Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

Če nekdo povzroči nepričakovano situacijo, neskladno s predpisi, to pomeni igranje z življenjem drugih, ne pa kultura!

 

... a če nekoga spustiš na prednostno cesto iz vljudnosti (to ni nikakršna hinavščina) je neskladno s predpisi??? Katerimi že?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... a če nekoga spustiš na prednostno cesto iz vljudnosti (to ni nikakršna hinavščina) je neskladno s predpisi??? Katerimi že?

Skladno s predpisi je kdo ima in kdo nima prednosti. Za tistega, ki jo ima, vsi ostali predvidevajo, da jo bo tudi izkoristil. Za tistega, ki jo nima, nihče ne pričakuje, da so bo naenkrat pojavil drugje. 

Skratka, nekdo ki polni svoj ego, poskrbi za nepričakovano situacijo v prometu, kar lahko pomeni veliko nevarnost za zdravje in življenje ostalih udeležencev. 

Ker se to dajanje prednosti tistim, ki jo nimajo ponavadi izvaja lahkomiselno, do nevarnih situacij prihaja pogosto. 

Kdo od vas, ki to lepo formo in zgolj formo ("lepi lepi pridni jaz") podpira, pred tem preveri vso situacijo in možnosti zapletov? Stavim da večina ne!

Pa zna biti, da dosti ravno tistih ne bo ustavilo pred prehodom za pešče, ali pa bo prehitelo vozilo, ki je ustavilo. Ali pa izvajalo "vožnjo mimo" dejansko ali pa še prej prehitevalo kolono.

Te hinavščine in leporečenja namesto enostavnega upoštevanja pravil imam jaz malo poln kufer!

 

 

Pa da ne bo spet kdo preveč brihtola zlil, tudi jaz kdaj koga spustim iz neprednostne. A prej preverim ali bo to sploh varno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor ni živel ob podobni cesti kot je bila stara cesta MB - Ptuj, dokler še ni bilo avtoceste, ne more vedeti kaj pomeni, če te nekdo spusti na prednostno cesto. Ko čakaš na stranski eno uro sredi poletja, kolone turistov valeče proti Gruškovju pa noče in noče biti konec. Ponoči nisi mogel na cesto, brez da te je nekdo "spustil".

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te hinavščine in leporečenja namesto enostavnega upoštevanja pravil imam jaz malo poln kufer!

 

 

Pa da ne bo spet kdo preveč brihtola zlil, tudi jaz kdaj koga spustim iz neprednostne. A prej preverim ali bo to sploh varno!

 

js kr spustim .. res pa da ne preverim, če kaka kamikaza na polno prehiteva celo kolono ... to se redno dogaja pri dolgem mostu na tržaški .. dam je pogosto kolona in ene par izvozov ... sem že videl, kako je kamikaza (slučajno je bil skuterist) prehiteval celo kolono .. tudi nas par motoristov, preko prehoda za pešce in uvoza ... za pešca je bil prehiter, za avto pa ravno prav, da sta se srečala na sredin ceste .... kriv je skuterist ... avtomobili so ustavili pešcem, avto je pa iz stranske speljal in se vklapljal v levo ...

 

kr velik plastike je pofrčalo okoli ... skuterist je takoj ustal in odskakljal na pločnik se cmerat ... hvala bogu je bila le materialna škoda ...

 

tolk za zdaj

 

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ne pride z leti, pa s tableti! :D 

 

Predvidevanje v koloni je hudič, ker se nič ne vidi, da bi lahko pričakoval spremembo situacije. Žmigavci so zakriti, ker vozijo strnjeno, uvozev se ne vidi, ker si ponavadi postavljen na levo stran vozišča, proti sredini. 

Zaradi tega je treba vse jemati z rezervo, prehitevati pa zmerno. Sej men je tud luštn stisnt mim kolone, sploh poleti ... se večkrat zalotim. Kako gre že o tistem zarečenem kruhu? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tipičen odgovor!

 

Če nekdo povzroči nepričakovano situacijo, neskladno s predpisi, to pomeni igranje z življenjem drugih, ne pa kultura!

In lahko se zgodi tudi kaj drugega kot nedovoljeno prehitevanje kolone. 

In seveda bo potem kriv nekdo drug, "vljudnež" pa bo cel in zdrav spizdil iz mesta dogodka.

Hinavite drugje in ne na cesti!

 

Kar se vrtenja v glavi tiče, ja zagotovo se mi ne vrti v isto smer kot tebi!

 

Mene pa resno zanima, koliko si star.

"Tako polen samega sebe in prepričan v svoj prav" se ponavadi dogaja v puberteti.

Potem ja čas, da se odraste.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa resno zanima, koliko si star.

"Tako polen samega sebe in prepričan v svoj prav" se ponavadi dogaja v puberteti.

Potem ja čas, da se odraste.

Ne boš verjel. Tudi na stara leta pride nekaj takega.

Predvsem v smislu, da nehaš hinavit in poveš kar misliš.

Če te pa vztrajanje na upoštevanju predpisov moti, da se potem spustiš na taka vprašanja, še sebe povprašaj o samem sebi.

Bova sedaj naprej v tej temi o tem?

 

Če ja, izvoli enga čustvenga:

Middelvinger.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maus, prosim, da daš čustwa na stran ... :D

:O

 

bres ćustew mi žiweti ni :cry:

 

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo prosvetljenja :grim

Vključevanje iz neprednostne na glavno cesto, brez da bi se prepričal, da to lahko storiš varno, tudi če te je nekdo spustil, si v prekršku :klicaj: , prav tako, spreminjanje smeri vožnje, brez da si se prepričal, da to lahko varno storiš, si v prekršku :klicaj: , ker vidim, da določenim ljudem to ni jasno :grim , ne glede na to, da nekdo prehiteva kolono vozil, bo odgovarjal za prehitevanje, ti pa za izsilitev :grim, zavarovalnica pa vas bo zaj...,  za deljeno krivdo :smoke:  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo opazil nesrečnega motorista na AC pri izhodu iz Divače. Če sem prov videl ena športna Honda po tleh na prehitevalnem, sprednje kolo odtrgano, možakarja ni blo videt, verjetno so ga odpeljali. Kdo kaj ve?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo opazil nesrečnega motorista na AC pri izhodu iz Divače. Če sem prov videl ena športna Honda po tleh na prehitevalnem, sprednje kolo odtrgano, možakarja ni blo videt, verjetno so ga odpeljali. Kdo kaj ve?

... tudi jaz sem se pripeljal točno tam mimo, ko je bilo še vse razmetano po prehitevalnem pasu ...

... grdooo ...:(

.... sicer pa baje po nepreverjenih informacijah udeležen samo motorist ...

... menda mu ni bilo ne vem kaj ... :)

... čeprav glede na razmontiran moped po cestišču to skor ne morem verjet ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... tudi jaz sem se pripeljal točno tam mimo, ko je bilo še vse razmetano po prehitevalnem pasu ...

... grdooo ... :(

.... sicer pa baje po nepreverjenih informacijah udeležen samo motorist ...

... menda mu ni bilo ne vem kaj ... :)

... čeprav glede na razmontiran moped po cestišču to skor ne morem verjet ...

Ok, vidu sem sicer eno Kio oziroma enga terenca zraven na odstavnem pasu, pa se mi je zdelo kot, da bi šlo za kako izsiljevanje ali nepredvidljivost enga ali druzga...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na području koje pokriva CJB Prijedor jutros je na magistralnom putu Prijedor- Banjaluka, u mjestu Kozaruša, zabilježena još jedna saobraćajna nesreća, sudar škode octavie i motocikla marke BMW. Motociklista T.K. (45) iz Slovenije zbog teških tjelesnih povreda zadržan je na liječenju u prijedorskoj bolnici. - See more at: LINK

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

In potem mene gledajo ko agresivca, ko popizdim vedno, ko vidim nekoga voziti preko črte. 

Proklete kuzle pa qrci gledajo samo na svojo rit in se jim ne ljubi niti uporabljati smernikov niti se voziti po svojem voznem pasu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:/ Me je ustavil policist pred Rižano in rekel naj grem po drugi poti ker je bila nesreča. Pa vprašam: Hudo? reče ja... a je motorist? In z grenkim prikusom reče ja... (Je bilo vidno da mu ni bilo vseeno kar je ponavadi pri policistih vajenih vsega dokaj redko)

Če pomislim bi lahko bi bil jaz če se nebi zaklepetal v dainese outletu...  Vsa bojna oprema bi bolj malo pomagala...

Kdaj bo 25+ let zapora za te čačkarje telefonov, pijance ali drugače nekonformirane škodljivce?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Voznice so prave odvisnice od telefonov. Vsede se v avto, se priveže in preden odpelje, že gleda po telefonu katero prijateljico bo poklicala. sledi enoročno odvijanje s parkirišča in vse do doma ( še vedno ) enoročno razglabljka o torbici, ki jo je videla na razprodaji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!