Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

Priletel je na sosedov travnik... Sicer je čudež, če tem našim ivanškim šintarjem uspe koga rešit. Prejšnji teden soseda kap, umrl. Par let nazaj mojega starega očeta kap, POL URE je rabila, da se je spravila do nas, pa je s hitro vožnjo iz Ivančne manj kot 15 minut. Sploh ni pokazala nobene skrbi za pacienta.... Vsako leto kdo zleti na tej relaciji s ceste...

Sožalje motoristovi družini...

Drugim pa v opomin - zbranost je pomembna. Na tej cesti pogosto vidim koga, ki privije motor/avto na poln gas, kolikor gre, če mu uspe videti ovinek, pa bremza kot nor... Še bolj nevarna pa je cesta od gradu Bogenšperk navzdol proti Šmartnemu... Ko pa tam dol zletiš, si pa zaključil kariero.

Ta tvoj sosed..od mojega očeta bratranc. Sicer smo bili zelo zelo malo v stikih, vendarle.. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priletel je na sosedov travnik... Sicer je čudež, če tem našim ivanškim šintarjem uspe koga rešit. Prejšnji teden soseda kap, umrl. Par let nazaj mojega starega očeta kap, POL URE je rabila, da se je spravila do nas, pa je s hitro vožnjo iz Ivančne manj kot 15 minut. Sploh ni pokazala nobene skrbi za pacienta.... Vsako leto kdo zleti na tej relaciji s ceste...

Sožalje motoristovi družini...

Drugim pa v opomin - zbranost je pomembna. Na tej cesti pogosto vidim koga, ki privije motor/avto na poln gas, kolikor gre, če mu uspe videti ovinek, pa bremza kot nor...  Še bolj nevarna pa je cesta od gradu Bogenšperk navzdol proti Šmartnemu... Ko pa tam dol zletiš, si pa zaključil kariero.

 

A se je to zgodilo pred gostilno Jap ali za njo če greš iz Bogenšperka proti Ivančni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se je to zgodilo pred gostilno Jap ali za njo če greš iz Bogenšperka proti Ivančni?

 

Glede na to, da je bilo rečeno, da je bila nesreča med Bogenšperkom in Temenico je to potem pred gostilno Jap. Je pa res, da je ta cesta res pasja, se večkrat zapeljem čez Bogenšperk, ker sem kar blizu doma. Tudi sam ga tam kdaj preveč pritisnem pa mislim, da bom sedaj pa mal bolj pazil, ker zgleda taka lepa cesta sam te mimogrede kaj preseneti. Pa kdor se bo tam vozil se mora zavedat, da je v bližini tudi peskokop in se zna naredit, da ko vozijo pesek marsikdaj tudi kaj raztresejo. Tako, da fantje tam kar po pameti.

 

Pa seveda sožalje svojcem tudi z moje strani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker prihaja do nekih ugibanj in teorij: Traktor se je peljal naravnost - v kontra smer. Motorist pa je peljal cez crto na nasprotno smerno vozisce in na levem robu ceste trcil v traktorjev desni konec. Ce bi sel sel pol metra bolj levo, bi motorist peljal mimo traktorja in dol s ceste. Tako pa je najprej trcil v traktor nato pa dol s ceste.

 

Ivanski sintar (kot se je nekdo izrazil o zdravniku z Ivancne Gorice, ki je prvi prisel na kraj) pa je bil v tistem trenutku ze 26 ur v sluzbi. In ne ponoci ni spal. Govorimo o delu slovenije, ki je malce bolj odrocen. In zdravnik ni startal iz zdravstvenega doma zato je brezveze nabijat o tem koliko voznje je od Ivancne Gorice do kraja nezgode. Od policije v Grosupljem do kraja nesrece je cca 20 min nujne voznje pa je bila prva patrulja na kraju 5 min po napotitvi. Na sreco sta bila blizu, lahko pa bi bila na drugem koncu terena in bi pol ure trajalo. In isto je z resevalci oz. dezurnim zdravnikom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je Apollo opisal se zal vcasuh ne izide, da bi bilo oz., ce kdaj bo kot zelimo pa bo najverjetneje preteklo se velikoo vode.

Naj omenim se eno cvetko iz mojega vsakdana. V blizini doma je pred nekaj meseci med izdelavo hidroizolacije na neki hisi prislo do mocnega vziga. Ker hisa se ni imela oken, je res zgledalo kot da gori hisa, kar so na okc povedali tudi prvi prijaviteli nezgode. V roku 15min je bilo na mestu 6 gasilskih cistern, lojtra in se 2 kombija ter policija, ceprav je pozar pogasil ze prvi gasilec, ki je prispel s svojim avtomobilom in gasilnim aparatom.

Potem pa debata kaksna neumnost koliko gasilcev, sej ne mores vrjet zakaj toliko...

Namesto, da bi bili ljudje raje zadovoljni, kako hiter izvoz in organizacijo imajo okoliski prostovoljci.

Popravljeno . Popravil gradbenik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ejga družba...

Letos se bo pa treba fejst vprašati;

"Ti, a bomo to sezono preživeli, ali ne???"

 

Vsako leto me je bolj strah! Zdej pa ne vem. A se staram, ali pa je promet vse gostejši, norejši in prepoln budal, ki niso za na cesto?? (z motoristi vred!)

Treba bo porajtat'!! :hmm: :yes: :yes:  Fejst!

 

P.S.

S prometom in šoferji je tako, kot s kuharji & (kuharicami)

Veliko ljudi kuha. Le malo pa je dobrih kuharjev & (kuharic!!!)  :hmm:  :?  :yes: :O

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z naraščanjem temperature tudi premosorazmerno upada IQ nekaterih... Na obali že imamo nekaj pacientov v coklah in bermuda hlačah ter lidlovih pisoarjev na glavi na 600+cc in 90+km/h čez mesto... ima pa vrhunsko zaščito desne ritnice seveda če ni še na denarnici šparal in jo ima iz skaja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prehitra vožnja skozi naselja je poletna stalnica. Ne vem ali je enim res vseeno če plačujejo kazni in nabirajo pike. Da ne govorim o nevarnostih v naselju, zaradi katerih je tako ali tako pametno iti bolj počasi.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot starš bi dal pike v čelo tistim ki to počnejo še posebej na območju umirjenega prometa kjer se odrasli in še posebej otroci sprehajajo relativno brezskrbno čez cesto. Sej če tak zdrsne in prileti v morje nimam nič proti (razen onesnaževanja) privoščim mu še celotno poletje mazanja ran/odrgnin ki naj trajajo še vsaj toliko časa dokler njegovi možgani ne dojamejo bistva.

Popravljeno . Popravil StaraFeltna
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ejga družba...

Letos se bo pa treba fejst vprašati;

"Ti, a bomo to sezono preživeli, ali ne???"

 

Vsako leto me je bolj strah! Zdej pa ne vem. A se staram, ali pa je promet vse gostejši, norejši in prepoln budal, ki niso za na cesto?? (z motoristi vred!)

Treba bo porajtat'!! :hmm: :yes: :yes:  Fejst!

 

P.S.

S prometom in šoferji je tako, kot s kuharji & (kuharicami)

Veliko ljudi kuha. Le malo pa je dobrih kuharjev & (kuharic!!!)  :hmm:  :?  :yes: :O

p.s. ejga a si pameten!

Z naraščanjem temperature tudi premosorazmerno upada IQ nekaterih... Na obali že imamo nekaj pacientov v coklah in bermuda hlačah ter lidlovih pisoarjev na glavi na 600+cc in 90+km/h čez mesto... ima pa vrhunsko zaščito desne ritnice seveda če ni še na denarnici šparal in jo ima iz skaja...

Tudi tebi pa takim kot si ti !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot starš bi dal pike v čelo tistim ki to počnejo še posebej na območju umirjenega prometa kjer se odrasli in še posebej otroci sprehajajo relativno brezskrbno čez cesto. Sej če tak zdrsne in prileti v morje nimam nič proti (razen onesnaževanja) privoščim mu še celotno poletje mazanja ran/odrgnin ki naj trajajo še vsaj toliko časa dokler njegovi možgani ne dojamejo bistva.

Kdor drugim privošči (sicer slo folklora) desetkrat več nazaj dobi! Aha brezskrbno čez prehod za pešce pa vožnja z biciklom čez prehod kjer ni posebej označeno, da je za bicikle ( čakam da takega sam rahlo zbijem pa da ga doleti kazen pa 1dan bolniške) to pa je zelo zrelo ni kaj !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor drugim privošči (sicer slo folklora) desetkrat več nazaj dobi! Aha brezskrbno čez prehod za pešce pa vožnja z biciklom čez prehod kjer ni posebej označeno, da je za bicikle ( čakam da takega sam rahlo zbijem pa da ga doleti kazen pa 1dan bolniške) to pa je zelo zrelo ni kaj !

Povej te smeti staršem katerim so otroka zbili, ne mi o zrelosti. Ko že vidim takega me kar segreje da bi mu sam glavo snel... zato pa mu privoščim vse tisto kar sem napisal. Nisem mu faouš, to je tradicionali slovenski sport, ne prenesem ideje da en P#$%R ubije, polomi, invalidizira nekoga (še posebej otroka) pol pa veselo še 5 dni kasneje na novem motorju počne isto...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi bereš misli.

Živim v strnjenem naselju in mi dvigne tlak vsakič, ko slišim tuljenje motorja, ki ga je nažgal nek preveč vase zaverovan motorist. Definitivno je s takim tuljenjem motorja krepko presegel tistih 40 km/h omejitve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

30 min nazaj je na začetku Slovenskih Konjic (pri Petrolu oziroma Policiji) en novejši naked motor (rdeče-bel) priletel v avto. Ko sem šel mimo so motorista že oskrbovali ampak po obrazih reševalcev in drugih okoli ni izgledalo ravno dobro. Upam da je oseba OK.

Je pa delovalo čudno ker je bil avto počez na cesto in udarjen spredaj levo. Če bi moral ugibati vzrok bi rekel, da je motorist prehiteval avto ali kolono, v tistem pa je iz stranske desne ceste avto zavil na glavno. Pogost manever, en v koloni poblenda avtu na stranski cest da ga bo spustil, oni potegne, motorist pa mimo kolone in v avto. Sem mi je že zgodilo, na srečo sem lahko zabremzal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Pogost manever, en v koloni poblenda avtu na stranski cest da ga bo spustil, oni potegne, motorist pa mimo kolone in v avto....

To spuščanje je prav fucking nevarna reč. In to ponavadi počne kak model, ki je zadnji ali predzadnji v koloni. 

Ostalim, ki se zanesejo na to, da promet poteka po pravilih ustvari nevarno situacijo, ki jih je že tako preveč. 

In to samo zato, ker je potem ves blažen, da je bil lep pa prijazen. Prokleti ego!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Temu se reče vozniška kultura in nekaj, kar je dobrodošlo.

Prehitevanje kolone je pa zakonsko prepovedano.

 

Nekaj se ti v glavi ne vrti v pravo smer.

Tipičen odgovor!

 

Če nekdo povzroči nepričakovano situacijo, neskladno s predpisi, to pomeni igranje z življenjem drugih, ne pa kultura!

In lahko se zgodi tudi kaj drugega kot nedovoljeno prehitevanje kolone. 

In seveda bo potem kriv nekdo drug, "vljudnež" pa bo cel in zdrav spizdil iz mesta dogodka.

Hinavite drugje in ne na cesti!

 

Kar se vrtenja v glavi tiče, ja zagotovo se mi ne vrti v isto smer kot tebi!

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!