sam še nimam motorja.

...............

in najbolj me je pri srcu stisnilo, ko je rekel moj prijatelj

-"ne tega sranja nabavit, kdo pa hoče motor ki gre samo 140 km/h?"

Moja opazka? Taki ljudje ste navadna pofukana goveda.

In zaradi takih ljudi me čedalje manj mika dejanski motor. Kurac, še udejstvovanje v prometu me čedalje manj mika.

Random idioti, ki se vozijo po mestu brez čelade in trikrat prehitro me niti ne motijo toliko. [Ker jih še nisem slišal govoriti.]

In ja, ker nimam motorja (niti avta) lahko pizdim. Let the one without sin throw the first stone.

Tele mamino domišljavo. Še mleko se ti drži kljuna in naduto mečeš vse v en koš. Zmerjati z govedi vse povprek..., take strezni samo ena vzgojna okrog ušes (tudi dve!), pol pa minuta vzgoje, ki ti vidno manjka :slap: .

:SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tele mamino domišljavo. Še mleko se ti drži kljuna in naduto mečeš vse v en koš. Zmerjati z govedi vse povprek..., take strezni samo ena vzgojna okrog ušes (tudi dve!), pol pa minuta vzgoje, ki ti vidno manjka :slap: .

:SS

Alo, majstore, vdihni ... pa podrobno preberi ... napisal je, da so "taki ljudje" navadna goveda ... torej tisti, ki mi predlagajo 'prekomerne' zadeve ... Mislim, da ni mislil tebe :-)

Moja opazka? Taki ljudje ste navadna pofukana goveda.

In zaradi takih ljudi me čedalje manj mika dejanski motor. Kurac, še udejstvovanje v prometu me čedalje manj mika.

Random idioti, ki se vozijo po mestu brez čelade in trikrat prehitro me niti ne motijo toliko. [Ker jih še nisem slišal govoriti.]

@MordredNoir - sicer pa še mojih pet centov ... kupiti 'težek motor' in ga blokirati na 25 kW je povsem legitimno, Nemčija to počne že od vekomaj ... ampak predlagam, da kupiš pač nek naked ali allround motor (er6 ali kaj podobnega). Če pa boš kupil SuperSport raketo (cbr, r6, ninja6, suzuki gsx, ...), je pa to IMHO res kretenizem brez primere ... kupit nekja, kar je konstruirano za 150 km/h + (raje pa 200+), in potem blokirati na nizko moč ... paradoks totaln. No, v sloveniji je važno, da 'hudo zgleda'.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... me čedalje manj mika dejanski motor. Kurac, še udejstvovanje v prometu me čedalje manj mika.

In ja, ker nimam motorja (niti avta) lahko pizdim. Let the one without sin throw the first stone.

sej te nobeden ne sili, da se udejstvuješ v prometu še manj , da imaš motor.....pa tudi tukaj ni nujno da si

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno opažanje:

Sam še nimam motorja.

Zaradi starosti imam še nekaj časa zakonsko omejitev 25 kW.

Ko sprašujem naokoli, kateri motor dobiti, mi vedno rečejo "ne tega pa tega nabavit, ker se ga boš prehitro naveličal. Nabavi tega pa tega, zablokiri, registriraj in fukni ven blokado. Še prehitro boš hotel po več"

Zaenkrat mi je bilo to rečeno s strani:

-prodajalca ene slovenske motoristične štacune

-prodajalca druge slovenske motoristične štacune

-en cel kup uporabnikov te spletne strani (in veliko več, ki je to svetovalo oz. kakorkoli impliciralo na drugačen način, ostalim uporabnikom)

in najbolj me je pri srcu stisnilo, ko je rekel moj prijatelj

-"ne tega sranja nabavit, kdo pa hoče motor ki gre samo 140 km/h?"

Moja opazka? Taki ljudje ste navadna pofukana goveda.

In zaradi takih ljudi me čedalje manj mika dejanski motor. Kurac, še udejstvovanje v prometu me čedalje manj mika.

Random idioti, ki se vozijo po mestu brez čelade in trikrat prehitro me niti ne motijo toliko. [Ker jih še nisem slišal govoriti.]

In ja, ker nimam motorja (niti avta) lahko pizdim. Let the one without sin throw the first stone.

Čist prav maš!!! :worship: :worship:

Najbolje da si zabetoniraš en prostor dimenzij 4x4x4m.(seveda mora bit dost železa v betonu),ga napolniš z vato,se spraviš na sredino in čakaš,da te pri visoki starosti (120 let recimo)najde teta s koso! :OK:

ps:če boš upošteval vse nasvete,ki jih slišiš od drugih ljudi, si ga najebal!!! Pa srečno,in kupi si motor kakršen se pač TEBI dopade!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja opazka? Taki ljudje ste navadna pofukana goveda.

In zaradi takih ljudi me čedalje manj mika dejanski motor. Kurac, še udejstvovanje v prometu me čedalje manj mika.

Random idioti, ki se vozijo po mestu brez čelade in trikrat prehitro me niti ne motijo toliko. [Ker jih še nisem slišal govoriti.]

ne si kupit motorja!!! če imaš že sedaj take psihične težave izbrat motor kaj bo šele ko boš na cesti enkrat. potem boš doživljal izpade ko te bodo goveda prehitevala ti pa od straha v grabn, pa ko ti bodo goveda kvarila ugled ker bodo vsi govorili da so motoristi divjaki in tako dalje.

motor ni za vsakega, sploh če ima že sam z sabo probleme kar jih ti nedvomno imaš. ne se sekirat, pač ne boš motorist! to še ne pomeni da recimo v zbiranju znamk ne moreš bit glavni as :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je že res, kajti vse je odvisno od voznika, sem glih bral u današnjem delu, kako ga je en motorist žgal čez mislinjo, omejitev 50kmh, on pa 150kmh, pa še prehitevanje čez polno, pa neregistriran, pol se pa čudimo kolk mrtvih

V tem Članku od Večera je še fotka tega velenjskega "heroja"... Res, potem se pa čudimo, da veljamo motoristi za divjake :huh:

01379889-300.jpg

:BUA::BUA::BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislm da ste poba brezveze spljuval, lahko vas je sram da ga na tak način sprejmete med sebe. Na koncu koncev je prišel po nasvet in izrazil svoje mnenje nad tistimi prepotentnimi junci ki jim je premalo če gre motor pod 140 in ima manj kot 70 kilovatov. Na gas zna pritisnit vsak, vsi gledate kok ma motor moči, mislim pa da bi bilo potrebno namesto moči ob podatkih navesti zavorno pot pri 50 100 in pa 130km/h. Pa si potem zamislte s katere ograje vas bodo praskal stran.

Kupi tisto kar ti je všeč in si lahko privoščiš! Mene so tud skurcal ker sem kupu skuterja, pa so rekl pa bi raj kupu ta prav motor za ta dnar pa magar 10 let star. Pa ko vas .... sem si mislu če men ne bo tvoja baba všeč ti ne bom reku da zamenej.

Se je kolega včeraj pelov 150 po avtocesti in prleti en mim njega na raketi z 250na uro pa je reku da ga čudi da ni več mrtvih kako se eni peljejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pač ne pustim, da mi en mulo reče pofukano govedo, samo zato ker npr. zagovarjam izbiro blokiranega motocikla proti neki 125 ali 250ccm čebelci. In sem tudi utemeljil zakaj.

Vsak naj razčisti sam pri sebi kako pa kaj, oziroma kaj mu ustreza.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislm da ste poba brezveze spljuval, lahko vas je sram da ga na tak način sprejmete med sebe. Na koncu koncev je prišel po nasvet in izrazil svoje mnenje nad tistimi prepotentnimi junci ki jim je premalo če gre motor pod 140 in ima manj kot 70 kilovatov. Na gas zna pritisnit vsak, vsi gledate kok ma motor moči, mislim pa da bi bilo potrebno namesto moči ob podatkih navesti zavorno pot pri 50 100 in pa 130km/h. Pa si potem zamislte s katere ograje vas bodo praskal stran.

Kupi tisto kar ti je všeč in si lahko privoščiš! Mene so tud skurcal ker sem kupu skuterja, pa so rekl pa bi raj kupu ta prav motor za ta dnar pa magar 10 let star. Pa ko vas .... sem si mislu če men ne bo tvoja baba všeč ti ne bom reku da zamenej.

Se je kolega včeraj pelov 150 po avtocesti in prleti en mim njega na raketi z 250na uro pa je reku da ga čudi da ni več mrtvih kako se eni peljejo.

čisto neuporaben podatek, saj se zavorna pol lahko pomnoži X2 če voznik nima občutka na zavorni ročici in ni 100% skoncentriran na vožnjo in dogajanje pred njim, podatek o zavorni poti bi mu bil samo v potuho v tem primeru

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tele mamino domišljavo. Še mleko se ti drži kljuna in naduto mečeš vse v en koš. Zmerjati z govedi vse povprek..., take strezni samo ena vzgojna okrog ušes (tudi dve!), pol pa minuta vzgoje, ki ti vidno manjka :slap: .

:SS

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čisto neuporaben podatek, saj se zavorna pol lahko pomnoži X2 če voznik nima občutka na zavorni ročici in ni 100% skoncentriran na vožnjo in dogajanje pred njim, podatek o zavorni poti bi mu bil samo v potuho v tem primeru

Točno tako

Sploh pa če bi bil podatek o zavorni moči tisti, na katerega naj bi se naslonilo pri nakupu motocikla, bi itak bili na cesti samo cestaki, ker imajo pač najboljše zavore, geometrijo, težo ter ponavadi tudi gume, za optimalno zaviranje.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi pa ljudje vsaj dobili občutek koliko je dolžina zavorne poti na dobrem suhem asvaltu in z dobrim voznikom ter gumami... in če preberete še enkrat objavo ki jo komentiramo bi lahko videli da je izjava letela izključno na nekatere osebke in ne na splošno populacijo. Tisti, ki nikoli niso imeli motorja posplošujejo, da smo vi vozniki na dveh kolesih norci. In če pogledaš kroniko ti je vse jasno. Recimo sobotno delo črna kronika.

Brez čelade v 3 vozila: hudo se je ponesrečil 19 letnik na zr 750 zaviral na polno, padel in treščil v vozilo kjer ga je odbilo še v 2 parkirana avtomobila

Motorist prevrnil avto: 18 letnik na harley davidson lxh 883 trčiv v vozilo, čelada se mu je odpela ker ni imel pripete

Treščil v tovornjak: 22 letnik na hondi vozil preblizu roba in padel drsel po vozišču in treščil v nasproti vozeči tovornjak

poba je imel srečo ker je le laže poškodovan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če model nima u glav pošlihtan, se lohk tut s kakšnim dvobrzincem razkanta. Sem pa zagovornik tega da se lahko nekateri izkušeni vozniki bolj varno in manj ogrožajoče peljejo 200 km/h- tle so izključena naselja, kot pa neizkušeni a preveč hrabri vozijo 100km/h.

Govorim iz lastnih izkušenj ko sem se 18 letni še brez izpita mulc ganjal z fzr-ko 1000, pa sm hotu neki frajer izpadet, pa se hotu po zadnjem pelat, pa polagat... jojoj... .zdej se vozim dosti hitreje, a veliko varneje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno opažanje:

Sam še nimam motorja.

Zaradi starosti imam še nekaj časa zakonsko omejitev 25 kW.

Ko sprašujem naokoli, kateri motor dobiti, mi vedno rečejo "ne tega pa tega nabavit, ker se ga boš prehitro naveličal. Nabavi tega pa tega, zablokiri, registriraj in fukni ven blokado. Še prehitro boš hotel po več"

Zaenkrat mi je bilo to rečeno s strani:

-prodajalca ene slovenske motoristične štacune

-prodajalca druge slovenske motoristične štacune

-en cel kup uporabnikov te spletne strani (in veliko več, ki je to svetovalo oz. kakorkoli impliciralo na drugačen način, ostalim uporabnikom)

in najbolj me je pri srcu stisnilo, ko je rekel moj prijatelj

-"ne tega sranja nabavit, kdo pa hoče motor ki gre samo 140 km/h?"

Moja opazka? Taki ljudje ste navadna pofukana goveda.

In zaradi takih ljudi me čedalje manj mika dejanski motor. Kurac, še udejstvovanje v prometu me čedalje manj mika.

Random idioti, ki se vozijo po mestu brez čelade in trikrat prehitro me niti ne motijo toliko. [Ker jih še nisem slišal govoriti.]

In ja, ker nimam motorja (niti avta) lahko pizdim. Let the one without sin throw the first stone.

Buče :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Buče :lol1:

Mogoče res sam se mi zdi eden redkih ki ima postrešje pošlihtano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorist prevrnil avto: 18 letnik na harley davidson lxh 883 trčiv v vozilo, čelada se mu je odpela ker ni imel pripete

Tale poba je bil izsilje s strani voznice, ki je z neprednostne ceste zapeljala na prednostno ne, da bi ustavila in se prepričala ali lahko to stori varno.

Če že prepisuješ, prepiši vse, ne le del. Da si ne bo potem še več ljudi mislilo, da smo motoristi sami idioti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče res sam se mi zdi eden redkih ki ima postrešje pošlihtano.

Vsak ima svoje mnenje......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!