Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

Ne dečko zlati.....sploh jim ni treba umreti.

Sam ne mi govort, da njegovi prijatelji niso vedeli, da njegovi starši niso vedeli, da nihče ni znal prepotentnežu v glavo vbit, da dela totalno neumnost, da ga nihče od bližnjih ni imel sposobnosti ustavit........veš, o tem govorim, in oni naj si na svojo vest.....krepko......zapišejo smrt tega fantiča!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...............Zgleda, da so ga mel za totalno in oh in sploh faco........v stilu " on si pa upa"!!!!!!!!!!

Žal je takih iz dneva v dan preveč........in posledice so.........kaj misliš kakšne????????????????????????????????????????

V tem je smisel vsega tega!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

P.S......in.....velja za vse........ne mi prodajat lažnega sočutja.......ker mi je popolnoma jasno, da se vam v večini sladko jebe za njega.......je pač moderno R.I.P.-at.......in izkazovat neko solidarnost, sožalje......we!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

klimba popolnoma se strinjam z napisanim.

kdor ne zna ali noče razumeti napisanega je čist njegov problem. tudi jaz ne čutim nobenega sočutja do takih, ki se očitno igrajo s svojim življenjem. ne vem zakaj bi ga, če sami ne znajo ceniti življenja niti se mi ne smiljio starši, zakaj, ker se mi zdi da so fallili na celi črti sedaj pa se bo treba sprijazniti s posledicami.

sorry tako pač je....nihče ni neuničljiv, če se tega ne zaveda pač njegov problem.

zdaj pa veselo bruhajte...bee bee

dr.looney :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hudo tehten razlog si podal za svoje bruhanje!!!!!!!!

Dečko......kaj od tega ti ni jasno........da ti prevedem........al tut ti pašeš med podobne kalibre???????????????????

A vsi smo tvoji dečki? Glede na to da ti piše da si iz Vatikana bi lahko kaj kmalu pomislili da si sumljuv...

Spet en taki ki misli, da je s tem ker je preživel 46 let na tem planetu neizmerno bol pameten kot mi mlajši... :BUA:

Pa dost o tem nebistvenem delu, ki ga dodajaš svojim postom...

Poglej, sem razumel tvoj post, ti dovolim da imaš takšno mnenje, in ti ga ne mislim izbijat iz glave. Meni pač gre na bruhanje ko kaj takega preberem, in verjtno nisem edini.

Kaj se tiče tega da fant ni storil dovol za svojo varnost, je dejstvo ampak vseeno, takega koentarja ni potrebno pisati.

Itaq forum je zato da vsak napiše svoje mnenje, tako si ga tudi ti... in jaz!

Upam da se bova v keri drugi temi lahk kaj bol pametnega zmenila...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah s totim kurcom klimbro se ni mogoče normalno menit, me je v eni temi napadel, ko da nima IQ-50 pik. Zgleda, da si sploh postov ne prebere, kot bi moral, je pa enkrat eno, sem nekje zasledil, da ma 46 let, če je to res ne vem, če je, potem pa jih kaže natanko 43 manj. Sej je bogi, depresivni pa se mi smilijo, si niso sami krivi, jih je bolezen doletela.

Lp klimbrič

Oprostite za off topic

Popravljeno . Popravil tatagula
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že rimljani, ki so znali biti zelo kruti so rekli:

De mortuis nihil nisi bene.

Barbari ravnajo drugače.

Lp, Nduro

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer se kar se tiče bistva strinjam z napisanim.

:nono::nono:

No moderatorji o tem če je taka objava za izbrisat bi pa res lahko razmislili?!?

Ti pa niti ne poskusi s kakšnim dečko ker nisem tvoj dečko. Pokroviteljski bodi do tistih, ki ti to dovolijo.

In ne nisem eden "takih" mi je pa ratalo kar slabo ob tvojih slaboumnih idejah. Pa brez zamere ampak sem že odšel od računalnika pa sem se moral vrnit ker ne morem čez to da so tvoje izjave milo rečeno neokusne.

Ne!! Naj se vidi,da so med nami tudi tako DEBILNI ljudje

Drugo podpis!

trenutek nepremišljenosti, ki ga je "drago" stal, zato ni nujno, da ga je treba popljuvat po dolgem in počez, en opomin več vsem nam, da ga ni za srat po cesti, zanj je pa itak prepozno....

:yes: :yes:

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Otroci razumejo svoje starše šele takrat, ko imajo sami otroke.

(Kitajski pregovor).

Ni na nas, da neseznanjeni z resničnimi dejstvi sodimo, kje in kaj so starši, sorodniki, prijatelji ali sam preminuli storili napak; pojma nimamo, nihče od nas, kaj se je v resnici zgodilo, pojma nimamo, kaj se je temu mlademu človeku, ki je sedel nezaščiten na motor, takrat podilo po glavi, ki je bila brez čelade. Očlitno sploh ni razmišljal, sicer bi bil MOGOČE še živ.

Po pravici povem, da si v takšnih primerih ne upam tako prepričano izražati svojega mnenja. Ravno zato, ker nisem poznala ne njega, ne nikogar od njegovih, sploh ne vem kako, od kod, kam, kdo in zakaj.

Vem pa nekaj ... ugasnilo je še eno človeško življenje. :( Nikakor ne mislim zlivat ogorčenja na nekoga, ki se ne more več branit, čeprav ne razumem, kako je lahko tako lahkomiselno zapravil svoje življenje.

Predvsem pa si ne bi želela biti recimo njegova mama, ki bi slučajno brala tale forum in trpela zaradi vseh te naše ... neseznanjenosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj R.I.P.-aš......dobu je tist, kar je iskal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Neregistriran motor, brez čelade..........ma ko ga jebe.......čist prou mu je, pa me sladko boli za familijo, prjatle....itd...........če niso mel tok pameti, da ga od tega odvrnejo.....naj si kar na svojo vest pripišejo tragedijo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Globalizacija prinaša nove življenjske stile, drugačne želje in potrebe, ki jih pogosto ni mogoče zadovoljiti. Spreminjanje tehnologije zahteva nova znanja, prilagajanje okolju in mobilnost. Podaljšuje se mladostno obdobje, ki se tudi prej začne. Potrošniški kulturni vzorci, ki jih prinaša globalizacija, silijo mlade k sprejemanju odločitev še preden imajo oblikovana merila za kritično presojo. Tradicionalne strukture (družina, sosedstvo, …) spreminjajo svojo vlogo in moč pri prenašanju vrednot na mlade. Mladost ni več v toliki meri odvisna od preteklosti in namenjena prenašanju tradicij.

Problemi, ki jih čutimo med mladimi, so:

• osamljenost, pomanjkanje občutka pripadnosti, pomanjkanje samozaupanja,

• obremenjenost z negotovo prihodnostjo,

• povečana frustracija, občutek odrinjenosti, nemoči,

• iskanje identitete ob pluralizmu vrednot, ki so si lahko tudi v nasprotju,

• obremenjenost z zahtevami po uspešnosti,

• nekritično potrošništvo in povečevanje socialnih razlik in

• beg v odvisnosti.

Da bodo mladi sposobni soočati se s problemi, morajo razviti svojo osebnost, preizkusiti svoje sposobnosti in odkriti svet okoli sebe. Pridobiti si morajo aktivno in odgovorno vlogo v družbenem življenju in s tem status in delež v družbi. Njihove potrebe so različne, odvisne od posameznika in okoliščin, v katerih živi.

Tako o tem, da so samo starši in prijatelji krivi lahko te je sram ,da pljuvaš po mladi osebi katera ne bo mogla dopolnit svoje življenje kot ostale mlade osebe (in srčno upam da se ne bo spremenila v KLIMBRO) neglede kaj je delal da je končal z svojim življenjem .

Še je pisanje R.i.P. moderno ali ne vsaj oseba katera to napiše sočostvuje z tem kar se je zgodilo v razliko od tebe in ostalih osebkov tukaj na forumu  ki zaničujejo življenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdaj pa veselo bruhajte...bee bee

dr.looney :alien1:

:SS ...bee bee

Ravnodušje kot ga nekateri kažete je naravnost patetično, za druge pa takole-izliv pomaga možganom, da se spravijo do delovanja !

V katerem kurjem dreku smo ostali, da funkcioniramo kot družba narcisoidov ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..SLAB VIKEND....... :naughty: ... :evilgrin:

Za nekatere NE :evilgrin: ! Klimbra a bo kaj ceste fraj??????????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Globalizacija prinaša nove življenjske stile, drugačne želje in potrebe, ki jih pogosto ni mogoče zadovoljiti. Spreminjanje tehnologije zahteva nova znanja, prilagajanje okolju in mobilnost. Podaljšuje se mladostno obdobje, ki se tudi prej začne. Potrošniški kulturni vzorci, ki jih prinaša globalizacija, silijo mlade k sprejemanju odločitev še preden imajo oblikovana merila za kritično presojo. Tradicionalne strukture (družina, sosedstvo, …) spreminjajo svojo vlogo in moč pri prenašanju vrednot na mlade. Mladost ni več v toliki meri odvisna od preteklosti in namenjena prenašanju tradicij.

Problemi, ki jih čutimo med mladimi, so:

• osamljenost, pomanjkanje občutka pripadnosti, pomanjkanje samozaupanja,

• obremenjenost z negotovo prihodnostjo,

• povečana frustracija, občutek odrinjenosti, nemoči,

• iskanje identitete ob pluralizmu vrednot, ki so si lahko tudi v nasprotju,

• obremenjenost z zahtevami po uspešnosti,

• nekritično potrošništvo in povečevanje socialnih razlik in

• beg v odvisnosti.

Da bodo mladi sposobni soočati se s problemi, morajo razviti svojo osebnost, preizkusiti svoje sposobnosti in odkriti svet okoli sebe. Pridobiti si morajo aktivno in odgovorno vlogo v družbenem življenju in s tem status in delež v družbi. Njihove potrebe so različne, odvisne od posameznika in okoliščin, v katerih živi.

brez zamere, ampak kje po tvojem mnenju vidiš rešitev teh težav s katerimi se "srečujete" mladi? Od kje po tvojem mnenju izvirajo te problemi če ne iz neurejenih družinskih odnosov in napačnih vrednot ter spoštovanja do sočloveka?....

glede na tvoje pisanje kako se mladi srečujete s problemi vidim rešitev samo v prepovedi vožnje motornega vozila do recimo 35.leta....verjetno boste do takrat že razvili svojo osebnost,sposobni se boste soočati s problemi, do takrat boste pa že preizkusili svoje sposobnosti,kajne? In verjetno boste do takrat že pridobili aktivno in odgovorno vlogo v družbi, da boste lahko vozili motorno kolo..........

čudno da nisi napisal da je država kriva, ker se je pubec ubil z motorjem......

pri 18. letih si zakonsko zrela in odgovorna oseba za svoja dejanja....če nisi pač nisi opravilno sposoben in kot tak nimaš kaj iskati na cesti. Pika. Prevzemaš popolno odgovornost za svoja dejanja in se tudi zavedaš morebitnih posledic.....tu ni veliko filozofije

Pa da ne bo pomote....žal mi je ker je pubec tako nepremišljeno in lahkomiselno izgubil svoje življenje....če sočustvujem s dogodkom? NE, nikakor ne....nisem mati tereza niti dežurni sočustvovalec , da bi moral sočustvovati....pubec je imel alternativo,zavedal se je svojih dejanj in morebitnih posledic, a karte v "božjem" špilu se tisti dan niso ravno poklopile........ lahko samo obžalujem dogodek in izgubo mladega življenja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem pa nekaj ... ugasnilo je še eno človeško življenje. :( Nikakor ne mislim zlivat ogorčenja na nekoga, ki se

Dejmo enkrat nehat travmirat ... dnevno umre na svetu veliko ljudi. Tudi sami bomo enkrat ...

Življenje je pač lepa, a tudi nevarna reč ... in ne jaz, ne ti nisva "Mati Tereza".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

klimba popolnoma se strinjam z napisanim.

kdor ne zna ali noče razumeti napisanega je čist njegov problem. tudi jaz ne čutim nobenega sočutja do takih, ki se očitno igrajo s svojim življenjem. ne vem zakaj bi ga, če sami ne znajo ceniti življenja niti se mi ne smiljio starši, zakaj, ker se mi zdi da so fallili na celi črti sedaj pa se bo treba sprijazniti s posledicami.

sorry tako pač je....nihče ni neuničljiv, če se tega ne zaveda pač njegov problem.

Se strinjam.

V isti sapi lahko rečem, da včasih ne čutim sočutja niti do sebe (ko delam pizdarije).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnodušje kot ga nekateri kažete je naravnost patetično, za druge pa takole-izliv pomaga možganom, da se spravijo do delovanja !

V katerem kurjem dreku smo ostali, da funkcioniramo kot družba narcisoidov ?

Kaj pa je narcisizem - to, da racionaliziraš in rečeš "jebiga, shit happens, ljudje umirajo povsod in vsako sekundo", ali to, da se "emocionalno ejakuliraš ob vsaki smrti s svojim kvalitetnim RIP-prispevkom"?

Ajde, da te čujem ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Globalizacija prinaša nove življenjske stile, drugačne želje in potrebe, ki jih pogosto ni mogoče zadovoljiti. Spreminjanje tehnologije zahteva nova znanja, prilagajanje okolju in mobilnost. Podaljšuje se mladostno obdobje, ki se tudi prej začne. Potrošniški kulturni vzorci, ki jih prinaša globalizacija, silijo mlade k sprejemanju odločitev še preden imajo oblikovana merila za kritično presojo. Tradicionalne strukture (družina, sosedstvo, …) spreminjajo svojo vlogo in moč pri prenašanju vrednot na mlade. Mladost ni več v toliki meri odvisna od preteklosti in namenjena prenašanju tradicij.

Problemi, ki jih čutimo med mladimi, so:

• osamljenost, pomanjkanje občutka pripadnosti, pomanjkanje samozaupanja,

• obremenjenost z negotovo prihodnostjo,

• povečana frustracija, občutek odrinjenosti, nemoči,

• iskanje identitete ob pluralizmu vrednot, ki so si lahko tudi v nasprotju,

• obremenjenost z zahtevami po uspešnosti,

• nekritično potrošništvo in povečevanje socialnih razlik in

• beg v odvisnosti.

Da bodo mladi sposobni soočati se s problemi, morajo razviti svojo osebnost, preizkusiti svoje sposobnosti in odkriti svet okoli sebe. Pridobiti si morajo aktivno in odgovorno vlogo v družbenem življenju in s tem status in delež v družbi. Njihove potrebe so različne, odvisne od posameznika in okoliščin, v katerih živi.

PODPIS

Smo v dobi fluidne moderne, kjer se stvari spreminjajo z svetlobno naglico. Mladi so v tem času najbolj obremenjena skupine, preprosto zato ker še nimajo izoblikovanega oziroma utrjenega položaja v družbi, ki bi v življenje unašal stabilnost in varnost, ki je še kako potrebna v času nadzvočnih sprememb, zasipanjem z željami, izbirami, avtoritetami itd. Prav zaradi mnoštva avtoritet, želj, umetno konstruiranih potreb pa si je mesto v družbi-identiteto če hočete-toliko težje ustvarit kot jo je bilo morda generacijam pred 10,15,20 leti. Tako so mladi pogost ujeti v začaran krog. Na eni strani ne morejo/niso sposobni ali kakorkoli že ustvariti trdne identitete, ki bi jih varovala pred fluidnostjo in negotovostjo moderne družbe, po drugi strani pa trdne identitete ne morejo oziroma jo ustvarijo dosti težje kot prehodne generacije prav zaradi nestabilnosti razmer v katerih si utrjujejo položaj v življenju. Tako se zatekajo k preprostejšim mehanizmom skozi katere se poskušajo samorealizirati. Pa naj bo to želja po tveganju, beg v druge svetove s pomočjo različnih substanc ali pa zgolj odklop z igranjem videoigric, vožnje motorja, športa itd.

Ne pravim da je bilo starejšim generacijam laže, temveč samo da je treba razumet nekaatere dejavnike na širši ravni ter se ne skilicevat zgolj na standardne grešne kozle kot npr. institucija družine (ki se je mimogrede tudi spremenila in deluje po vzoru prej napisanega,...)

Aja pa nisem mislu nikogar kritizirat z zgoraj napisanim, če sem to zagotovo ni bil moj namen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj morate res v vsaki temi napraviti sranje in prepir !?

saj smo slovenci :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem pa nekaj ... ugasnilo je še eno človeško življenje. :( Nikakor ne mislim zlivat ogorčenja na nekoga, ki se ne more več branit, čeprav ne razumem, kako je lahko tako lahkomiselno zapravil svoje življenje.

Predvsem pa si ne bi želela biti recimo njegova mama, ki bi slučajno brala tale forum in trpela zaradi vseh te naše ... neseznanjenosti.

Zanimivo, revež je ta, ki ob 11h zvečer brez čelade na polno zapelje v nekoda. Nihče pa ni pomislil:

- kako je poškodovana oseba stara 22 let v avtu, kateremu je en objetni zstrelek direktno priletel v avto?

- kakšne travme bo doživljal ta človek?

- kdo mu bo plačal odškodnino za telesne poškodbe (če je bil motor nezavarovan) in nezmožnost dela (če je to slučaj)

- kdo mu bo plačal odškodnino za razbit avto (ki si ga je mogoče komaj kupil pri 22 letih)

V glavnem; en ......... je priletel v nič slutečega človeka, ki se je normalno peljal z avtomobilom, ki je star 22 let in ima še celo življenje pred seboj, katerega mu je zgoraj navedeni ........... dodobra zagrenil, mi pa .............. sedaj ne smemo obsojati???

Postavite se v vlogo nedolžneda udeleženca v nesreče preden se postavite v vlogo povzročitelja, pa čeprav je le-ta motorist.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo, revež je ta, ki ob 11h zvečer brez čelade na polno zapelje v nekoda. Nihče pa ni pomislil:

- kako je poškodovana oseba stara 22 let v avtu, kateremu je en objetni zstrelek direktno priletel v avto?

- kakšne travme bo doživljal ta človek?

- kdo mu bo plačal odškodnino za telesne poškodbe (če je bil motor nezavarovan) in nezmožnost dela (če je to slučaj)

- kdo mu bo plačal odškodnino za razbit avto (ki si ga je mogoče komaj kupil pri 22 letih)

V glavnem; en ......... je priletel v nič slutečega človeka, ki se je normalno peljal z avtomobilom, ki je star 22 let in ima še celo življenje pred seboj, katerega mu je zgoraj navedeni ........... dodobra zagrenil, mi pa .............. sedaj ne smemo obsojati???

Postavite se v vlogo nedolžneda udeleženca v nesreče preden se postavite v vlogo povzročitelja, pa čeprav je le-ta motorist.

Kdo pa pravi da ga ne moreš obsojat.

Tako početje je vredno obsojanja ampak, da pa pljuvaš i zaničuješ tragedijo kjer je ugasnilo mlado življenje neglede kdo je kriv in zakaj je prišlo do tega pa se ne strinjam in posledično bruham na izjave določenih osebkov na forumu .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v tem norem času turbo družbenih sprememb pozabljamo da imamo pri vsem tem pomembno vlogo STARŠI in če si vzamemo dovolj časa za svoje otroke in jih poskusimo po svojih močeh najboljše pripraviti za lajf svojih frustracij ne bodo sproščali na cesti in divjali z motorji ali avti.... vsak problem se ponavadi začne doma... imam dvajsetletnika, ki je še "mlad" voznik in kadar vozi niti radlerja na pikniku noče spit in smo mu kupili fiat punto ki ima 60konjev, čeprav je malce tarnal, da je malo, pa mu je sedaj čisto zadosti in 50ccm skuter bo drajsal, dokler stari ne bo ocenil da je zrel za kaj močnejšega.... imaš pa tudi starše, ki kupijo sinčku za prvi avto BMW M3, pa za prvi motor namesto skuterja R6, imaš pa tudi fante, ki staršev ne jebejo in si sami kupijo cestne rakete tako to je na žalost, žal mi je pa za vsakega, ki ga cesta vzame, kriv ne kriv, butast ali pameten, objesten ali previden, usoda je jebena stvar....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja, se strinjam, da je vloga staršev ključna, ampak ne na tak način kot si zapisal ti, češ da bo stari ocenil kdaj bo tamal zrel za kaj močnejšega.. Ko so enkrat otroci polnoletni in si zaslužijo že kakšen svoj denar pretirana komanda staršev in neko odločanje namesto otrok, ter s tem preprečevanje uporabe lastne glave zagotovo ni prava pot. Na starših je, da otroka pravilno vzgajajo od malega in da mu do 18 leta, oziroma že prej vcepijo neke vrednote in nek razum, po katerem se bo mladostnik sicer ravnal, ampak uprabljal SVOJO glavo in sprejemal SVOJE odločitve, ki bodo zagotovo čisto ok, če je bila vzgoja prej taprava. Predolgo držat komando, v stilu "dokler stari ne bo ocenil..." zagotovo ni dobro pri teh letih in vsekakor ni dobra popotnica za nadalnje slej ko prej samostojno življenje. Na druge načine je potrebno usmerjat mlade in jim vcepit vrednote in smisel za prav dovolj zgodaj.

Popravljeno . Popravil Brrrm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj smo slovenci :whistle:

jaz sem Šiptar ...

- kdo mu bo plačal odškodnino za telesne poškodbe (če je bil motor nezavarovan) in nezmožnost dela (če je to slučaj)

- kdo mu bo plačal odškodnino za razbit avto (ki si ga je mogoče komaj kupil pri 22 letih)

Kolikor vem, obstaja neko medzavarovalniško združenje, ki krije takšne škode - potem pa terjajo povzročitelja ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S polno ritjo je lahko srat.. Mogoce pa je bil tip cist vzoren motorist, ki je vozil po predpisih, vedno v opremi, pa se zelo v redu clovek.... A zarad te napake, ki jo je storil pa si iz vasih gobcov zasluz smrt?? :nono::headbang:

Skoda zemlje po kateri hodte.. :BUA::BUA::BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!