Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

Se kar strinjam z dami34. Sploh pri enosmerni, ki ni "običajna" cesta, je dobro imeti malo rezervo, večkrat vidim, da se kdo zmoti ali pa celo namenoma pelje, da si skrajša pot (lokalci).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj za vra* bi pa bilo pametno pričakovat nekoga, da se ti pripelje v enosmerni nasproti?.....................

Pametno je pričakovati mnogo nepričakovanih dejanj in s svojim znanjem reševati bedaste in nevarne situacije. Pri slabem izhodu je popolnoma vseeno ali si bedarijo naredil sam ali kdo drug. Vprašanje krivde ali krivca se ugotavlja po posledici.

Enemu na kamnu celo piše:

Tu počiva Franc ..., ki je imel prednost!

Tak pač je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pametno je pričakovati mnogo nepričakovanih dejanj in s svojim znanjem reševati bedaste in nevarne situacije. Pri slabem izhodu je popolnoma vseeno ali si bedarijo naredil sam ali kdo drug. Vprašanje krivde ali krivca se ugotavlja po posledici.

Enemu na kamnu celo piše:

Tu počiva Franc ..., ki je imel prednost!

Tak pač je.

mogoče sem preveč grobo napisal, pa da nebo kdo mislil da se sam tako obnašam na cesti... če bi se, sigurno danes nebi mogel več pisat... to pa ravno zaradi takih, ki ne upoštevajo cpp. torej gledam in pazim... je pa nekaj takih lokacij, kjer ne vidiš nič dokler nisi tam (in tam je sigurno prometni znak, ki nakazuje situacijo)

me pa jezi to, da sedaj "obdelujete" tisto voznico, :hmm: ki ni vidla mopedista :unsure: in kako bi naj ravnala oz preprečila... upam pa, da ni namerno zapeljala v njega (torej ga videla in dodatno pohodila gas)

Sicer pa pazit moramo vsi in ne samo eni. Motoristi pa ponavadi pazimo še bolj od ostalih, vsaj tisti, ki se zavedamo svoje šibkosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tak mimogrede... oni mopedist verjetno ni umrl, ker ga je voznica povozila.

noben od njiju verjetno ni imel kake konkretne hitrosti.

pač je bil brez čelade in je nerodno padel, z glavo udaril v pločnik ali kaj podobnega.

za to rabiš kaki meter višine, nekaj sile in če pogodiš je to to.

če bi imel čelado morda niti popraskan nebi bil kaj ekstra.

enostavo je bilo tako, da se mu je poklopilo vse, kar se nebi bilo treba.

povod vsemu skupaj pa je seveda dal sam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kultura slovencev, kot naroda je na psu. Danes pozno popopoldne nesreča malo izven Velenja(smer Celje), zgledalo kot klasičen odvzem prednosti s strani avtomobila. Policija in gasilci zavarovali prometno nesrečo, ter zaprli cesto v obe smeri.

In ne morem verjeti koliko radovednih mimovozečih se je ustavljalo(določeni kreteni celo parkirali) in tako ovirali celotni promet na obvozu.

So rinili naprej celo vse do policije, da bi ja več vidli(sigirno so kateri še fotkali celo stvar).

Žalostno res(očitno smo krvi željni)! Upam, da je z motoristom vsaj vse ok.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

povod vsemu skupaj pa je seveda dal sam.

Eh, Benx, ti pa res nič ne razumeš grim.gif

Če bi bolj pozorno prebiral motosvetov forum, bi ti bilo jasno, da je kriva motorično, senzorično in intelektualno omejena 'baba', ki je pravilno peljala po enosmerni cesti ph34r.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem po radiu slišau da je bila neka huda nesreča na planini :cry:

ve kdo kaj več, upam da ste vsi celi prišli iz rid...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zgleda kot tipično izsiljevanje... po poškodbah in položaju sodeč je voznik avta izsilil policista... upam, da se tokrat ta voznik avta ne izmaže z izgovorom, da je bil policist hyper-prehiter, pa da voznik avta kao nič kriv...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podobno skoraj blišnje srečanje imel s kokoško v cliotu križišče v Postojni pri OMVju. Moje srečanje se je kočalo brez škode. Kokoš je po tem še nekaj časa obstala v križišču :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ne bi rad smetil v tej temi,ampak morm gobc stegnt;v vsakem primeru je treba polcaju kazen napisat zaradi tega ,ker ni prilagodil hitrosti,pa ker ni ustavu ko je vidu oviro pred sabo!Vsaj v primeru ko se nam civilom zgodi kej takega,je to tko,da jim jebem mater blentavu!! :wallbash:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ne bi rad smetil v tej temi,ampak morm gobc stegnt;v vsakem primeru je treba polcaju kazen napisat zaradi tega ,ker ni prilagodil hitrosti,pa ker ni ustavu ko je vidu oviro pred sabo!Vsaj v primeru ko se nam civilom zgodi kej takega,je to tko,da jim jebem mater blentavu!! :wallbash:

se 1000 % strinjam!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest Ajdemi Popuši

Saj ne da bi htel zagovarjat onga nesrečnika, ki je policistu (recimo temu tako) vzel prednost, ampak iz mojih izkušenj, motoristi-polisti na cesti niti slučajno ne spoštujejo omejitev hitrosti. Ne po mestu, ne na hitrih cestah. Po AC nimam izkušenj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@billy & bambi: Mogoče je v vajinem govorjenju zaznati nekaj sarkazma... Če pa mislita resno in sta oba imela karambol, kjer je nasproti vozeče vozilo zavilo na stransko cesto preko vajinega voznega pasu(vidva pa sta dobila kazen za neprilagojeno hitrost) bi pa prosil, da opišeta vajino izkušnjo, ker me zanima. moja izkušnja je namreč drugačna, kot trdita vidva!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da je tu mišljen tisti "neprilagojena hitrost glede razmer na cesti" in se nisi mogel ustaviti!! Avtomatsko si kriv, vsaj polovično. Tudi sam sem imel podoben primer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ti nekdo vzame prednost,sigurno ne dobiš kazen za neprilagojeno hitrost....Ker se je žal to zgodilo policistu,opažam ,da mu nekateri morda celo privočite,kar se mi zdi skrajno bolano.

Nisem zagovornik policajev (sploh po tem ko sem ostal brez izpita) sem pa prepričan, da ne počnejo takih neumnosti po cestah z motorjem,kot sem jih že miljonkat opazil pri drugih..

skratka upam,da bo podobnih nesreč čim manj,neglede na to,kdo sedi na motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz take nesreče ne privoščim nikomur. Ampak glede na to, da je bil žrtev policaj, bo mogoče to tudi njih vzpodbudilo, da bodo začeli še malce bolj opozarjati avtomobiliste na ta zmeraj aktualen problem (izsiljevanja prednosti motoristom).

Ampak še zmeraj si lahko najbolj pomagamao mi sami; jaz pred vsakim križiščem zmanjšam na 40-50, tudi če imam prednost in je križišče izven naselja. Takoj ko vidim avto na stranski cesti, ga imam za "potencialnega izsiljevalca".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Niti slučajno nikomur ne privoščim takšne nesreče.Tudi policaju ne!!!Le zakaj, saj je človek in motorist po vrhu tako kot jaz!

gre pa za to slavno neprimerno hitrost, ki jo je imel in po kateri "civili" fašemo kazen.

drugače pa ko vidiš izsiljevalca ne veš kaj bi: če voziš počasi te izsili, če voziš prehitro te izsili ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ti nekdo vzame prednost,sigurno ne dobiš kazen za neprilagojeno hitrost....Ker se je žal to zgodilo policistu,opažam ,da mu nekateri morda celo privočite,kar se mi zdi skrajno bolano.

Nisem zagovornik policajev (sploh po tem ko sem ostal brez izpita) sem pa prepričan, da ne počnejo takih neumnosti po cestah z motorjem,kot sem jih že miljonkat opazil pri drugih..

skratka upam,da bo podobnih nesreč čim manj,neglede na to,kdo sedi na motorju.

mogoče da ne , mogoče da ja ..če bi bilo 40,000 policistov - motoristov v sloveniji bi se tudi kakšen tak opazil ... tako pa so mnogo redkejši ... kdo pa mi garantira , da ko vidim kretena po zadnjem skozi naselje 100 na uro , da ni pod čelado človek , ki je službeno policist-motorist .. v današnjih časih je vse možno...

kakršnekoli nesreče pa ne privoščim nikomur ... tudi norcem in budalam ne ... tem bi privoščil , da preidejo v stanje normalo usekanih motoristov brez posledic za zdravje ... fizično ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zagozdil se je in huje poškodoval

http://www.zurnal24....l-208680/clanek

Me prav zanima kako je bilo označeno delovišče. Pred leti sem naletel na podobno situacijo, kjer se je že zgodila prometna. Seveda vseskupaj označeno v ovinku in pametni policisti, dodajo svoj znak v ovinku. Sem samo popenil, se ustavil pri policistu, ki me je hotel "nadreti" kaj se ustavljam in potem sem si dal jaz argumentiranega in umirjenega duška. Se je samo zahvalil in odpeketal proti znaku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me prav zanima kako je bilo označeno delovišče. Pred leti sem naletel na podobno situacijo, kjer se je že zgodila prometna. Seveda vseskupaj označeno v ovinku in pametni policisti, dodajo svoj znak v ovinku. Sem samo popenil, se ustavil pri policistu, ki me je hotel "nadreti" kaj se ustavljam in potem sem si dal jaz argumentiranega in umirjenega duška. Se je samo zahvalil in odpeketal proti znaku.

kaj ima zdej to veze kako je bilo označeno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!