Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

R.I.P !:cry:

Lp,S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet ugasnilo starejše življenje, najverjetneje izkušenega motorista...žal..:cry: R.I.P..

lp,S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedajle bom pa tole še enkrat tle zapisal, pa tudi, če mi moderatorji zbrišejo objavo;

Najpogostejši in najtragičnejši izidi prometnih motorističnih nesreč so:

1) ODVZEM PREDNOSTI MOTORISTU!!!

2) PREVELIKA HITROST!!

3) ALKOHOL!

1a) ODVZEM... (Čekiraj vsakega & povsod - kam bo zavil in kako se bo vključil v promet?!)

2a) PREVELIKA... (Tega ni treba posebej povdarjati! - V naselju po zakonu! Izven pa vsaj "po posluhu"...kje "lahko" in kje ne smeš?! - ograje, drevesa, kandelabri itd... )

3a) ALKOHOL... Mislim, da komentar sploh ni potreben.

A se je to res tako težko zapomnit'??!

Če bi upoštevali vsaj to, bi bilo zagotovo, pol manj najbolj tragičnih nesreč!!

In SREČNO V PROMETU!!!

Sedaj pa samo to še čakam, da me bo spet kdo napizdil.

.

se absolutno strinjam.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko prebiram to temo me vsakic zmrazi.... Se zdi, da se zgodovina ponavlja, samo imena se spreminjajo, na zalost...

Moto rider, lepo napisano!! :notworthy:

Sozalje svojcem!

Osatlim pa VSO sreco na cesti!

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

R.I.P.

Cimprej sprejet zakon za take primere, zal represivnega.

Samo ne si želet novih zakonov, ker so brihtne buče ravno pred dvemi dnevi ugotovile, da so letos bile 3 smrtne žrtve med motoristi (v resnici 4) in da je bil še vedno največji vzrok hitrost?! HALO'''''???

Pa saj vsako leto isto pišejo, BDW za 2 nesreči jaz vem, da je bil kriv avtomobilist-kamionist, ker je odvzel prednost oz. podrl motorista. In danes ponovno 80 letni ata odvzel prednost 53 letnemu motoristu. Groza...

http://24ur.com/novice/crna-kronika/trcenje-usodno-za-motorista-2.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj si ja nor...

stari nas pobijajo, kot da je to nacionalni šport!

sožalje vsem svojcem in prijateljem.

tudi ti bos enkrat star....

in se ti lahko kaj taksnega pripeti.......

se opravicujem za :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet ugasnilo starejše življenje, najverjetneje izkušenega motorista...žal..:cry: R.I.P..

Ne moreš vedeti, kako verjetno je, da je bil "izkušen" ... lahko je bil eden tistih v tretji puberteti ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi moji motoristi in bajkerji in kar smo že vse, zavedati se moramo, da ima motorist svoje življenje najprej v svojih rokah in v svoji glavi, šele potem so zu še zunanji faktorji. Tako kot je Moto Rider že x krta napisal, treba je predvidevat in prilagodit hitrost svojim sposobnostim in razmeram.

Ne želim komentirati ravno včerajšnjega žalostnega dogodka, le kaki dve uri pred tem sem se vozil tam mimo :cry: . Tule se piše o izsiljevanju voznikov avtomobilov in tovornjakov. Malo se zamislite, kako izgleda pogled iz kabine tovornjaka, ki potrebuje 4 ali 5 sekund da sploh spelje, in ko že spelje, je lahko prepozno, če mu nasproti prileti sneta sekira. Enako je lahko problem pri starejših voznikih, ki imajo slabše reflekse. A naj vse te odstranimo s cest, da se lahko mirno vozimo z motrorji ?? Podobni se mi zdijo tudi mnogi komentarji v temi(ah) o "preganjanju" policistov.

Tisti, ki drži v rokah belanco, se v glavnem sam odloči za to, da jo bo držal in tudi za to, kako bo navijal desno ročico. Nekateri najbrž niste brali teme RobiRoberto - ve teme, ali pa ste jo premalo pozorno prebrali.

Seveda ni vsa krivda v hitrosti, je pa marsikdaj ravno ta usodna, tudi tam, kjer pride do izsiljevanja. Težko si predstavljam, da se pri 50 km/h v naselju dobijo tako hude poškodbe, mogoče res v spletu nesrečnih okoliščin.

Previdno prijatelji moji, previdno, posebej med prazniki, ko bo gneča na cesti še večja. Naj ta in sorodna tema, v kateri ne komentiramo ostane prazna .

SEj si načeloma prav napisal, ampak prosim ne enači teh smrtnih primerov s snetimi sekirami, prav teh primirih je šlo za čisto presenečenje, kajti avto ki te prehiteva in te potem zbije....žal ne moreš predvidevat, avto ki stoji in čaka, da bo zavil pa tudi verjetno smatraš, da te vidi, kajne? V seh teh primerih je šlo za splet nerečnih okoliščin in moment presenečenja, ki ga žal ne predvidevaš.

Veliko sem na cesti in to s službenim vozilom, pa ne mine dan, da me ne bi spregledali ali kakorkoli izsiljevali...folk počne po cesti neumnosti.......ampak pri avtomobilih se zvije pločevina, pri motoristih ,je pa nekoliko drugačen zaključek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne moreš vedeti, kako verjetno je, da je bil "izkušen" ... lahko je bil eden tistih v tretji puberteti ...

Tudi če je bil v tretji puberteti še ne pomeni da je skozi Novo gorico letel 200km/h....vsekakor pa je človek pri 50 letih bolj umirjen kot oni pri 20. Žal so pa oni pri 81 čisto mimo....

p.s. Ne morem se znebiti občutka, da te smrtne žrtve na cesti zabavajo?!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi če je bil v tretji puberteti še ne pomeni da je skozi Novo gorico letel 200km/h....vsekakor pa je človek pri 50 letih bolj umirjen kot oni pri 20.

Ti imej občutke, kakršne hočeš ...

Motor je resna reč in na njem smo bistveno bolj ranljivi. Verjetno sodi k temu tudi to, da bi morali voziti motorje še bolj previdno, saj majhna napaka - ne nujno z naše strani - pomeni večje potencialne posledice za nas. Skratka - ni rabil prileteti, le preveč brezskrben je bil (kar je na motorju, zaradi cele prodajne filozofije - svoboda, neomejenost, užitek - zelo hitro ... ).

In še to - ja, na motorju se gibljemo hitreje in razmišljamo hitreje v primerjavi z ležerno vožnjo štirikolesnika (privat ali službeno ) ... žal, za to ne smemo pavšalno kriviti avtomobilistov. Smo tudi sami avtomobilisti ... in nekoč bomo stari ... in še bolj ležerni v glavi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti imej občutke, kakršne hočeš ...

Motor je resna reč in na njem smo bistveno bolj ranljivi. Verjetno sodi k temu tudi to, da bi morali voziti motorje še bolj previdno, saj majhna napaka - ne nujno z naše strani - pomeni večje potencialne posledice za nas. Skratka - ni rabil prileteti, le preveč brezskrben je bil (kar je na motorju, zaradi cele prodajne filozofije - svoboda, neomejenost, užitek - zelo hitro ... ).

In še to - ja, na motorju se gibljemo hitreje in razmišljamo hitreje v primerjavi z ležerno vožnjo štirikolesnika (privat ali službeno ) ... žal, za to ne smemo pavšalno kriviti avtomobilistov. Smo tudi sami avtomobilisti ... in nekoč bomo stari ... in še bolj ležerni v glavi ...

Lej ne bodi paranoik! Nihče ne vali krivde na avtomobiliste, si pa vendarle težko predstavljam 81 letno želvo na motorju, na cesti je pa vse živo........in prav letošnje nereče so dokaz, da ni kriva samo hitrost, kar je najenostavneje reči ampak še marsikaj drugega....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Smo tudi sami avtomobilisti ... in nekoč bomo stari ... in še bolj ležerni v glavi ...

že res ampak to me ne skrbi.

skrbi me, da so nekateri že pri 20 ali 30 letih TOTALNO nesposobni za volan!!!

da tega kaj se dogaja vsako zimo in ko popi*** za teleti, ki povsem po nepotrebnem plužijo s 30 ali 40 na uro sploh ne komentiram!

ja kaj češ pričakovat od takega voznika??

ampak ne... to je ok. policije to ne moti.

taki niso nič drugega kot tempirane bombe.

njih bi bilo prvo treba s cest pobrat in dat na neke poligone ter spretnostne vožnje. dokler ne dosežejo določenega nivoja ni šans da se za volan spravijo!

tu smo pa spet pri avtošolah in našem sistemu, ki je milorečeno, mimo.

1000000x predebatirano, zato ne mislim dalje nakladat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes zopet - prometna nesreča z udeležbo motorista v Rogozi, v križišču oz. na priključku na AC.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj si ja nor...

stari nas pobijajo, kot da je to nacionalni šport!

sožalje vsem svojcem in prijateljem.

Fant moj, staristika jasno kaže, da starejši vozniki zakrivijo zelo majhen procent nesreč.

Se pravi hakeljc je drugje.

Vso umetnost vožnje je MOTO RIDER BRILJANTNO opisal v treh točkah :book: . Kapo dol!

Lepe praznike in srečno vožnjo vsem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!