Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

V kolikor mi ne verjameš, pridi pokažem ti izvide in računa.

Ma ne... ti verjamem, itak da ti verjamem. Pri nas je use zmeda. Tako ali drugače.

Sm pribil sam za štos ;)

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žalostno toda resnično. Tako se norci, bedaki in neprevidni izločimo iz prometa. Želim, da bi poškodovani ostal prez posledic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo tale si pa je pospešeno iskal...brez izpita, brez registracije, brez čelade, pod vplivom alkohola... :wacko:

mogoče je živel v prepričanju "če nič nimam, mi nimajo kaj vzet" :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh...

Temu jaz rečem naravna selekcija....

Danes me tudi en, v LJ pozdravljal na motorju v japankah, kratkih hlačah, tisti majčki brez rokavov, tatto čez roko, brez čelade...Sm sam debel gledal :rolleyes:

Popravljeno . Popravil juree
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

23% prometnih nesreč je posledica uživanja alkoholnih pijač,...

kar pomeni, da je ostalih 77% prometnih nesreč posledica lolekov, ki

pijejo raznorazne sokove, vodo in podobne brezalkoholne pizdarije....

Številke ne lažejo.

PS: zgornje razmišljanje mojega znanca je dokaz, da se s statistiko in številkami da dokazati prav vse, kar se hoče. Napisal pa sem ga le zato, da vnesem vsaj malce humorja v sicer precej turobno temo. Pa brez zamere.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

23% prometnih nesreč je posledica uživanja alkoholnih pijač,...

kar pomeni, da je ostalih 77% prometnih nesreč posledica lolekov, ki

pijejo raznorazne sokove, vodo in podobne brezalkoholne pizdarije....

Številke ne lažejo.

PS: zgornje razmišljanje mojega znanca je dokaz, da se s statistiko in številkami da dokazati prav vse, kar se hoče. Napisal pa sem ga le zato, da vnesem vsaj malce humorja v sicer precej turobno temo. Pa brez zamere.

ostalih 77% je pa posledica izsiljevanj avtomobilistov in tovornjakov ter vlakov, neprevidnih kolesarjev in pešcev, cestarjev, vremenski vplivi itd...ne pa lolekov ... kajne :P (to tvojemu znancu povej, bo znoru)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo komična situacija, če se lastna izkušnja konča le z branjem.... ko pa se zapičiš v ta več kot pol tonski gumijasti vamp, potem pa ni več hec... ne za žival, ne zate....

včasih je fajn pazit mimo znaka ''stoka na cesti''...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podobna izkušnjo iz te ceste imam tudi jaz, le da se je moja končala bolj srečno. Pravtako je bila na cesti krava, tokrat samo ena, v nepreglednem ovinku malo pred vrhom oz. smučiščem. Hvala bogu sem pripeljal dovolj počasi da sem se ji lahko izognil. Od takrat sem na tisti cesti veliko bolj previden, sam kaj ko so tako lepo ovinki :rolleyes: , tam gor. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker je narejen vzporeden post. Bi ti kaj dodal?

Ni vzporedne teme(to si verjetno mislil, kajne?!), temveč tema, kjer se predvsem RIP-a.

Nisem pa zasledil raznih zgražanj, komentrajev in globokoumnih analiz, kakršne se pojavljajo v primerih, da se zgodi podobna "nesreča" in je poleg motorista udeležen še udeleženec kakšne druge kategorije vozil.

To mi je zanimivo in me utrjuje v prepričanju, pristranskosti in zdravoumju motoristov na tem forumu. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker je narejen vzporeden post. Bi ti kaj dodal?

Ma, dej ce so kar 3 različne zgodbe. POglej 24ur, rtvslo, zurnal pa dnevnik. Novinarji se niso sposobni vsaj dogovort, da bi isto pisal, kaj sele da bi dali prave podatke od pric in očividcev.

1.) 41 letnik ni vozil CBR 900 ampak CB Hornet 900, razlika je precejšnja.

2.) Pred 41 letnikom je vozila njegova žena z 2 otrocickoma v avtu Atos (ki ne gre vec kot 140km/h, pa ne verjamem da je sla tolk) in je prehitevala po prehitevalnem pasu 32 letnega motorista. Ko ga je prehitela, se je pa tudi 32 letnik odlocil prehitevat in je zapeljal na prehitevalnega takoj za Atosom, tam pa je bil ze 41 letnik, za katerega je bil bočni trk usoden, saj je odvil v sredinsko železno ograjo, ki se že pri hitrosti 50km/h spremeni v rezilo. (vemo kaksno ograjo, ki je vzela že toliko življen)

3.) 32 letnik ni padel, ampak je odvil na odstavnega in parkiral.

4.) Motor 41 letnika je drsel po "crashpadu", po prehitevalnem pasu in ni zadel ograje, policaji so odmerili hitrost drsenja motorja (crashpad je bil v tem primeru kot kolešček, ki je dodal dožino ustavljanja motorja)

Zaključek:

Tudi za motorista obstaja mrtvi kot in če bi v tem primeru 32letnik pogledal, bi počakal s prehitevanjem, saj bi videl da mu ob boku pelje 41letnik.

Če gremo prehitevat, nam ni treba zajadrat čez cel prehitevalen pas ali pa celo cesto, to resuje marsikatero zivljenje - lastno ali tuje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni vzporedne teme(to si verjetno mislil, kajne?!), temveč tema, kjer se predvsem RIP-a.

Nisem pa zasledil raznih zgražanj, komentrajev in globokoumnih analiz, kakršne se pojavljajo v primerih, da se zgodi podobna "nesreča" in je poleg motorista udeležen še udeleženec kakšne druge kategorije vozil.

To mi je zanimivo in me utrjuje v prepričanju, pristranskosti in zdravoumju motoristov na tem forumu. :evilgrin:

41 letnika marsikdo iz foruma pozna in vedo da je bil človek dobrega srca, vedno na mestu, pripravljen pomagat in da si ne zasluži slabih komentarjev.

R.I.P. Čeladko, pogresamo te... :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

41 letnika marsikdo iz foruma pozna in vedo da je bil človek dobrega srca, vedno na mestu, pripravljen pomagat in da si ne zasluži slabih komentarjev.

R.I.P. Čeladko, pogresamo te... :cry:

to je @kramp hotel, a ne... ti pa mu pomagaš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podobna izkušnjo iz te ceste imam tudi jaz, le da se je moja končala bolj srečno. Pravtako je bila na cesti krava, tokrat samo ena, v nepreglednem ovinku malo pred vrhom oz. smučiščem. Hvala bogu sem pripeljal dovolj počasi da sem se ji lahko izognil. Od takrat sem na tisti cesti veliko bolj previden, sam kaj ko so tako lepo ovinki :rolleyes: , tam gor. :OK:

To bi blo treba nekaj naredit glede tega.. js sem bil zadnjič, sicer z avtom ampak vseeno, se peljem navzdol, normalna hitrost cirka 100 na uro, pridem izza ovinka (ni bil preoster), na cesti čez 100m kakih 15 krav.... valda bremza na polno da sem se ustavil pravočasno.. :headbang: :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, če je znak ''domače živali na cesti''... Tu in tam pač prečkajo cesto. Sploh v planinskem okolju. Jaz sem se enkrat z MTB podil po Rogli, pa skoraj nagazil eno kravo. Pa nisem nič pizdil, ker vem da je to bilo na pašniku... Na prometni cesti pa krave res nimajo kaj iskati. Samo dopovej to kravam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To bi blo treba nekaj naredit glede tega.. js sem bil zadnjič, sicer z avtom ampak vseeno, se peljem navzdol, normalna hitrost cirka 100 na uro, pridem izza ovinka (ni bil preoster), na cesti čez 100m kakih 15 krav.... valda bremza na polno da sem se ustavil pravočasno.. :headbang: :trance_33_sleep:

Če te je krava presenetila potem hitrost cirka 100km/h že ne more biti normalna.

V ovinek je pač normalno samo toliko, kolikor vidiš, da lahko v vsakem trenutku odreagiraš.

In če bi bil za ovinkom otorok na kolesu, ustavljen avto, mamica z dojenčkom ?!?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!