Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

ja mislm d si že skoz sam plačujem zdravstveno zavarovanje, če mi ga kdo drug se pa opravičujem, res preveč bevskam! :whistle:

Dokler si nič ne narediš, si ga plačuješ sam sebi in drugim, ko pa si kaj narediš, ali ti naredijo, pa ti ga plačujejo drugi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

morilc tovornjakarski. sam za tole količino ki se vidi na cesti je mogl pa zgledat kot puščavski vihar, bi verjetno lahko tudi kdo poklical , če je videl.

je mel pa srečo , da ni bolj poškodovan, ves tist beton ! srečno okrevanje mu želim!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole razsipano žito, pa ne v takšnih količinah... glih toliko da je... je fajn nevarno v krožiščih :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole razsipano žito, pa ne v takšnih količinah... glih toliko da je... je fajn nevarno v krožiščih :unsure:

tega žita je tam na cesti vsaj ene 500kg. na krožiščih pa : uh bolš de ne.sploh nikjer nič. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si v slucaju primera sam placas zdravstvene storitve, ko ti presajajo kozo z riti na roke, noge itd.? priblizno toliko vsakega to "boli".

malo vec misliti, malo manj bevskati.

ja mislm d si že skoz sam plačujem zdravstveno zavarovanje, če mi ga kdo drug se pa opravičujem, res preveč bevskam! :whistle:

mojster, naredi mi uslugo in tocno preberi kaj sem napisal: zdravstvene storitve ne zavarovanje. razlika je v ....?! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mojster, naredi mi uslugo in tocno preberi kaj sem napisal: zdravstvene storitve ne zavarovanje. razlika je v ....?! :)

ja a ni namen zdravstvenega zavarovanja to da mi v primeru poškodb krije stroške zdravljenja!

če bi rabu plačevat vsako zdravsveno storitev, pol nima smisla bit zavarovan! :rolleyes:

lej stari.... pač fora je u tem d če se peljem tistih 5km u sami majci je to moj problem (če sploh je). tko kt mene ne briga kako je oblečen kšn kolesar, al pa kdor kol drug... :whistle:

štekaš kaj sm hotu povedat? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja a ni namen zdravstvenega zavarovanja to da mi v primeru poškodb krije stroške zdravljenja!

če bi rabu plačevat vsako zdravsveno storitev, pol nima smisla bit zavarovan! :rolleyes:

lej stari.... pač fora je u tem d če se peljem tistih 5km u sami majci je to moj problem (če sploh je). tko kt mene ne briga kako je oblečen kšn kolesar, al pa kdor kol drug... :whistle:

štekaš kaj sm hotu povedat? :)

Hotu si povedat, da nobenega nič ne briga kako se ti voziš okoli.

Ampak, kljub temu moraš imeti na motorju čelado (zakaj že, če gre za tvojo glavo), v avtu moraš biti pripet s pasom (zakaj že).

Država (oz. mi davkoplačevalci) te nimamo tako radi, da bi ti hoteli le dobro ampak želimo prihraniti pri stroških zdravljenja, vključno z izplačevanjem invalidnin - in to je namen vseh varnostnih ukrepov.

Prav lahko pa se tudi motim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hotu si povedat, da nobenega nič ne briga kako se ti voziš okoli.

Ampak, kljub temu moraš imeti na motorju čelado (zakaj že, če gre za tvojo glavo), v avtu moraš biti pripet s pasom (zakaj že).

Država (oz. mi davkoplačevalci) te nimamo tako radi, da bi ti hoteli le dobro ampak želimo prihraniti pri stroških zdravljenja, vključno z izplačevanjem invalidnin - in to je namen vseh varnostnih ukrepov.

Prav lahko pa se tudi motim

Ja zdej si pa ves "Brihtoll" tega sveta popil ane? Možakar namreč ne trdi, da bi se vozil brez čelade, pravi le, da bi se vozil slečen v zakonskih okvirih, nikjer v zakonu pa ne piše, da je vožnja v majici kaznjiva, torej ni prepovedana in se tu nihče nima pravice zgražat. Davkoplačevalci konec koncev plačujemo tudi invalidne planince, pa babe, ki si v kuhinji zaradi premalo nabrušenih nožev pri rezanju paradajza prerežejo kite in živce na rokah, v veliko primerih sledi vsaj dolgotrajno zdravljenje, v še večih trajne posledice in tudi invalidnost...

Se pa uporaba opreme seveda priporoča, a jo nikomur ne moreš vsilit. Če bi bilo tako, bi morali uzakoniti tudi obvezno uporabo kevlarskih rokovic pri rezanju zrelega sočnega paradižnika... Si že videl, da je kdo prišel na kak ženski forum in težil z varnostjo priu rezanju z nožem in zraven tulil, da on kot davkoplačevalec pa že ne bo plačeval v blagajno za invalidne kuharice? :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler si nič ne narediš, si ga plačuješ sam sebi in drugim, ko pa si kaj narediš, ali ti naredijo, pa ti ga plačujejo drugi...

Vem da je tko....ampak je kle bolš po kmečk razmišlat, da nimaš pol slabga opčutka da ti drugi plačujejo :rolleyes: ...že 20 let plačujem 2 zavarovanja, pa še nikol ga nism rabu(kaksnih storitev u bolnici pa te zadeve)....no in če se zdej sesujem, al pa z nožem zakolm :krneki: , mislm da sm svojga dnarja dost ke znosu da me enkrat poflikajo pa skup sestavjo.....če bi se pa usakdan prekucnu , pol pa nebi tkole razmišlu, hehe :winkiss:

no tko kr bluzim mal , da se mate za naprej kregat...

Aja pa jest se tut velik u kratkih hlačah pa rokavih vozm, pa mam še kr original kožo na teh delih na rit pa sploh :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Labin:Motociklist se zabio u auto i poginuo na mjestu

Motociklist je poginuo u petak oko 6.30 sati u Dubrovi kod Labina. Vozač motocikla je pretjecao auto, zabio se u njega i umro na mjestu nesreće. Cesta je zatvorena a vozi se obilazno preko Vineža. Očevid je u tijeku, javlja Barkun

vir: www.24sata.hr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In? Kroatarji imajo s temo zvezo, v čem lepo prosim? :headbang:

Popravljeno . Popravil GRUNF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja zdej si pa ves "Brihtoll" tega sveta popil ane?

Saj, včasih imam občutek, da sem ga res, ker ga za vas ni nič več ostalo :naughty: . Pomaga pa, če pred odgovorom za kakšno minuto nagneš glavo na stran - morda se kaj nakaplja skupaj. (neverjetno, kako hitro se razburimo na forumu, medtem, ko debata v živo poteka dosti bolj umirjeno in manj napadalno).

Očitno se slabo razumemo in trdimo vsak svoje. Jaz sem se oglasil na trditev, da nobenega nič ne briga, kako se on vozi, ker mislim, da te posledice čutimo vsi, saj gre zdravljenje iz skupne blagajne (v katero tudi on prispeva svoj del).

Tudi na ženskem forumu (če obstaja) ne bi težil, kako naj se reže čebula, če bi pa katera trdila, da je samo njen problem, če se doma poškoduje in mora na zdravljenje, bi pa ravno tako ugovarjal. (BTW: največ nesreč se zgodi ravno v kuhinji - in mi moramo potem to pojesti)

Dejstvo je, da se tudi sam, sicer redko, zapeljem brez zaščitne opreme, ampak vsaj ne trdim, da je to samo moj problem, ker vem, da bo morebitne posledice plačevalo zdravstveno. Edino, če bi čisto sam plačeval vse zdravstvene storitve, bi lahko trdil, da je to samo moj problem.

Upam, da sem dovolj dobro pojasnil svoj pogled, ker se mi ne ljubi več razlagati in tolmačiti stvari, ki so itak mimo teme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno se slabo razumemo in trdimo vsak svoje. Jaz sem se oglasil na trditev, da nobenega nič ne briga, kako se on vozi, ker mislim, da te posledice čutimo vsi, saj gre zdravljenje iz skupne blagajne (v katero tudi on prispeva svoj del).

ko mi obrazložiš kako čutiš posledice, neham težit! :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Čutiš" jih v stilu podražanj dodatnega zavarovanja, davkov itd... konec koncev tudi v primeru podražanja bencina, saj se denar od davkov steka v en štumf in potem se deli dalje....

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem 14 dni nazaj na ravnini mimo termoelektrarne v Trbovljah srečal enega kretena, ljubljančana (z karavanom, TD(rdeči)I, cca 130KM). Pred mano vozi kreten in pred njim en avto, cca 70-80KM/h, nasproti pa dva skulirana motorista (ki nista imela več kot 90 na števcu, niti ne sportaka). Kreten začne prehitevat (medtem ko je že cidel motorista), ampak zlo turistično, in prehiteva kot polž mimo avta in mirno gleda motorista k se peljeta proti njemu. Sploh ni šmirglal motorista, in na koncu so se praktično trije peljali mimo na isti točki. En motorist pa mu je nogo pokazal. Mislm, sam bi ustavil, ga prebrcal pa še v savo vrgel tja kjer vleče vodo za hlajenje v elektrarno. Nesramnost proti motoristom na višku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In? Kroatarji imajo s temo zvezo, v čem lepo prosim? :headbang:

Ni Kroatar ampak motorist. Kako nas ti deliš je pa tvoj problem :rolleyes: Lahko bi pa iz tega kaj povlekel ven ne pa takoj pizdekaril. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Čutiš" jih v stilu podražanj dodatnega zavarovanja, davkov itd... konec koncev tudi v primeru podražanja bencina, saj se denar od davkov steka v en štumf in potem se deli dalje....

sm mislu d je kriva recesija... :evilgrin:

ampak očitno sm jst, k se vozm v kratkih rokavih...

potemtakem sm odgovoren za vse podražitve! :naughty:

prbite me na križ!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se voziš brez opreme, je pač to tvoja stvar in gre za tvojo varnost, ker edino čelada je obvezna...

samo vprašanje časa pa je, kdaj bodo začele zavarovalnice odbijat od odškodnin to, da nisi nosil tega in tega...

Res je, da plačujemo zdrav. zavarovanje, samo mesečni obrok je manjši, kot stane enodnevna oskrba v bolnišnici, brez operacij in ostalih "dodatkov".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Čutiš" jih v stilu podražanj dodatnega zavarovanja, davkov itd... konec koncev tudi v primeru podražanja bencina, saj se denar od davkov steka v en štumf in potem se deli dalje....

Če je pa to zarad tega, se pa od zdej naprej vozm čist nag na mopedu...ok čelado k je nujna :krneki: .......nej se kruh tut zarad mene draži :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je, da plačujemo zdrav. zavarovanje, samo mesečni obrok je manjši, kot stane enodnevna oskrba v bolnišnici, brez operacij in ostalih "dodatkov".

Celoletna premija obveznega in dopolnilnega zdr. zavarovanja komaj pokrije, ali pa niti ne, en dan ležanja v bolnišnici. Enostavne operacije (zlomi rok, nog), ki trajajo eno uro, stanejo cirka 7-10 tisočakov ... potem pa še zdravila, terapije ... Skratka ... hitr je 20, 30 jurjev stroškov, + bolniški stalež kakih 10 jurčkov, če traja nekaj mesecev .... kar je za cirka 100 let vplačevanja zavarovalne premije.

Pri tem seveda ne pozabimo, da so razni hobiji in športi, ki niso najbolj varni, totalno v porastu zadnja leta, ko ma folk 'dnar', ko jih marketing šopa, da je treba probat to in ono, doživet ta in tisti adrenalin ...

Valjda, da se stvari dražijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem 14 dni nazaj na ravnini mimo termoelektrarne v Trbovljah srečal enega kretena, ljubljančana (z karavanom, TD(rdeči)I, cca 130KM). Pred mano vozi kreten in pred njim en avto, cca 70-80KM/h, nasproti pa dva skulirana motorista (ki nista imela več kot 90 na števcu, niti ne sportaka). Kreten začne prehitevat (medtem ko je že cidel motorista), ampak zlo turistično, in prehiteva kot polž mimo avta in mirno gleda motorista k se peljeta proti njemu. Sploh ni šmirglal motorista, in na koncu so se praktično trije peljali mimo na isti točki. En motorist pa mu je nogo pokazal. Mislm, sam bi ustavil, ga prebrcal pa še v savo vrgel tja kjer vleče vodo za hlajenje v elektrarno. Nesramnost proti motoristom na višku.

Prejšnji petek sem se peljal na morje, pri ridah sem dohitel enega spačka charleston (LJ-xx-839), pred njim sta vozila dva SS, prvo vozil normalno, drugi zelooo počasi, začetniško (po mojem tudi dogajanja zadaj ni kaj dost videl). Spaček mu je prve 2-3 ravnice peljal par cm za ritjo [pomislite, začetnik na motorju, malo bolj pobremza pred ovinkom ker se ga ustraši pa smo tam.

Poleg tega pa je spaček _vse_ ovinke peljal od skrajno levega dela _CESTE_ do skrajno desnega in obratno. Torej desni ovinek je začel čisto na levi strani ceste in končal desno na sredi ravnice, še bolj srečni so bili pa levi ovinki kjer je bil sredi ovinka čisto na levem pasu.

Modelu sem pohupal in nakazal naj se premakne na svoj pas, kaj je naredil? Fakiča pa na levi pas peljat...k sreči mu je po ene 30m pripeljal nasproti še en avto in se mu je potem tako umikal da se je skoraj prevrnil in je model potem zadnji ovinek (na ravnici sem ga prehitel) peljal po svojem pasu.

Pa si predstavljaj da pripelješ dol po svojem pasu in se nasadiš na kretena..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleg tega pa je spaček _vse_ ovinke peljal od skrajno levega dela _CESTE_ do skrajno desnega in obratno. Torej desni ovinek je začel čisto na levi strani ceste in končal desno na sredi ravnice, še bolj srečni so bili pa levi ovinki kjer je bil sredi ovinka čisto na levem pasu.

Upam, da si poklical policijo in jih obvestil o tem nemarnem početju? Ker - tele 'objave' na forumih ne velajo ništa ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se voziš brez opreme, je pač to tvoja stvar in gre za tvojo varnost, ker edino čelada je obvezna...

samo vprašanje časa pa je, kdaj bodo začele zavarovalnice odbijat od odškodnin to, da nisi nosil tega in tega...

Res je, da plačujemo zdrav. zavarovanje, samo mesečni obrok je manjši, kot stane enodnevna oskrba v bolnišnici, brez operacij in ostalih "dodatkov".

pol pa prosim če mi nekdo obrazloži namen zdravstvenega zavarovanja, če ni ravno to da mi v primeru poškodbe krije stroške zdravljenja!

(potemtakem se v avtu ne smem peljat z odprto šipo, ker bom na stara leta fasu revmo in bom s5 trošil denar od zavarovalnice, za stroške zdravljenja, zaradi svoje malomarnosti ker si nism kupu avto s klimo) :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!