Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

Kako bi bilo fajn, če bi tako pametovali PRED nesrečo, ne po njej!

Pa nič (osebnega) in slabega ne mislim.

.

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker sem nerad žaljiv, vem pa kaj govorim, ti prilagam link, da se na lastne oči prepričaš.

Čisto spodaj so podatki, ki jih želiš. Če ti je dano, se boš malo zamislil.

http://e-uprava.gov.si/ispo/cestnavarnost/zacetna.ispo

Tam spodaj ni nobenega uoprabnega ali relevantnega podatka. Število povzročiteljev po letih je nepomemben in neuporaben podatek, ki ne pove ničesar.

Edini podatek, ki o tem, kako je starost statistično povezana s številom povzočenih nesreč je podatek o število povzročemnih nesreč na 1.000.000 prevoženih kilometorov znotraj te kategorije.

Ne moreš namreč primerjat št. povročenih nesreč med dvema kategorijama, ki iamta ne le različno št. udeležencev, temveč ti udeleženci tudi naredijo različno št. kilometrov na leto.

za teoretični primer: če je v kategoriji 24-34 recimo 200.000 voznikov, ki prevozijo v povprečju 20.000 na leto, v 64+ pa 100.000 voznikov, ki prevozijo 5.000 na leto, podatka o št. povzročenih nesreč v resnici nista v razmerju 6:1 temveč v korist mlade generacije se tehntnica nagne v nasprotno stran ...

Da o tem, da v SLO sploh ni statistike o nesrečah (tole, kar je objavljeno tam, je neuporabna solata, namanjena laganju odgovornih, ne pa upoprabna statistika), sploh ne govorimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NE MI REČT!!!

SPTE?! trance_13_cry.gif

V Spodnji Selnici se je okoli 19.30 ure zgodila prometna nesreča, v kateri je umrl voznik motornega kolesa.

Okoli 19.30 se je 69-letni voznik osebnega avtomobila v Spodnji Selnici vključeval iz parkirišča na cesto Maribor–Dravograd. Pri tem je zaprl pot 48-letnemu vozniku motornega kolesa, ki je prihajal iz smeri Maribora. Voznik motornega kolesa je trčil v osebni avtomobil in je zaradi poškodb, kljub medicinski pomoči, umrl na kraju.

(kopirano iz zurnal24.si)

še kdo rabi statistiko o tem kdo prometne nesreče povzroča?!

oz. bol pomembno, kdo povzroča smrtne žrtve?!

ja, mladi, divji in neizkušeni... hmh...

tudi zadnji trije motoristi, ki so bili ubiti niso bili neki šmrkavci. vsi od 45 do 55 če se ne motim.

to je pa že preveč!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Spodnji Selnici je skoraj redna policijska kontrola, omejitev je nonstop 50, konfiguracija pa je takšna, da je kar nekaj možnosti, da kdo izsili.

Praviloma res "mularija" rada bolj pritisne, a tudi malo starejši "mladeniči" ne zaostajajo, na motorju si pač takoj prehiter.

Smola no, tega je preveč zadenj čase.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To se ne navezuje na konkretno nesrečo, ampak na splošno:

V naseljih, kot je npr. Selnica, z MNOGIMI stranskimi cestami in izvozi direktno iz dvorišč na magistralno cesto, je znak omejitve 50 km/h ! Pa saj ta znak ni postavljen kar za hec !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-pokojnega sem na videz poznal,bil je zelo izkušen motorist,ampak hitrost je bila vendarle previsoka,pa še priletel je iz "grabe",potem je tam še hišica od avtobusne postaje,za njo pa izvoz na cesto

-za njim je vozil prejšnji lastnik mojega SV in je vse videl,da je vse še bolj tragično,je voznik avtomobila v sorodu s preminulim

-upam,da bo tega sranja čim manj

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-pokojnega sem na videz poznal,bil je zelo izkušen motorist,ampak hitrost je bila vendarle previsoka,pa še priletel je iz "grabe",potem je tam še hišica od avtobusne postaje,za njo pa izvoz na cesto

-za njim je vozil prejšnji lastnik mojega SV in je vse videl,da je vse še bolj tragično,je voznik avtomobila v sorodu s preminulim

-upam,da bo tega sranja čim manj

A je bil motorist slucajno z vinsko rdeco Hondo CBR 1000RR udelezen???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tak ko je reko Mohorko. Levo desno nepregledno...

Popravljeno . Popravil ataIBA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To se ne navezuje na konkretno nesrečo, ampak na splošno:

V naseljih, kot je npr. Selnica, z MNOGIMI stranskimi cestami in izvozi direktno iz dvorišč na magistralno cesto, je znak omejitve 50 km/h ! Pa saj ta znak ni postavljen kar za hec !

Mohorko se strinjam z tvojo izjavo... Samo sam veš da tam redkokdo pelje 50km/h....

Pa policaji so velikokrat parkirani v avtobusni postajici.....

Drugače pa še glede Rogoze... Poznaš cesto pa veš da vsak proti Hočam stisne....

tam noben ne vozi 50...

lp h

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To se ne navezuje na konkretno nesrečo, ampak na splošno:

V naseljih, kot je npr. Selnica, z MNOGIMI stranskimi cestami in izvozi direktno iz dvorišč na magistralno cesto, je znak omejitve 50 km/h ! Pa saj ta znak ni postavljen kar za hec !

Lahko pelješ 50kmh....,če ne predvidevaš ravno tako letiš po zraku,le posledice so lahko mn tragične....,moje pravilo je čisto enostavno....,vedno ko zagledam avto na stranski cesti pomislim na to,da nimam prednosti....,pa čeprav jo imam...,kajti nekateri so res prav nesramni...,te vidijo in zapeljejo ven na glavno cesto...Samo lani me je tako izsililo 5 avtomobilistov...,pa sem vozil res 50kmh...,če nebi predvideval bi počilo!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko pelješ 50kmh....,če ne predvidevaš ravno tako letiš po zraku,le posledice so lahko mn tragične....,moje pravilo je čisto enostavno....,vedno ko zagledam avto na stranski cesti pomislim na to,da nimam prednosti....,pa čeprav jo imam...,kajti nekateri so res prav nesramni...,te vidijo in zapeljejo ven na glavno cesto...Samo lani me je tako izsililo 5 avtomobilistov...,pa sem vozil res 50kmh...,če nebi predvideval bi počilo!!!

Isto prepričanje je zasejano v moji sivi glavi! Dejansko je tako, kot si napisal.....!

LP

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jep, strinjam. Ko vidim avto, ki bi lahko zapeljal na cesto, vozim, kakor da bo zapeljal. Četudi se pri tem včasih počutim butasto. Paranoia 1st, pleasure 2nd ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je bil

Shit! Se vceraj sva se srecala na poti iz golice....

Si pa te ni... :cry:

Upam, da najde svoj mir...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-pokojnega sem na videz poznal,bil je zelo izkušen motorist,ampak hitrost je bila vendarle previsoka,pa še priletel je iz "grabe",potem je tam še hišica od avtobusne postaje,za njo pa izvoz na cesto

-za njim je vozil prejšnji lastnik mojega SV in je vse videl,da je vse še bolj tragično,je voznik avtomobila v sorodu s preminulim

-upam,da bo tega sranja čim manj

ma ja vsi smo res šokirani, pa glej 1km od bajte, katastrofa!!! res si nebi mislo, da se bo mu kaj takega zgodlo tu na domači cesti..pa kolk vem je tu ponavadi vozo 'pametno' bol ga je nastiskal gor po golici...ahh sranje...ampak kaj to je lajf motorista vsakemu od nas se to lahk zgodi, kadarkoli, kjerkoli...pa tut če pelješ 50...tak pač žal je, če si na motorju... Pepič r.i.p., naj ti bo lepo kjer pač si zdaj ....bil si care 'golice'....pogrešali te bomo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko pelješ 50kmh....,če ne predvidevaš ravno tako letiš po zraku,le posledice so lahko mn tragične....,moje pravilo je čisto ..

Se popolnoma strinjam s tabo. Zagotovo JE razlika, če ti kdo vzame prednost in v njega treščiš z brzino 50 ali pa npr. 80 km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. Drugače pa še glede Rogoze... Poznaš cesto pa veš da vsak proti Hočam stisne....

tam noben ne vozi 50...

lp h

Ja, stisnejo tisti, ki ne poznajo ceste al pa so domišljavo-nepremišljeni. Jaz cesto poznam in vem da so križišča posejana na vsakih 100 metrov, pa polno je traktorjev, pa kolesarjev ... pa cesta je pogosto posvinjana z zemljo in peskom.

Saj ne rečem, da se peljem 50, peljem se mogoče 60 al pa 70, nikakor pa ne 80 al pa 90+, kakor je to naredil nesrečnik v četrtek.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-bil sem z avtom danes tam in z mesta voznika avtomobila res bolj bogo vidiš na levo,če pa ti še kdo prileti,si adijo

-koščki še zdaj ležijo po travi,motor ni daleč stran od avta obležal,njega je pa katapultiralo čez prednji levi blatnik cca 30 metrov na travnik

-šit,par sto metrov od doma,žena ga je oživljala,sin je slišal pok,ko je igral nogomet nedaleč stran,sranje za popizdit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal offtopic. Včeraj sem videl dvoje verižnih trčenj na lj. južni obvoznici in to pri odlični vidljivosti in suhi cesti. Če ni to zgovoren dokaz da premal opazujejo kaj se dogaja k sedijo v plehnatih škatlah pa res ne vem! (če je blo pa neki izrednega pa vzamem nazaj napisano)

Lahko pa ogromno naredimo sami za svojo varnost....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ni to zgovoren dokaz da premal opazujejo kaj se dogaja !

Ma kdo sploh še opazuje. Drkajo po mobitelih in pišejo SMS-je, gledajo na Garmina, če je čez 50 m res odcep na desno....buljijo v displej super-duper

Panasonica, JVCa...radia in probajo razumet tisto skalo, ki šiba gor in dol po displeyu.

Mene je lani na AC pri enih 150 km/h prehiteval grande punto, za volanom mlada deklica. V eni roki je imela gsm in tipkala, v drugi pa čik. Kdo, kurac, je pa vozil in gledal cesto???

Seveda so še izjeme....

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Samo sam veš da tam redkokdo pelje 50km/h....

Poznaš cesto pa veš da vsak proti Hočam stisne....

tam noben ne vozi 50...

Torej sami in zavestno povečujejo rizik, da bo kaj šlo narobe in tega ne bodo mogli preprečiti ali zmanjšati posledice.

Nekateri očitno ne bodo nikoli razumeli razliko med udarcem pri 30, 50, 80 ali 100 km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene je grozno strah v našem prometu, pa če sem peš, s kolesom, skuterjem, motorjem ali avtom!

Samo v avtobusu se počutim DOKAJ varnega!

Ne moreš iti 1km po naših cestah brez da vidiš vsaj enega kretena ki potencialno ogroža življenja.

GROZOVITO.

Slučajno sem tudi zasledil, da so zadnje tri nesreče s SMRTNIM izidom, v zadnjih dveh tednih, bile povzročene s strani PENZIONISTOV (69+). V dveh sta umrla motorista, v tretji pa OTROCI.

Iz izkušenj vem, da se tem ljudem ne preverja pravilno sposobnosti vožnje po preteku vozniške, pa tudi če bi se - že mnogo prej bi morali na KVALIETEN pregled fizične sposobnosti in znanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res grozno, kako ljudje umirajo na cestah zadnja dva tedna.

Danes sem videl nesrečo, ki se je zgodila zjutraj na AC med cestninsko Dobrenje in Šentilj (v smeri Maribora), kjer se je huje poškodovalo vseh pet (5) ljudi.

Po zdajšnjih podatkih so trije v mariborskem UKCju že umrli (2 otroka in dedek - 70 let star, ki jih je vozil).

Ko sem videl vozilo si nisem mislil, da je kdo preživel ....

Zato pa, strpno, predvsem pa previdno na cesti, kamor koli se odpravljate. Srečno!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!