Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

Janko, počivaj v miru... :cry:

Sem bil večkrat pri njemu, človek na mestu...

@ferek, ali se že ve, kdaj bo pogreb?

Tudi jaz bi šel na pogreb.

Popravljeno . Popravil Diversion1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se pa po tej sliki malo čudno vidi vse skupi?!Avto je dost na sredini,če ne preko,pa še gume ima v desno zasukane v levem ovinku :unsure:

Ker cesta je tle kot zgleda zelo široka...

YOGI.bmp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se pa po tej sliki malo čudno vidi vse skupi?!Avto je dost na sredini,če ne preko,pa še gume ima v desno zasukane v levem ovinku :unsure:

Ker cesta je tle kot zgleda zelo široka...

Ta dan sem se tudi sam peljal proti pagu, in roko na srce na tej cesti noben motorist ne vozi lepo! BTW - katerega ducatija je imel, ker sem enega videl ko sem se ustavil na eni drinki nekje vmes... Videl sem ga sicer na hypermotardu( umerjena vožnja) .

Kakor koli vsakega motorista je škoda da življenje zgubi na cesti zato vsem svojcem in tistim ki ga poznate želim iskreno sožalje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ko sem bil v torek pri Yogiju smo še govorili o tej vikend vožnji... s sinom sta sicer za ta vikend planirala Dolomite ...na dveh testnih hondah... v sredo sem jim poslal še nekaj slik in filmčkov iz našega potepanja po Dolomitih... kako se je potem znašel na testnem Ducatiju na magistrali res ne vem... dejstvo je, da je žal, verjetno po spletu naključij, usodno spremenil plane...

...o datumu in uri pogreba vas bo takoj obvestil, ko kaj izvem... kot tudi o željah domačih, glede prisotnosti in mimovozu motoristov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi moje iskreno sožalje!

Se zgodi, ampak...

Najbolj žalostno pa je, da samo jamrate in se čudite. Da bi se iz tega kaj naučili, pa do boga ne!!

Od jutri dalje, bomo na cesti gledali enake prizore. Torej...

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi moje iskreno sožalje!

Se zgodi, ampak...

Najbolj žalostno pa je, da samo jamrate in se čudite. Da bi se iz tega kaj naučili, pa do boga ne!!

Od jutri dalje, bomo na cesti gledali enake prizore. Torej...

:rolleyes::headbang:

:headbang: :headbang: :headbang:

Tale post pa treba nominirat! za.......neki že

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem se včeraj peljal po magistrali, pred Senjem sem dohitel tipa v stari opel Vectri (registracija Gospič), ki je bil tako nažgan, da je vijugal preko polne črte do drugega roba cestišča. Zdaj se pa ti pelji normalno po cesti, ko ti nasproti v nepreglednem ovinku pripelje takle debil. :headbang: Na žalost nisem srečal nobene policijske patrole, da bi jih opozoril na nevarnega voznika.

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:rolleyes::headbang:

:headbang: :headbang: :headbang:

Tale post pa treba nominirat! za.......neki že

Vsaj deset takih sem poznal, ki so bili tako pametni kot ti.

Pa ni nobenga več med nami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

biciklistov me je extremno strah. so ena neznanka v enačbi več. so relativno nepredvidljivi, in kreirajo miljon nepredvidljivih situacij. folk se jih, nekako razumljivo, loti prehitevat povsod. ko se to dogaja je avto na pol nasprotnega pasa, nabirajo se kolone, v koloni je marsikateri bedak ki mora takoj nekoga pehitet. . . Bicikli so dost bol nevarni kot se nam zdi., al pa sem samo jaz paranoičen. . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

biciklistov me je extremno strah. so ena neznanka v enačbi več. so relativno nepredvidljivi, in kreirajo miljon nepredvidljivih situacij. folk se jih, nekako razumljivo, loti prehitevat povsod. ko se to dogaja je avto na pol nasprotnega pasa, nabirajo se kolone, v koloni je marsikateri bedak ki mora takoj nekoga pehitet. . . Bicikli so dost bol nevarni kot se nam zdi., al pa sem samo jaz paranoičen. . .

Biciklisti so udeleženci v prometu, ravno tako kot TI in avtomobili. Če ti ni jasno kako in kdaj se lahko prehiteva je mogoče pravi čas, da si ponovno malo prelistaš knjigico o CPP. Ko bodo udeleženci v prometu nehali tako razmišljati kot ti in ne bo vse kar je počasnejše od njih ovira na cesti do takrat bomo brali "Cestno črno sivo kroniko". Pijani na cesti so in bodo pa če hočeš ali ne. Vsekakor pa se mu lažje izogneš če greš po omejitvah kot pa če omejitev dvakrat prekoračiš, ker meniš, da je omejite postavljena narobe je prenizka ali ker si pač videl v daljavi kolesarja in bi mu rad pokazal, da si hitrejši od njega.

Ko se boš nehal ukvarjati z enačbami in neznankami in malo bolj na predpise ter vožnjo po predpisih, ki naj bi mimogrede veljali za vse, si že na zelo dobri poti, da boš še dolgo užival v motoriranju...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni grejo iz dneva v dan bolj na jetra in še kam. To se peljejo po cesti kot,da so jim bile dane vse pravice,ostalim udeležencem v prometu pa odvzete vse pravice, in se ti peljejo potem po sredini ceste, in ne upošteva nič za sabo vozečega,vijugajo po celem cestišču,najhujša pa je,da mnogi,ko pogledajo nazaj še avtomatično zavije v levo še bolj na cestišče kot,da bi delali samomor :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst pa čist razumem Cartmana, ker sem tudi jst zadnjič za las zgrešil kolesarja. K sreči sem pripeljal v desni nepregledni ovinek po omejitvi 90 km/h (in to zato, ker vem, da so tam tropi traktorjev) in sem lahko rešil situacijo. Situacija pa je bila takšna kot jo lahko vidiš pri vsakih tretjih kolesarjih, ki se vozijo v paru in so eden zraven druzga. Naslednjič bom ustavil in mu s karbonom pritisnil en backhend okrog ušes, da se bo malo zamislil kako bi šele zgledalo če ga zbijem. Tut marsikater kolesar bi si lhk prebral CPP, ker če ima oblečeno kolesarsko majico v kateri ma bidon še ne pomeni, da je na "tour de SLO" in se lahko vozi kot da je cesta zaprta samo zanj. Sam se tudi rad vozim s kolesom, ampak ne po sredi ceste kot kura brez glave.

Lp, Sergini

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko prehitevam kolesarje, običajno upočasnim, zato, da me slišijo, da vejo, da prihajam, da sem pripravljen odreagirati v primeru, da mi kolesar nenadoma pade pod prednje kolo ...

Vem, čudn sm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Biciklisti so udeleženci v prometu, ravno tako kot TI in avtomobili. Če ti ni jasno kako in kdaj se lahko prehiteva je mogoče pravi čas, da si ponovno malo prelistaš knjigico o CPP. Ko bodo udeleženci v prometu nehali tako razmišljati kot ti in ne bo vse kar je počasnejše od njih ovira na cesti do takrat bomo brali "Cestno črno sivo kroniko". Pijani na cesti so in bodo pa če hočeš ali ne. Vsekakor pa se mu lažje izogneš če greš po omejitvah kot pa če omejitev dvakrat prekoračiš, ker meniš, da je omejite postavljena narobe je prenizka ali ker si pač videl v daljavi kolesarja in bi mu rad pokazal, da si hitrejši od njega.

Ko se boš nehal ukvarjati z enačbami in neznankami in malo bolj na predpise ter vožnjo po predpisih, ki naj bi mimogrede veljali za vse, si že na zelo dobri poti, da boš še dolgo užival v motoriranju...

ej, kaj ti pa je? pozabu tablete pojest? verski "jaz vozim po predpisih" gorečnež?

Kdo je kej reku proti biciklistom? mogoče sm mal nerodno napisal, ni mišljeno kot bicikle stran s cest, ampak, kot opozorilo, da kolesar ni nekaj kar pač prehitiš, so udeleženci ki ti jo skupaj s taljanskim kamperjem ki ga prehiteva, zelo zagode. opozoril sem, da kolesarje in njihov upliv na situacije, morda podcenjujemo.

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko prehitevam kolesarje, običajno upočasnim, zato, da me slišijo, da vejo, da prihajam, da sem pripravljen odreagirati v primeru, da mi kolesar nenadoma pade pod prednje kolo ...

Vem, čudn sm.

Itaq, kolesarja se prehiti tako, da ga zračni tok, ki ga ustvariš, skoraj pomete s ceste. Pa dost bliz njega se se moraš mim peljat, da bo še on imel kaj od doživetja.

:stupid: :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst pa čist razumem Cartmana, ker sem tudi jst zadnjič za las zgrešil kolesarja. K sreči sem pripeljal v desni nepregledni ovinek po omejitvi 90 km/h (in to zato, ker vem, da so tam tropi traktorjev) in sem lahko rešil situacijo.

Lp, Sergini

Bravo, priden. Mene pa zanima, kaj pa če bi bila ista situacija pa avto v ovinku, ki ga ne zvozi z 90km/h, ampak z 60km/h. Za las bi torej zgrešil avto. Okey. Kdo bi bil kriv, če bi pripizdil v avto?!? Pa še to. Nepregleden ovinek in maksimalna dovoljena hitrost v ovinku, pa še to le zarad traktorjev. Ti temu rečeš predvidevanje ?!?

Pa preberte za sabo komentarje glede kolesarjev, pa pejte brat komentarje, ki jih spuščajo avtomobilisti čez motoriste. Tako enim kot drugim manjka strpnosti in pretirano sklicevanje na CPP pravila ...

Popravljeno . Popravil dozzi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne da samo zmajšam, prehitevam ga po levem pasu, če se le da. Sicer počakam

na prosto. Pa zato nimam problemov. Sem tut sam kolesaru, ravnotežje je labilno,

pa kake ceste mamo (luknje, ..) kolesarji majo še tanjše gume - predvsem kolesarski SS cestaki. Sam je treba met rezerve za tako početje :naughty: .

Pa srečno in po zdravi kmečki pameti, pa tuje izkušnje tud ni za zavreč :hmm: .

ko prehitevam kolesarje, običajno upočasnim, zato, da me slišijo, da vejo, da prihajam, da sem pripravljen odreagirati v primeru, da mi kolesar nenadoma pade pod prednje kolo ...

Vem, čudn sm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žalostno vse skupaj. In nevarno! Skratka;

Ne da so biciklisti nevarni motoristom (in avtomobilo), ampak predvsem sami sebi, ker jih vsi (razen traktorjev) prehitevajo. Nevarnost so za ves promet, vključno s seboj!!

Če vidiš kolesarja (bog ne daj skupino), "zarjovi z mašino", da se pospravijo na svoje mesto! S traktorji je enako, le da so ti za motorista še bolj nevarni. Predvsem zaradi svoje počasnosti, okornosti, ropota, (sebi) ker ne slišijo drugih, ne uporabljajo ogledal, (čeprav sem tudi sam včasih traktorist) in lahko s ceste nelogično zavijejo na travnik. To pa je tisto, kar skoraj ne moreš predvidevati. - Moj prijatelj je, pa ga je vseeno nabasal. Za spremembo, iz njive, direkt na cesto!

Skratka; Biciklisti so kamikaze!

Motociklirati me ni strah. Bicikliranja pa grozno! Zaradi drugih (hitrejših) udeležencev v prometu!

Vse, kar je počasnega na cesti: POZOR!! Zaradi nenadnih sprememb smeri! In to je potrebno imeti vedno v glavi!!

Včasih je kar teba malo "potrenirati"; V mislih!

Se obrestuje. :yes:

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dozzi zame nepregleden ovinek ni 90 stopinjski ampak ovinek, ki ne vidim par sto metrov naprej. Lahko ti pa povem točno kateri ovinek je bil to. To je stara cesta iz Trojan proti Lukovici, točno med Spodnjimi Krašnjami in desni ovinek pred tisto ta fajno ravnino, kjer je tudi odcep za Krašnjo. Če cesto poznaš potem veš da je zelo široka in se taisti ovinek lepo odpelje tudi z krepko čez 90. Ne vem zakaj bi vozil avto na odprti cesti 60 km/h. Če imaš okvaro na vozilu vžgeš vse štiri in se umakneš na rob vozišča (tudi če pri tem voziš 60). Na isti relaciji me je tudi zadnjič en dan spregledal prikoličar ker je prehiteval smetarski tovornjak in mi je potem, ko me je videl vštric njega blendal in se držal za glavo, ker je videl kaj je storil. Ni počilo zaradi tega, ker sem imel opravke in sem izjemoma sedel na motor v četrt hlačah in longsleevu in sem zaradi tega vozil extra previdno. Pravijo, da se na SSu ni mogoče vozit počas, ampak jst vem, da je to mogoče. Pa še to. SS 1000 je moj prvi motor, imam ga dve sezone, prej nisem sedel niti na skuterju, napovedali so mi max tri mesece vožnje z njim, pa sem še vedno na forumu zato ne pametuj o mojih predvidevanjih.

Zdej pa jst tebe vprašam če bi tisti prikoličar pripeljal v tisti ovinek z 90 km/h nasproti pa avto, pred njim pa tista dva klepetava kolesarja en zraven druzga. Kako misliš, da bi se končalo?

Pa varno vožnjo vsem do konca sezone. Upam, da ko bo konec te sezone, da se bom lhk javu in koga z MSja povabu na drink. Lp, Sergini

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!