Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

Bom čist kratek:

so enakopravni :hmm: udeleženci v prometu, ki jim na srečo ni treba plačati registracije. Pa še bolj labilnega ravnotežja predvsem v vožnji v klanec, tako kot pri nas motoristih recimo na Stelvio (beri mala hitrost).

Seveda so pa tud pr njih problematiki kot pri nas motoristih.

Mimo grede na pistah (Marof, Raceland, Grobnik, ..) jih pa še nisem srečal.

Žalostno vse skupaj. In nevarno! Skratka;

Ne da so biciklisti nevarni motoristom (in avtomobilo), ampak predvsem sami sebi, ker jih vsi (razen traktorjev) prehitevajo. Nevarnost so za ves promet, vključno s seboj!!

Če vidiš kolesarja (bog ne daj skupino), "zarjovi z mašino", da se pospravijo na svoje mesto! S traktorji je enako, le da so ti za motorista še bolj nevarni. Predvsem zaradi svoje počasnosti, okornosti, ropota, (sebi) ker ne slišijo drugih, ne uporabljajo ogledal, (čeprav sem tudi sam včasih traktorist) in lahko s ceste nelogično zavijejo na travnik. To pa je tisto, kar skoraj ne moreš predvidevati. - Moj prijatelj je, pa ga je vseeno nabasal. Za spremembo, iz njive, direkt na cesto!

Skratka; Biciklisti so kamikaze!

Motociklirati me ni strah. Bicikliranja pa grozno! Zaradi drugih (hitrejših) udeležencev v prometu!

Vse, kar je počasnega na cesti: POZOR!! Zaradi nenadnih sprememb smeri! In to je potrebno imeti vedno v glavi!!

Včasih je kar teba malo "potrenirati"; V mislih!

Se obrestuje. :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v sredo je blizu mesta Cres, zaradi prehitevanja pred ovinkom odneslo v odbojno ograjo mladega motorista iz SG...za las je zgrešil stebriček odbojne ograje, drugače jo ne bi odnesel tolk dobro! Da o opremi motorista ne bi zgubljal besed :headbang:

post-15621-1248694201_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil GP-1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žalostno vse skupaj. In nevarno! Skratka;

Ne da so biciklisti nevarni motoristom (in avtomobilo), ampak predvsem sami sebi, ker jih vsi (razen traktorjev) prehitevajo. Nevarnost so za ves promet, vključno s seboj!!

Če vidiš kolesarja (bog ne daj skupino), "zarjovi z mašino", da se pospravijo na svoje mesto! S traktorji je enako, le da so ti za motorista še bolj nevarni. Predvsem zaradi svoje počasnosti, okornosti, ropota, (sebi) ker ne slišijo drugih, ne uporabljajo ogledal, (čeprav sem tudi sam včasih traktorist) in lahko s ceste nelogično zavijejo na travnik. To pa je tisto, kar skoraj ne moreš predvidevati. - Moj prijatelj je, pa ga je vseeno nabasal. Za spremembo, iz njive, direkt na cesto!

Skratka; Biciklisti so kamikaze!

Motociklirati me ni strah. Bicikliranja pa grozno! Zaradi drugih (hitrejših) udeležencev v prometu!

Vse, kar je počasnega na cesti: POZOR!! Zaradi nenadnih sprememb smeri! In to je potrebno imeti vedno v glavi!!

Včasih je kar teba malo "potrenirati"; V mislih!

Se obrestuje. :yes:

Zaradi opisanih situacij in osebkov, takoj ko lahko, s peciklom spizdim v gošo, al pa na brege....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje je tud zelo pomembno če ne celo najbolj, če prehitevaš karkoli in kogarkoli, vedno mej v glavi nenadno spremembo smeri, pa dovolj prostora si vzemi...

Kar se tiče nepreglednih ovinkov... Vozim počasi, nekateri bi rekli da sem pičkica pa vseeno... Prov pa sem. Nimam pa zato raznih šokov, ko pred sabo zagledam traktor/kolesarja/nabitega voznika...

Samo enkrat sem imel situacijo, ko sta se v ovinku znašla pravilno vozeča kolesarja, jst pa preveč not. Začetni šok, adrenalin skos ušesa ven, srce do daske pol pa bremzat, upat po levm vozit pa še molt zraven...

Se ne splača... Imel sem srečo nobenmu nič, nihče ni padel, škoda pa da je do tega sploh moglo pridt...

Res se ne splača za tistih 30-40 km/h na več uničiti življenja sebi pa še komu drugmu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko vidim bicikliste takoj zmanjšam gas, potrobim in na široko mimo če s le da, sem se pa že dostikrat peljal za njim-i dokler ni šlo varno mimo, dejstvo je (ampak spet ne vsi) da dostikrat zgleda kot da iščejo vraga na cesti, v smislu imam fluorescetno majico itak me vidiš in pazi name, ker če me boš skinu boš itak ti kriv....... :wacko:

Popravljeno . Popravil bernardek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se pa po tej sliki malo čudno vidi vse skupi?!Avto je dost na sredini,če ne preko,pa še gume ima v desno zasukane v levem ovinku :unsure:

Ker cesta je tle kot zgleda zelo široka...

ne moreš soditi po sliki, ko je že vsega konec in vse stoji tako kot se je ustavilo, kje je točka udarca je drugo vprašanje, mene pa bolj motijo vdolbine na haubi, ker če ti nekoga na cesti povoziš ko leži po tleh, na haubi ne more biti nič......, na žalost je pa naše modrovanje povsem brez veze.... :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsaj deset takih sem poznal, ki so bili tako pametni kot ti.

Pa ni nobenga več med nami.

S tabo pa neki ni ok. Zarad enga posta si ocenu da sm tok pametn da me kmal ne bo več?

Če pa je že kdo pametoval si pa še enkat preber svoje ...........

Najbolj žalostno pa je, da samo jamrate in se čudite. Da bi se iz tega kaj naučili, pa do boga ne!!
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaradi opisanih situacij in osebkov, takoj ko lahko, s peciklom spizdim v gošo, al pa na brege....

Še en tak tuki.

Pr smučariji pa na turno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolesarji znajo biti idioti (tako kot vsi ostali). Zato vedno eno nižje pred prehitevanjem, naj se me sliši. Loud pipes save lives.

Praviloma se kolesarje prehiteva kot avtomobiliste, a v praksi to ni vedno izvedljivo, zato pač zmanjšaš pa greš ob sredinsko črto pa lepo mimo, če niso ravno kaki Armstrong-wanabes polni sami sebe, ki se delajo norca in kampirajo na sred ceste...

Sam sem pred časom ogromno prekolesaril, a ker mi ni v užitek bit ovira na cesti sem se s ceste prestavil na off road, pa še svež zrak je.

Če sem že šel na cesto, sem se prekleto potrudil, da sem vozil vsaj 30 in s tem zmanjšal razliko v hitrosti med sabo in avtomobili (se ne sliši veliko, a je kar napor spravit gorca s kramparcami za blato na to brzino in jo držat).

Enakovredni udeleženci v prometu pa zagotovo niso, kolesa, mopedi in skuterji konstantno delajo nevarne situacije s svojo podpovprečno hitrostjo.

Zakaj mislite, da v Italiji vsaka 16-letnica vozi 200ccm skuter z vsaj 10 konji..? Ker je to bolj varno od tistih jadnih in nadležnih 45km/h, ki jih "zavoljo varnosti" forsirajo pri nas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

REŠITEV ZA TEGOBE GLEDE KOLESARJEV:

Ceste se poširijo tako, da je namesto bankine prostor za kolesarje ( ločen s polno črto ). Ni problema za kolesarje, ni problema za motoriste ( šudar iz roba ) in ni problema za tovornjakarje ( ni treba 7 brzin spet na novo prešaltat da prehitiš ).

Rešitev ki ga bo ponudila slovenska vladavina ( očitno itak ni važno levi, desni ali toplovodarji ) : obvezna polna oprema za kolesarje in seveda gate trgajoče povišanje kazni za neprilagojeno hitrost.

In tako mi bodo še vedno ko bom v avtu kolesarji šli na kurac in ko bom nakolesu mi bodo avtomobili šli na kurac in če bom mel preveč cajta se bom še na tem forumu znova neki razpisu UTPM brez kakršngakoli haska in pomagal krepiti k nestrpnosti v državi kot vsi ostali, ki ste podali svoje mnenje v tej butasti temi.

Lep pozdrav.

Popravljeno . Popravil Kölm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pogreb Janka Gorogranca - Yogija bo v sredo ob 16.uri na pokopališču v Vinski gori. Zbor vseh motoristov z motorji bo ob 15.uri na parkirišču gostilne Pri Obircu - ob cesti Velenje - Arja Vas, da se dogovorimo o samem poteku moto-slovesa. Vabljeni v spodobnem številu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če cesto poznaš potem veš da je zelo široka in se taisti ovinek lepo odpelje tudi z krepko čez 90. Ne vem zakaj bi vozil avto na odprti cesti 60 km/h.

Zato, ker se na cesti marsikaj dogaja in je predvidevanje to, da voziš tako kot, da bo drugi udeleženec reagiral maksimalno neugodno zate oz. da bo, na nepreglednem delu ceste, maksimalno neugodna ovira zate. Vse ostalo je bolj ali manj zavestno sprejemanje rizika in možnih posledic.

90km/h na regionalni cesti ni zapovedana hitrost temveč najvišja dovoljena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kam to pelje???

Po tanovem ste pogruntal da se kolesarji tud ne znajo obnašat na cestah-jih ne zagovarjam

da ne bo pomote....se najdejo tud taki k pelejo "v štric", vijugajo po cesti itd....ampak....

za vsako prometno nesrečo najdete krivca.....vse lepo in prav...toda zmeri je kriv drug in ne

motorist....res pametno :krneki:

Se zgodi nesreča...če ni kriv avtomobilist, potem je kolesar, pesek ali luknja na cesti :headbang:

Sem edini ki priznam da ga kdaj tud userjem na cesti? Hmm.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne moreš soditi po sliki, ko je že vsega konec in vse stoji tako kot se je ustavilo, kje je točka udarca je drugo vprašanje, mene pa bolj motijo vdolbine na haubi, ker če ti nekoga na cesti povoziš ko leži po tleh, na haubi ne more biti nič......, na žalost je pa naše modrovanje povsem brez veze.... :cry:

Mi je že vse jasno....sem zvedel točno!

YOGI - Janko Gorogranc IN MEMORIAM, Pospremimo ga na zadnji poti v sredo 29 junija 2009 z motoristicno druzbo. Zbor z motocikli (ali brez) bo ob 15.00 pred gostiscem HREN v Vinski Gori. Pogreb bo sledil ob 16.00 uri na pokopaliscu v Vinski Gori. Prijatelji smo se dogovorili, da v podporo sinovoma MATEJU, MATJAZU ter zeni DRAGICI za lazji zakljucek projekta NOVEGA MOTO SALONA in s tem tudi lazji zagon ob tragicni izgubi oceta, odpremo dobrodelno spominjsko-zalno knjigo v katero se boste lahko vpisali ter namesto svec ter roz darovali svoj poljubni prispevek...knjiga se bo nahajala na dan pogreba v Gostiscu HREN... POSLJI TA SMS NAPREJ VSEM OSTALIM, DA SE DOSTOJNO POSLOVIMO od dragega prijatelja...

Glede kolesarja!

Sem se "menil" z človekom,ki je vozil zadaj v avtu!In je rekel,da je bila hitrost pod 80km/h kolesar pa mu je zaprl cesto!In ne ni ga prehiteval,pač pa je kolesar vletel na cesto!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JA to je zdaj končno glede pogreba...

YOGI - Janko Gorogranc IN MEMORIAM, Pospremimo ga na zadnji poti v sredo 29 junija 2009 z motoristicno druzbo. Zbor z motocikli (ali brez) bo ob 15.00 pred gostiscem HREN v Vinski Gori. Pogreb bo sledil ob 16.00 uri na pokopaliscu v Vinski Gori. Prijatelji smo se dogovorili, da v podporo sinovoma MATEJU, MATJAZU ter zeni DRAGICI za lazji zakljucek projekta NOVEGA MOTO SALONA in s tem tudi lazji zagon ob tragicni izgubi oceta, odpremo dobrodelno spominjsko-zalno knjigo v katero se boste lahko vpisali ter namesto svec ter roz darovali svoj poljubni prispevek...knjiga se bo nahajala na dan pogreba v Gostiscu HREN... POSLJI TA SMS NAPREJ VSEM OSTALIM, DA SE DOSTOJNO POSLOVIMO od dragega prijatelja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole blesarijo s kolesarji sm nekako sprožu jaz. se opravičujem, ampak, ljudje, zgrešili ste poanto. totalno. En čez druzga pizdite in kažete s prstomm. narobe!! jaz sem tel opozorit na kolesarje, kot udeležence prometa, na katere ne računamo. računamo na traktor, na biciklista pa ne. in samo to sem tel predebatirat. kolko od nas v svoja predvidevanja vključi biciklista. in kolk jih v predvidevanje vključi italjana z gliserjem ki prehiteva kolesarja v ovinek. tega je zdaj na obalnih cestah na pretek.

res me ne zanima kaj si kdo o komu misli. Ko na cesti vidim kretena ga prepoznam. ni važno al je zamaskiran u automobilista motorista kamijonarja al biciklista.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko na cesti vidim kretena ga prepoznam. ni važno al je zamaskiran u automobilista motorista kamijonarja al biciklista.

in včasih je treba še v ogledalo pogledat :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in včasih je treba še v ogledalo pogledat :whistle:

A, da te ne bo kak kolesar ptehitu?? :O:P

Hecam se! - Pa ne zameri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JA to je zdaj končno glede pogreba...

YOGI - Janko Gorogranc IN MEMORIAM, Pospremimo ga na zadnji poti v sredo 29 junija 2009 z motoristicno druzbo. Zbor z motocikli (ali brez) bo ob 15.00 pred gostiscem HREN v Vinski Gori. Pogreb bo sledil ob 16.00 uri na pokopaliscu v Vinski Gori. Prijatelji smo se dogovorili, da v podporo sinovoma MATEJU, MATJAZU ter zeni DRAGICI za lazji zakljucek projekta NOVEGA MOTO SALONA in s tem tudi lazji zagon ob tragicni izgubi oceta, odpremo dobrodelno spominjsko-zalno knjigo v katero se boste lahko vpisali ter namesto svec ter roz darovali svoj poljubni prispevek...knjiga se bo nahajala na dan pogreba v Gostiscu HREN... POSLJI TA SMS NAPREJ VSEM OSTALIM, DA SE DOSTOJNO POSLOVIMO od dragega prijatelja...

Zakaj že si moral to še enkrat objavit, če je že Šešir?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cartman jst sm te čist razumel kaj si hotu povedat, zato sem tudi opisal svoj dogodek in s tem hotu tut povedat, da na kolesarje ne računam tolk kot na ostale v prometu, oziroma ne pričakuješ, da se na takih cestah tako obnašajo. In še enkrat povem, da zame nepregleden ovinek ni serpentina ali pa 90 stopinjski z hišami ali skalami na robu, ampak je to že blag ovinek z visoko poraščeno travo ali pa koruzo. Fritz in pa Dozzi vidva se pa lhk zmenta in se skupno peljeta po tej cesti, da bosta vedela o čem sem govoril. Sicer sem pa vajen na tem forumu, da se komentirajo ljudje, njihov način vožnje, njihovi motorji in raznorazne situacije o katerih tisti komentatorji nimajo pojma ali jih sploh ne poznajo :headbang: . Zdaj te pa vprašam Fritz ali se ti voziš 20 km/h v naselju (se pravi 30 km/h pod omejitvijo) in računaš na to, da ti bo otrok skočil pred avto? Ker zame je velika razlika med avtom z 60km/h in pa kolesarjem s 25 km/h na regionalni cesti z omejitvijo 90 km/h. Sicer pa lahko tut jst spregledam kolesarja, tako kot mene avtomobilist v križišču, čeprav se pripeljem 60 km/h na kritičnih točkah. V obeh primerih pa bom kriv sam, ker sem si nabavil motor. Lp, S

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa lahko tut jst spregledam kolesarja, tako kot mene avtomobilist v križišču, čeprav se pripeljem 60 km/h na kritičnih točkah. V obeh primerih pa bom kriv sam, ker sem si nabavil motor. Lp, S

Buče.

Če te bo avtomobilist spregledal medtem, ko boš ti na prednostni, on pa na glavni cesti, potem bo formalno kriv on. No, še vedno boš pa sam pri sebi malce kriv tudi ti, če boš prehiter ... ;)

Ne bit tak Kalimero.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!