Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

@mashina nekaterim tisto eno pivo useka kot dva red bulla :D

Vsak zase ve kolk lahko spije da se ga ne prime....sam ko vozim nisem spil niti kozarca alkoholne pijače....če se

gre na moto zbor z namenom pijančevanja je največkrat tako, da se tam še prespi kar je sicer odlično....ampak

nekateri se vsedejo na motor in pičijo domov s več kot je dovoljeno alkohola v riti :unsure:

Popravljeno . Popravil _Mihaa_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se alkota tiče maš 100% prav, na motorju mam zmeraj 0 alkota, ker če eno pivo spiješ nisi več isti.....

Imaš moj podpis motor + alko enostavno NEGRESTA skupaj sicer pa "vsako tele ima svoje veselje" in nepozabite piva se sumirajo in malo keteri, ki spije eno pivo opstane na enem pivu. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pravim tako -

Boljš 1 pivo pa kul glava pa neagresiven nastop, kot pa 0 piva, po možnosti kak red-bull in "najjači na cesti" s kako športno zverino ali pa pol-motorjem, ki sicer 'zgleda hudo ko raketa' nima pa ravno zmogljivih komponent za zaviranje, geštela, vzmetenja, gum ...

V končni fazi je dovoljeno na cesti 0,5 - tako za motoriste, kot tudi za avtomobiliste. Vsak sam ve, koliko bolj zaspan ali napet je po pivu in znotraj teh toleranc naj presodi, kaj mu je storiti.

Kdor 1 pivo spije še ni pijanc ... tudi, če gre 10 minut za tem na motor ...

1.Tudi res, ampak kot motorist , ki se predvidevam veliko voziš veš da moraš bit skoz koncentriran oziroma moraš imet oči na pecljih.

2.Dovoljen je 0,5, ni pa bilo vedno tako, teoretično bi bilo možno nekje v nekem obdobju vozit na fertik nalit pa te policija ne bi preganjala ampak ti bi se v tem stanju sigurno kaj naredu.

3.Nimam nič proti alkoholu na splošno tudi sam sem ga kar konkretno konzumiral(kaže mi da sem ispolnil bonus) samo hočem povedat da po lastnih izkušnjah opazim da že po recimo dveh pivih nisem isti zato sem se na motorju alkotu odpovedal, mislim da s tem ni nič narobe.

Popravljeno . Popravil musaschi64
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čisto preprosto. Z alkotom v riti, 90% motoristov rata bolj drznih. Motorika se poslabša, hitrost pa poveča. Rezultat je znan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čisto preprosto. Z alkotom v riti, 90% motoristov rata bolj drznih. Motorika se poslabša, hitrost pa poveča. Rezultat je znan.

Word

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Bovcu umrl motorist

Kolega je reku da je glih pršu na nesrečo.....motor ni bil razpoznaven, plastike na drugem koncu ovinka, motorist pa

pod ograjo :closedeyes:

R.I.P.

Res žalostno...,imel je Hondo 900rr in doma punco,ki ima rok za roditi naslednjo nedeljo!!!In še nekaj...,jst vedno pravim,da ko sedeš na motor,pusti alkohol pri miru...,nič...,pravijo 1pivo lahko in pol jih pride 5!Alkohol in motor ne gre skupaj,kdor se ne strinja naj nemudoma proda motor.

tocno tako doma ima punco ki bo kmal rodila skoda je bilo fanta r.i.p. alen....bil je moj sosolec v osnovni in je bid fajn fant pocivaj v miru alen.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.Tudi res, ampak kot motorist , ki se predvidevam veliko voziš veš da moraš bit skoz koncentriran oziroma moraš imet oči na pecljih.

2.Dovoljen je 0,5, ni pa bilo vedno tako, teoretično bi bilo možno nekje v nekem obdobju vozit na fertik nalit pa te policija ne bi preganjala ampak ti bi se v tem stanju sigurno kaj naredu.

3.Nimam nič proti alkoholu na splošno tudi sam sem ga kar konkretno konzumiral(kaže mi da sem ispolnil bonus) samo hočem povedat da po lastnih izkušnjah opazim da že po recimo dveh pivih nisem isti zato sem se na motorju alkotu odpovedal, mislim da s tem ni nič narobe.

BRAVO, se absolutno podpisem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res žalostno...,imel je Hondo 900rr in doma punco,ki ima rok za roditi naslednjo nedeljo!!!In še nekaj...,jst vedno pravim,da ko sedeš na motor,pusti alkohol pri miru...,nič...,pravijo 1pivo lahko in pol jih pride 5!Alkohol in motor ne gre skupaj,kdor se ne strinja naj nemudoma proda motor.

A je kje o kakem alkoholu kaj pisalo??????????????

Zanimivo, nisem nikjer zasledil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kje o kakem alkoholu kaj pisalo??????????????

Zanimivo, nisem nikjer zasledil.

Nikjer ni pisalo od alkohola...,vendar ti jst povem,ker sem izvedel od mojega kolega,ki je bil zraven...,da je kar dosti alkota popil in seveda pretiraval in že je tukaj ograja in konec življenske poti...,počivaj v miru AMEN!!!
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej dinamik...v določenih primerih bi lahko kakšne besede se tud vzdržal (pa najsi bo res ali ne)...in mislim de bi bila sedaj kar prava priložnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej dinamik...v določenih primerih bi lahko kakšne besede se tud vzdržal (pa najsi bo res ali ne)...in mislim de bi bila sedaj kar prava priložnost.

Zakaj bi si zakrival oči - dejstvo je, da je 50% smrtnih nesreč z motociklom krivec alkohol, raziskave pa kažejo, da samo 0,1 promila opazno vpliva na voznikove reakcije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi si zakrival oči - dejstvo je, da je 50% smrtnih nesreč z motociklom krivec alkohol, raziskave pa kažejo, da samo 0,1 promila opazno vpliva na voznikove reakcije.

Včeraj sem lahko za spremembo, kot kolesar videl kakšna norija je od Mosta na Soči pa vse do vrha Vršiča...nič se ne čudim, da se ker razleti :headbang: polovico motoristov s pirom v rokah :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem bil na Nadiži v soboto in gledal motoriste po lokalih v Kobaridu, kako lokajo več piv - rahlo sem naveličan in me je sram zagovarjati motoriste, ko komu omenim, da si lastim motocikel. Da ne omenjam voženj v majicah, izsiljevanja, pretiravanj, po domače ''kur*enja'',...

Pa tudi avomobilisti niso nobena perla - je šel možakar z družino v čiste škarje, zato da bi šel par km/h hitreje in debelo tvegal življenja v škarjicah. Sam nisem pritisnil bremze, ker če bi prišlo do karambola, ko bi se možak premislil in vrnil na svoj pas (to je tudi storil), jaz pa bremzal, bi bila deljena krivda - se je že zgodilo. Bi po videzu in "bir-bavhu " kar sklepal da je imel tudi ta nekaj promilov v krvi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej dinamik...v določenih primerih bi lahko kakšne besede se tud vzdržal (pa najsi bo res ali ne)...in mislim de bi bila sedaj kar prava priložnost.
Najprej naj ti povem,da se mi ni treba prav nič zadržati...,zakaj le???Alkohol in motor ne gresta skupaj in pika...,pa me nobeden tukaj ne bo prepričal,da če popije 1pivo je isto kot,da jo nebi,ker to enostavno ni res.Žalostno je dejstvo,da jih kar velika večina posega po alkoholu!!!
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem bil na Nadiži v soboto in gledal motoriste po lokalih v Kobaridu, kako lokajo več piv - rahlo sem naveličan in me je sram zagovarjati motoriste, ko komu omenim, da si lastim motocikel. Da ne omenjam voženj v majicah, izsiljevanja, pretiravanj, po domače ''kur*enja'',...

Se čisto strinjam....,in potem gas in že hitimo svečke prižigat,žal resnica boli!!!

Popravljeno . Popravil DINAMIK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej naj ti povem,da se mi ni treba prav nič zadržati...,zakaj le???Alkohol in motor ne gresta skupaj in pika...,pa me nobeden tukaj ne bo prepričal,da če popije 1pivo je isto kot,da jo nebi,ker to enostavno ni res.Žalostno je dejstvo,da jih kar velika večina posega po alkoholu!!!

pieteta? sorodniki? a če bi bil tvoj najboljši prijatelj ali pa svak (nisem veren ampak bog ne daj-kdorkoli!)bi napisal enako? pa če te ustavi prijatelj,ki je policist ,na radar v naselju , pa ti napiše najvišo možno kazen in pike ali pa odvzem vozniške bi obdržal enako mnenje? bi ta policist ostal tvoj prijatelj?

z alkoholom pa se strinjam v celoti!!! v celoti z, na motorju pa čisto brez!!!!

Popravljeno . Popravil thumper
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tocno tako doma ima punco ki bo kmal rodila skoda je bilo fanta r.i.p. alen....bil je moj sosolec v osnovni in je bid fajn fant pocivaj v miru alen.....

Hja, škoda ga je. Je bil tud moj sošolc v srednji

R.I.P.

Jaz pravim tako -

Boljš 1 pivo pa kul glava pa neagresiven nastop, kot pa 0 piva, po možnosti kak red-bull in "najjači na cesti" s kako športno zverino ali pa pol-motorjem, ki sicer 'zgleda hudo ko raketa' nima pa ravno zmogljivih komponent za zaviranje, geštela, vzmetenja, gum ...

V končni fazi je dovoljeno na cesti 0,5 - tako za motoriste, kot tudi za avtomobiliste. Vsak sam ve, koliko bolj zaspan ali napet je po pivu in znotraj teh toleranc naj presodi, kaj mu je storiti.

Kdor 1 pivo spije še ni pijanc ... tudi, če gre 10 minut za tem na motor ...

S tem se pa popolnoma strinjam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi si zakrival oči - dejstvo je, da je 50% smrtnih nesreč z motociklom krivec alkohol, raziskave pa kažejo, da samo 0,1 promila opazno vpliva na voznikove reakcije.

Zato, ker se smrt tega človeka tebe in nas tukaj ne tiče. Naj bo smrt, kakršnakoli že, zasebna in osebna zadeva ... njega in njegovega družinskega kroga.

Namreč, takole zgleda, ker imaš "vroče informacije", kakor da plešeš na grobu umrlega.

"Iii, glejte, kaj sem jaz zvedel - un je bil pa pijan ..." To ne pomaga ne njemu, ne tebi, ne drugim ... saj so stvari, ki bi lahko bile morda 'približno' sporočilo tvojega zapisa, itak že dolgo znane ... da večje količine alkohola niso dobra popotnica za cesto ... tudi manjše pa niso ravno blagodejne, vsaj običajno ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej naj ti povem,da se mi ni treba prav nič zadržati...,zakaj le???Alkohol in motor ne gresta skupaj in pika...,pa me nobeden tukaj ne bo prepričal,da če popije 1pivo je isto kot,da jo nebi,ker to enostavno ni res.Žalostno je dejstvo,da jih kar velika večina posega po alkoholu!!!

Ampak, po drugi strani - če popije eno pivo je ful boljše, kot pa če bi jih 5 ... kajne?

Se čisto strinjam....,in potem gas in že hitimo svečke prižigat,žal resnica boli!!!

Tudi neumnost kdaj boli.

Za vsakega raste palica na tem svetu!!!

Pa nisi slučajno pozabil, da tudi zate?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst osebno mislim da je nasplosno prevec alkota na teh moto zborih in pol klapa se napije in se dela frajerje na motorjih....kr neki.....najbols bi blo da ko prides na moto zbor das kljuce v omarico varnostniku in ko hoces jiti ce napihas 0.00 dobis kljuce cene prespis v campu ki so tako ali tako zastojn.....sam itak organizatorje zanima sam dnar....ne pa varnost

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato, ker se smrt tega človeka tebe in nas tukaj ne tiče. Naj bo smrt, kakršnakoli že, zasebna in osebna zadeva ... njega in njegovega družinskega kroga.

Ni govor o smrti specifično tega človeka, to mi porivaš v usta, ti, tako kot ples na ''kakor da plešeš na grobu umrlega. Take nizke primitivizme obdrži raje zase. Problem je kvečjemu v tem, da se o alkoholu ne govori in racionalizaciji tipa "Eden je boljši kot 5". Bolje?! V kakšnem smislu "bolje"? Tvoje izjave dajejo slutiti, da tudi sam piješ na motorju, hkrati pa izigravaš lažnivega poštenjaka.

Žal imaš tudi zelo splošno razširjeno zmotno mnenje, da so posledice nizke prometne kulture privatna stvar posameznika. Dejstvo pa je, da si samo še eden izmed udeležencev v prometu, kjer si soodgovoren za varnost drugih s svojim ravnanjem, v lastno nesrečo pa lahko mimogrede vpleteš druge, nedolžne posameznike. Je potem to še "tabu" tema? Mislim da ne.

Žal mi je za bližnje, izguba človeka je težka stvar, sem jo izkusil žal že večkrat v življenju, imam pa resne pomisleke, da je zgolj mižanje pred dejstvi rešitev problema. Ko bo organiziran prvi zbor, brez alkohola, pridem, do takrat pa lahko samo prikimavam splošnemu negativnemu mnenju, ki so si ga motoristi povsem utemeljeno prislužili s svojim obnašanjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

........najbols bi blo da ko prides na moto zbor das kljuce v omarico varnostniku in ko hoces jiti ce napihas 0.00 dobis kljuce cene prespis v campu ki so tako ali tako zastojn.....sam itak organizatorje zanima sam dnar....ne pa varnost

:worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Predlagan si za idejo leta!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!