Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

Neprilagojena hitrost afkorsmajhors. To je vse kar ugotovi en bataljon policistov in novinarjev, ki prileti na kraj nesreče.

To, de je tri tone šudra tam na cest, pa de ovinki visijo kontra, pa da se po asfaltu lahko drsaš tudi ko ni dež se seveda ne bo nikoli napisalo.

Močno dvomim, da je divjal.

Sedaj zvedel na katerem odcepu je to bilo.

Cesta tam je čista katastrofa. Luknja in skakalnica, nekaj flik z novejšim ultra drsečim asfaltom, ograja pa seveda prijazna le avtomobilistom.

Ker človek ni iz naših krajev predvidevam, da ceste ni poznal, saj se cesta občutno poslabša prav v nepreglednem ovinku, kjer je šel po tleh.

Če ga kdo pozna ( menda iz Kamnika ) naj mu prosim reče da iztoži ustanovo odgovorno za ta odsek ceste.

Sožalje za sopotnico.

Popravljeno . Popravil Kölm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj zvedel na katerem odcepu je to bilo.

Ni bil odcep temveč "odsek" . Ne zamn pisat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj zvedel na katerem odcepu je to bilo.

Cesta tam je čista katastrofa. Luknja in skakalnica, nekaj flik z novejšim ultra drsečim asfaltom, ograja pa seveda prijazna le avtomobilistom.

Ker človek ni iz naših krajev predvidevam, da ceste ni poznal, saj se cesta občutno poslabša prav v nepreglednem ovinku, kjer je šel po tleh.

Če ga kdo pozna ( menda iz Kamnika ) naj mu prosim reče da iztoži ustanovo odgovorno za ta odsek ceste.

Sožalje za sopotnico.

in če ne pozaš ceste, pošteno prilagodiš svojo hitrost da boš lahko reagiral...

Moje mnenje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brumer a je sigurno tako?

Ko če sm jaz pravilno zastopil zavarovalnega agenta od triglava mi je razložil nekako takole: če imaš AO+ in da nisi kriv za nesreče ne boš dobil ničesar iz svojega AO+ zavarovanja.

Pravilno si ga zastopil.

Iz tvojega AO+ dobiš v primeru, ko si kriv, drugače dobiš izplačano po njegovi polici!

Je pa to 100%. Če pa kdo ne vrjame, pa naj vpraša malo naokoli. To je povedal eden vodilnih mož na eni od zavarovalnic moji mami, ki ga je klicala, ker je to ravno mene zanimalo. Je pa mami tudi ena od agentk!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravilno si ga zastopil.

Iz tvojega AO+ dobiš v primeru, ko si kriv, drugače dobiš izplačano po njegovi polici!

Je pa to 100%. Če pa kdo ne vrjame, pa naj vpraša malo naokoli. To je povedal eden vodilnih mož na eni od zavarovalnic moji mami, ki ga je klicala, ker je to ravno mene zanimalo. Je pa mami tudi ena od agentk!

Točno tako je. LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pusti ti agente,ker še sami ne vedo točno!Vame se je zabil drugi,prvo še neki mutil,da bi dal denar,ker pa ni imel papirjev od avta zraven,jaz pa "lažje" poškodovan sem poklical policijo! Denar sem dobil med drugim tudi iz AO plus

Verjetno si bil delno kriv!

V nasprotnem primeru gre za zavarovalniško goljufijo!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brumer a je sigurno tako?

Ko če sm jaz pravilno zastopil zavarovalnega agenta od triglava mi je razložil nekako takole: če imaš AO+ in da nisi kriv za nesreče ne boš dobil ničesar iz svojega AO+ zavarovanja.

Res za AO+ ti nebi mogel garantirat vem pa iz prakse, da dobiš od vseh nezgodnih zavarovanj v primeru nezgode.

Npr: imaš nesrečo z motorjem avto kriv doboš od avtomobilskega proti tretji osebi, dobiš od tvojega nezgodnega na motorju, dobiš od nezgodnega pri življenskem zavarovanju in še od kakega kolektivnega ali tudi klubskega zavarovanja.Tudi dnevne odškodnine lahko uveljavljaš pri vseh zavarovanjih in zavarovalnicah, seveda če imaš vsa zavarovanja tako sklenjena in plačana.Vsaka zavarovalnica pa zahteva vso dokumentacijo in so zadovoljni z fotokopijami in te nobena nevpraša koliko zavarovanj in pri kateri zavarovalnici si še zavarovan. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res za AO+ ti nebi mogel garantirat vem pa iz prakse, da dobiš od vseh nezgodnih zavarovanj v primeru nezgode.

Npr: imaš nesrečo z motorjem avto kriv doboš od avtomobilskega proti tretji osebi, dobiš od tvojega nezgodnega na motorju, dobiš od nezgodnega pri življenskem zavarovanju in še od kakega kolektivnega ali tudi klubskega zavarovanja.Tudi dnevne odškodnine lahko uveljavljaš pri vseh zavarovanjih in zavarovalnicah, seveda če imaš vsa zavarovanja tako sklenjena in plačana.Vsaka zavarovalnica pa zahteva vso dokumentacijo in so zadovoljni z fotokopijami in te nobena nevpraša koliko zavarovanj in pri kateri zavarovalnici si še zavarovan. :whistle:

jp.

za nezgodno zavarovanje to velja, za AO+ pa je tako, kot sem napisala malo višje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj zvedel na katerem odcepu je to bilo.

Cesta tam je čista katastrofa. Luknja in skakalnica, nekaj flik z novejšim ultra drsečim asfaltom, ograja pa seveda prijazna le avtomobilistom.

Ker človek ni iz naših krajev predvidevam, da ceste ni poznal, saj se cesta občutno poslabša prav v nepreglednem ovinku, kjer je šel po tleh.

Če ga kdo pozna ( menda iz Kamnika ) naj mu prosim reče da iztoži ustanovo odgovorno za ta odsek ceste.

Sožalje za sopotnico.

Tega se je že davno nazaj lotil Kralj Matjaž.

V svoji votlini pod Peco čaka in čaka, da se bo kam premaknilo, pa se mu je medtem brada že devetkrat okoli mize ovila.

Boj z mlini na veter. Vprašaj Cervantesa ... :( .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se. Ampak traja. Jaz sem si peš zvil gleženj, ko sem stopil v eno luknjo na cesti. Sicer je trajalo dve leti do odškodnine, za rabljenega ER-5 je pa zadostovala...

Je pa potrebno mesto nezgode čimprej poslikati. V mojem primeru je čez dva dni luknja ''čudežno'' bila zaflikana, prej pa bila tam celo leto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se. Ampak traja. Jaz sem si peš zvil gleženj, ko sem stopil v eno luknjo na cesti. Sicer je trajalo dve leti do odškodnine, za rabljenega ER-5 je pa zadostovala...

Je pa potrebno mesto nezgode čimprej poslikati. V mojem primeru je čez dva dni luknja ''čudežno'' bila zaflikana, prej pa bila tam celo leto.

to ni isto. DRSC in lokalni upravitelji cest so z zakonom zavarovani in v naprej razglašeni za nedolžne. to je tisti zlobni "neprilagojena hitrost razmeram na cesti" ker te zakon o CPP spozna za krivega, je na sodišču skoraj nemogoče dočakat drugačno sodbo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da se. Ampak traja. Jaz sem si peš zvil gleženj, ko sem stopil v eno luknjo na cesti. Sicer je trajalo dve leti do odškodnine, za rabljenega ER-5 je pa zadostovala...

Je pa potrebno mesto nezgode čimprej poslikati. V mojem primeru je čez dva dni luknja ''čudežno'' bila zaflikana, prej pa bila tam celo leto.

to ni isto. DRSC in lokalni upravitelji cest so z zakonom zavarovani in v naprej razglašeni za nedolžne. to je tisti zlobni "neprilagojena hitrost razmeram na cesti" ker te zakon o CPP spozna za krivega, je na sodišču skoraj nemogoče dočakat drugačno sodbo.

Dobr da se pri pešcih ne morejo sklicevat na neprilagojeno hitrost :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj je menda (slišal na policijskem poročilu) na cesti Kočevje-Dvor avtomobil prehiteval nekoga, nasproti pa je pripeljal motorist, ki je menda padel in se poškodoval, kako hudo pa ne vem - upam da seveda čimmanj.

Lp

Johnny

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolikor vem je kombi ravno v trenutku ko ga je prehiteval motorist zavil z glavne ceste na kolovoz na levi strani, pri tem pa voznik kombija ni pogledal v ogledala.........vsaj tako mi je povedal kolega ki je ravno naletel na to in pomagal moped vleči iz grmovja, motoristu baje ni nič

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolikor vem je kombi ravno v trenutku ko ga je prehiteval motorist zavil z glavne ceste na kolovoz na levi strani, pri tem pa voznik kombija ni pogledal v ogledala.........vsaj tako mi je povedal kolega ki je ravno naletel na to in pomagal moped vleči iz grmovja, motoristu baje ni nič

To je ena od stvari, ki jih trobimo že sto let, pa eni še zmeraj ne verjamejo! Škoda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolikor vem je kombi ravno v trenutku ko ga je prehiteval motorist zavil z glavne ceste na kolovoz na levi strani, pri tem pa voznik kombija ni pogledal v ogledala.........vsaj tako mi je povedal kolega ki je ravno naletel na to in pomagal moped vleči iz grmovja, motoristu baje ni nič

Tle je velik če - jev... Na tak nacin sem se konkretno razkopal pri odcepu za Stavco vas..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to ni isto. DRSC in lokalni upravitelji cest so z zakonom zavarovani in v naprej razglašeni za nedolžne. to je tisti zlobni "neprilagojena hitrost razmeram na cesti" ker te zakon o CPP spozna za krivega, je na sodišču skoraj nemogoče dočakat drugačno sodbo.

To seveda ni res (na žalost pa večina misli, da je). Tako ZVCP koz ZJC upravljalca obvezujeta, de cete vzdržuje v primernem stanju (po standardih) in voznik ima pravico pričakovati, da so ceste tako vzdrževane. Težava je le v tem, da jim je to treba dokazat - ampak če bi se vsi malo potrudili, pa pri vsaki taki nesreči vzeli dobrega odvetnika (razni Čeferini z užitkom matrajo državo) in jih tožili za odškodnio in tudi vprkrškovnem/kazenskem postopku zahtevali, da se ugotovi odgovornost upravljalca ceste (in proti odgovornim osebam tudi strikntno vlagali kazenske ovadbe oz zahtevali prekrškovni postopek), bi se stvar spremenila. Ko bi dirketor kakega cestnega podjetja dobil 10. ovadbo in 20. kazen od prekrškovnega organa (te pe niso nizke, govorimo o evrskih tisočakih in več), bi hitro poskrbel za vzdrževanost cest.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To seveda ni res (na žalost pa večina misli, da je). Tako ZVCP koz ZJC upravljalca obvezujeta, de cete vzdržuje v primernem stanju (po standardih) in voznik ima pravico pričakovati, da so ceste tako vzdrževane. Težava je le v tem, da jim je to treba dokazat - ampak če bi se vsi malo potrudili, pa pri vsaki taki nesreči vzeli dobrega odvetnika (razni Čeferini z užitkom matrajo državo) in jih tožili za odškodnio in tudi vprkrškovnem/kazenskem postopku zahtevali, da se ugotovi odgovornost upravljalca ceste (in proti odgovornim osebam tudi strikntno vlagali kazenske ovadbe oz zahtevali prekrškovni postopek), bi se stvar spremenila. Ko bi dirketor kakega cestnega podjetja dobil 10. ovadbo in 20. kazen od prekrškovnega organa (te pe niso nizke, govorimo o evrskih tisočakih in več), bi hitro poskrbel za vzdrževanost cest.

Glede na to, da je eden od direktorjev javno na TV (mogoče več ni na funkciji) priznal da je več kot polovica cestne infrastrukture po domače v kurc... verjetno v bodoče ne bodo več zaščiteni kot beli medvedi :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tle je velik če - jev... Na tak nacin sem se konkretno razkopal pri odcepu za Stavco vas..

Edninemu ČE-ju se reče PREDVIDEVATI!

V bistvu pa sploh ni treba predvidevati, ampak enostavno VEDETI - ZAPOMNITI SE & IMETI V PODZAVESTI!!!

V pozitivnem smislu a'79, da ne bo narobe razumljeno!

Vem, da to nakladanje ne sodi ravno v to temo, ampak je treba povedati (ker se bere!)

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in če ne pozaš ceste, pošteno prilagodiš svojo hitrost da boš lahko reagiral...

Moje mnenje...

Načeloma se s tem strinjam, pelješ previdno.. Ampak roko na srce, so situacije na slovenskih cestah, kjer te tudi predvidevanje in previdnost ne rešita, če imaš malo smole.. Cca 3 tedne nazaj, tu v naših koncih, so nekaj delali na cesti. Tisto mesto je bilo sicer dobro označeno, ampak par ovinkov prej, je pa en ovinek, ki ga je letos oreng zdelala zima in je precej luknjast, tako da je že to neprijetno če ne poznaš. Dostikrat pa tam pride tudi pesek, ker ga nanesejo avtomobili. Kombinacija tega je že zelo nevarna. Povrh vsega je pa še en kamjon ravno v temenu ovinka na najbolj "zajebanem" delu iz pikolice raztresel kar precej peska, je veretno peljal do tistega gradbišča malo naprej.. Ampak to je bilo pred vsemi tablami da se kaj dogaja.. Sem šel z avtom in to počasi, ker sem pač domačin in vem kakšno je tam stanje.. Ampak da bi pa prišel motorist tam, pa lahko pripelje počasi in previdno in s predvidevanjem, ampak določenih redkih situacij se pač ne da predvidet, ker tam bi bilo 40km/h za motor PREHITRO, ziher. Omejitev pa 90. V takih situacijah ti previdnost pomaga samo toliko, da užgeš pri 40 ali 50 namesto pri 80. Če pa avto takrat pride nasproti je pa itak vseeno.

Dejstvo je, da so situacije, k sreči zelo redke, kjer pač nimaš kej naredit, oziroma te na cesti čaka nekaj takega, kar ne predvidiš. Oziroma bi se moral, kot je bilo rečeno peljat skozi 30km/h. To pa pač ni mogoče v realnemu življenju.

Torej predvidevanje je ziher ključnega in bistvenega pomena za preživetje, ni pa garancija za preživetje.

In se strinjam, da bi se dalo z izboljšanjem le tega zelo velik procent nesreč preprečit. Ampak po drugi strani pa ne smemo pozabit dejstva, da so ceste uničene, to se mora seveda vkalkulirat v predvidavenje do ene normalne mere, ampak so pa situacije, kjer je kakšna cesta na določenem delu tako zjebana, da lahko povzroči nesrečo, kljub zdravi življenski meri predvidevanja. Po tujini lepo statistika pove svoje, tudi ceste doprinesejo k nesrečam. Pri nas je pa vedno kriv voznik, ki ni prilagodil hitrosti. Velikokrat je res tako, ampak vsakiž pa ziher ne. Zato me moti, da se takoj vse obesi na predvidevanje, ker vsega pač ne moreš predvidet, to je realnost. Če bi pa vozil tako, da bi lahko res vse predvidel, potem lahko pa kar takoj damo omejitev izven naselja 30 ali 40, pa bo ok, potem bo pa upravičeno vedno obesit krivdo vozniku in nikoli cestišču.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej predvidevanje je ziher ključnega in bistvenega pomena za preživetje, ni pa garancija za preživetje.

Dejmo še mal retorično:

Poudarjati, da predvidevanje ni garancija za preživetje, je jalovo početje, saj nobena stvar na tem svetu ne more biti garancija za preživetje; poudarjati je smiselno le, da predvidevanje in bolj previdna vožnja močno povečata možnost preživetja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To seveda ni res (na žalost pa večina misli, da je). Tako ZVCP koz ZJC upravljalca obvezujeta, de cete vzdržuje v primernem stanju (po standardih) in voznik ima pravico pričakovati, da so ceste tako vzdrževane. Težava je le v tem, da jim je to treba dokazat - ampak če bi se vsi malo potrudili, pa pri vsaki taki nesreči vzeli dobrega odvetnika (razni Čeferini z užitkom matrajo državo) in jih tožili za odškodnio in tudi vprkrškovnem/kazenskem postopku zahtevali, da se ugotovi odgovornost upravljalca ceste (in proti odgovornim osebam tudi strikntno vlagali kazenske ovadbe oz zahtevali prekrškovni postopek), bi se stvar spremenila. Ko bi dirketor kakega cestnega podjetja dobil 10. ovadbo in 20. kazen od prekrškovnega organa (te pe niso nizke, govorimo o evrskih tisočakih in več), bi hitro poskrbel za vzdrževanost cest.

To je res, da ima vsak pravico pričakovati.

Kar si napisal, bi si močno želela, da bi v realnem svetu pri nas delovalo, a je le metanje peska v oči.

Če bi bilo to tako preprosto, bi morala država plačevati prevelike denarje, zato pa je zaradi katastrofalnih razmer na naših cestah s primerno zakonodajo poskrbela zase.

Množica, ki bi tožila državna cestna podjetja?

Da bi se Slovenčki zares družno izpostavljali tam, kjer so v igri denar, živci, mamutski nasprotnik in leta pravdanja z nepredvidljivim izidom? Zelo dvomim.

Kot tudi dvomim, da je katerikoli direktor že kdaj plačal večtisočevrsko kazen iz tega naslova.

Po mojem bi naše reke takrat začele navzgor teči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot tudi dvomim, da je katerikoli direktor že kdaj plačal večtisočevrsko kazen iz tega naslova.

O, je ... Tudi pri cestah. Kje drugje pa sploh. Vsepovsod tam, kjer je za prekršek poleg kazni, ki jo mora plačat firma, predpisana še kazen za odgovorno osebo ...

Pa dovolj O/T ...

Tole se ne ber dobro:

"Ob 15.52 je padel motorist okoli na hitri cesti okoli 100 metrov pred cestninsko postajo na Bazari pri Šempetru pri Gorici v občini Šempeter-Vrtojba. Na kraj nesreče so odšli poklicni gasilci JZ GRD GE Nova Gorica, zavarovali kraj dogodka, nudili pomoč reševalcem in očistili razlite motorne tekočine. V nesreči je ena oseba umrla, druga pa je bila težje poškodovana." Cesta že par ur zaprta ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še dve danes

Ob 11.04 sta trčila osebno vozilo in motorist na cesti Drobinsko - Grobelce v občini Šentjur. Celjski poklicni gasilci so nudili pomoč reševalcem pri prenosu poškodovanega do reševalnega vozila, zavarovali kraj dogodka in očistili razlito motorno gorivo. Poškodovanca so z reševalnim vozilom prepeljali na zdravljenje v celjsko bolnišnico.

Ob 17.04 se je poškodovala oseba po trčenju osebnega vozila in motornega kolesa na cesti Idrija - Godovič pri naselju Jelični Vrh v občini Idrija. Posredovali so gasilci PGD Idrija, odklopili baterijo na vozilu in očistili razlite motorne tekočine na cestišču. Lažje poškodovanega motorista so oskrbeli reševalci NMP Idrija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!