Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

Jaz si pa postavim šotor, potem se ga pa NABIJEM do konca in zaspim pred šotorom pokrit z MOPEDOM :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst tud WD ne spijem, na splošno zelo malo spijem in me že eno veliko pivo hudo upočasni kar se refleksov tiče :)

In potem nisem 100% na motorju... Pa šele 6000km je za mano... To bi bila smrtonosna kombinacija :headbang:

In če se tega zavedaš (tud tisti ki ga nesejo več) si lahko prihraniš marsikatero pizderijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oprosti,Mutika! A te kje primejo in ti zalivajo alkohol v usta? Al to delajo,delamo prostovolno?

Oprosti, Halls - marsikje rinejo v človeka, kot da ni človek, če ne bo že takoj tistega šnopsa ruknil ... To mi gre najbolj na qrac - tako na motozborih, kot recimo pri kakih frendih, ki enostavno ne razumejo preprostega "ne, hvala" ... Vedno je "pa daj, no, saj enega pa ja lahko, saj ne boš takoj šel naprej ... daj, no, spodobi se, glej, če pa so ga vsi ruknili" in podobne ...

Skratka, oprosti, Halls - ampak z Mutiko se povsem strinjam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak mora zase vedeti kolk lahk spije. En bo spil dva mala pira pa ga bo že mel, lahk pa da en drug spije tri vlke pa še nebo tak pijan. To je odvisno od teže, presnove, pa če je kak doktor med nami naj še kaj doda...

In pol še od tu dalje so lahko različni scenariji, naprimer eni ko ga majo malo v riti mislijo da so supermeni ali rossiji in tako tudi vozijo, spet na druge vpliva čist drugače, in ker vejo da so nekaj popili pazojo kako vozoji, ker se zavedajo da njihov odzivni čas in ravnotežje več nista to kaj sta bla še pred dvema urama.

V glavnem vsak zase naj presodi kakšna je mera alkohola, ki ga lahko prenese in še neoviroano vozi motor. Če je komu welcome drink preveč, ga pač ne popije.

Saj ne gre sam za to, kolk ga kdo 'prenese' pa da še lahk vozi ... Ampak - ja, nemogoče je spremenit ljudi ... Saj če bi mi kokto rinli za w drink bi se tudi pizdil :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oprosti, Halls - marsikje rinejo v človeka, kot da ni človek, če ne bo že takoj tistega šnopsa ruknil ... To mi gre najbolj na qrac - tako na motozborih, kot recimo pri kakih frendih, ki enostavno ne razumejo preprostega "ne, hvala" ... Vedno je "pa daj, no, saj enega pa ja lahko, saj ne boš takoj šel naprej ... daj, no, spodobi se, glej, če pa so ga vsi ruknili" in podobne ...

Se sploh ne strinjam!Po moto zborih hodim recimo od l.93 in še popolnoma nikoli nisem popil welcome drink!Ker mi pač žganica ne sede!In res nikoli me ni nihče silil.Svaka pa čast,da se ponudi! Kar se pa tiče alkota in vožnje pa se veliko raje peljem "pijan" z motorjem kot z avtom!Ker na motorju se zavedam,da lahko kaj hitro ostanem brez noge in se zato peljem počasi-pazljivo!Moje mnenje je,da je na motorju največji problem glih tista 2 ali 3 pive,ker tam tiči pogum!Sej res,da so modeli,ki se "mortalka" pijani vozijo in divjajo-norijo...Kaj češ tak pač je...Vendar kolk sledim nesreče-padce imam vedno občutek,da jih je daleč največ glih tu vmes med pijanostjo in treznostjo,ko jih večina preceni svoje sposobnosti....

Vsak popije tolk alkohola kolk ga če!In vsak je sam svoje sreče kovač!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in, če v pijanem stanju na cesti ubiješ drugega? Čigav kovač si pa potem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oprosti, Halls - marsikje rinejo v človeka, kot da ni človek, če ne bo že takoj tistega šnopsa ruknil ... To mi gre najbolj na qrac - tako na motozborih, kot recimo pri kakih frendih, ki enostavno ne razumejo preprostega "ne, hvala" ... Vedno je "pa daj, no, saj enega pa ja lahko, saj ne boš takoj šel naprej ... daj, no, spodobi se, glej, če pa so ga vsi ruknili" in podobne ...

Skratka, oprosti, Halls - ampak z Mutiko se povsem strinjam.

Jaz pa z obema :worship::worship:

Se sploh ne strinjam!Po moto zborih hodim recimo od l.93 in še popolnoma nikoli nisem popil welcome drink!Ker mi pač žganica ne sede!In res nikoli me ni nihče silil.Svaka pa čast,da se ponudi! Kar se pa tiče alkota in vožnje pa se veliko raje peljem "pijan" z motorjem kot z avtom!Ker na motorju se zavedam,da lahko kaj hitro ostanem brez noge in se zato peljem počasi-pazljivo!Moje mnenje je,da je na motorju največji problem glih tista 2 ali 3 pive,ker tam tiči pogum!Sej res,da so modeli,ki se "mortalka" pijani vozijo in divjajo-norijo...Kaj češ tak pač je...Vendar kolk sledim nesreče-padce imam vedno občutek,da jih je daleč največ glih tu vmes med pijanostjo in treznostjo,ko jih večina preceni svoje sposobnosti....

Vsak popije tolk alkohola kolk ga če!In vsak je sam svoje sreče kovač!

:slap: malo kvasiš stari. Oprosti. Alko in vožnja NE GRESTA SKUPAJ !! Če misliš drugače si pač misli ampak misliš narobe.

To je tko, kot bi otroku dal šibice na seniku, da se mal poigra ubogo dete.

Popravljeno . Popravil Kadilec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:slap: malo kvasiš stari. Oprosti. Alko in vožnja NE GRESTA SKUPAJ !! Če misliš drugače si pač misli ampak misliš narobe.

Nihče ni rekel,da gresta!Sam pravim,da če že se raje z mopedom,ker sem bolj pazljiv!

Pa ne se zdaj vsi neki lepe delat,ker vsi dober vemo,da se večini kdaj zgodi,da kaj popijemo in se pač peljemo domov!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:slap: malo kvasiš stari. Oprosti. Alko in vožnja NE GRESTA SKUPAJ !! Če misliš drugače si pač misli ampak misliš narobe.

Gresta... če te drugi pelje (v avtu, in na zadnjem zicu...) :D:P

Sicer je pa tako;

Še ko smo trezni, gre rado kaj narobe v prometu. Alkohol pa je "agresor" v naših bučah. - Postaneš agresiven, nerazsoden in nenazadnje tudi napadalen. Vsakega bi pretepel, vsakega prehitel, v glavi se možgani spojijo z alkoholom in človek postane tak kot kača z velikimi očmi, namočena v špirit.

Še trezni nismo vedno na nivoju. In kaj imamo sedaj za razglabljati o "vstopnih borovničkah", orehovcu itd. Take zbore, oz. "vljudnostno vstopnino" bi morala ukiniti oblast. Naj namesto njih delijo mleko, sok in Kokakolo... Pa ne se sedaj izgovarjati na demokracijo, svobodo mišljenja in našega neodgovornega početja, na račun katerega si vse prevečkrat (namesto, da bi to počeli kje drugje,) zdravimo komplekse. Motorje pa bi imeli le zato, da se na račun njih, ker se drugje ne moremo, izpucamo do konca.

Vem, da tole nekaterim ni pogodu, a je na žalost ta zadveš'na poleg hitrosti in objetnosti v prometu največji razlog za pogosto žalost v družini, med prijatelji in vseh, ki nas imajo radi.

Je pa še ena opcija... in to, da se mogoče motim?! :hmm::?

S tem tudi zaključujem svoje "znanstveno" pametovanje.

"Nastavljam hrbet", da na njem sesekate drva za "naslednjo zimo"... :headbang::wallbash:

Vse smo preživeli... :unsure: Upam, da bomo tudi naslednjo motoristično sezono...?!

Uf... ali je tole majčkeno :topic: ???

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oprosti, Halls - marsikje rinejo v človeka, kot da ni človek, če ne bo že takoj tistega šnopsa ruknil ... To mi gre najbolj na qrac - tako na motozborih, kot recimo pri kakih frendih, ki enostavno ne razumejo preprostega "ne, hvala" ... Vedno je "pa daj, no, saj enega pa ja lahko, saj ne boš takoj šel naprej ... daj, no, spodobi se, glej, če pa so ga vsi ruknili" in podobne ...

Skratka, oprosti, Halls - ampak z Mutiko se povsem strinjam.

:worship: :worship: se podpišem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V pripravi je zakon, kjer bo opiti udeleženec prometne nesreče, kril vse stroške zdravljenja. :grim

Nakaj podobnega že velja, le da je plačilo stroškov zdravljena, ki jih mora plačati opiti povzročitelj zakonsko omejeno na nekje do višine 8.300 EUR.

Ali se da mogoče kje videti osnutke novega zakona ?

Spodaj prilagamo "dokaze", kakšne so trenutne zadeve.

Drugače je pa bilo o tem že govora:

http://www.motosvet.com/regresni-zahtevki-zavarovalnic.html

post-18793-1241588601_thumb.jpg

post-18793-1241588949_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V pripravi je zakon, kjer bo opiti udeleženec prometne nesreče, kril vse stroške zdravljenja. :grim

Shit ... a res? :O

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oprosti, Halls - marsikje rinejo v človeka, kot da ni človek, če ne bo že takoj tistega šnopsa ruknil ... To mi gre najbolj na qrac - tako na motozborih, kot recimo pri kakih frendih, ki enostavno ne razumejo preprostega "ne, hvala" ... Vedno je "pa daj, no, saj enega pa ja lahko, saj ne boš takoj šel naprej ... daj, no, spodobi se, glej, če pa so ga vsi ruknili" in podobne ...

Skratka, oprosti, Halls - ampak z Mutiko se povsem strinjam.

Grdi,grdi prijatelji,kolegi,prireditelji motozborov,žlahta,....! :nono: :nono:

Še vedno te pa ne primejo in ti zalijejo pijače po grlu!!! To nardi po mojem vsak sam?

Najbolje je pač krivdo valit na druge!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V pripravi je zakon, kjer bo opiti udeleženec prometne nesreče, kril vse stroške zdravljenja. :grim

PRAVILNO! Skrajni čas :worship:

Če bi bilo po moje, bi plačal DVOJNO!!!! :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grdi,grdi prijatelji,kolegi,prireditelji motozborov,žlahta,....! :nono: :nono:

Še vedno te pa ne primejo in ti zalijejo pijače po grlu!!! To nardi po mojem vsak sam?

Najbolje je pač krivdo valit na druge!

Ne 'valim krivde'. Pravim, kakšna je 'kultura'. Včasih vsiljiva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem že večkrat napisal da bi bila to še največja šola za povzročitelje da plačajo vsa zdravljenja in plačujejo doživljenjsko rento svojcem pokojnih. In ne mislit da so to ugotovili na raznih ministrstvih, to so pobrali od nas na forumih.

In marsikaterega bo streznilo da bolnišnični dan stane ogromno če si v kakšni šok sobi, intenzivni negi da ne omenjam še cene operacij. Al bodo pijanci kmal bankroteral da še za pit ne bodo mel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne 'valim krivde'. Pravim, kakšna je 'kultura'. Včasih vsiljiva.

To je res! Se strinjam!

Samo se jih da ubranit,izkušnje! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V pripravi je zakon, kjer bo opiti udeleženec prometne nesreče, kril vse stroške zdravljenja. :grim

Ja in ka mislte da bodo tisti brezposelneži ki se vozijo okoli z Q7 in x5,ter podobnimi kantami,plačal če te bojo povozli???Da ciganov in podobne golazni na cesti ne omenjam;kaj jim pa bojo vzel!???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grdi,grdi prijatelji,kolegi,prireditelji motozborov,žlahta,....! :nono::nono:

Še vedno te pa ne primejo in ti zalijejo pijače po grlu!!! To nardi po mojem vsak sam?

Najbolje je pač krivdo valit na druge!

Sploh ni v tem poanta, še manj prenašanje krivde na kogarkoli ... kaj si se tako razpištolil?

Motozbori so bili, so in bodo, lahko so prav prijetni, saj smo ljudje tisti material, ki jih ustvarjamo takšne, kot so.

In vsi smo odrasli oz. naj bi bili, torej se sami odločamo, v kakšnem stanju se bomo spravili na dve kolesi.

Problem je le v tem, da niso vsi tako odgovorni in ozaveščeni, da ne bi podlegli vsemu, kar je ponujeno.

Posledice pa zaznamujejo življenje vsem ... ne le ponesrečenemu, tudi tistemu, ki je nesrečo povzročil.

Na žalost se jih resnično zavedamo ter občutimo njihovo razdiralno moč šele takrat, ko zaradi alkoholizirane objestnosti enega takega

opitega neodgovorneža nastrada tvoj znanec, bližnji ali ljubljeni.

Berem, da nekateri v tem ne vidijo nič nevarnega. To me skrbi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

¸ponavad so najbolj pijani tisti, ki zastonj pijejo, pol pa pravjo , da so jih silil s pijačo, se strinjam, da mora pijani voznik, nositi vse stroške poškodb in zdravljenja, za povzročeno smrt se mu pa mora soditi kot uboj, pa da vidmo pol opite junake, mater jim :naughty: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kokr berm tole temo... se vse bolj čudim od kje pijani motoristi, če pa noben nič ne pije... :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!