Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

Vceraj je baje poclo na ravbarkomandi, danes pa sm naletel na katastrofo med Hotedrsco in kalcami. Kdo kej ve, a je blo res tragicno v obeh primerih?

 

Lahko ti napišem za Raubarkomando, kjer je avtomobilist izsilil motorista. Oba poškodovana, od tega motorist huje (to je po klasifikatorju poškodb in ni nujno tako hudo, kot je slišati).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povzetek iz SPIN-a:
 

Ob 18.30 je na lokalni cesti Trojane-Vransko pri viaduktu Baba, občina Zagorje ob Savi, prišlo do padca motorista, poškodovala pa se je sopotnica na motornem kolesu. Poškodovano so oskrbeli reševalci NMP Domžale in Zagorje ob Savi, ter prepeljana v UKC Ljubljana.


Ve kdo kaj več o tem dogodku?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj je en motorist zletel s ceste pred Postojno. Mogoče kdo ve za kaj je šlo? Policaji,rešilec in gasilci so bili že tam. Motorist je z ovratnico sedel ob cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vceraj je baje poclo na ravbarkomandi, danes pa sm naletel na katastrofo med Hotedrsco in kalcami. Kdo kej ve, a je blo res tragicno v obeh primerih?

Ta pri Hotedršici jo je kr skupil, je biu pa z rešilcem odpelan v KC! 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj je en motorist zletel s ceste pred Postojno. Mogoče kdo ve za kaj je šlo? Policaji,rešilec in gasilci so bili že tam. Motorist je z ovratnico sedel ob cesti.

 

Vem, iz prve roke :( ...  Med prehitevanjem avta mi je nasproti pripeljal avto, premocno sem zavrl in mi je zacelo prednje kolo drseti. Ko sem spustil je sledil tankslapper, padec in drsenje do roba. Celado sem snel sam (stupid), resevalci pa so bili zelo hitro tam. Posledic takorekoc nic: hematom in odrgnine na levi rami in  komolcu, rahlo pocen levi mezinec, nekaj dugih manjsih bolecin po razlicnih koncih in to je to. Sem ze doma po noci na opazovanju v KC.

 

Naslednji motor bo imel ABS. Navkljub neskoncnim vajam zaviranja na poligonu je, ko pride zaresna situacija, drugace....

 

Mi lahko posljes link na Google maps z lokacijo? Se je namrec ne spomnim natancno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam da ni kj hujšga

 

Vem, iz prve roke :( ...  Med prehitevanjem avta mi je nasproti pripeljal avto, premocno sem zavrl in mi je zacelo prednje kolo drseti. Ko sem spustil je sledil tankslapper, padec in drsenje do roba. Celado sem snel sam (stupid), resevalci pa so bili zelo hitro tam. Posledic takorekoc nic: hematom in odrgnine na levi rami in  komolcu, rahlo pocen levi mezinec, nekaj dugih manjsih bolecin po razlicnih koncih in to je to. Sem ze doma po noci na opazovanju v KC.

 

Naslednji motor bo imel ABS. Navkljub neskoncnim vajam zaviranja na poligonu je, ko pride zaresna situacija, drugace....

 

Mi lahko posljes link na Google maps z lokacijo? Se je namrec ne spomnim natancno.

dobr sjo odnesu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem, iz prve roke :( ...  Med prehitevanjem avta mi je nasproti pripeljal avto, premocno sem zavrl in mi je zacelo prednje kolo drseti. Ko sem spustil je sledil tankslapper, padec in drsenje do roba. Celado sem snel sam (stupid), resevalci pa so bili zelo hitro tam. Posledic takorekoc nic: hematom in odrgnine na levi rami in  komolcu, rahlo pocen levi mezinec, nekaj dugih manjsih bolecin po razlicnih koncih in to je to. Sem ze doma po noci na opazovanju v KC.

 

Naslednji motor bo imel ABS. Navkljub neskoncnim vajam zaviranja na poligonu je, ko pride zaresna situacija, drugace....

 

Mi lahko posljes link na Google maps z lokacijo? Se je namrec ne spomnim natancno.

 

Hecno se to bere, sem pa vesel zate, da se lahko sploh beremo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj je en motorist zletel s ceste pred Postojno. Mogoče kdo ve za kaj je šlo? Policaji,rešilec in gasilci so bili že tam. Motorist je z ovratnico sedel ob cesti.

 

Se mu je mudilo in je iz čiste ljubezni do narave svoj motor parkiral v obcestno drevo. Ni pozabil nase, saj se je tudi malo poškodoval. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem, iz prve roke :( ...  Med prehitevanjem avta mi je nasproti pripeljal avto, premocno sem zavrl in mi je zacelo prednje kolo drseti. Ko sem spustil je sledil tankslapper, padec in drsenje do roba. Celado sem snel sam (stupid), resevalci pa so bili zelo hitro tam. Posledic takorekoc nic: hematom in odrgnine na levi rami in  komolcu, rahlo pocen levi mezinec, nekaj dugih manjsih bolecin po razlicnih koncih in to je to. Sem ze doma po noci na opazovanju v KC.

 

Naslednji motor bo imel ABS. Navkljub neskoncnim vajam zaviranja na poligonu je, ko pride zaresna situacija, drugace....

 

Mi lahko posljes link na Google maps z lokacijo? Se je namrec ne spomnim natancno.

 

 

:OK:  :OK:  :OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hecno se to bere, sem pa vesel zate, da se lahko sploh beremo :)

 

:) se zelo strinjam.

 

Tisto z vajo pa je takole: Na vsakem zacetku sezone sem, preden se podam na daljse ture, zelo veliko na poligonu (na Cesti dveh cesarjev) da si spet spravim obnasanje motorja v "muscle memory". Na zacetku to vkljucuje zaviranje na dobrem asfaltu, potem pa tudi na bolj spolzkem, na taksnem, kjer so kuclji od drevesnih korenin (da za trenutek zdrsne kolo),... Skratka, pripravljam se, kolikor se le da. Ampak, tam tocno vem kje bom zacel zavirati, hitrosti so manjse (motor se drugace obnasa), vse je predvidljivo.

 

Na cesti so pa navkljub vsem tem vajam prevladali refleksi USTAVI!!! in zato sem zablokiral kolo. Vsa ostalo je bilo ok: gume Pirelli Angel GT z 11000km in dovolj profila, dobro ogrete, tlak preverjen preden sem se odpeljal,... Mogoce bi jo na kaksnem drugem motorju se odnesel, Honda Hornet 900 pa je znana po tresenju balance, se posebej ce imas kufer... (glej temo o tem motorju).Ze pred nesreco sem razlagal, da mi je ta motor idealen, razen tega, da nima ABSa. No, sedaj ni vec dileme. Motor je menda itak dovolj razsut, da je z njim konec, naslednjega pa sploh ne pogledam, ce nima ABSa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:) se zelo strinjam.

 

Tisto z vajo pa je takole: Na vsakem zacetku sezone sem, preden se podam na daljse ture, zelo veliko na poligonu (na Cesti dveh cesarjev) da si spet spravim obnasanje motorja v "muscle memory". Na zacetku to vkljucuje zaviranje na dobrem asfaltu, potem pa tudi na bolj spolzkem, na taksnem, kjer so kuclji od drevesnih korenin (da za trenutek zdrsne kolo),... Skratka, pripravljam se, kolikor se le da. Ampak, tam tocno vem kje bom zacel zavirati, hitrosti so manjse (motor se drugace obnasa), vse je predvidljivo.

 

Na cesti so pa navkljub vsem tem vajam prevladali refleksi USTAVI!!! in zato sem zablokiral kolo. Vsa ostalo je bilo ok: gume Pirelli Angel GT z 11000km in dovolj profila, dobro ogrete, tlak preverjen preden sem se odpeljal,... Mogoce bi jo na kaksnem drugem motorju se odnesel, Honda Hornet 900 pa je znana po tresenju balance, se posebej ce imas kufer... (glej temo o tem motorju).Ze pred nesreco sem razlagal, da mi je ta motor idealen, razen tega, da nima ABSa. No, sedaj ni vec dileme. Motor je menda itak dovolj razsut, da je z njim konec, naslednjega pa sploh ne pogledam, ce nima ABSa.

Se strinjam, vendar....

ko sem jaz začel vozit moped z ABS, sem tut tega začel izkoriščati in pozneje zavirati, itd itd....kar spet lahko pripelje do neljubih dogodkov zato ti predlagam:

imej ABS a vozi kot da ga nimaš.

Aja, ABS je pa drugače fina stvar :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ouch. A ce bi dal po gasu se nebi izslo? Cimprej se sestavi....pa srecno!

 

Ne vem. Prvih 15 let vozniske kariere se imel same svohotne avtomobile na katerih ni bilo sans, da bi s plinom reseval taksne situacije. In to mi je zal ostalo. Se pa ne spomnim dovolj situacije, da bi lahko zdajle rekel, da bi sel varno skozi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam, vendar....

ko sem jaz začel vozit moped z ABS, sem tut tega začel izkoriščati in pozneje zavirati, itd itd....kar spet lahko pripelje do neljubih dogodkov zato ti predlagam:

imej ABS a vozi kot da ga nimaš.

Aja, ABS je pa drugače fina stvar :D

 

Imas popolnoma prav!

 

Prvi motor (ki ga sedaj vozi moja boljsa polovica) ima ABS. Na poligonu sem tudi probaval ABS spredaj, zadaj, spredaj in zadaj, da sem imel obcutek kako se motor obnasa, kako rata rocka mehka,... Ampak ko sem "zares" vadil zaviranje, je bila aktivacija ABSa indikator, da sem pretiraval in vedno sem stremel k temu, da se ABS ne aktivira. In ja, tudi na avtu je to zame samo pomoc v sili in nic drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://svet24.si/clanek/novice/kronika/53bfa09aa3dbd/vozil-ukradeni-motor-in-pes-bezal-pred-policisti

 

Od kolega sem slišal, da je mojster v kopru sedel na motor  (CBR1000), obrnu ključ in se odpeljal....18 letnik...nemorš da verjameš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://svet24.si/clanek/novice/kronika/53bfa09aa3dbd/vozil-ukradeni-motor-in-pes-bezal-pred-policisti

 

Od kolega sem slišal, da je mojster v kopru sedel na motor  (CBR1000), obrnu ključ in se odpeljal....18 letnik...nemorš da verjameš.

Najbrž tip ki še sam ne ve s čim se je tisti dan zadel... precej take mladine okoli nažalost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar smrt sopotnice na motornem kolesu pri Metliki. R.i.p

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

994437_10152316283646312_713974261308706

 

U soboto na cestninski postaji Logatec! Upam, da je z možakom kul, kdo od tukaj??

Popravljeno . Popravil stebricek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!