Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

¸ponavad so najbolj pijani tisti, ki zastonj pijejo, pol pa pravjo , da so jih silil s pijačo, se strinjam, da mora pijani voznik, nositi vse stroške poškodb in zdravljenja, za povzročeno smrt se mu pa mora soditi kot uboj, pa da vidmo pol opite junake, mater jim :naughty: :naughty:

imam strah, da se to ne bo najbolje obneslo...če pogledamo kako je v naši državi z izvajanjem zakonov ne bo veliko takih brusov, ki vozijo pijani najebalo...pri nas se da preveč na lahko prelisičit zadeve...samo dobrega odvetnika si najameš pa je nemogoče skoraj mogoče...upam, da se bo kdaj spremenilo čeprav se bojim, da se ne bo...smo na balkanu in to je to...strinjam se s tem, da taki patroni, ki povzročijo nesrečo in so potem še smrtne žrtve, da plačajo stroške zdravljenja in še kakšno rento svojcem pokojnih...je pa res tudi to, da če kdaj spraviš nekoga na drugi svet zaradi neumnosti, še celo življenje trpiš zaradi tega...no ja lohko tudi ne, če si malo neumen in te boli za druge...samo takih upam, da je zeloooo malo...za take bi morali veljati še strožji ukrepi :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kokr berm tole temo... se vse bolj čudim od kje pijani motoristi, če pa noben nič ne pije... :headbang:

tisti so zdele na piru in se ne ubadajo s forumom :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja in ka mislte da bodo tisti brezposelneži ki se vozijo okoli z Q7 in x5,ter podobnimi kantami,plačal če te bojo povozli???Da ciganov in podobne golazni na cesti ne omenjam;

kaj jim pa bojo vzel!???

Nič, Billy!

Pomagal pa bi en kamnolom na sončni legi, od jutra do večera s krampom in z macolo v roki, na nogah pa verige kot v starem veku.

Pa da ne bo kdo rekel, da je to sadizem, ker tudi to ne more obuditi mrtvih!

Zato je treba razmišljati poprej. Predvsem takrat ko je še človek trezen!

Potem bi se pa vsak, prekleto hitro streznil!

(Nič ne podpihujem, le rad bi, da se prej zavedamo odgovornosti, ki jo povzročajo-mo pijani udeleženci v prometu!)

Ampak... Alkohol in motorizem, res ne gresta skupaj!

P.S.

Pa še malo znanstvene fantastike;

Ali si lahko zamislite da bi bili na moto zborih trezni, se družili zaradi zabave, prijateljev, motorjev in jemali motorizem kot nekaj, zaradi katerega bi se imeli lepše?!

Nekoč smo se, in nekaj najlepšega mi je, ko se še danes srečujem z motoristkami in motoristi, ki nas je pred davnimi desetletji povezal motorizem!

Ja, to pa je umetnost!! In verjemite, da za to nismo potrebovali nobenega orehovca in borovničk.

S spoštovanjem v želji, za lepšo motociklistično prihodnost.

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...samo takih upam, da je zeloooo malo ...

Dva "primera" neprilagojenih "povratnikov": zadnja nesreča "kawasakija v drevju" - pokojni motorist je že bil na "službeni poti" zaradi karambola s tragičnimi posledicami in prav ista zgodba is sveta avtomobilskih nesreč: "neprilagojenec", ki je spravil minibus iz AC v jarek in s tem v smrt mlado dekle, je prav tako že pred časom kot voznik zakrivil nesrečo, kjer je umrl njegov sopotnik na motorju ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič, Billy!

Pomagal pa bi en kamnolom na sončni legi, od jutra do večera s krampom in z macolo v roki, na nogah pa verige kot v starem veku.

Pa da ne bo kdo rekel, da je to sadizem, ker tudi to ne more obuditi mrtvih!

Zato je treba razmišljati poprej. Predvsem takrat ko je še človek trezen!

Potem bi se pa vsak, prekleto hitro streznil!

(Nič ne podpihujem, le rad bi, da se prej zavedamo odgovornosti, ki jo povzročajo-mo pijani udeleženci v prometu!)

Ampak... Alkohol in motorizem, res ne gresta skupaj!

P.S.

Pa še malo znanstvene fantastike;

Ali si lahko zamislite da bi bili na moto zborih trezni, se družili zaradi zabave, prijateljev, motorjev in jemali motorizem kot nekaj, zaradi katerega bi se imeli lepše?!

Nekoč smo se, in nekaj najlepšega mi je, ko se še danes srečujem z motoristkami in motoristi, ki nas je pred davnimi desetletji povezal motorizem!

Ja, to pa je umetnost!! In verjemite, da za to nismo potrebovali nobenega orehovca in borovničk.

S spoštovanjem v želji, za lepšo motociklistično prihodnost.

Točno tako, take ki pa ''nimajo'' dnarja je pa treba dat delat v delovne campe, kjer bodo lahko od jutra do večera gonili lopato, kramp ali pa katero drugo orodje, bo pač tolk kubikov mogo nakopat da bo to odslužo. Ali jih je pa treba dat pometat ceste...

Tako se bo narod naučilo.

Zdaj ja več sploh nimamo straha pred ničimer, zato pa gre mladina v maloro. Vedno več je kriminala, in vsega tega sranja.

STARŠI VEČ SPLOH NIMAJO ČASA ZA VZGOJO OTROK

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj ja več sploh nimamo straha pred ničimer, zato pa gre mladina v maloro. Vedno več je kriminala, in vsega tega sranja.

STARŠI VEČ SPLOH NIMAJO ČASA ZA VZGOJO OTROK

Al pa ga majo ,pa raje TV gledajo pa pivo pijejo pa se derejo okol bajte iz lastnih frustracij ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

¸ponavad so najbolj pijani tisti, ki zastonj pijejo, pol pa pravjo , da so jih silil s pijačo, se strinjam, da mora pijani voznik, nositi vse stroške poškodb in zdravljenja, za povzročeno smrt se mu pa mora soditi kot uboj, pa da vidmo pol opite junake, mater jim :naughty: :naughty:

Aha.

Si potem predstavljaš recimo svojga fotra ( al pa enga fotra ). Umirjenega voznika. Ima stara mama osemdesetletnico v nekem gostišču... In oče spije 3 dl vina ( pijanec nemaren ).

Gre domov z avtom previdno, počasi. Kar naenkrat se mu en kolesar ( nerodni otrok ali starec ) zloži iz pločnika pod avto ( se je že večkrat dogajalo, ni fantastika ). Oče zavira, a tragičnega izida ne more preprečiti.

Odvzem krvi...

Oče pristane v zaporu zaradi uboja. Skupaj z ljudmi, ki so hladnokrvno morili, posiljevali,... z dečki ala Trobec, Plut, ...

Pijan povzročiti nesrečo ne pomeni le 12 pirov, pa do konca gas u množico nedolžnih otrok.

Mal se zamislite preden podpirate represijske ukrepe... Sicer pa : ALI JE KATERI DO SEDAJ ŽE ZALEGEL ???

Drugje je treba stvari premakniti ( šole, avtošole, propaganda ).

Lahko bi že vedeli, da se državi jebe za vas. Važno je pumpanje blagajne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Alkohol pa je "agresor" v naših bučah. - Postaneš agresiven, nerazsoden in nenazadnje tudi napadalen. Vsakega bi pretepel, vsakega prehitel, v glavi se možgani spojijo z alkoholom in človek postane tak kot kača z velikimi očmi, namočena v špirit.

Če pa rataš tak po zaužitem alkoholu, potem je pa res bolje, da ga niti ne povohaš.

Ni vse za vsakogar.

Naj še nekdo potem reče da je Iran za nami. Daleč pred nami je:

Alkohol je strogo prepovedan, motor pa ima lahko največ 250 ccm. Kazni pa so tudi fizične ( bičanje ) ne le zapor. Tako bo nekoč pri nas.

No, samo leta 2006 je bilo kljub vsemu preko 26.000 smrtnih žrtev v prometu na iranski cestah. Nesreč je bilo 250.000.

PODOBEN ČLANEK: http://www.iran-daily.com/1385/2704/html/focus.htm

Popravljeno . Popravil Kölm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

STARŠI VEČ SPLOH NIMAJO ČASA ZA VZGOJO OTROK

V tem stavku tiči vsa modrost varnosti v prometu....in ne v represiji, propagandi,itd....

Zadeve je treba urediti "v kali" in ne gasiti požara ko je že prepozno....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od 3 deci vina in pri polnem želodcu ne moreš napihat v nobenem primeru več kot je dovoljeno. (0,25)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V sloveniji se itak čist vsako družebno srečanje sprevrže v eno velko pijanšno. Pa naj bojo to motozbori, veselice, al pa Planica. Pa če si še tok pameten da ne greš z avtom al pa z motorjem se najde še en bol "pameten", tko k so one punce prejšn teden si avtobus za deklišno najele zdej pa ene ni več 6 pa težko poškodovanih in v kritičnem. Si prav neč ne morš pomagat, lahk pa vsak sam proba bit pameten in dela tko kokr se mu zdi da je prav. Js se ne vsedem pijan za volan, da bi se pa na motor mi pa niti na misel ne pride!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je povsem odvisno od človeka od človeka in pa vrste alkoholne pijače. Najdalj drži vino medtem, ko so Hrvatje uradno navajali ob takratnem zakonu 0,00, da je ob zaužitem velikem pivu dovolj počakati eno uro in se absorbira. Pa tudi tu je odvisno. Policisti so sami sprobavali in je enaka količina zaužitega piva prinesla rezultat krepko nad dovoljeno in 0,00. V drugem primeru je šlo za količino piva zaužito z fanto oz. radler. Količina piva je bila pri tem povsem enaka. Verjetno se je tu alkohol vezal na sladkor in ne sam direktno v kri. Je pa sigurno veliko bolje če se kaj poje saj imajo celo Francozi na počivališču kake 100 km pred Parizom napisano, da lahko celo profesionalni šofer zaužije pol litra Roseja ob zaužitem toplem obroku. Brez toplega obroka alkohola sploh ne moreš dobiti tudi če si z avtobusom oz. sopotnik imajo pa samo vino in pivo. Vsekakor pa je najboljša nula tista ta prava in si človek ob morebitni nesreči nima kaj očitati saj lahko odreagira z maksimalno sposobnostjo pa še s ama vožnja je manj krčevita ob stalnem razmišljanju za katerim vogalom lahko stojijo policaji pa četudi so lahko zaradi zavedanja opitosti nekateri čuti lahko bolj izostreni. Če pa je že rit polna pa kot so že omenili, spalko pa sladke sanje v družbi "lubice" saj bo zvesto in potrpežljivo počakala, da bo dotični junak spet sposoben, da jo zajaha in odpelje novim orgazmičnim kilometrom naproti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dames je spet počilo in sicer od Turjaka ene 3km (v smeri proti LJ)... Motorist upam da je OK, bil je pri sebi sam neki hudo opraskan po glavi...

So pa tisi ovinki kr nevarni, zmeri je kej peska gor pa asfalt je u kurcu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekateri so na cesti OBJESTNI tudi brez ALKOHOLA in podobnih substanc (pa ne zagovarjam alkota) :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od 3 deci vina in pri polnem želodcu ne moreš napihat v nobenem primeru več kot je dovoljeno. (0,25)

Lahko, če si 50cm visok.

Če narediš nesrečo in napihaš je to naklepni umor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha.

Si potem predstavljaš recimo svojga fotra ( al pa enga fotra ). Umirjenega voznika. Ima stara mama osemdesetletnico v nekem gostišču... In oče spije 3 dl vina ( pijanec nemaren ).

Gre domov z avtom previdno, počasi. Kar naenkrat se mu en kolesar ( nerodni otrok ali starec ) zloži iz pločnika pod avto ( se je že večkrat dogajalo, ni fantastika ). Oče zavira, a tragičnega izida ne more preprečiti.

Odvzem krvi...

Oče pristane v zaporu zaradi uboja. Skupaj z ljudmi, ki so hladnokrvno morili, posiljevali,... z dečki ala Trobec, Plut, ...

Pijan povzročiti nesrečo ne pomeni le 12 pirov, pa do konca gas u množico nedolžnih otrok.

Mal se zamislite preden podpirate represijske ukrepe... Sicer pa : ALI JE KATERI DO SEDAJ ŽE ZALEGEL ???

Drugje je treba stvari premakniti ( šole, avtošole, propaganda ).

Lahko bi že vedeli, da se državi jebe za vas. Važno je pumpanje blagajne.

Tako je...

Ker si napisal predtavljajte si SVOJEGA očeta, vsi rečemo pa res, taki niso nič krivi.

Če bi napisal da si naj predstavljamo da smo SAMI OČE otroka ki ga je ta gospod povozil, bi pa vsi rekli, DA treba ga je zapret.

Resnica in 'pravica' je kot vedno nekje vmes... Razlika je če nekdo spije pa magari preko dovoljenih 0,24 ali pod in vozi po predpisih ali pa če postane objesen in povozi nekoga.

Res da tudi tisti ki je vozil po predpisih, s svojo zmanjšano odzivnostjo botruje nesreči, ki bi jo lahko trezen preprečil ali pa ne. A je njgova odgovornost bistveno manjša (po mojem mnenju), kot pa od tistega ki je popil pravtoliko in z svojo objesno vožnjo povzročil smrt drugega udeleženca v prometu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Al pa moč motorjev omejiti na 35 kW pa končno hitrost na 130 km/h :-)

Na 140 prosim. Pa avtomobile tudi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na 140 prosim. Pa avtomobile tudi.

Brez veze, treba je vedt kje ga lahko in kje ga ne smeš prtisnt, ker če maš vsaj malo športn motor ga kje sigurno boš prtisnu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Resnica in 'pravica' je kot vedno nekje vmes... Razlika je če nekdo spije pa magari preko dovoljenih 0,24 ali pod in vozi po predpisih ali pa če postane objesen in povozi nekoga.

Se strinjam z vsem kar si napisal.

Samo na žalost se ne bo noben zakon ukvarjal z razliko, ki si jo omenil.

Kot sem že rekel: rešitev je treba še kje drugje kot v represiji in zaostrovanju zakonov. Najboljša bi bila preventiva. Otroka ti ne bo noben zakon povrnil.

Žrtve zaostorvanja zakonov postanejo nazandnje tudi osebki, ki mislijo da vozijo po predpisih in se napihujejo po spletnih forumih.

Sicer pa :

Lahko bi npr tudi prepovedali, da se v enem osebnem avtu ( po možnosti od fotra ) vozijo trije ali več najstnikov.

So me ravno včeraj z avtom prehiteli skozi levi pregledni ovinek in nadaljevali prehitevanje tovornjaka skozi desni nepregledni. Majstri ni kej.

Pa dvomim da so spili kaj več kot kokakolo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam z vsem kar si napisal.

Samo na žalost se ne bo noben zakon ukvarjal z razliko, ki si jo omenil.

Kot sem že rekel: rešitev je treba še kje drugje kot v represiji in zaostrovanju zakonov. Najboljša bi bila preventiva. Otroka ti ne bo noben zakon povrnil.

Žrtve zaostorvanja zakonov postanejo nazandnje tudi osebki, ki mislijo da vozijo po predpisih in se napihujejo po spletnih forumih.

Sicer pa :

Lahko bi npr tudi prepovedali, da se v enem osebnem avtu ( po možnosti od fotra ) vozijo trije ali več najstnikov.

So me ravno včeraj z avtom prehiteli skozi levi pregledni ovinek in nadaljevali prehitevanje tovornjaka skozi desni nepregledni. Majstri ni kej.

Pa dvomim da so spili kaj več kot kokakolo.

do divjanja najstnikov pride tudi če gre vsak s svojim (očetovim) avtom ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam z vsem kar si napisal.

Samo na žalost se ne bo noben zakon ukvarjal z razliko, ki si jo omenil.

Kot sem že rekel: rešitev je treba še kje drugje kot v represiji in zaostrovanju zakonov. Najboljša bi bila preventiva. Otroka ti ne bo noben zakon povrnil.

Žrtve zaostorvanja zakonov postanejo nazandnje tudi osebki, ki mislijo da vozijo po predpisih in se napihujejo po spletnih forumih.

Sicer pa :

Lahko bi npr tudi prepovedali, da se v enem osebnem avtu ( po možnosti od fotra ) vozijo trije ali več najstnikov.

So me ravno včeraj z avtom prehiteli skozi levi pregledni ovinek in nadaljevali prehitevanje tovornjaka skozi desni nepregledni. Majstri ni kej.

Pa dvomim da so spili kaj več kot kokakolo.

Ni pohvalno, pa vendarle bom povedal. Prvi dan izpita sem tudi sam prehiteval čez nepregleden ovinek. Še danes se točno spomnim kateri ovinek je bil in vem tudi zakaj je do tega prišlo...

Skratka spravil sem se prehitevat osebni avto ki je imel še prikolico. Čez ovinke je bil zelo počasen a tem je bila neprekinjena čtra zato ga tam nisem prehiteval. Ko se je cesta malo spustila v dva dolga ovinka z prekinjeno čtro sem ga začel prehitevati. On je tam pravtako dodal plin, in jaz kot začetnik ga nisem čez te ovinke uspel prehiteti, nato je prišel nepregleden levi ovinek, tudi tam ni popustil, čeprav sva vštric vozila vsaj 30m. Čez ta ovinek sem ga zaradi krajšega loka ovinka prehitel. ISploh se nisem takoj zavedal kako srečo sem imel.

Takrat bi lahko pripeljal nasproti bilokdo, motorist ali pa tovornjak. Imel sem srečo...a žal je nimajo vsi.

Vsakkdo ga kdaj pihne mimo, vendar eni imamo srečo, drugi pa ne. Jaz zase vem da sem pravtako krvav pod kožo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsakkdo ga kdaj pihne mimo, vendar eni imamo srečo, drugi pa ne. Jaz zase vem da sem pravtako krvav pod kožo...

Tale izgovor "vsi smo krvavi pod kožo" vse prevečkrat vodi do tega, da smo krvavi tudi nad kožo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale izgovor "vsi smo krvavi pod kožo" vse prevečkrat vodi do tega, da smo krvavi tudi nad kožo ...

Problem je v tem da ni izgovor ampak dejstvo, da smo ljudje zmotljivi. Če nebi bili, bi bil svet lepši...al pa ne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!