Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

 

Poglej sence. Motorist je pripeljal "IZ SONCA", če pa je bil malo prehiter, je jasno, kaj sledi. Teoretično res odvzem prednosti, ampak motoristu to sedaj ne pomaga kaj dosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

šit, preveč je tega !!!

 

Ne bom sodil tega primera, večkrat pa vidim motorista, k prleti v križišče po levi, ravno s prehitevanja, s ful viška hitrosti, tkole pa en voznik avta ( jasno nič videl, vprašanje če je sploh imel možnost videti ) za pele levo, pol se pa jasn ne izide, ker desno od tega k izsiluje je en k pele naravnost, v smeri motorista tudi vozila in jasno nima kam.

 

Dostikrat je že kdo pisal, predvidevanje, pozornost in razmišljanje kako zadeve tečejo in kako se bodo v naslednjih trenutkih nadaljevale.

 

Nisem dolgo motorist, ene 50 60 jurjev imam, v avtu pa že ohoho, tkole kšn 1.000.000 km pa če že delim nasvete so tile :

 

1.) Pelji tako oziroma do tam,  do kjer vidiš

in

2.) nikoli ne izvedi manevra, ki ga nisi vnaprej splaniral

 

Tkole, ni mi vseeno za vse strahote, ki jih doživijo poškodovani motoristi ( in ostali vozniki ali pešci ) zato mislim, da bi se bilo o tej temi več pogovarjal na srečanjih ali ob kavi z drugimi motoristi, predvsem z rookie-ji.

 

Tipičen primer ( zares ) dečko, ene 22 let kupi 750 GSX-R. ( kot prvi motor !!!??? ) Se pogovarjava, kako naj pazi itd. Motor imel ene par dni, zadnja guma po sredini že pobrana. Čez en teden na servisu motor razbit, on na srečo samo potolčen, letu iz ovinka, zadnja guma spet pobrana po sredin, na robovih pa 1,5 cm lufta !!!??? ... pa letiu iz ovinka  ... pa bliži k 1,5 cm nikol pelu !!!???

 

Misla eni pa res sploh še ne znajo podrt v ovinek, po gasu pa že ful. Take stvari, mislim da bi bilo treba povedat večim novim voznikom.

 

( upam, da sem v pravi temi, sicer pa sori moderator in ostali, tema je pa ZELO pomembna )

Popravljeno . Popravil Hornet9
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slabo gledate, motorist je vozu proti soncu!

Upajmo da bo okrevu!

 

Tam je 70 omejitev po mojem spominu, proti soncu je vozil motorist, lokalec pa verjetno spregledal, ker sonce ga ni moglo tam oslepiti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upajmo, da čimprej in povsem okreva!!

 

 

šit, preveč je tega !!!

 

Ne bom sodil tega primera, večkrat pa vidim motorista, k prleti v križišče po levi, ravno s prehitevanja, s ful viška hitrosti, tkole pa en voznik avta ( jasno nič videl, vprašanje če je sploh imel možnost videti ) za pele levo, pol se pa jasn ne izide, ker desno od tega k izsiluje je en k pele naravnost, v smeri motorista tudi vozila in jasno nima kam.

 

Dostikrat je že kdo pisal, predvidevanje, pozornost in razmišljanje kako zadeve tečejo in kako se bodo v naslednjih trenutkih nadaljevale.

 

Nisem dolgo motorist, ene 50 60 jurjev imam, v avtu pa že ohoho, tkole kšn 1.000.000 km pa če že delim nasvete so tile :

 

1.) Pelji tako oziroma do tam,  do kjer vidiš

in

2.) nikoli ne izvedi manevra, ki ga nisi vnaprej splaniral

 

Tkole, ni mi vseeno za vse strahote, ki jih doživijo poškodovani motoristi ( in ostali vozniki ali pešci ) zato mislim, da bi se bilo o tej temi več pogovarjal na srečanjih ali ob kavi z drugimi motoristi, predvsem z rookie-ji.

 

Tipičen primer ( zares ) dečko, ene 22 let kupi 750 GSX-R. ( kot prvi motor !!!??? ) Se pogovarjava, kako naj pazi itd. Motor imel ene par dni, zadnja guma po sredini že pobrana. Čez en teden na servisu motor razbit, on na srečo samo potolčen, letu iz ovinka, zadnja guma spet pobrana po sredin, na robovih pa 1,5 cm lufta !!!??? ... pa letiu iz ovinka  ... pa bliži k 1,5 cm nikol pelu !!!???

 

Misla eni pa res sploh še ne znajo podrt v ovinek, po gasu pa že ful. Take stvari, mislim da bi bilo treba povedat večim novim voznikom.

 

( upam, da sem v pravi temi, sicer pa sori moderator in ostali, tema je pa ZELO pomembna )

 

Ne bom moraliziral ali pljuval vsepovprek..

 

Ampak vsak motorist se mora sam naučit vozit.. žal ustanove kot so Avtošole in razni tečaji Varne vožnje, niso sposobne dati človeku nič..

 

Še poligone imajo zaprte, po principu, plačaj (pol inštruktorjev je tako nesposobnih) ali pa ostani doma.. potem se pa hvalijo, koliko dajo na varnost motoristov v prometu.. :BUA:

 

Vsak je sam na lastni koži spoznal, kako drage so izkušnje v prometu in da te na to nihče zares ne pripravi..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikoli ne zaupaj nikomur. Peljem v krožnem, tip s kombijem čaka pri uvozu, tik pred mano pa spelje... Pa sva se gledala iz oči v oči prej, ko je stal. Spregledal ali nalašč, to zdaj ni važno. Važno, da se je izšlo....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikoli ne zaupaj nikomur. Peljem v krožnem, tip s kombijem čaka pri uvozu, tik pred mano pa spelje... Pa sva se gledala iz oči v oči prej, ko je stal. Spregledal ali nalašč, to zdaj ni važno. Važno, da se je izšlo....

Preverjal reflekse?Če bi na polno stisnil bi ležal, on pa lepo :whistle: dalje kot da ni nič  :boobies:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da nebi bil spet preveč pameten - ker se to lahko zgodi vsakomur, ampak...

 

To (PREDVIDEVANJE - nikomur ne verjemi - kaj je za ovinkom - kam bo ta zavil - ali bo pred STOP-om res ustavil...) tumbamo že tristo (300!) let, pa se še vedno nikogar nič ne prime!

 

Odvzem prednosti je stalnica v vseh križiščih. Torej; bo potrebno malo več pozornosti posvečati ljudem v "pločevinkah"!!!

...Vem pa, da bomo naslednji teden zopet pametovali in se kisali ob istih zgodbah!

 

(Srčno upam, da ne bom prav jaz (in ti) med njimi.. .) Nikol' ne veš.

Popravljeno . Popravil moto rider
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da nebi bil spet preveč pameten - ker se to lahko zgodi vsakomur, ampak...

 

To (PREDVIDEVANJE - nikomur ne verjemi - kaj je za ovinkom - kam bo ta zavil - ali bo pred STOP-om res ustavil.. .) tumbamo že tristo (300!) let, pa se še vedno nikogar nič ne prime!

Kako veš, da se nikogar nič ne prime?

 

A si sploh predstavljaš, koliko motoristov danes NI imelo prometne nesreče, morda prav zato, ker 'se jih je prijelo'. ;)

 

  D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da nebi bil spet preveč pameten - ker se to lahko zgodi vsakomur, ampak...

 

To (PREDVIDEVANJE - nikomur ne verjemi - kaj je za ovinkom - kam bo ta zavil - ali bo pred STOP-om res ustavil.. .) tumbamo že tristo (300!) let, pa se še vedno nikogar nič ne prime!

 

Odvzem prednosti je stalnica v vseh križiščih. Torej; bo potrebno malo več pozornosti posvečati ljudem v "pločevinkah"!!!

...Vem pa, da bomo naslednji teden zopet pametovali in se kisali ob istih zgodbah!

 

(Srčno upam, da ne bom prav jaz (in ti) med njimi.. .) Nikol' ne veš.

Nekaj se nas je že moralo prijeti, ker postajamo pozorni, pa čeprav mamo prednost. Menim pa, da moramo zato še toliko bolj pločevinke opozarjat, naj začnejo že 1x gledat, kako se vključujejo v promet in kaj delajo po cesti. Moj včerajšnji primer: ne nisem vozil mopeda, sem bil v kombiju...izsilila me je baba, ki je pisala SMS med vožnjo. Žal....:(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj se nas je že moralo prijeti, ker postajamo pozorni, pa čeprav mamo prednost. Menim pa, da moramo zato še toliko bolj pločevinke opozarjat, naj začnejo že 1x gledat, kako se vključujejo v promet in kaj delajo po cesti. Moj včerajšnji primer: ne nisem vozil mopeda, sem bil v kombiju...izsilila me je baba, ki je pisala SMS med vožnjo. Žal.... :(

 

Pa si se zabil vanjo? Ali vsaj mobič porinil v gobec?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa si se zabil vanjo? Ali vsaj mobič porinil v gobec?

Sem bil preveč zaseden z vožnjo po travi, zaviranjem in trobljenjem. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa si se zabil vanjo? Ali vsaj mobič porinil v gobec?

 

Moram povedat :grim !

 

prpelem po Tržaški, LJ, pa desno na taprvi Petrol ( za Narto ) , desno od uvoza je izvoz iz paririšča, ki pripelje ravno na ''moj'' uvoz na črpalko. Tip pelje iz paringa direkt na črpalko, ravno tolk prbremzam, da mu pridev vštric, GA GLEDAM, neki celo še brska po telefonu ...in lepo pele..., nč ne pogleda ne desno ne nikamor, svoj okn pa na pol odprt........, Stisnem kuplung, in se lih tolk umaknem, da me ne zadane, .......POTEM pa skozi dva odprta Leo Vinceta...BAAAM - BBBAAAAAMMMMMMMM na ful......TIP SE JE USRAU / ZMRZNU / KAP / ZABLOKIRU....zažlajfa, me pogleda, jaz njega, zamajam z glavo, on pa pogled dol. Mislim, da bo tale oz zdaj dobr pogledu, k se bo na cesto vklučeval.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preverjal reflekse?Če bi na polno stisnil bi ležal, on pa lepo :whistle: dalje kot da ni nič  :boobies:

Kombije sem že zdavnaj pogruntal, da jih je treba imeti še posebej na očeh... Nimajo tahografa in jih lastniki lahko terajo 24/7 brez pavze. Posledično nenaspani... Seveda ne vsi. Ampak kolikor jih gledam, ko pripeljejo na firmo, pa se sploh ne čudim, da kateri skoraj spi sredi dneva...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hornet9 lepa in poučna zgodbica :) Mogoče nam pa le rata ljudem vcepit kej v glavo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa še dogodek iz druge strani ali vsem znano - "sneta sekira" :

cesta Domžale - Kamnik (mikrolokacija: Rodica)

ura: včeraj 23.55

raketa: SS s stock izpuhom

ocenjena hitrost: med 150 in 180 km/h

V tem nočnem času semforji utripajo z oranžno in če bi ga kdo slučajno snel v križišču pri AC Lovše-tu, bi tu potem lahko spet brali pametovanje o izsiljevanju avtomobilistov.

Pri vsem tem je dobro, da potem v roku pol ure ni bilo mimo hiše slišat ne policajev in ne reševalcev.

Nekaterim pač ni pomoči - še ponoči ga morjo žgat na polno. Bolano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moram povedat :grim !

 

prpelem po Tržaški, LJ, pa desno na taprvi Petrol ( za Narto ) , desno od uvoza je izvoz iz paririšča, ki pripelje ravno na ''moj'' uvoz na črpalko. Tip pelje iz paringa direkt na črpalko, ravno tolk prbremzam, da mu pridev vštric, GA GLEDAM, neki celo še brska po telefonu ...in lepo pele..., nč ne pogleda ne desno ne nikamor, svoj okn pa na pol odprt........, Stisnem kuplung, in se lih tolk umaknem, da me ne zadane, .......POTEM pa skozi dva odprta Leo Vinceta...BAAAM - BBBAAAAAMMMMMMMM na ful......TIP SE JE USRAU / ZMRZNU / KAP / ZABLOKIRU....zažlajfa, me pogleda, jaz njega, zamajam z glavo, on pa pogled dol. Mislim, da bo tale oz zdaj dobr pogledu, k se bo na cesto vklučeval.

Podobno!

Pelem po prednostni iz Ajdovščine proti Gorici ko iz neprednostne ženska (mlada cca 20) z mobičem gladko proti meni in v smeri Gorice. Sem se omaknu na bankino počaku jo prehitu in ko sem bil vštric navil gas in sklopko. Je imela odprt okn sem mislu da jo bo kap. Mal zadoščenja je pa blo! škoda ker nimam odprtih rolov!

Popravljeno . Popravil maliP
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mobič v avtu bi moral delovati le .................... ko vozilo mruje, oziroma, ko motor ne teče.

 

Pri vsej tej elektroniki, bi to morala biti ......................... šala-mala.

 

Za varnost voznikov samih, kakor tudi nas vseh ostalih.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pikeeeeeeeee jebemti, ampak je že boljše saj jih je manj in je BOLJ BERLJIVO!!!!!!!

Mobič v avtu bi moral delovati le .................... ko vozilo mruje, oziroma, ko motor ne teče.

 

Pri vsej tej elektroniki, bi to morala biti ......................... šala-mala.

 

Za varnost voznikov samih, kakor tudi nas vseh ostalih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pikeeeeeeeee jebemti, ampak je že boljše saj jih je manj in je BOLJ BERLJIVO!!!!!!!

 

:whistle: A rabiš nova očala?

 

:whistle: Senzodyn pa je za občutljive zobe! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pikeeeeeeeee jebemti, ampak je že boljše saj jih je manj in je BOLJ BERLJIVO!!!!!!!

pike pomenijo...........hm.............da je člouk vzel premor, pa pomislu, kaj bo napisu :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pike pomenijo...........hm.............da je člouk vzel premor, pa pomislu, kaj bo napisu :D

 

:OK:  :notworthy:  :notworthy:  :notworthy:  :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!