Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

Če te je krava presenetila potem hitrost cirka 100km/h že ne more biti normalna.

V ovinek je pač normalno samo toliko, kolikor vidiš, da lahko v vsakem trenutku odreagiraš.

In če bi bil za ovinkom otorok na kolesu, ustavljen avto, mamica z dojenčkom ?!?

Hitrost je bila popolnoma normalna,glede na to da je omejitev tam 90, pa števec malo laže, pa če bi bil kak radar tam ima še tist mal tolerance, pa sm se popolnoma po omejitvi peljal :whistle: In ja vem, prilagodit blablabla... Kot sem rekel dokaj blag ovinek.

Če bi bil otrok al mamica al whatever nima kaj delat sred ceste-zdrava človeška pamet, katere krave verjetno nimajo :whistle:

Kaj pa če pred mene pade neki z neba, naj to tut skos pričakujem? Nehite z tem, ne moreš na vse študirat...

Drugo pa je blo enkrat drugi ko sem se pa 140 pripeljal pa spet krave.. ampa tisto je za v drugo debato :) Lastnike kaznovat al kaj, verjetno niso divje krave :D :lol:

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sori :worship:

najbolje da potem ostanem doma..pa še tu mi lahko kaj pade na hišo z vesolja recimo, najbolj ziher varjanta je kak podzemni bunker, ampak kaj če tam voda vdre notr al pa se poruši? umir se no :)

Popravljeno . Popravil NejcZ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Omejitev je 90/uro, ti pa pelješ 70/uro. Pod kolo ti skoči mačka, padeš... -policaji pa zapišejo, da si padel zaradi neprilagojene hitrosti. :wacko: Pa še kazen ti zakasirajo.

Ja, to se je zgodilo pred leti, meni. Seveda sem napisal obsežno kontra poročilo sodniku za prekrške, ki me je potem oprostil.

Brajs (pred leti ponesrečen kolega) se je s sopotnico pogovarjal, gledal malo nazaj in pri 50/uro zapeljal v jarek. Z glavo udaril v zgornji križ vilic. Žal je imel jet čelado... Fantje, če se že morate pogovarjati, nabavite povezavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je @kramp hotel, a ne... ti pa mu pomagaš?

Nakladaš! Enostavno ni res. Tudi jaz sem nekako povezan z Ladotom.

Pač pa prav rad preizkušam dušebrižnost Motoskretovcev in sem predvsem mislil na reakcije okoli povzročitelja nesreče.

Urkomanu pa hvala za opis dogodka, ki marsikaj razjasni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Omejitev je 90/uro, ti pa pelješ 70/uro. Pod kolo ti skoči mačka, padeš... -

Pojdi na šolo varne vožnje! Mačka ne more biti vzrok padca. Še pes do velikosti ovčarja komajda.

Če pa pelješ na limitu, potem pa seveda tudi to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Lastnike kaznovat al kaj, verjetno niso divje krave :D :lol:

In če bi bile? Divje namreč. Košuta ipd.

Sicer pa, ne daj se motiti, kar gas!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pojdi na šolo varne vožnje! Mačka ne more biti vzrok padca. Še pes do velikosti ovčarja komajda.

Če pa pelješ na limitu, potem pa seveda tudi to.

Ammm... morda si ti kak neodkriti talent tipa Mike Metzler, a sam sem prepričan da bi pogrnil kot sem dolg in širok če bi s sprednjim kolesom motorja zadel psa ali mačko. Pa si upam trditi, da nisem edini. In nisem nikakeršen motorični invalid.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ponavad usak pozab na un znak za cesto... rumen trikotnik z rdečo obrobo, not pa kravca narisana... :naughty:

(al pa tok hit padš mim....) :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ponavad usak pozab na un znak za cesto... rumen trikotnik z rdečo obrobo, not pa kravca narisana... :naughty:

(al pa tok hit padš mim... .) :rolleyes:

Kak teden nazaj ko smo se potepali po bivši jugi je bilo na cesti vse od želv, psov, mačk, oslov, konj, krav, šajtrg... Vzameš v zakup in je pač treba računat, da če si nekje na območjih pašnikov, da je kje tud kaka kravca v bližini, ki jo še niso naučili brat prometnih znakov :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...a sam sem prepričan da bi pogrnil kot sem dolg in širok če bi s sprednjim kolesom motorja zadel psa ali mačko.

Mačko sem moi že povozil, žal. Pa pri tem moped ni niti trznil, bilo je pri okoli 90 km/h + močno bremzanje....

Torej ni nujno, da flikneš po tleh

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ammm... morda si ti kak neodkriti talent tipa Mike Metzler, a sam sem prepričan da bi pogrnil kot sem dolg in širok če bi s sprednjim kolesom motorja zadel psa ali mačko. Pa si upam trditi, da nisem edini. In nisem nikakeršen motorični invalid.

Ne je bad kopija Mike M očitno mu ni še pred gumo priprečkal miš začel pa sem dvomit da sploh vozi motor ?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mačko sem moi že povozil, žal. Pa pri tem moped ni niti trznil, bilo je pri okoli 90 km/h + močno bremzanje....

Torej ni nujno, da flikneš po tleh

mad Max 1(prvi del), Ali se motim :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekako nikakor ne morem pozabiti na nesrečo slovenskega motorista izpred parih tednov, ko smo šli na Grobnik gledat Alpe Adrio.

Bili ste v skupini šestih, sedmih motorjev...

...takoj za Delnicami v desnem ovinku na koncu ravnine pa je počilo.

Motor je zadel avto... razbita Repsolka... na tleh motorist. Prizor, ki ga ne bom nikoli pozabila...

Po tistem ni nikjer nihče nič napisal. Mislila sem, da je motorist, kljub grozljivem prizoru, vendarle preživel.

Včeraj pa so v točno tistem ovinku gorele sveče.

Prosim, povejte mi fantje, ki ste bili takrat tam z njim, da ne gorijo te sveče za slovenskega motorista?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mačko sem moi že povozil, žal. Pa pri tem moped ni niti trznil, bilo je pri okoli 90 km/h + močno bremzanje....

Torej ni nujno, da flikneš po tleh

Ja je možno, če je ravna cesta in enduro motor. Je bilo tako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ammm... morda si ti kak neodkriti talent tipa Mike Metzler, a sam sem prepričan da bi pogrnil kot sem dolg in širok če bi s sprednjim kolesom motorja zadel psa ali mačko. Pa si upam trditi, da nisem edini. In nisem nikakeršen motorični invalid.

Da ni mogoče Mike Metzger?

ponavad usak pozab na un znak za cesto... rumen trikotnik z rdečo obrobo, not pa kravca narisana... :naughty:

A ni tisto znak da tam prodajajo sveže kravje mleko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja je možno, če je ravna cesta in enduro motor. Je bilo tako?

To velja za praktično vsak motor (če je le dovolj težek). Za ybr125 ne vem ...

Popravljeno . Popravil mashina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Omejitev je 90/uro, ti pa pelješ 70/uro. Pod kolo ti skoči mačka, padeš...

ne nakladi

sem že 90 prletu v mačko

samo čut se kako se prva guma dvigne pol pa čist mal za tem še t druga

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse kar je v velikosti mačk ali tamalih psov, greš brez problema čez, če ni to ravno v ovinku v nagibu.. Pa tudi to se mi je že zgodilo, v ovinku, cca 70km/h (ni bil tako oster, tako da ni bila vožnja na meji), mi je izza grmovja priletela mačka direkt pod prvo kolo. Sicer sem čutil kako sem šel čez, ma drugače pa sploh nobene panike, motor je malo zanihal in normalno obdržal smer..

Tako da v takih primerih ne kaj preveč telovadit in paničarit, sicer se tudi meni živalice smilijo, ampak bolje it direkt čez mačko, kakor panično po prvem žlajfu, sploh če je podlaga bolj švoh ter po možnosti blokirat prvo kolo in se sesut.. Se pač probaš izognit oziroma preprečit, če je to mogoče varno in kontrolirano izvest, drugače pa čez, in je..

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne nakladi

sem že 90 prletu v mačko

samo čut se kako se prva guma dvigne pol pa čist mal za tem še t druga

pa tup tup nardi ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekako nikakor ne morem pozabiti na nesrečo slovenskega motorista izpred parih tednov, ko smo šli na Grobnik gledat Alpe Adrio.

Bili ste v skupini šestih, sedmih motorjev...

...takoj za Delnicami v desnem ovinku na koncu ravnine pa je počilo.

Motor je zadel avto... razbita Repsolka... na tleh motorist. Prizor, ki ga ne bom nikoli pozabila...

Po tistem ni nikjer nihče nič napisal. Mislila sem, da je motorist, kljub grozljivem prizoru, vendarle preživel.

Včeraj pa so v točno tistem ovinku gorele sveče.

Prosim, povejte mi fantje, ki ste bili takrat tam z njim, da ne gorijo te sveče za slovenskega motorista?

Prizor je bil res grozljiv. Takrat sem vozil za golfom (modra r1 + še dva motorista) in sem se za las izognil nesreči. Zavil sem desno iz ceste čez robnik in k sreči odtrgal samo del prednje desne gume tako, da je bil motor še vedno vozen. Repsolka je imela celjsko registracijo, tudi sam nisem zasledil niti besede o tej nesreči. Upam, da je motorist že okreval.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prizor je bil res grozljiv. Takrat sem vozil za golfom (modra r1 + še dva motorista) in sem se za las izognil nesreči. Zavil sem desno iz ceste čez robnik in k sreči odtrgal samo del prednje desne gume tako, da je bil motor še vedno vozen. Repsolka je imela celjsko registracijo, tudi sam nisem zasledil niti besede o tej nesreči. Upam, da je motorist že okreval.

A si se ti takrat tudi kaj poškodoval? Spomnim se še enega motorista, ki je šepal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si se ti takrat tudi kaj poškodoval? Spomnim se še enega motorista, ki je šepal?

Ne nisem se poškodoval, tudi danes ne vem kako sem se obdržal na motorju. Stal sem potem na cesti in zaustavljal promet iz smeri Delnic do prihoda rešilca. Ali si bila ti kot kopilot na motorju, spomnim se, da me je neka ženska vprašala kaj se je zgodilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne nisem se poškodoval, tudi danes ne vem kako sem se obdržal na motorju. Stal sem potem na cesti in zaustavljal promet iz smeri Delnic do prihoda rešilca. Ali si bila ti kot kopilot na motorju, spomnim se, da me je neka ženska vprašala kaj se je zgodilo.

Nas je ta skupina na Delnicah prehitela, tako da smo pršli tja par sekund po tistem, ko se je to zgodilo... motor se je dejansko še na mestu vrtel, iz avta se je kadil.

Pri motoristu je blo že enih pet ljudi, očitno njegovi kolegi. Tisti, ki so bli v avtu so bolj od daleč gledal.

Ustavl smo se in vprašal, če je karkoli za pomagat... motorist je bil nezavesten, ampak dihal je...

V tem času se je nabral že en kup ljudi in ker ni blo kaj pomagat, smo šli rajš naprej, kot pa pasl zijale in delal gužvo.

Ja bla sem kopilot na rdeči Brutale, sam mislim, da se nisva srečala... jst sm sam vprašala, kaj je treba pomagat... kaj se je zgodilo sem sama vidla.

No, ponesrečenemu motorist res želim, da čimprej okreva...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No samo še tole bi vam rada povedala...

Dragi fantje in dekleta, preden se odločite preizkušat, kje vaše meje in meje motorja...

...prosim, pomislite še enkrat na svojo punco, ki vas čaka doma, na svoje otroke, na straše... pomislite, kako jim bo hudo, če se vam kaj zgodi...

...glede na to kako zelo ranljivi smo na motorju, nikar tvegat... ker ni vredno.

Popravljeno . Popravil domina
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!