Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

Problem je kvečjemu v tem, da se o alkoholu ne govori in racionalizaciji tipa "Eden je boljši kot 5". Bolje?! V kakšnem smislu "bolje"? Tvoje izjave dajejo slutiti, da tudi sam piješ na motorju, hkrati pa izigravaš lažnivega poštenjaka.

O zlorabi alkohola pred vožnjo je veliko govora ... a se to morda premalo 'prime'.

Še vedno pa menim, da trenutno z "abstinenčnim nacizmom" in pridiganjem o tem, da je tudi 1 pir bav-bav, ne pridemo prav daleč ... Stvari se rihtajo postopno, tudi ozaveščanje poteka postopoma. In še vedno bo nekje ostalo nekaj neandertalcev, ki se bodo do kome nabasani furali - z motorji, avti, bicikli, traktorji ...

Menim tudi, da je lahko en pir, ali pa dva, čez dan, prav toliko 'nevaren', kot izbira pnevmatike, ki pri isti ceni zagotavlja narediti kakih 1000-2000 km več, kot neka druga ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem o čem tu razglabljate. Motociklizem je podobno kot šport (oz je tudi šport, a dirke so druga stvar). Vkolikor je kdo kdaj aktivno treniral (pa ne zdaj o tem kako ste vsi športniki, pa kako se ukvarjate s športom ker je to en kup d.... ) mu je jasno, da alkohol in športna pripravljenost ne gresta skup. Pika. Vkolikor kdo spije pir in gre na motor, upam, da vsaj dirkal ne bo. Nobene znanosti. Samokontrola in nič drugega. Že tako in tako se mimogrede kaj zgodi.

Sožalje še nerojenemu otroku in njegovi mami... :(

Popravljeno . Popravil Trdonja
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O zlorabi alkohola pred vožnjo je veliko govora ... a se to morda premalo 'prime'.

Še vedno pa menim, da trenutno z "abstinenčnim nacizmom" in pridiganjem o tem, da je tudi 1 pir bav-bav, ne pridemo prav daleč ... Stvari se rihtajo postopno, tudi ozaveščanje poteka postopoma. In še vedno bo nekje ostalo nekaj neandertalcev, ki se bodo do kome nabasani furali - z motorji, avti, bicikli, traktorji ...

Menim tudi, da je lahko en pir, ali pa dva, čez dan, prav toliko 'nevaren', kot izbira pnevmatike, ki pri isti ceni zagotavlja narediti kakih 1000-2000 km več, kot neka druga ...

Moj predlog ZAKONA k ga je treba sprejet na prvem moto zboru:

Preden sedež na motor je treba spit

1 pri do 50 KM

2 pira do 100 KM

3 piri nad 100 KM

Seveda se količina pomnoži z 2 (Dva) če si iz centra in s 3 (Tri) če greš iz moto zbora. Neupoštevanje ZAKONA se kaznuje z "žirafo" in potem obvezno tri dni abstinence. HOVG.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dinamik = mr. perfect ?

sej mogoče se bo kdaj tebi zgodilo kaj neprijetnega (pa bog ne daj) pa boš na lastni koži občutil kako blagodejno prijajo tebi in tvojim svojcem takšna in drugačna pametovanja super perfekcionistov tega sveta

bla bla bla...in vemo ja da alkohol in motor ne gresta skupaj..bla bla bla

back to the topic please?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alko in podobne reči itak de pripomore samo k boljši debati ali pač rečem ki nimajo zveze z vožnjo. Je pa res vprašanje kaj je slabše če je motorist pod nekim hudim stresom (recmo po fajtu z damo ali če beži smrkcom) ? Če spije pivce za živce zna bit bolj umirjen kot prej. Sej veste, če se procesor pregreva je to najslabše od vsega možnega.

Sam sicer ne zagovarjam nikakršnega alkota ampak sej veste , vsak strup je v dovolj mali količini lahko zdravilo. Res pa je da se pravilna doza zelo zelo težko odmerja :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dinamik = mr. perfect ?

sej mogoče se bo kdaj tebi zgodilo kaj neprijetnega (pa bog ne daj) pa boš na lastni koži občutil kako blagodejno prijajo tebi in tvojim svojcem takšna in drugačna pametovanja super perfekcionistov tega sveta

bla bla bla...in vemo ja da alkohol in motor ne gresta skupaj..bla bla bla

back to the topic please?!

Ne vem kakšne probleme imate eni ampak večina motoristov katere osebno poznam ne pije alko spljoh, ali pa sigurno ne ko so na mopedu oz. med vožnjo in postanki :worship:

Če se komu zdi da moraš za kej tazga bit kak superman pa res ne vem no??? :grrr Rugelj ki je skor edini znal s takimi je vmro, tko de... :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... - rahlo sem naveličan in me je sram zagovarjati motoriste, ...

Jaz jih ne "zagovarjam" več, mi je že dopiz*ilo; Eni so konzumatorji hmeljnih napitkov v količinah, ki so nenormalne še za FR, drugi pa so cestni Rossiji, našemljeni v GP dirkače in potem cesto zamenjajo za Brno, Monzo, Grobnik itd. ...

In še: ne morem se strinjati z mnenji, ki trdijo: eden ni nobeden ali eden ne škoduje ... (potem pa vsak hitro dopiše in se posuje s pepelom: no, jaz ne pijem ko vozim motor ampak ... kakšna dvojna morala in laganje samemu sebi).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če alkohol povzroča samozavest posameznika... se bo fental tako ali drugače...

pir ali dva (tle ma @mashina, po mojem mnenju prav, ko primerja količino z ostalo opremo...) na celodnevni furi, ob kolikor-toliko hrane, ne igra nobene vloge. vodopivci... lahko trdite drugače...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa če te ustavi prijatelj,ki je policist ,na radar v naselju , pa ti napiše najvišo možno kazen in pike ali pa odvzem vozniške bi obdržal enako mnenje? bi ta policist ostal tvoj prijatelj?

z alkoholom pa se strinjam v celoti!!! v celoti z, na motorju pa čisto brez!!!!

Za vsakega raste palica na tem svetu!!!

ja , ja ,raste ,raste palica.najlažje je bit pameten - tud jaz nisem nič drugačen. pa ta alko - sem napisal ,da se strinjam,

nisem pa napisal, da se mi tudi zmeraj uspe 100% tega držati . sej ko sem se poškodoval ,sem bil pa trezen 0,00 ,kaj nej pa zdej? a nej se s treznostjo tolažim? zakon je pa itak zakon.

tistim , ki jih -trezne- zaradi hitrosti (ne zaradi peska,ampak zaradi pretiravanja) odnese na ovinku javne ceste , bi pa dal dvojno kazen! zato ker so norci, pa še trezni (povrh vsega nimajo "olajševalnih" okoliščin), tako da so lahko pametni okol alkohola kolikor hočejo, pa jim drugje licemercem to nič ne pomaga ( pa če je kje kakšn , ki celo življene ni z motorjem prekoračil omejitve, se lahko ta trenutek nariše pri meni doma na kavi), ker vseeno ogrožajo svojo in tujo varnost na cesti!!!!! tisti , ki bo danes spil nekaj alkohola,bo jutri trezen in se bo mogoče zamislil,v kakšnem stanju je sedel na motor pa se bo mogoče vzdržal. veliko je pa takih,ki rečejo sej sem trezen, zato bom jutri poskusi pripeljati v ovinek še kakšen km hitreje kot danes! bravo,kapa dol !!!

pol hodjo pa ven z raznimi takimi kot "guma mi je spustila" al pa "gištel mi je zaplaval" - če je zmeraj vse ostalo krivo

pa nikol voznik, pol majo pa zanič gume al pa slab motor - oboje se da zamenat! de bi pa kdo rekel, kva sm kreten k sm tolk prpizdu, ne to se pa ne sklada z današnjo motoristično miselnostjo.

jaz bi bil najbolj vesel , če bi pri vseh tistih , ki se jim še nikoli z motorjem ni nič pripetilo, tako tudi ostalo.tole naše prepucavanje tukaj je pa že malce absurdno, dokler sami pri sebi ne bomo vzeli svoje pameti v roke in se kaj naučili iz napak drugih - ali svojih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če alkohol povzroča samozavest posameznika... se bo fental tako ali drugače...

pir ali dva (tle ma @mashina, po mojem mnenju prav, ko primerja količino z ostalo opremo.. .) na celodnevni furi, ob kolikor-toliko hrane, ne igra nobene vloge. vodopivci... lahko trdite drugače...

Sem vodopivec. Priznam.

Če spijem 1 pivo sem na cesti nevaren drugim. In sebi.

Jebiga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne razumem, zakaj vsiljevat neko prohibicijo, že od nekdaj se je izkazala za slabo. Zakonska meja je znana, vsak pa tudi sam ve, koliko mu rit nese.Če mene kdo vpraša, je eno ali dve pivi precej bolj nevarno popit, kot naprimer 3 ali 4, seveda odvisno od tega, koliko ga človek nese, kar je odvisno od presnove, teže in nenazadnje družbe v kateri je pil... Po enem večina ljudi ne ve, da tisto pivce že deluje, postane pogumna, ne da bi se tega zavedala in dela pizdarije. Pri večji količini se ponavadi človek, ki se zaveda da je spil kako pivce nad zakonsko mejo pelje precej bolj boga boječe... :winkiss:

Je pa tega svetohlinstva tu gor kar veliko... Naša? Naša pa že ni kriva, sosedovo poglejte, našo je družba zavedla... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne razumem, zakaj vsiljevat neko prohibicijo, že od nekdaj se je izkazala za slabo. Zakonska meja je znana, vsak pa tudi sam ve, koliko mu rit nese.Če mene kdo vpraša, je eno ali dve pivi precej bolj nevarno popit, kot naprimer 3 ali 4, seveda odvisno od tega, koliko ga človek nese, kar je odvisno od presnove, teže in nenazadnje družbe v kateri je pil... Po enem večina ljudi ne ve, da tisto pivce že deluje, postane pogumna, ne da bi se tega zavedala in dela pizdarije. Pri večji količini se ponavadi človek, ki se zaveda da je spil kako pivce nad zakonsko mejo pelje precej bolj boga boječe... :winkiss:

Je pa tega svetohlinstva tu gor kar veliko... Naša? Naša pa že ni kriva, sosedovo poglejte, našo je družba zavedla... :whistle:

Zadel žebljico na glavico! :worship:

Popravljeno . Popravil zverac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem vodopivec. Priznam.

Če spijem 1 pivo sem na cesti nevaren drugim. In sebi.

Jebiga.

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pir ali dva (tle ma @mashina, po mojem mnenju prav, ko primerja količino z ostalo opremo...) na celodnevni furi, ob kolikor-toliko hrane, ne igra nobene vloge. vodopivci... lahko trdite drugače...

Ravno pred dvema tednoma smo bili v Dolomitih. Po celodnevni voznji smo sli na vecerjo v restavracijo. Kolega je popil ob hrani eno pivo. Ko smo nadaljevali z voznjo, je opazno bolj navijal plin. Zadnji dan ob kosilu je popil kozarec vina. Ko smo sli naprej, nam je enostavno pobegnil. Definitivno je alko deloval.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Faktorji tveganja se seštevajo. Pa hitrost pa alko pa spanje pa kondicija pa brez čelade... statistika je q_rba ampak nekako velja da z vsak dodatni faktor možnosti za nesrečo naraščajo eksponentno. Pozabljamo pa, da na cesti nismo sami, in tudi trezni imamo opravka z alkoholom pri drugih junakih. Vsaka stotinka ki jo lahko doprineseš v usodnih trenutkih velja. Zato je vredno malo manj nagnit, malo manj odvit ...

pa dokler razglabljamo sivi in svetlo sivi spekter tele teme sem cist zadovoljen. Samo da ne R.I.P. amo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Faktorji tveganja se seštevajo. Pa hitrost pa alko pa spanje pa kondicija pa brez čelade... statistika je q_rba ampak nekako velja da z vsak dodatni faktor možnosti za nesrečo naraščajo eksponentno. Pozabljamo pa, da na cesti nismo sami, in tudi trezni imamo opravka z alkoholom pri drugih junakih. Vsaka stotinka ki jo lahko doprineseš v usodnih trenutkih velja. Zato je vredno malo manj nagnit, malo manj odvit ...

pa dokler razglabljamo sivi in svetlo sivi spekter tele teme sem cist zadovoljen. Samo da ne R.I.P. amo

:worship::worship::worship:

pa dokler razglabljamo sivi in svetlo sivi spekter tele teme sem cist zadovoljen. Samo da ne R.I.P. amo

"iz tvojih ust v božja ušesa !!!!!" :worship::worship::worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahk še jest mal serjem?!

Mam enga znanca ki se že 25 let voz z motorjem,z občasnimi pavzami vmes,ampak redko se vozi trezen.Ravn v soboto sem se vozu z biciklom,ko me je prehitu na enem odseku s svojo SSraketo,par ovinku kasneje pa se je že pobiru po tleh in se mu je že po faci vidl da je prbit.,kej hujšga pa mu ni blo .In tko se skor vsak let skanta njemu pa nkol nič;če ne štejem da je v prometni ki jo je povzroču eden umrl.

Takle mamo! :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahk še jest mal serjem?!

Mam enga znanca ki se že 25 let voz z motorjem,z občasnimi pavzami vmes,ampak redko se vozi trezen.Ravn v soboto sem se vozu z biciklom,ko me je prehitu na enem odseku s svojo SSraketo,par ovinku kasneje pa se je že pobiru po tleh in se mu je že po faci vidl da je prbit.,kej hujšga pa mu ni blo .In tko se skor vsak let skanta njemu pa nkol nič;če ne štejem da je v prometni ki jo je povzroču eden umrl.

Takle mamo! :wacko:

billy!

Nič ne serješ!

Takle 'mamo. :O :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem bil na Nadiži v soboto in gledal motoriste po lokalih v Kobaridu, kako lokajo več piv - rahlo sem naveličan in me je sram zagovarjati motoriste, ko komu omenim, da si lastim motocikel. Da ne omenjam voženj v majicah, izsiljevanja, pretiravanj, po domače ''kur*enja'',...

kwa d fak pa tebe boli qrac če se peljem v kratkih hlačah pa majci??? :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si v slucaju primera sam placas zdravstvene storitve, ko ti presajajo kozo z riti na roke, noge itd.? priblizno toliko vsakega to "boli".

malo vec misliti, malo manj bevskati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si v slucaju primera sam placas zdravstvene storitve, ko ti presajajo kozo z riti na roke, noge itd.? priblizno toliko vsakega to "boli".

malo vec misliti, malo manj bevskati.

pa to verjetno boli še bolj,kot da bi si tujega qurca zlomil.pa tudi svojega verjetno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne bi vedel. sem pussy in se vedno vozim kompletno zapakiran. se olagumo vcasih navlecem.

:worship::worship: sej zato pa obstaja ena od delitev moških na pussy-je in na okužene. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si v slucaju primera sam placas zdravstvene storitve, ko ti presajajo kozo z riti na roke, noge itd.? priblizno toliko vsakega to "boli".

malo vec misliti, malo manj bevskati.

ja mislm d si že skoz sam plačujem zdravstveno zavarovanje, če mi ga kdo drug se pa opravičujem, res preveč bevskam! :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!