Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

http://www.subjectx.net/

za tega fanta poteka akcija zbiramo zamaške za aleševo novo življenje .čeprav ni motorist prosim če se akcije udeležite v čim večjem številu .

Se kr malo zamisliš ja... življenje se spremini v trenutku, vejetno je bil usoden en korak. Drugi bi bil še bol...

Včeraj so se ponesrečili trije moji prijatelji na Hrvaškem, dva sta lažje en pa malo huje poškodovan. Jaz bi moral biti z njimi, vendar sem si zadnji hip premislil...

Mogoče me je ta članek prav zarad tega še bol prizadel...

Upam da bo takih zgodb čim manj...

Ker sem tak človek da me vedno zanima zakaj??? me tudi tukaj zanima, zakaj je sprišlo do trečenja, kaj je krivec storil narobe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.subjectx.net/

za tega fanta poteka akcija zbiramo zamaške za aleševo novo življenje .čeprav ni motorist prosim če se akcije udeležite v čim večjem številu .

v nasi soli otroci in seveda tudi moja hčera pridno zbirajo zamaške.upam da ti z tem lahko vsaj malo pomagamo.Aleš korajza velja :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi mali vestno nosi zamaške v vrtec. Gre še k babici pobrat vse, potem pa v ponedeljek otroci kar tekmujejo, kdo jih bo več prinesel...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.subjectx.net/

za tega fanta poteka akcija zbiramo zamaške za aleševo novo življenje .čeprav ni motorist prosim če se akcije udeležite v čim večjem številu .

Tragedija! En mrtev, drugi brez noge.

Žal ima pa ta tragična zgodba še dodaten grenak priokus.

Na tovornjaku, ki je povzročil to tragično prometno nesrečo je vidno napisano, da je od firme TUŠ.

Lastnik firme TUŠ je eden najbogatejših Slovencev in mu verjetno ne bi bilo težko darovati omenjenih 40.000 EUR, s katerimi bi si poškodovani fant lajšal posledice hude prometne nesreče in si izboljšal kvaliteto življenja.

V medijih pa beremo izjave lastnika TUŠa, da bo on prvi Slovenec na svetu, ki si bo plačal drago potovanje v vesolje....

A človek nima nič slabe vesti?

Popravljeno . Popravil ZMKS
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tragedija! En mrtev, drugi brez noge.

Žal ima pa ta tragična zgodba še dodaten grenak priokus.

Na tovornjaku, ki je povzročil to tragično prometno nesrečo je vidno napisano, da je od firme TUŠ.

Lastnik firme TUŠ je eden najbogatejših Slovencev in mu verjetno ne bi bilo težko darovati omenjenih 40.000 EUR, s katerimi bi si poškodovani fant lajšal posledice hude prometne nesreče in si izboljšal kvaliteto življenja.

V medijih pa beremo izjave lastnika TUŠa, da bo on prvi Slovenec na svetu, ki si bo plačal drago potovanje v vesolje....

A človek nima nič slabe vesti?

Res tragično, kar se je zgodilo, vendar pa ne razumem tvojega stališča? Zakaj bi moral on imet slabo vest? Zato ker ima veliko denarja in ker je eden od njegovih zaposlenih napravil pizdarijo?

Od kod tebi taka logika? Pa naj gre še 100x v vesolje, saj je njegov denar!

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tragedija! En mrtev, drugi brez noge.

Žal ima pa ta tragična zgodba še dodaten grenak priokus.

Na tovornjaku, ki je povzročil to tragično prometno nesrečo je vidno napisano, da je od firme TUŠ.

Lastnik firme TUŠ je eden najbogatejših Slovencev in mu verjetno ne bi bilo težko darovati omenjenih 40.000 EUR, s katerimi bi si poškodovani fant lajšal posledice hude prometne nesreče in si izboljšal kvaliteto življenja.

V medijih pa beremo izjave lastnika TUŠa, da bo on prvi Slovenec na svetu, ki si bo plačal drago potovanje v vesolje....

A človek nima nič slabe vesti?

Sej tud če bi jurja dal bi blo že lepo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na PU Maribor so povedali še, da nesreči ni botroval alkohol, voznik tovornjaka pa je vozil v skladu s predpisi.

Zanimivo vse pa naj bi se pripetilo na odstavnem pasu. :hmm::hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na PU Maribor so povedali še, da nesreči ni botroval alkohol, voznik tovornjaka pa je vozil v skladu s predpisi.

Zanimivo vse pa naj bi se pripetilo na odstavnem pasu. :hmm::hmm:

Verjetno je mišljeno glede hitrosti kar je razvidno iz tahografa...

Vseeno žalostno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mogoče kdo ve kaj je bilo dones u sodražici???? baje se je en avto zabil u motorista...ali obratno...če kdo kej ve???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PROMETNA NESREČA

Na stari magistralni cesti Domžale-Trojane se je zgodila huda prometna nesreča. Trčila sta traktorist in motorist, ki je na mestu umrl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

24ur

Na stari magistralni cesti med Domžalami in Trojanami se je pred Blagovico nekaj po 20. uri zgodila huda prometna nesreča. Trčila sta traktorist in motorist, ki je v nesreči utrpel tako hude poškodbe, da je umrl na kraju dogodka. Več informacij policija še nima, saj še vedno poteka ogled kraja nesreče. Po ogledu bo znanih več podrobnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Jap jaz tudi, sem moral preklicarti če ga kdo pozna ker mi je ta Z750 toooooook znan, da nemorm vrjet...Ni mi blo pa lihk vse jasno, kako je on iz omwja isilu tisti avto....

ojoj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dec je spelju v smeri postaje iz Omvja, ga spodneslo in se prkotalu na nasprotni pas, kjer je lih prpelala tista punca....sem se lih mimo peljal prejle, pa se vid črta kjer ga je spodneslo pa kar je porisanga od policajev....usaj kkr si jst predstavlam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče ne paše povsem sem se je končalo brez posledic a dejansko za las pa vseeno.

Lokacija:

Regionalna cesta Kočevje Brod na Kolpi

nančneje Vrh pri Fari smer akcije proti Brodu

Scena:

avtobus iz stranske cestice zapelje na regionalko v nepreglednem ovinku,

a ker je predolg mora popravljati in pri tem za ta čas popolnoma zapre regionalno cesto. V tem trenutku iz smeri Kočevja pripeljeta 2 motorista z malenkost

višjo hitrostjo od dovoljenih 90 km/h. Za las uspeta preprečiti katastrofo

ZID takoj za nepreglednim ovinkom!

Opozorila o dogajanju avtobusa ostalim ni bilo, le usmerjanje avtobusa.

K sreči je bila hitrost le tik nad omejitvijo. Je pa sicer cesta poznana po motoristih!

Kolega pred menoj je uspel ustaviti na desni tik pred avtobusom in jarkom

(pomagale so mu integralne zavore Honda DUAL), sam z malce starejšim motorjem

pa sem se za las še uspel izmuzniti med premikajočim se avtobusom na desni in travnikom na levi. Bilo je dejansko za LAS na obeh straneh!

Ne bom razglabljal in teoretiziral kdo je kriv. Na srečo se je končalo brez posledic

a vseeno v opozorilo vsem, da ne bo črne kronike!

Za zaporo ceste takoj za nepreglednim ovinkom pa smatram po kmečki logiki

da je potrebno pravočasno opozoriti ostale udeležence v prometu.

Osebno bi na mestu šoferja avtobusa poslal vsaj dva potnika v razmaku vsaj 100 m v opozarjanje morebitnih prihajajočih.

Pa srečno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...mestu šoferja avtobusa .....

je rezervirano samo za profesionalce ! poklicne voznike ! :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je rezervirano samo za profesionalce ! poklicne voznike ! :angry:

Na žalost so tudi ti časi mimo... :(

Popravljeno . Popravil MARE 65
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na žalost so me te dni dosegli naslednji slabi novici - namreč osebno poznam prva dva motorista v objavi.... :

Dva motorista huje poškodovana

Spet je pestro na naših cestah. Zgodile so se že tri prometne nesreče z udeležbo motoristov. Nekaj po 15.uri pa je počilo še v neposredni bližini hotela v Šmarjeških Toplicah. V treh nesrečah so se poškodovali štirje motoristi, od teh dva huje.

Prijetno sonce je na ceste zvabilo motoriste, a žal moramo poročati o treh prometnih nesrečah z udeležbo motoristov.

Nekaj pred 14.30 uro je počilo na cesti Zbure-Škocjan, pri naselju Zalog pri Škocjanu. V prometni nesreči sta bila udeležena voznik osebnega vozila in motorist. V čelnem trčenju se je huje poškodoval 27-letni motorist iz okolice Smednika in so ga prepeljali v novomeško splošno bolnišnico. Po prvih nepopolnih in neuradnih podatkih naj bi motorist pripeljal po sredini cestišča.

Ob 15.06 uri se je zgodila prometna nesreča pri parkirišču hotela v Šmarjeških Toplicah. Tudi v tej prometni nesreči se je huje poškodoval 25-letni motorist, ki ni imel čelade. V obeh nesrečah so prvi posredovali gasilci novomeškega Gasilsko reševalnega centra, ki so nepogrešljivi prvi reševalci v nesrečah.

Zgodaj popoldne pa se je zgodila nesreča na cesti Brestanica –Senovo, v Brestanici. V nesreči sta se lažje poškodovala motorist in njegova sopotnica. Po prvih podatkih naj bi nesreči botrovala prevelika hitrost.

Vir: Radiokrka.com, Lokalno.si

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kriza!

Zadeva bi se uredila, če bi VSI (to pa vemo, da nikol' ne bo), vozili po predpisih (omejitev hitrosti, zakon prehitevanja, vključevanja v promet, medsebojnega spoštovanja itd. itd...)

Malo :topic: a vseeno ne bo škodilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem se včeraj tudi skoraj razlepil, situacija je bila pa klasična, iz vseh "priročnikov varne vožnje". Peljem po glavni cesti za modelom..model se odloči zavijat desno na stransko, na stranski vidim avto ki čaka da se bo vključil. Znižam hitrost in peljem za avtom (seveda nisem šel prehitevat!), v trenutku ko je avto odvil volan desno, je voznica iz stranske speljala- in ko me je vidla, USTAVILA sredi pasu.

Čeprav je bila cesta mokra, sem imel k sreči nizko hitrost (~50, ponižal sem ker je avto zavijal da mu nebi pripeljal milimetre za rit)...sem se pa vseeno ustavil manj kot 10cm levo od njenega odbijača in imel rit pri znački renault (torej skoraj za celo širino avta kasneje ustavil).

In razmišljam, kaj bi lahko naredil drugače...za avtom sem peljal dovolj daleč, nisem prehiteval...sem pa, neglede na vse vaje, temeljito zajebal pri zaviranju- v šoku sem blokiral zadnjo, sprednje nisem dovolj ožemal (zadnje metre je po mokrem blokirala), bil sem trd kot kamen. Očitno šok res naredi svoje in je ABS praktično obvezna oprema (ko bom prerastel ER5 O:-) )

Popravljeno . Popravil phoebus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....model se odloči zavijat desno na stransko, na stranski vidim avto ki čaka da se bo vključil. Znižam hitrost in peljem za avtom (seveda nisem šel prehitevat!), v trenutku ko je avto odvil volan desno, je voznica iz stranske speljala- in ko me je vidla, USTAVILA sredi pasu.

Čeprav je bila cesta mokra, sem imel k sreči nizko hitrost (~50, ponižal sem ker je avto zavijal da mu nebi pripeljal milimetre za rit)...sem se pa vseeno ustavil manj kot 10cm levo od njenega odbijača in imel rit pri znački renault (torej skoraj za celo širino avta kasneje ustavil).

ČESTITKE!!!

:worship: A te lohk' pohvalim!!! :worship:

:topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!