Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

no vidiš, glih te napake ne nardim, ker sem tud sam biciklist in vem, da zarad takih lahko dobim polne gate :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

večino, vsaj pri meni, ko se peljem na kureček, kjer je veliko kolesarjev, se mi vedno lepo umikajo in mi ni potrebno trobit in nevem še kaj delat, se mi je pa zadnjič zgodel, da mi je srna hotla čez cesto, pa ko me je slišala, se je obrnla in šla nazaj v hosto, sem govoru z enim jagrom, ki mi je dejal, če nebi imel glasnih rorov, bi srna sigurno nadaljevala pot čez cesto, tko da ne se preveč smejat :whistle::rolleyes:

:worship: glej podpis :worship:

Ne vem od kje ste našli, da je potrebno direkt za ritjo trobit?! :hmm: Če maš ravnine 200m, ne vem, če vidiš kolesarja 50, 100 pred sabo lahko to narediš. Zdrava pamet ti da vedeti, da trobljenje za ritjo povzroči kvečjemu to, da ti kolesar skoči pred gumo. V končni fazi velja enako za motoriste, ki padejo mimo tebe ko metek na pol metra. Mater, ne morš prehitevat objektov za katere nisi prepričan če so te opazili, ne vem no.

:yes: :yes:

no, a se sedaj pa lahko mogoče strinjamo vsaj okoli hupanja? tudi v avtošolah nas učijo hupanja(vsaj v pravih) in to pravilnega,ki velja kot opozorilo! za vse ostale udeležence v prometu, za katere pač res nisi siguren da so te videli in tudi (to je pa nujno!) registrirali !!! nezaželjeno in celo prepovedano je hupanje na zelo kratki oddaljenosti od pešcev,kolesarjev in mopedistov prav zato , ker sproži panično in nekontrolirano reakcijo "opozorjenega" !

prav zato naj se ne bi hupalo bližje od nekih 3-4 sekund (izraženo v času zato, ker je pot pač pri različnih hitrostih različna, zadaj vozeči pa rabi določen ČAS , da odreagira na nezaželjene reakcije opozorjenega!). lp

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@janih

Z rorom ni nič drugače........mi je nekrat Lojz z Dučejem 1098 in odprtimi Akrapoviči naredil takisto oz. mi je malo zaturiral (kao neki pozdrav), ko me je prehitel.....pa sem se ravno tako strosil skoraj pod rob magistralke ....kljub temu, da sva kolega, sem mu ob kavi jebal mater.... kakorkoli....merkajte bicikliste.....

Popravljeno . Popravil GRUNF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@janih

Z rorom ni nič drugače........mi je nekrat Lojz z Dučejem 1098 in odprtimi Akrapoviči naredil takisto oz. mi je malo zaturiral (kao neki pozdrav), ko me je prehitel.....pa sem se ravno tako strosil skoraj pod rob magistralke ....kljub temu, da sva kolega, sem mu ob kavi jebal mater.... kakorkoli....merkajte bicikliste.....

ma dej nehite že nakladat no.. kle se napiše če se je zgodila kakšna nesreča.. ne pa o glasnosti izpuhov, hupanje, kako se prehiteva kolesarje, itd.. :slap::topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@janih

Z rorom ni nič drugače........mi je nekrat Lojz z Dučejem 1098 in odprtimi Akrapoviči naredil takisto oz. mi je malo zaturiral (kao neki pozdrav), ko me je prehitel.....pa sem se ravno tako strosil skoraj pod rob magistralke ....kljub temu, da sva kolega, sem mu ob kavi jebal mater.... kakorkoli....merkajte bicikliste.....

tud jest bi mu jo :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma dej nehite že nakladat no.. kle se napiše če se je zgodila kakšna nesreča.. ne pa o glasnosti izpuhov, hupanje, kako se prehiteva kolesarje, itd.. :slap::topic:

Naslov teme je ; Cestna črno siva kronika

in prav to sivo si malo zgrešil! kajti če ti voziš v vrsti med avti ene 70km/h pa ti pade mimo po sredini 1/2 metra stran ena r1 s "čist" mal odprtim rorom dobrih 200+ in te zadene kap v mišico zapiralko , začutiš da se ti je vklopilo gretje zica sredi poletja.

hudo narobe - usral si se na licu mesta :( ! in to zate ni siv dan??? :cry: no,lahko pa tudi padeš in preživiš. ZELO SIVO!

Nobena preventiva in nagovarjanje en drugega na malo bolj umirjeno vožnjo pri maksimalni možni koncentraciji na MS ni nobeno brezvezno nakladanje ( z izjemo - ne vseh -tem pod ostalo), kajti vsaj jaz zase vem ,da svojih napak ne vidim vseh , zato pa so mi nasveti in mnenja drugih kar se moje in tuje varnosti tiče še kako dobrodošla !!! in bolj se bomo o tem pogovarjali tukaj,bolj nam bo to lezlo pod kožo , kajti dejstva so na vsaki strani te teme !!

in jaz in ostali (ki po tvoje tukaj nakladamo) bi najraje videli ,da bi se ta tema imenovala SAMO siva!

ja, na žalost se tukaj piše o nesrečah, a tudi o temu,kako se jim izogniti!

če pa jo ti prebiraš za zadovoljitev kakšnih svojih čudnih potreb :BUA: , potem spizdi dol :angry: ,ker nimaš nobenega spoštovanja do tistih, ki na žalost niso imeli te sreče, da bi še bili z nami - R.I.P.! ostalim pa varno vožnjo ! lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

megane poletel iz tovornjaka. Slabo so ga naložil :D -to je blo neki dni nazaj u črnomlju.. no važn da ni blo pešcou takrat tm..

post-23389-1248901023_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naslov teme je ; Cestna črno siva kronika

...

in jaz in ostali (ki po tvoje tukaj nakladamo) bi najraje videli ,da bi se ta tema imenovala SAMO siva!

ja, na žalost se tukaj piše o nesrečah, a tudi o temu,kako se jim izogniti!

če pa jo ti prebiraš za zadovoljitev kakšnih svojih čudnih potreb :BUA: , potem spizdi dol :angry: ,ker nimaš nobenega spoštovanja do tistih, ki na žalost niso imeli te sreče, da bi še bili z nami - R.I.P.! ostalim pa varno vožnjo ! lp

true... true. Vseen bi lahko mal celofana uporabil thumper človek je čisto "frišn".

v tej temi predvsem dobiš občutek s kom deliš cesto (in s kom ne več). Boljše preventive od zavesti kakšni šerifi na kruzajo po sloveniji si ne moreš izmisliti.

Teorijo o hitri vožnji ki te naredi superpozornega, sem že tolikokrat slišal, ampak smo na koncu teh voženj kopali po žepih za avtobus, taksi ali pa avtovleko.

Vsak ima svoje ... življenje, veselje, ali mesto na pokopališču. In o tem tu teče beseda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

true... true. Vseen bi lahko mal celofana uporabil thumper človek je čisto "frišn".

v tej temi predvsem dobiš občutek s kom deliš cesto (in s kom ne več). Boljše preventive od zavesti kakšni šerifi na kruzajo po sloveniji si ne moreš izmisliti.

Teorijo o hitri vožnji ki te naredi superpozornega, sem že tolikokrat slišal, ampak smo na koncu teh voženj kopali po žepih za avtobus, taksi ali pa avtovleko.

Vsak ima svoje ... življenje, veselje, ali mesto na pokopališču. In o tem tu teče beseda.

verjemi ,da mi je res zmanjkalo celofana,drugače bi ga dal še en ovoj. samo sem jih pa jaz na smrkavem začetku dobil ne okoli ušes ampak kar po ušesih za veliko manjšo stvar kot je pa tale njegova!

mogoče pa res nisem več za v to temo,prestar pa preobčutljiv sem postal , roke prehitevajo misli, tudi tiste o nesrečah.zna bit,da kljub vsemu nisem tako močen pri teh stvareh, kot sem bil včasih ali pa se je malo preveč nabralo,

pa sem v eni mali depresiji, sploh zdej,ko mi je šla sezona u maloro zarad poškodovanga kolena. sej si delam mal avtogene tolažbe s tem,da bi bilo lahko veliko hujše, pa kolk de sem jo dobr odnesu,po drugi strani sem pa hudičevo jezen sam nase pa si mislim : a nisi mogu bit tiste 4 metre bolj zadaj, pa kako ti ni na misel padlo, da obstaja tudi možnost, da unmu kombiju pa štop lampe ne delajo sploh? če mene vprašaš sploh nimam pojma, kaj sem takrat razmišljal.

vem pa nekaj,da je pri tej količini prometa ,ki je sedaj na cestah prava tombola za motorista , da pride varno iz mesta in njegove okolice na kakšno cesto,kjer lahko sploh začne uživati v vožnji in svobodi.

in da bom naslednjič , ko bom sedel na motor zbral vse moči in neprijetne izkušnje pa poizkusil vozit po pameti - in to ne po svoji ,ampak po tuji - je bolj glasna pod čelado!!!!!! lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v tej temi predvsem dobiš občutek s kom deliš cesto (in s kom ne več). Boljše preventive od zavesti kakšni šerifi na kruzajo po sloveniji si ne moreš izmisliti.

Teorijo o hitri vožnji ki te naredi superpozornega, sem že tolikokrat slišal, ampak smo na koncu teh voženj kopali po žepih za avtobus, taksi ali pa avtovleko.

Vsak ima svoje ... življenje, veselje, ali mesto na pokopališču. In o tem tu teče beseda.

bravo, podpis pod tole....iskreno rečeno zadnja leta se ne bojim da bi me snel avtomobilist ali da bi me izsilil atomobilist, temveč se bojim, da me bo smela kakšna SS raketa odzadaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz dobivam vedno bil občutek, da bo treba za nas motoriste posebaj ceste naredit! Smo full glasni, nevarni in še... Ali ba malo bol ekonomična rešitev. Da se nam ceste v koriščanje samo ob določenih dnem med določenimi urami! Takrat BOSTE na cestah sami, nihče ne bo počasi kolesaril ob robu, noben avto se ne bo pripeljal nasproti. Nebo ne tovornjakov niti tečnih avtobusov!!!

Aja pa ''boste'' zato ker če bi temu res bilo kdaj tak, jaz ne želim biti več motorist!

Itaq da smo vsi na cesti enakopravni! In eni in drugi imamo pravico da koristimo javne ceste! Imamo še pa tudi dolžnost, ki nam narekuje, da se moramo vsi udeleženci v prometu držati predpisov, ki veljajo za vse nas enako!!!

Pa naj že enkrat en odpre drugo temo za nabijanje KOLESAR-MOTORIST, ker me vedno znova ko vidim da se piše po tej temi zmrazi, da je spet kdo od nas šel... na lepše...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma dej nehite že nakladat no.. kle se napiše če se je zgodila kakšna nesreča.. ne pa o glasnosti izpuhov, hupanje, kako se prehiteva kolesarje, itd.. :slap::topic:

ti si se kao včeraj prjjavu pa si že pameten, bo še neki iz tebe zgleda, btw preberi naslov teme in potem modruj :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da ne bo zvenelo morbidno!

Prosil bi, če lahko kdo uploada kakšno sliko s pogreba Yogija, da pokažem prijatelju v kakšnem velikem številu smo se prišli poslovit. Hvala vnaprej.

Yogi, naj Ti bo lahka zemlja!

Popravljeno . Popravil DaJoker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

megane poletel iz tovornjaka. Slabo so ga naložil :D -to je blo neki dni nazaj u črnomlju.. no važn da ni blo pešcou takrat tm..

sam res ej dobr d ni blo pešcou tam!!! al pa da bi kje na avtocesti avto dol padu... noro... :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@janih

Z rorom ni nič drugače........mi je nekrat Lojz z Dučejem 1098 in odprtimi Akrapoviči naredil takisto oz. mi je malo zaturiral (kao neki pozdrav), ko me je prehitel.....pa sem se ravno tako strosil skoraj pod rob magistralke ....kljub temu, da sva kolega, sem mu ob kavi jebal mater.... kakorkoli....merkajte bicikliste.....

*loud pipes, save lives* ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

*loud pipes, save lives* ;)

Huh, a ne znate pogruntat nič novega?

Myth 2: Loud Pipes Save Lives

Yeah, there are a few situations—like where you are right next to a driver with his window down who is about the to change lanes—where full-time noise-makers might help a driver notice you, but all that noise directed rearward doesn't do much in the most common and much more dangerous conflict where a car turns in front of you. Maybe it's the fatigue caused by the noise, maybe it's the attitudes of riders who insist on making annoying noise, or perhaps loud bikes annoy enough drivers to make them aggressive. Whatever the reason, the research shows that bikes with modified exhaust systems crash more frequently than those with stock pipes. If you really want to save lives, turn to a loud jacket or a bright helmet color, which have been proven to do the job. Or install a louder horn. Otherwise, just shut up.

Link

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor komu paše. Lo sem imel odprte rore, so me slišali na kilometer daleč. Sedaj imam originalne, pač malo nabulam gas pri stisnjeni sklopki, pa me tudi slišijo. Tista troblja je pa tako zaradi lepšđega, -kdo te pa še resno jemlje, ko zapipkaš... Jo bom pa ob priliki zamenjal za ''malo'' glasnejšo.

Aja, še slika, sneta z Velenjskega foruma -Yogijevo slovo...

200907yogijevoslovo.jpg

Počivaj v miru, Yogi. Ko bo grmelo, bomo vedeli, da se po Nebesih voziš z Ducatijem.

Popravljeno . Popravil motofrik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res žalostno...,imel je Hondo 900rr in doma punco,ki ima rok za roditi naslednjo nedeljo!!!In še nekaj...,jst vedno pravim,da ko sedeš na motor,pusti alkohol pri miru...,nič...,pravijo 1pivo lahko in pol jih pride 5!Alkohol in motor ne gre skupaj,kdor se ne strinja naj nemudoma proda motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pravim tako -

Boljš 1 pivo pa kul glava pa neagresiven nastop, kot pa 0 piva, po možnosti kak red-bull in "najjači na cesti" s kako športno zverino ali pa pol-motorjem, ki sicer 'zgleda hudo ko raketa' nima pa ravno zmogljivih komponent za zaviranje, geštela, vzmetenja, gum ...

V končni fazi je dovoljeno na cesti 0,5 - tako za motoriste, kot tudi za avtomobiliste. Vsak sam ve, koliko bolj zaspan ali napet je po pivu in znotraj teh toleranc naj presodi, kaj mu je storiti.

Kdor 1 pivo spije še ni pijanc ... tudi, če gre 10 minut za tem na motor ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pravim tako -

Boljš 1 pivo pa kul glava pa neagresiven nastop, kot pa 0 piva, po možnosti kak red-bull in "najjači na cesti" s kako športno zverino ali pa pol-motorjem, ki sicer 'zgleda hudo ko raketa' nima pa ravno zmogljivih komponent za zaviranje, geštela, vzmetenja, gum ...

V končni fazi je dovoljeno na cesti 0,5 - tako za motoriste, kot tudi za avtomobiliste. Vsak sam ve, koliko bolj zaspan ali napet je po pivu in znotraj teh toleranc naj presodi, kaj mu je storiti.

Kdor 1 pivo spije še ni pijanc ... tudi, če gre 10 minut za tem na motor ...

0,5 pa že doulh ni več..... :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

0,5 pa že doulh ni več..... :kva2:

:grrr

še vedno je 0.5 promila, le da so to zapakiral v nove enote. Se pravi 0.5 grama alkohola na liter krvi je enako kot 0.24 miligrama na liter izdihanega zraka.

Popravljeno . Popravil aleksandergabriel
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!