Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

kako je z voznikom?

Ugibam namreč:

Če tam pri semaforju v rdečem stoji reševalec (so namreč v rdečih kompletih), potem predvidevam, da ni z voznikom nič kaj dobro, saj bi reševalec ali moral pomagat

oz. biti na poti proti mariborskemu UKCju. To so zgolj moja ugibanja .... upam pa, da je z motoristom vse vredu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

barva mi bolj sliči na oranžno..mogoče cestar??

Hja, tudi lahko ja.

Mislim pa da je vse ok, morda kakšen zlom ... ker potem bi itak že bilo kje objavljeno, tako pa samo polomljena plastika ... hvala bogu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fant moj, staristika jasno kaže, da starejši vozniki zakrivijo zelo majhen procent nesreč.

Se pravi hakeljc je drugje.

Vso umetnost vožnje je MOTO RIDER BRILJANTNO opisal v treh točkah :book: . Kapo dol!

Lepe praznike in srečno vožnjo vsem!

mi lahko pokažeš to statistiko?

v Top Gear je bilo povedano drugače.

ok vem, oddaja je zajebancija, ampak majo pa glede marsičesa popucano.

rečeno je bilo namreč, da je delež nesreč, ki jih zakrivijo starešji večji kot pa mladi.

v bistvu bi naj starejši zakrivili največ nesreč nasploh!

pa če še malo pomislim... hm... se kdo spomni kdaj nazadnje je 18 letnik ubil motorista s tem ko mu je vzel prednost?

ne? jaz tudi ne... zanimivo.

kaj pa kak fosil za volanom? aja, saj res, vsakih 14 dni! mad.gif

z lastnikom motorja iz prejšnje slike pa po moje ni nič hujšega. no, vsaj upam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.žal ne moreš predvidevat, avto ki stoji in čaka, da bo zavil pa tudi verjetno smatraš, da te vidi, kajne? V seh teh primerih je šlo za splet nerečnih okoliščin in moment presenečenja, ki ga žal ne predvidevaš.

Danes sem čakal da zavijem levo, pa mi je nasproti na koncu kolone avtov prišel še motorist (na hitro zgledajočem zelenem cestaku). Niti en od voznikov v avtu me ni niti pogledal, motorist pa je peljal precej previdno (se je videlo, da je za malenkost zmanjšal) in ke rje imel clear vizir sem ga lahjko lepo opazoval, kako sumničavo me gleda. Prav videlo se je, da samo čaka, ali ga bim prezrl.

Torej nekateri uspejo predvidevat.

PS: omejitev tam, kjer se je to dogajalo, je 70, on se je pripeljal počasneje, pa čeprav tam načeloma avotmobilisti & motoristi hitro stisnejo vsaj 10 čez ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi lahko pokažeš to statistiko?

v Top Gear je bilo povedano drugače.

ok vem, oddaja je zajebancija, ampak majo pa glede marsičesa popucano.

rečeno je bilo namreč, da je delež nesreč, ki jih zakrivijo starešji večji kot pa mladi.

Ampak, kaj je pa "delež"? Lahko je delež glede na število prebivalcev določene starosti ... Kar pomeni če 2 od 10 starih ljudi povzročita prometno, in če jih povzroči 199 od 10.000 mladih, bo pri starih "večji delež" glede na razred populacije .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak, kaj je pa "delež"? Lahko je delež glede na število prebivalcev določene starosti ... Kar pomeni če 2 od 10 starih ljudi povzročita prometno, in če jih povzroči 199 od 10.000 mladih, bo pri starih "večji delež" glede na razred populacije .

Kar nekako ustreza dejanskemu stanju... :slap:

D.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes zopet - prometna nesreča z udeležbo motorista v Rogozi, v križišču oz. na priključku na AC.

Fant je pripeljal iz Rogoze proti Hočam. V križižišču mu je prerdnost vzrla ženska cca tridesetih let. motor je b-king bele barve kot je razvidno iz slike. Glede na njegovo zavorno pot, bi rekel da mu je gredo vzela prednost, saj je zaviralna pol komaj cca 10m pred mestom trka. Motorist je po mojih ocenah bil na tleh že pred trkom, na to kažejo sledi na asfaltu, pravtako kot dejstvo da je fant ostal pod samim vozilom na trebuhu (srebrna ford fiesta) Izpod avtomobila se je splazil sam, vendar komaj ko je 6 mož vozilo dvignilo. Motor je priletzel v prednje desno kolo avtomobila, in najverjetneje preko polosovine poškodoval menjalnik (diferenial), iz katerega je iztekalo olje. Motorist je tarnal o bolečinah v rami oz predeli lopatice. Rešilec je bil tam zelo hitro...

Upam da ni nič hujšega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

skrbi me, da so nekateri že pri 20 ali 30 letih TOTALNO nesposobni za volan!!!

Če v Domžalah spiješ pijačo v baru blizu stare ceste LJ-MB, dobiš v 30-ih minutah vtis, da je vsaj 50% moto populacije totalnih idiotov in divjakov, ki na cesti ne predstavljajo nič drugega kot izključno nevarnost zase in druge. Yep, pavšalni vtisi so huda reč. Skoraj toliko kot debate na temo kako smo 'mi' kul, 'oni drugi' pa zanič. Mimogrede, 'oni drugi' se vozijo v kovinskih kletkah, ki jim omogočajo precej boljšo zaščito zatorej bi moralo biti jasno komu je najbolj v interesu da minimizira vse možnosti, da bi prišlo do nesreče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi lahko pokažeš to statistiko?

pa če še malo pomislim... hm... se kdo spomni kdaj nazadnje je 18 letnik ubil motorista s tem ko mu je vzel prednost?

ne? jaz tudi ne... zanimivo.

kaj pa kak fosil za volanom? aja, saj res, vsakih 14 dni! mad.gif

Ker sem nerad žaljiv, vem pa kaj govorim, ti prilagam link, da se na lastne oči prepričaš.

Čisto spodaj so podatki, ki jih želiš. Če ti je dano, se boš malo zamislil.

http://e-uprava.gov.si/ispo/cestnavarnost/zacetna.ispo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem zelo veliko na cesti z avtom in letos tudi z motorjem sem trdno prepričan da je največji problem v kulturi voznikov ne glede kaj vozijo. Če se držiš omejitev kakor jaz si moteči faktor v prometu. Bog ne daj da bi kdo dal prednost drugemu oziroma da bi lahko vozil za drugim . Vsi bi najraje poleti da so lahko prvi v koloni.

Kar se tiče pa starejših od 70 let, bi jaz uvedel redno kotrolo vožnje(ne mislim po šolsko ampak ali si dovolj dinamičen in spreten) na dve do tri leta , ker se ne m,orejo na pol mrtvi vozit in ogrožat vse okoli sebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes je tudi v Postojni počilo . . . . . . :xx:

če je res, to kar pravijo . . . . .jst ne vem . . .

menda je motorist v mestu prehiteval celo kolono in taraktor z prikolico (auto šola) in za traktorjem je bil tudi inštruktor z atom . . . . . motorist se je zaletel v traktor ki je zavijal levo . . . . .

upam da je z motoristom use o.k . . . . . menda ima zlomljeno nogo ( tko so rekli ) . . . . . a . . . glede na to, da se je zaletel v traktor . . . . kako bi se lahko vseskupaj končalo . . . :cry:

to kar je naredu ta motorist . . . .je :wallbash:

upam da ni kaj hujšega . . . in da je vse o.k

za naslednič bo moral bolj z glavo vozit!

post-15855-0-65036200-1303419725_thumb.jpg

post-15855-0-10036300-1303419770_thumb.jpg

post-15855-0-46230700-1303419821_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil osa rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fant je pripeljal iz Rogoze proti Hočam. V križižišču mu je prerdnost vzrla ženska cca tridesetih let. motor je b-king bele barve kot je razvidno iz slike. Glede na njegovo zavorno pot, bi rekel da mu je gredo vzela prednost, saj je zaviralna pol komaj cca 10m pred mestom trka. Motorist je po mojih ocenah bil na tleh že pred trkom, na to kažejo sledi na asfaltu, pravtako kot dejstvo da je fant ostal pod samim vozilom na trebuhu (srebrna ford fiesta) Izpod avtomobila se je splazil sam, vendar komaj ko je 6 mož vozilo dvignilo. Motor je priletzel v prednje desno kolo avtomobila, in najverjetneje preko polosovine poškodoval menjalnik (diferenial), iz katerega je iztekalo olje. Motorist je tarnal o bolečinah v rami oz predeli lopatice. Rešilec je bil tam zelo hitro...

Upam da ni nič hujšega...

Jaz sem bil tretji avto za nim. Dečko je bil prehiter. bremzal je šele takrat, ko je bilo za njega že prepozno.

Ga je kr orng potegno iz naselja proti semaforom !

Bolj detaljno nebi upal komentirat, ker nisem videl vsega.

Upam, da se bo izvlekel brez posledic.

Brzina (in nepredvidevanje situacije) ubija !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem čakal da zavijem levo, pa mi je nasproti na koncu kolone avtov prišel še motorist (na hitro zgledajočem zelenem cestaku). Niti en od voznikov v avtu me ni niti pogledal, motorist pa je peljal precej previdno (se je videlo, da je za malenkost zmanjšal) in ke rje imel clear vizir sem ga lahjko lepo opazoval, kako sumničavo me gleda. Prav videlo se je, da samo čaka, ali ga bim prezrl.

Torej nekateri uspejo predvidevat.

PS: omejitev tam, kjer se je to dogajalo, je 70, on se je pripeljal počasneje, pa čeprav tam načeloma avotmobilisti & motoristi hitro stisnejo vsaj 10 čez ...

Ne vem kaj mi hočeš sicer povedati, saj sumničavi smo vsi.....včasih se pa le zgodi...ti dam moj primer, v Portorožu je tip na glavni cesti dal smernik da bo šel levo, zavil na pas pred križiščem, kjer so puščice levo, jaz sem pa po voznem pasu vozil naravnost...in glej ga zlomka, kar naenkrat si je premislil in zavil desno, direkt v mene...in ne nisem predvideval tega manevra, sem imel zgolj srečo in refleks, da sem se mu umaknil. Potem ko sem ga prehitel, sem videl da bere med vožnjo neke papirje, oz. zemljevid....

Zmotno je prepričanje, da si sposoben vse predvideti...nekaj že...vsega pa ne!

p.s. vsi smo vozili po omejitvah, pa bi vseeno lahko prišlo do nesreče. A vendar naši preljubi organi organizirajo samo eno akcijo sedaj čez praznike in to je polnjenje blagajne!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes je tudi v Postojni počilo . . . . . . :xx:

če je res, to kar pravijo . . . . .jst ne vem . . .

menda je motorist v mestu prehiteval celo kolono in taraktor z prikolico (auto šola) in za traktorjem je bil tudi inštruktor z atom . . . . . motorist se je zaletel v traktor ki je zavijal levo . . . . .

upam da je z motoristom use o.k . . . . . menda ima zlomljeno nogo ( tko so rekli ) . . . . . a . . . glede na to, da se je zaletel v traktor . . . . kako bi se lahko vseskupaj končalo . . . :cry:

to kar je naredu ta motorist . . . .je :wallbash:

upam da ni kaj hujšega . . . in da je vse o.k

za naslednič bo moral bolj z glavo vozit!

Na fotografiji je bmw?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes je tudi v Postojni počilo . . . . . . :xx:

...menda je motorist v mestu prehiteval celo kolono in taraktor z prikolico (auto šola).... motorist se je zaletel v traktor ki je zavijal levo . . . . .

Tule zraven bi morali pripeti tisto temo: "PREHITEVANJE KOLONE"

Po moje bi bilo najbolje zapreti tole temo, ker je brez veze, da se tukaj napihujemo in modrujemo... Na cesti pa se zaradi istih kiksov pobijamo naprej!

P.S.

Vsako leto se pobije toliko in toliko motoristov.

Letos se motoristična sezona še dobro ni začela... Torej, je črna bilanca šele na začetku.

Sedaj naj se pa vsak vpraša;

"Kako voziti (PREDVIDEVATI!!!), da letos tudi jaz ne bom "med njimi")??"

A veste, ker... Tistih, ki jih ni več - ne bodo mogli več uživati v motorizmu!!

A ni to škoda!?

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na fotografiji je bmw?

Ja, je. Modre barve in leži na boku in na levem cilindru :eek: . Ono s prikolico in velkimi kolami pa je traktor :whistle: ..

Popravljeno . Popravil ataIBA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, je. Modre barve in leži na boku in na levem cilindru :eek: . Ono s prikolico in velkimi kolami pa je traktor :whistle: ..

Hvala, na traktorju piše Steyr 9094, pri motorju pa se ne vidi na fotografiji. Si opazil še kaj posebnega? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes je tudi v Postojni počilo . . . . . . :xx:

če je res, to kar pravijo . . . . .jst ne vem . . .

menda je motorist v mestu prehiteval celo kolono in taraktor z prikolico (auto šola) in za traktorjem je bil tudi inštruktor z atom . . . . . motorist se je zaletel v traktor ki je zavijal levo . . . . .

upam da je z motoristom use o.k . . . . . menda ima zlomljeno nogo ( tko so rekli ) . . . . . a . . . glede na to, da se je zaletel v traktor . . . . kako bi se lahko vseskupaj končalo . . . :cry:

to kar je naredu ta motorist . . . .je :wallbash:

upam da ni kaj hujšega . . . in da je vse o.k

za naslednič bo moral bolj z glavo vozit!

Samo,da ni Zdravko,ker dobi tako brco v ritnik,da bo cvetelomad.gif

Ta tema je letos obupno prepolna! Katastrofa in ena velika zalostsad.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes je tudi v Postojni počilo . . . . . . :xx:

če je res, to kar pravijo . . . . .jst ne vem . . .

menda je motorist v mestu prehiteval celo kolono in taraktor z prikolico (auto šola) in za traktorjem je bil tudi inštruktor z atom . . . . . motorist se je zaletel v traktor ki je zavijal levo . . . . .

upam da je z motoristom use o.k . . . . . menda ima zlomljeno nogo ( tko so rekli ) . . . . . a . . . glede na to, da se je zaletel v traktor . . . . kako bi se lahko vseskupaj končalo . . . :cry:

to kar je naredu ta motorist . . . .je :wallbash:

upam da ni kaj hujšega . . . in da je vse o.k

za naslednič bo moral bolj z glavo vozit!

Nemogoče da je motorist prehiteval, celo kolono, z zadnje strani traktorja in avto šole, ker posledice padca in razlitje tekocin motorja nakazujejo na to, da je motorist priletel cisto iz druge smeri,strani kot navajajo neznai viri..:wallbash:

Lp;S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nemogoče da je motorist prehiteval, celo kolono, z zadnje strani traktorja in avto šole, ker posledice padca in razlitje tekocin motorja nakazujejo na to, da je motorist priletel cisto iz druge smeri,strani kot navajajo neznai viri..:wallbash:

Lp;S.

se že vnaprej opravičujem ... toda malo nelogično se mi zdi , da bi tekočine tekle že kakih 20 m pred nesrečo - kontaktom s traktorjem..take sledi so ponavadi za cestarsko ali pa gasilsko cisterno...

in to da je nemogoče , da bi motorist prehiteval celo kolono je čisto mogoče ..tudi v praksi ... pa mogoče jo je prehiteval samo pol...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem če, mislim da je motorist padel že pred stikom z traktorjem..Ali pa je res tako naključje da je blo tam polito od kake cisterne, ipd..Tudi zavorne poti od motorista ni videti..Moral bi biti na kraju da bi ocenil situacijo..Tako pa ne mislim soliti pameti..Vazno je da je z motoristom vse OK...)

L,S.

Popravljeno . Popravil stankolovski
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!