Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

Kolikor je meni znano in sem slišal je bil ta poba z cross motorjem in da je precej hitro pripeljal izza ovinka,ženička pa v tistem trenutku ravno čez cesto in je bilo ...headbang.gif

trance_19_hmm.gif Žalostno, vedno jo bo imel na vestitrance_32_shutup.gif . Naučite se iz tega in podobnih primerov čim več. Predvidevajte, da vas lehko isto ali podobno čaka za ovinkom, ker so potem vprašanja, kot so, zakaj sem, ko le nebi, če bi, zakaj nisem... brez pomena in lahko zaradi tega človek postane depresiven, znori.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"in zapeljem na levo v velikem loku kakor zmeraj"

Tako je umru Čeladko 2 tedna nazaj, motorist je zapeljal na levi pas v velikem loku. NE DELAT TEGA, PROSIM.

Če nebi zapeljal "v loku" bi bla obadva na naslovnici časopisa ;)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne sodi čist sm ampak dosti ne manjka:

Sem se z motorjem peljal po severni obvoznici okoli Ljubljane nekje ob 21:30.

Vozil 95kmh. Nikjer nobenega sam na svojem pasu po sredini mogoče 15 cm v desno.

Se pojavi beli Uno in pripelje tik ob moji levi ca 25cm:headbang: me prehiti s ca 120 kmh in tik pred menoj zavije polno na svoj in moj pas, da se umakne Meganu, ki je istem času peljal po prehitevalnem pasu:(. Halo!!! Bil je raven odsek min 500 m naprej in nazaj ni bilo avtomobila! Sem se obesu na hupo iz jeze in šel vštric pogledat, kua za eden to počne. Sem še potrkou po čeladi. Je neredu sam en čud ksiht. Pa šofer u Meganu je bil tud besen! Sam gasa in stran !

Da se ne bo govorilo, da to delajo samo motoristi.

Pa še ena cvetka na račun avtomobilistov:

Sobota zjutraj ob 8:00.

Križišče v neposredni bližini Plinarne v Ljubljana šiška.

Sam sem bil namenjen v smeri vzhod proti Slovenčevi in sem potem zavil na Slovenčevo. V križišču pri rdečem semaforrju sva skupaj čakala na zeleno s črnim Golfom 5. Nikjer drugod žive duše kaj šele vozila.

Jest na pasu za na Slovenčevo, ona v Golfu pa na pasu, ki se spusti na obvoznico.

Pride zelena luč, mirno speljem, nikakršnega športa in nadaljujem po svojem pasu.

Ženska v Golfu pa meni nič tebi nič zamenja pas na desno, na mojega, brez pogleda, brez žmigavca. Volan desno, gasa in na desni pas. Sem se usedu na hupo in ji dau vedet, da ni sama na cesti:headbang:. Če nebi šel počasi, bi jih dobil z leve.

Sva se morala ustaviti pri rdeči pri naslednjem semaforju.

Se je opravičevala. Se je lahko ja, ker sem ostal na motorju in ji odstopil prostor.

Je bla pa že pri čakanju na zeleno v prejšnjem križišču kar precej živčna in nemirna tam za volanom, pa prednja kolesa prek stop črte.

In takih situacij je bilo še precej v ca 20.000 km v letošnji sezoni.

Da ne rečem o obvoznici zahod i jugo zahod. Nihče ne vozi po omejitvah.

20 in prek kmh čez omejitve.

Se mi je enostavno začelo upirat vozit po cestah med ostalimi in bit obziren, ...

Varneje se počutim, če vozim mimo predpisov (beri prek omejitev) in sem hitrejši od

ostalih in jim enostavno sp....m. A je to smisel predpisov?

Občutki iz nekaj voženj po Avstriji, Italiji in Švici je nekaj povsem drugega.

Mnogo več spoštovanja med vozniki samimi, pa do predpisov.

Mnogo bolj življensko so postavljene omejitve v naseljih - bolj ali manj strnjenih, ...

Je prikolica nared in se bo "ljubica" čedalje več peljala zadaj gori, jest pa med klimatiziranim plehom do mesta prave akcije.

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V takih primerih poizkusite biti strpni, pa povejte komu, da se taki primeri lahko končajo na travmi, na IRSR, na žalah, predvsem pa v naših glavah se kar na enkrat pojavijo vprašanja zakaj nisem..., zakaj sem..., ko le nebi..., a je vse to že zdaleč prepozno, in stem je potem treba živeti, česar se pa večina ne zaveda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes v časniku Delo:

"Nova Gorica – V sredo okrog sedmih zjutraj se je v Grgarju ponesrečil 28-letni motorist. S hondo je v desni nepregledni ovinek pripeljal z neprilagojeno hitrostjo, ravno takrat pa mu je nasproti pripeljal voznik delovnega stroja rovokopača. Motorist je ocenil, da ne bo mogel zapeljati mimo stoja, zato se vrgel na tla in odrinil motor od sebe. Ta je potem oddrsel pod rovokopač, motorist pa se je po nekaj metrih drsenja ustavil na vozišču. K sreči ima le nekaj odrgnin po rokah."

Prisebnost, ko je bilo že vse zafurano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V jezk se vgriznt pa do deset preštet.

Včas ne rata.

V takih primerih poizkusite biti strpni, pa povejte komu, da se taki primeri lahko končajo na travmi, na IRSR, na žalah, predvsem pa v naših glavah se kar na enkrat pojavijo vprašanja zakaj nisem..., zakaj sem..., ko le nebi..., a je vse to že zdaleč prepozno, in stem je potem treba živeti, česar se pa večina ne zaveda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo prisel sem domu oz so me pripeljali...kaj neki je bilo zenska je izsilila prednost in rezultat je znan.....jao jao.....ne vem kaj bi si mislil....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo prisel sem domu oz so me pripeljali...kaj neki je bilo zenska je izsilila prednost in rezultat je znan.....jao jao.....ne vem kaj bi si mislil....

da si lahko zelo zelo srečen,ker si doma in ne kje na intenzivnem oddelku ali še kaj hujšega....winkiss.gif

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto se je okoli 13:30 v Kobdilju (smer Sežana) ponesrečil motorist.

Motor je bil oranžno-rdeče-črne barve (mislim da Honda, nekaj v stilu naked-streetfighter), registrska LJ.

Zanima me, če kdo karkoli ve o tem, predvsem kako okreva motorist.

LP, Marko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj popoldne je bila cesta iz Slovenske Bistrice za Črešnjevec 3 ure zaprta zaradi prometne nesreče pred mostom, ki gre čez avtocesto. Kolikor sem slišal, je naš bistriški dohtar s KTM 990 Adventure peljal iz centra mimo avtobusne postaje in mu je pred mostom iz neprednostne ceste z desne strani kombi (?) vzel prednost. Kolikor sem slišal od domačinov, so poškodbe hude (glava!).

Upam, da bo vse OK in čimprejšnje okrevanje.

Naj bi mu ena voznica vzela prednost. Motorist je v komi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj bi mu ena voznica vzela prednost. Motorist je v komi.

voznik je bil in je še vedno krepko pretresen. žal pa je bila hitrost motorista vse prej kot tam predpisanih 50 km/h. čeprav je kar nekaj nasprotujočih si novic o stanju motorista, je po eni najbolj verjetni stanje katastofalno, poškodbe glave bi naj bile zelo hude.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto se je okoli 13:30 v Kobdilju (smer Sežana) ponesrečil motorist.

Motor je bil oranžno-rdeče-črne barve (mislim da Honda, nekaj v stilu naked-streetfighter), registrska LJ.

Zanima me, če kdo karkoli ve o tem, predvsem kako okreva motorist.

LP, Marko

Če ni bil KTM.:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ni bil KTM.trance_19_hmm.gif

Tudi možno...kot prvi pri njem, si nisem uspel ogledovati motorja. Ko ga je prevzela "zdravniška oskrba v civilu" sem odšel naprej - nas je čakala nevesta :)

LP, Marko

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto se je okoli 13:30 v Kobdilju (smer Sežana) ponesrečil motorist.

Motor je bil oranžno-rdeče-črne barve (mislim da Honda, nekaj v stilu naked-streetfighter), registrska LJ.

Zanima me, če kdo karkoli ve o tem, predvsem kako okreva motorist.

LP, Marko

Motorist okrevam. Desni komolec (fasal longeto) in hrbet bolita kot hudič. Drugače pa OK.

Ampak težko tipkam, tako da bo tole kratko.

btw, motor je Kawasaki.

Marko, a si me ti našel? Temnolas, kravata, očala?

Vsekakor se ti moram ponižno in 100x zahvalit, ker si (kolikor se spominjam sicer) res zgledno poskrbel zame.

Hvala Marko. In (če je bil kdo drug) fantu, ki je z mano počakal na reševalce.

Popravljeno . Popravil dlicen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorist okrevam. Desni komolec (fasal longeto) in hrbet bolita kot hudič. Drugače pa OK.

Ampak težko tipkam, tako da bo tole kratko.

btw, motor je Kawasaki.

Marko, a si me ti našel? Temnolas, kravata, očala?

Vsekakor se ti moram ponižno in 100x zahvalit, ker si (kolikor se spominjam sicer) res zgledno poskrbel zame.

Hvala Marko. In (če je bil kdo drug) fantu, ki je z mano počakal na reševalce.

No super. Bilo je nekako tako (tisti, ki te je pazil je kasneje povedal da si imel kratkotrajno izgubo spomina), da si prehiteval kolono pred Štanjelom. Da ne bo kdo rekel da si divjal, moram omeniti, da je šlo nekje blizu 90 (kolona je šla 70). Moj avto je bil zadnji, ki si ga prehitel - 2x potipkal po žlajfu in rahel umik desno. Na ravnini pa sem že od daleč videl, da leži nekaj sumljivo podobne barve kot tvoj becikel :D

Prvi, ki te je ogovoril in odprl vizir, je bil ženin tistega dne, potem pa je za mano delo prevzel sestričin mož. Oba mimogrede delata v Šempetru (ker nisi bil blizu poroda, je zato bolj delal on, ker je mavčar) :D :D :D

Da nismo zamujali, smo te potem pustili samega z njimi, reševalce pa smo dočakali v Dutovljah.

BTW, kaj so zapisali policaji? Rekel sem naj omenijo, da ni bila kriva prevelika hitrost...

LP, Marko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No super. Bilo je nekako tako (tisti, ki te je pazil je kasneje povedal da si imel kratkotrajno izgubo spomina), da si prehiteval kolono pred Štanjelom. Da ne bo kdo rekel da si divjal, moram omeniti, da je šlo nekje blizu 90 (kolona je šla 70). Moj avto je bil zadnji, ki si ga prehitel - 2x potipkal po žlajfu in rahel umik desno. Na ravnini pa sem že od daleč videl, da leži nekaj sumljivo podobne barve kot tvoj becikel biggrin.gif

Prvi, ki te je ogovoril in odprl vizir, je bil ženin tistega dne, potem pa je za mano delo prevzel sestričin mož. Oba mimogrede delata v Šempetru (ker nisi bil blizu poroda, je zato bolj delal on, ker je mavčar) biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

Da nismo zamujali, smo te potem pustili samega z njimi, reševalce pa smo dočakali v Dutovljah.

BTW, kaj so zapisali policaji? Rekel sem naj omenijo, da ni bila kriva prevelika hitrost...

LP, Marko

Marko worship.gifworship.gifworship.gif in tvojim so pomagačem worship.gifworship.gifworship.gif

kar se tiče, kaj so mu zapisali policisti, bo verjetno v " obsodbi v imenu ljudstva " pisalo " zaradi neprilagojene hitrosti razmeram na cesti " pa bo že po defoltu kriv!

Dlicen, dolžan si jim pijačo!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V časopisu sem prebral, da sem bil prehiter...:D

Trenutno pa me to sploh ne sekira. Glavno da sem ok (razmeroma).

Marko, ko si opomorem pa z veseljem karkoli plačam.

Zdej grem pa nazaj ležat.

Hvala še enkrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V časopisu sem prebral, da sem bil prehiter...:D

Trenutno pa me to sploh ne sekira. Glavno da sem ok (razmeroma).

Marko, ko si opomorem pa z veseljem karkoli plačam.

Zdej grem pa nazaj ležat.

Hvala še enkrat.

dlicen!

Takele zahvale na MS-tovem forumu so pa čisto nekaj novega!

:worship: Lepo!! Za zgled! Da je danes še sploh kdo hvaležen! :worship:

No vidiš... Pa motoristi le nismo take barabe! :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dlicen!

Takele zahvale na MS-tovem forumu so pa čisto nekaj novega!

:worship: Lepo!! Za zgled! Da je danes še sploh kdo hvaležen! :worship:

No vidiš... Pa motoristi le nismo take barabe! :nono:

Res je moto rider. :worship: Lepo je prebrat kako pohvalo.

Pa fajn, da se ti ni nič hujšega zgodilo. Zdej pa hitro okrevanje želim, pa bodi vesel, da si osvojil eno najdragocenejših izkušenj praktično zastonj! (no, za neki piv tvojim angelom :grim) Pa previdno v bodoče...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!