Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

Bo držalo. Sem v soboto šel z Golice in v Selnici obrnil ter zapeljal v isti smeri z 120. Brez problema sem ustavil pred križiščem. Dvomim, da je zmrznil na motoru in prepozno reagiral. Žal.

Nepopolna rekonstrukcija dogodka?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš, dragi Šešir, če bi bilo to na mestu, bi ti z največjim veseljem posredoval ime in priimek + GSM številko policaja iz PU Maribor, ki je bil od policije prvi na kraju dogodka, druga je bila patrulja iz PU Ruše, pa tudi GSM od preiskovalne sodnice iz MB, (katera je mimogrede, moja sorodnica), mam v svojem mobiju.

Potem boš pa mogoče verjel, da je bila brzina tista, ki ga je pokopala. Nima si smisla zatiskati oči.

Aja, še to: ne mislim replicirat.

Me niti najmanj ne zanima!

No kot si napisal-je bil prvi na kraju dogodka!In ni imel tam postavljen radar,da bi lahko vedel njegovo hitrost!Če bi vsaj malo poznal postopke na sodišču bi vedel,da tudi policisti na pričanju povedo,da po njihovi oceni ni vozil prehitro oziroma je bila hitrost po njihovi oceni previsoka!Nikakor pa nikoli ne rečejo kolikšna je bila hitrost saj v njihovih očeh ni zmontiran radar niti niso kompatetni zato!

Tako,da te ocene hitrosti so dejansko na nivoju gostilniške debate!Tudi vsaka nesreča se zgodi različno in so poškodbe zelo različne pri enakih hitrostih!

Še sami sodni izvedenci,ki potrebujejo za analizo dogodka kar nekaj časa se velikokrat motijo oziroma si med seboj niso enotni!

Itak je vedno brzina kriva-kdo pa bo?Če bi se peljal 15km/h bi sigurno imel veliko manjše poškodbe,če sploh...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa pravica posameznika, da živi kakor hoče? Z motorjem namreč težko fentaš še koga drugega. Vsak mora imet izbiro, da prevzema rizik za svoje življenje, al so vam tud že to izbil iz glave s pomočjo bebave TV?

In s to pravico lahko iz sebe narediš rožico, ali pa se polomiš do konca in družbo to stane kup denarja! Očitno pa ti nimaš neke hude širine in se tega ne zavedaš....pojdi na Sočo pogledat paciente po nesreči, pol pa piši take pametne izjave! Pa še svojim bližnjim prodajaj te buče.....zaradi takšnih svobodnežev nas strelajo iz vsakega grmovja! Očitno si drugega tudi ne zaslužimo!

Popravljeno . Popravil Draksler
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

kot vsako leto, se spet nekaj razburajte in tarnate nekam v tri dni... Temu tudi ni namenjena ta tema.. pa že kup jih je blo popisanih..

Kot je pravil SF in še marsikdo drug, vsak SAM PREVZEMA ODGOVORNOST in pika! Ne vem kaj je tukaj za dodajat.. Tisti, ki ves čas sanjate o zatiranju posameznika in vsiljevanju vašega mišljenja, pojdite drugam in svetujte to svojim znancem in tistim, ki jih cenite.. ni nam treba vsako leto poslušati vaših "nasvetov", ker niste povedali nič novega... pri tem bi pa rad dodal, da ima še marsikdo od vas pred lastnim "pragom več kot dovolj za pomest".

In s to pravico lahko iz sebe narediš rožico, ali pa se polomiš do konca in družbo to stane kup denarja! Očitno pa ti nimaš neke hude širine in se tega ne zavedaš....pojdi na Sočo pogledat paciente po nesreči, pol pa piši take pametne izjave! Pa še svojim bližnjim prodajaj te buče.....zaradi takšnih svobodnežev nas strelajo iz vsakega grmovja! Očitno si drugega tudi ne zaslužimo!

In kar se tebe tiče Draksel.. poglej z drugega zornega kota.. če ne bi bilo nesreč, bi bilo več "škode" za denar kot pa če so.. kdo bi kupoval nove motorje? Novo opremo? Kdo bi potreboval zdravnike in medicinsko osebje? Kje bi bili pri tem policisti in gasilci? Vsaka stvar ima dobre kot slabe plati.. vsakemu nekaj.

In ne vem kaj se ti buniš nad "radarji" in "policaji", če si tako "zgleden" motorist...

Ljudje nehajte tukaj spamat, ker vas že 2 tedna spremljam, in niste napisali povsem nič smiselnega, nič novega in nič konkretnega.. vsedite se na motor in počnite kar želite, še prej pa pri sebi razjasnite.

Pa še to. Bil na eni izmed prireditev "motoristov policistov" in vam moram rečt, da je blo kup ljudi, ki so bili povsem neprimerni in nesposobni za motor.. niti obračat, niti zavirat, kaj šele vožnja med stožci jim ni šla.. in kaj se da s tega ugotovit? Začetek sezone, a za veliko večino je prehudo, da bi si vzeti par urc na poligonu ali na zaprtem parkirišču in vsaj ponovili, kar so znali.. ampak ne, oni morajo že prvi dan na cesto. (Sploh tourerji, malce se zamislite. )

In tako kot pravi Sesir.. če ni bila izmerjena hitrost, jo lahko samo ocenijo, kar pa je lahko blizu ali pa zelo zelo daleč od tega.. ne vem od kod tukaj nekateri zagovarjate izračune policajev, ki uporabljajo enačbe fizike z osnovne šole.. v= s/t in podobno.. brez sledi zaviranja, pa tako ne morejo nič.. torej, meritve brez podlage.

Pa nehajmo se ozirat na blesavi "poptv".. kjer napihujejo vsako reč do nebes.. samo zato, da imajo gledanost in s tem posledično zaslužek.. tako so vam prodali te "flurescentne" jopiče in še ne vem kakšne bedarije.. ponavljam, če voznik ne opazi dolge luči.. potem tudi ne bo opazil jopiča, ne vem kaj se nekateri slepite.. a še vedno ostajate pri črnih motorjih in črni opremi..

Brez zamere in lep pozdrav, Izek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je pravil SF in še marsikdo drug, vsak SAM PREVZEMA ODGOVORNOST in pika! Ne vem kaj je tukaj za dodajat.. Tisti, ki ves čas sanjate o zatiranju posameznika in vsiljevanju vašega mišljenja, pojdite drugam in svetujte to svojim znancem in tistim, ki jih cenite.. ni nam treba vsako leto poslušati vaših "nasvetov", ker niste povedali nič novega... pri tem bi pa rad dodal, da ima še marsikdo od vas pred lastnim "pragom več kot dovolj za pomest".

Vsak prevzema odgovornost zase my ass. V javnem prometu nisi sam. Še na dirkališču nisi čisto sam in se moraš držati nekih pravil sicer bi ogrožal druge. Jasno pa je, da je iluzorno pričakovati odgovornost do drugih od tistih, ki nimajo odgovornosti do sebe in jim je vseeno, če se bodo ubili ali ostali pohabljeni.

Dajmo se raje tako zmeniti, jaz ne bom več 'moraliziral' vi pa ne boste ripsali in skladali hvalnice dirkačem, ki so življenje pustili na cesti; opravičevali kršenje predpisov ter hitro in objestno vožnjo; jamrali kako vas cel svet ogroža; jamrali kako so policisti vaši sovražniki in lepili slik in posnetkov športnih dosežkov na javnih prometnicah itn. A bo šlo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja letos bo kar hudo po moje...

Vsaj kakor se je začelo je katastrofa.

Vsako leto se tqako začne....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me niti najmanj ne zanima!

...

Še sami sodni izvedenci,ki potrebujejo za analizo dogodka kar nekaj časa se velikokrat motijo oziroma si med seboj niso enotni!

Ej, te tvoje nebuloze "me niti najmanj ne zanimajo" ...

Plašnice na glavo pa hajdi udri po gasu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak prevzema odgovornost zase my ass. V javnem prometu nisi sam. Še na dirkališču nisi čisto sam in se moraš držati nekih pravil sicer bi ogrožal druge. Jasno pa je, da je iluzorno pričakovati odgovornost do drugih od tistih, ki nimajo odgovornosti do sebe in jim je vseeno, če se bodo ubili ali ostali pohabljeni.

Dajmo se raje tako zmeniti, jaz ne bom več 'moraliziral' vi pa ne boste ripsali in skladali hvalnice dirkačem, ki so življenje pustili na cesti; opravičevali kršenje predpisov ter hitro in objestno vožnjo; jamrali kako vas cel svet ogroža; jamrali kako so policisti vaši sovražniki in lepili slik in posnetkov športnih dosežkov na javnih prometnicah itn. A bo šlo?

Saj oba veva,da ne bo šlo....pa kljub temu moj poklon za tvoj poskus.... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dajmo se raje tako zmeniti, jaz ne bom več 'moraliziral' vi pa ne boste ripsali in skladali hvalnice dirkačem, ki so življenje pustili na cesti; opravičevali kršenje predpisov ter hitro in objestno vožnjo; jamrali kako vas cel svet ogroža; jamrali kako so policisti vaši sovražniki in lepili slik in posnetkov športnih dosežkov na javnih prometnicah itn. A bo šlo?

Evo, tega bi se tudi jaz držal.

Bi pa prosil, če se da, da se vsaj enemu na nagrobnik napiše "Imel je prednost." ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi pa prosil, če se da, da se vsaj enemu na nagrobnik napiše "Imel je prednost." ...

PS: tole je bilo mišljeno kot cinična šala ... morda ni videti in upam, da nisem s tem koga prizadel. Se opravičujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez zamere, ampak glejte butci (žal ne najdem drugega izraza)... Ko komu rečem kaj v slogustari ma kaj ti bo tisočak, ponavadi v odgovor dobim besede, da ima vsak slobodno izbiro, seveda jo nič manj goreče od dirkačev ne zagovarjajo tu pišoči lažni preventivci... zakaj pa kupujete potem motorje s 750 kubiki plus in vsaj stotimi konji? ZAkaj je treba imet vsaj 120 Nm navora (kateri je v resnici za neizkušenega prav tako nevaren kot velika moč)? Zakaj si ne kupite 125 kubičnih motorjev? Tudi 125 lahko pelje dva odrasla in prtljago... In konec koncev tudi Alla postane mokra šele na zadnjem sedežu orng stroja, na 125 ccm pa že ne bo posadila svoje ritke?

Ta tema je najlepši primer svetohlinstva!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Sem nov pa tole malo berem in si misli, če bi vas ta trenutek človek skup dal bi se še pobil med sabo. Nekateri bi vozili kokr vam duša da, drugi klinc gleda vse...

Jaz bi pa predvsem rad videl, da vsaj večina vozi kot je treba. Nekateri ste ogromno povedali o tem kako sami vozite/mo, res prehitro in predvsem nekulturno. Nikol mi ne gre v glavo zakaj mora motorist bit vedno prvi na semaforju. Pa ko ga vidim, da se rine med avti, bi mu najrajš jaz vrata nastavu. Pa še kazni bi zvišal X 3.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v takem primeru pa upam, da ti bo res kdo odprl vrata :(

Jaz pa upam, da tebi tudi ...

(ok, zaj pa naj še nekdo upa, da meni tudi ... in tako naprej in naprej ... )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez zamere, ampak glejte butci (žal ne najdem drugega izraza)... Ko komu rečem kaj v slogustari ma kaj ti bo tisočak, ponavadi v odgovor dobim besede, da ima vsak slobodno izbiro, seveda jo nič manj goreče od dirkačev ne zagovarjajo tu pišoči lažni preventivci... zakaj pa kupujete potem motorje s 750 kubiki plus in vsaj stotimi konji? ZAkaj je treba imet vsaj 120 Nm navora (kateri je v resnici za neizkušenega prav tako nevaren kot velika moč)? Zakaj si ne kupite 125 kubičnih motorjev? Tudi 125 lahko pelje dva odrasla in prtljago... In konec koncev tudi Alla postane mokra šele na zadnjem sedežu orng stroja, na 125 ccm pa že ne bo posadila svoje ritke?

Ta tema je najlepši primer svetohlinstva!

aleluja :worship:

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nočem nobenega jeziti, vendar me raspi... , sej sem sam motorist, ampak nekaterih pa res ne razumem (tak na žalost ogroža tudi mene).

Pa brez zamer in vroče krvi, ampak ovce bi bilo res na nek način potrebno pošlihtat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nočem nobenega jeziti, vendar me raspi... , sej sem sam motorist, ampak nekaterih pa res ne razumem (tak na žalost ogroža tudi mene).

Pa brez zamer in vroče krvi, ampak ovce bi bilo res na nek način potrebno pošlihtat.

No - to ti dam pa tudi prav :worship:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Sem nov pa tole malo berem in si misli, če bi vas ta trenutek človek skup dal bi se še pobil med sabo. Nekateri bi vozili kokr vam duša da, drugi klinc gleda vse...

Jaz bi pa predvsem rad videl, da vsaj večina vozi kot je treba. Nekateri ste ogromno povedali o tem kako sami vozite/mo, res prehitro in predvsem nekulturno. Nikol mi ne gre v glavo zakaj mora motorist bit vedno prvi na semaforju. Pa ko ga vidim, da se rine med avti, bi mu najrajš jaz vrata nastavu. Pa še kazni bi zvišal X 3.

LP

No še en nov butec na forumu.

Nastavi vrata pa noš vidu kje boš končal.

Če ti ne kapne zakaj prvi nasemaforju - malo napni svojo butico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa upam, da tebi tudi ...

(ok, zaj pa naj še nekdo upa, da meni tudi ... in tako naprej in naprej ... )

Ne želim ti da ti kdo odpre vrata želim pa ti čim prejšno okrevanje tvojih skisanih možganov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nočem nobenega jeziti, vendar me raspi... , sej sem sam motorist, ampak nekaterih pa res ne razumem (tak na žalost ogroža tudi mene).

Pa brez zamer in vroče krvi, ampak ovce bi bilo res na nek način potrebno pošlihtat.

Si že raz...... določeno število zakaj pa te nekdo ogroža ker je prvi na semaforju.

Mislim da sam sebe ogrožaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da se je pojavljalo ime "car Golice" so bili motivi ob nakupu verjetno žal res drugačni.

vsak ima takšen motor kateri mu zagotavlja največji užitek, zato bodite strpni do vseh, brez nepotrebnih, morda kdaj celo žaljivih komentarjev...vsi smo motoristi, izpostavljeni precejšnjim nevarnostim..vsi se tega zavedajte. tut ti če voziš na izi in imaš bolj 'švoh' motor lahko isto tragično končaš.In ja, cesta žal za nekatere JE neke vrste dirkališče in tako bo ostalo vse dokler bojo na prodaj SS motorji. tako pač je enemu je užitek to, drugemu spet nekaj drugega...zato kam bomo prišli, če bomo VEDNO izpodbijali mnenja en drugemu??to mi res ni jasno pač vsi smo si različni in prav je tako....a se doma z vašimi ženami, partnerkami isto non stop kregate, ker niste vedno na isti valovni dolžini? potem se mi res smilite...res je pač tako, da se je z nekimi stvarmi treba naučit živet in jih sprejemat in se ne zarad njih vsak dan jezit...in poskušat iz muhe naredit slona,ker ne gre. Zato zamislite si malo in imejte spoštovanje do takšnih in drugačnih motoristov...

no evo že čakam na minuse...in nepotrebne, kontra komentarje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!