Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

p.s. Tvoj problem.

Ne, problem tudi tistega, ki divja nasproti. Tako, kot un na Kačjih ridah, ki je zapaničaril in požlajfal in je pokalo po tleh iz obeh smer ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz, mlada motoristka, pa v tej vožnji zaenkrat vidim le bližajočo se nevarnost, ki lahko sproži "panic button". Sori, tudi taki smo na cesti.

Upam da se voziš v kakih krajih kjer ni prometa če ne bo pizdarija z panic b...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa smo pri bistvu kolikor toliko varne vožnje izven naselja...

Dodal bi samo še, da mora biti vožnja motocikla malenkost hitrejša od ostalega prometa, ker te v nasprotnem primeru kak bedak z avtom prehiteva sredi ovinka. Norca, ki hoče dirkat s teboj spustiš naprej. Potrebna je zbranost in ocenjevanje spredaj vozečega. Pazit je potrebno, da se mu pri prehitevanju približamo z dosti normalno hitrostjo, da ga ne presenetimo, VSEENO PA JE POTREBNO POKAZAT ODLOČNOST KER CINCANJE UBIJA!

Nas so v avtošolah učili še tisto da moraš vozit meter od roba vozišča. Zdej ne vem... Je praksa še taka? Zaradi slabih cest je smrtno nevarno voziti meter od desnega roba vozišča! ZA mene je siljenje v tako vožnjo poizkus uboja. Konec koncev plačujemo precej drago cestnino, torej bi morali imeti pravico uporabljat cel vozni pas...

Na koncu še komentar Juretove slike: Elegantno in popolnoma legalno.

Meter od roba naj bi se vozilo na cestiščih brez črte na sredini, ožje ceste. Na vseh drugih pa na sredini pasu. To učijo še vedno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PSSS: predvsem hitra vožnja ne sodi na cesto, vse ostalo v zgornjem odstavku je pa blef. Kam sodi hitra vožnja, je pa vedel vsak, ki si je kupil motocikel SS, zato je totalno mimo sedaj najedati, da "kupili smo si motorje, zdaj nam dajte pa dirkališče, da ne bomo divjali po cestah". No, je legalno in legitimno to zahtevati (tudi jaz zahtevam od države, da ne kupuje orožja, izboljša zdravstvo in izobraževanje, pa še kaj), ampak prav racionalno se pa ne zdi.

je izjavil tisti, kateremu so vzeli izpit zaradi prehitre vožnje v naselju!!! ne lajaj brezveze pa najprej pred svojim pragom pometi, potem pa imitiraj angelčka tukaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je izjavil tisti, kateremu so vzeli izpit zaradi prehitre vožnje v naselju!!! ne lajaj brezveze pa najprej pred svojim pragom pometi, potem pa imitiraj angelčka tukaj

Down, boy. Good dog ...

Eno je dejansko spregledati znak, drugo je pa agresivna vožnja. Vsak cepec pozna razliko in ti to dobro veš ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Down, boy. Good dog ...

Eno je dejansko spregledati znak, drugo je pa agresivna vožnja. Vsak cepec pozna razliko in ti to dobro veš ...

v to sploh ne dvomim, da vsak cepec pozna razliko, za agresivno vožnjo pač ni tako hude kazni kot odvzem vozniškega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meter od roba naj bi se vozilo na cestiščih brez črte na sredini, ožje ceste. Na vseh drugih pa na sredini pasu. To učijo še vedno...

No jz sem delal izpit leta 95 in sva se z tipom v komisiji sporekla na koncu,ker je imel edino pripombo nato,da se nisem držal en meter od roba ves čas vožnje.Jz pa v zrak,da so ceste itak v p...in da plačujem cestnino za celi pas in,da ne bom umrl,ker me bo bankina popapala...Inštruktor me je rukal od komisije pa "No ja saj imate prav...čestitke" :)

Vožnje po cesti brez črte pa sem imel le dober kilometer,koliko je pač bilo,da smo polkrožno šli nazaj proti upravni enoti in vožnja po tem odseku je bila ok-motilo ga je za vožnjo po cesti SG-Dravograd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jz sem delal izpit leta 95 in sva se z tipom v komisiji sporekla na koncu,ker je imel edino pripombo nato,da se nisem držal en meter od roba ves čas vožnje.Jz pa v zrak,da so ceste itak v p...in da plačujem cestnino za celi pas in,da ne bom umrl,ker me bo bankina popapala...Inštruktor me je rukal od komisije pa "No ja saj imate prav...čestitke" :)

Vožnje po cesti brez črte pa sem imel le dober kilometer,koliko je pač bilo,da smo polkrožno šli nazaj proti upravni enoti in vožnja po tem odseku je bila ok-motilo ga je za vožnjo po cesti SG-Dravograd!

Še kakšnih deset let nazaj, zavarovalnica znancu ni hotela izplačat odškodnine, ko je zapeljal na oljni madež, ki se je razprostiral po celem vozišču, češ da ni vozil meter od roba... Se je pa to zgodilo na regionalni cesti s črto in vso pripadajočo signalizacijo...

Tole z vožnjo blizu roba sem omenil, ker vem, da je še veliko ljudi, ki so delali izpite že dolgo let nazaj, pa jih tudi kar nekaj vidim, ki vozijo na ta način. Zato tudi opozarjam da je to res nevarno... S tem se zmanjša vidni kot človeka, ki čaka da se bo vključil na prednostno cesto, če ta stoji za desnim ovinkom, pa še nasproti vozeči radi sekajo ovinke. Če voziš bolj proti sredinski črti se imaš še kam umaknit, če voziš pa po robu pa nikamor več, ker ponavadi nasproti vozečega BK za to, kam boš ti zapeljal, ko bo on mimo. Zelo se je razpaslo tudi namerno zaviranje, ko je zadaj motor in namerno izsiljevanje. Zgodi se tudi, da kdo namerno zapelje proti tebi. Na take stvari pa žal ne moremo imeti vpliva. Sam verjamem, da je že kar nekaj ljudi, za katere je policija v zapisniku trdila, da so leteli iz ceste zaradi neprilagojene hitrosti v resnici umrlo zaradi tega, ker je kdo proti njim namerno zapeljal z avtom!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ataIBA si ti tudi prebral navodila za vožnjo, ki so bila priložena BMW-em serija 7. Tam je nazorno narisano o tem kar ti pišeš. Tudi meni se že dolgo obnese tak način, leta `78 mi je tako svetoval celo ištruktor (luknjam na cesti se pa seveda izogibam, če se le da).

ps, pa, da ne bo kdo mislil, da pišem o avtomobilih serije 7.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meter od roba naj bi se vozilo na cestiščih brez črte na sredini, ožje ceste. Na vseh drugih pa na sredini pasu. To učijo še vedno...

Jaz sem delal izpit 3 leta nazaj in sem moral voziti meter od roba tudi ko je bila črta na cesti. Na sredino pasu sem se postavil le v primeru da je bila dvopasovnica ali na križiščih.

No mi je pa inštruktor rekel, da ko se bom sam vozil naj se kar po sredini pasu, neglede na to kako nas v avtošoli učijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nas so v avtošolah učili še tisto da moraš vozit meter od roba vozišča.

...

Na koncu še komentar Juretove slike: Elegantno in popolnoma legalno.

Očitno tako učijo še danes. Pa to, da ti potem inštruktor celo reče, da po opravljenem izpitu pa nikar več tako ne vozit ... ?!?!? :slap:

Jaoooj, kako okostenel in nevaren sistem učenja vožnje imamo v tej ignorantski državi. Niti toliko se ne potrudijo, da bi prilagodili pravila in zakone sodobnemu stanju na cestah, ki je svetlobna leta stran od tistega nekoč.

In ja, se strinjam s komentarjem o fotografiji.

Jaz, mlada motoristka, pa v tej vožnji zaenkrat vidim le bližajočo se nevarnost, ki lahko sproži "panic button". Sori, tudi taki smo na cesti.

Raje si naštelaj možgane na "previdnostni button".

Bolj kot panika ti bo koristil, ko ti bo pa res kakšna 'sneta skira' priletela naproti ali celo izza hrbta ali pa po tvojem pasu sredi ovinkov na Vršiču. Tisto zgleda drugače, kot tale (res bolj športno obarvana) vožnja po lastnem pasu in na povsem preglednem cestnem odseku. Poskušaj čim prej opravit s tem občutkom.

Je dobro, da si pripravljena na razne situacije, tudi na avto in moto manijake vseh vrst, ki zamenjujejo ceste z dirkališči. Ampak ... ne že vnaprej razmišljat o paniki.

Želim ti veliko veselja v vožnji z motorjem in predvsem to, da se ti res ne bo kdaj vklopil ta tvoj gumb. Vsako malo bolj napeto, a še vedno obvladljivo situacijo lahko spremeni v čisto neobvladljiv kaos.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Raje si naštelaj možgane na "previdnostni button".

Bolj kot panika ti bo koristil, ko ti bo pa res kakšna 'sneta skira' priletela naproti ali celo izza hrbta ali pa po tvojem pasu sredi ovinkov na Vršiču. Tisto zgleda drugače, kot tale (res bolj športno obarvana) vožnja po lastnem pasu in na povsem preglednem cestnem odseku. Poskušaj čim prej opravit s tem občutkom.

Je dobro, da si pripravljena na razne situacije, tudi na avto in moto manijake vseh vrst, ki zamenjujejo ceste z dirkališči. Ampak ... ne že vnaprej razmišljat o paniki.

Želim ti veliko veselja v vožnji z motorjem in predvsem to, da se ti res ne bo kdaj vklopil ta tvoj gumb. Vsako malo bolj napeto, a še vedno obvladljivo situacijo lahko spremeni v čisto neobvladljiv kaos.

Točno to.. Ker če ti pri vsem kar je vsakodnevno videt v prometu takšna "relativno nedolžna" situacija, ko nekdo mal hitrej pripelje čist po svojem pasu že lahko sproži paniko, potem je po mojem mnenju tak voznik v prometu (zaradi morebitne panične in napačne reakcije) najbrž celo bolj nevaren od marsikaterega divjaka.. Ker raznih dvomljivih situacij je v prometu nešteto. Jih ne opravičujem, ampak dejstvo je, da obstajajo. In si kar ne upam pomislit kako bi nekdo, ki se že nečesa takega ustraši, reagiral če bi nekdo dejsnko pripeljal po črti, ali celo malo na njegov pas, ker to se namreč redno dogaja.

Se strinjam z Mutiko, ne vnaprej razmišljat o paniki in poskušaj čimprej opraviti s temi občutki, ker je brezveze, da zaradi nepotrebne panike kakšna čisto rešljiva situacija postane nerešljiva.

Popravljeno . Popravil Jure
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno tako učijo še danes. Pa to, da ti potem inštruktor celo reče, da po opravljenem izpitu pa nikar več tako ne vozit ... ?!?!? :slap:

Jaoooj, kako okostenel in nevaren sistem učenja vožnje imamo v tej ignorantski državi. Niti toliko se ne potrudijo, da bi prilagodili pravila in zakone sodobnemu stanju na cestah, ki je svetlobna leta stran od tistega nekoč.

Problem je predvsem v tem, da te naučijo "lej, mi te tu učimo eno, ampak potem pa tega itak ni treba upoštevati" ... isto, kot se dogaja na nivoju države - "saj imamo davke, ampak zakaj bi jih plačevali, če se da zgoljufati" ...

Ne prepirajte se z norci, opazovalci ne bodo videli razlike :grrr

Norci so itak že davno zasedli kompletno norišnico ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nesreča med hotedršico in godovičem, ve kdo kej več? k sm šla mimo je rešilc ravno odpelou, na tleh pa razrezan siv kombinizon in siva čelada... motor pa mislm da rdeča fazer... upam da ni kej hujšga, čeprou ni blo lpo za vidit... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nesreča med hotedršico in godovičem, ve kdo kej več? k sm šla mimo je rešilc ravno odpelou, na tleh pa razrezan siv kombinizon in siva čelada... motor pa mislm da rdeča fazer... upam da ni kej hujšga, čeprou ni blo lpo za vidit... :blush:

Sem peljal mimo, ko so reševalci oskrbovali ponesrečenca, fant je bil pri zavesti, upam da ni kaj hujšega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno tako učijo še danes. Pa to, da ti potem inštruktor celo reče, da po opravljenem izpitu pa nikar več tako ne vozit ... ?!?!? :slap:

Jaoooj, kako okostenel in nevaren sistem učenja vožnje imamo v tej ignorantski državi. Niti toliko se ne potrudijo, da bi prilagodili pravila in zakone sodobnemu stanju na cestah, ki je svetlobna leta stran od tistega nekoč.

Največji problem je, da sploh kaj dosti ne učijo. Če citiram svojega inštruktorja po opravljenem izpitu, ko me je zanimalo, zakaj sem dobila tisto negativno točko: "Boli te kurac, samo da imaš izpit."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..., potem je po mojem mnenju tak voznik v prometu (zaradi morebitne panične in napačne reakcije) najbrž celo bolj nevaren od marsikaterega divjaka..

Me veseli, da smo prišli do bistva. Takih je, na oko, 80% motoristov z letošnjim izpitom. In vsakič, ko ga kak Rossi s svojimi manevri spravi s tira, je to hitro problem obeh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[quote name='Mutika' timestamp='1304259567' post='1839677'

Raje si naštelaj možgane na "previdnostni button".

Bolj kot panika ti bo koristil, ko ti bo pa res kakšna 'sneta skira' priletela naproti ali celo izza hrbta ali pa po tvojem pasu sredi ovinkov na Vršiču. Tisto zgleda drugače, kot tale (res bolj športno obarvana) vožnja po lastnem pasu in na povsem preglednem cestnem odseku. Poskušaj čim prej opravit s tem občutkom.

Je dobro, da si pripravljena na razne situacije, tudi na avto in moto manijake vseh vrst, ki zamenjujejo ceste z dirkališči. Ampak ... ne že vnaprej razmišljat o paniki.

Želim ti veliko veselja v vožnji z motorjem in predvsem to, da se ti res ne bo kdaj vklopil ta tvoj gumb. Vsako malo bolj napeto, a še vedno obvladljivo situacijo lahko spremeni v čisto neobvladljiv kaos.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!