Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

Voznice so prave odvisnice od telefonov. Vsede se v avto, se priveže in preden odpelje, že gleda po telefonu katero prijateljico bo poklicala. sledi enoročno odvijanje s parkirišča in vse do doma ( še vedno ) enoročno razglabljka o torbici, ki jo je videla na razprodaji.

dej ne nabiji za bv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo odpri oči in poglej po spolu, kdo ima telefon v roki! Lahko, da si izjema in ti za to čestitam.

driver-was-texting-and-caused-a-collisio

ne bi vedla, gledam cesto, ne kdo je v avtu.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal je res. Voznice veliko več klepetajo, pa tudi pišejo med vožnjo. Potem pa ne vedo več,koliko je sploh omejitev in vozijo kr neki vmesnega, s smernikom, ki se sam ne izklopi, dokler ga ne uporabijo ponovno za v drugo smer......

In tako naprej......

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V nedeljo, ko smo se vracal po Jadranki je Kmet vodil kolono....pa je ena po polovici nasga pasu vozila nasproti....ce nisi pri stvari je kaos.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oprostite voznice in vozniki:

 Dejmo se malo zamisliti. Okoli sebe več pozornosti posvečat, med samo vožnjo pa malo spoštovanja tudi do drugih udeležencev v prometu.(motoristov)!!

 Da obstaja tudi desni žmigavc opažam da jih le malo ve.!

 Da se spremembo smeri nakaže že pred zaviranjem, tudi malo kdo ve.!

 Izgovor da se je motorista spregledalo, bla bla bla... Zakaj pa kamijona nobeden ne spragleda?, ker ve da ga bo zmečkal!!

 Izsiljevanje - ja bo že bremzal, čene nej se pa fenta, saj bo itak motorist kriv- in še in še!!

  .

 .

 .

 Zaradi takih malenkosti je ogromno motoristov poškodovanih in mrtvih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh dokler so policaji na cesti zato da polnijo proračun namesto da bi skrbeli za varnost na cestah bo tako ;))

 

Pa motoristi so sploh dobri za polnjenje proračuna sploh z nehomologiranimi deli na motorju ki so glede na cene kazni zgleda smrtno nevarni predmeti za druge udeležence v prometu ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene najbl moti k ne dajo žmigavceu in naenkrat ustavijo in zavijejo.... zadnje čase še bolj opazujem in 90% jih ne da žmigavc ko zavije čeprav vidi da je za njim motor...žal

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene najbl moti k ne dajo žmigavceu in naenkrat ustavijo in zavijejo.... zadnje čase še bolj opazujem in 90% jih ne da žmigavc ko zavije čeprav vidi da je za njim motor...žal

drž razdaljo pa ne bo panike in taki cepci te ne bodo motili.

glede skuterista -motorista v rižani poglejte sliko   in si oglejte kje je čelada a mislite, da jo je imel zapeto?mislim, da ne ker to zmeraj bolj opažam - nimajo zapetih čelad kar je isto kot, da jo nimaš na glavi.F108NES02Z-1.jpg

Foto: Zdravko Primožič/Fpa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok, vsa debate že spada v tisto tem o "nabijanju v sivi kroniki" pa bom že jaz neki zapisal.

 

v nedeljo sem bil na furi in so bile res polne ceste motoristov. Na stari cesti proti morju je bilo definitivno več motoristov kot avtov. Pridem domov in sem bil prav vesel, da ni bilo nobene novice o kaki tragični nesreči. Res je dober filing da prideš cel domov, pa tvoj kompanjon s katerim si se vozil, pa tisti občutek, da so vsi, ki si jih videl tudi doma. To je res užitek. Potem pa pride začetek tedna in ti dve novici. Res me je presunilo, mogoče ravno zaradi tega, ker sem sem si v nedeljo žvečer oddahnil. Ob takih novicah se vprašam če se sploh splača....očitno se, ker se še zmeraj vozimo, ampak priokus pa res ostane. Sožalje vsem ki so bili blizu tem ljudem....

 

...ravno to mi da malo zagona da pomislim na take akcije kot so jih imeli na Hrvaškeem, tista "karavana za život". v celoti podpiram vse take akcije, upam da drugo leto naredimo tudi v sloveniji kaj takega.

 

lahko se ljudi osvesti, to pa je poleg tega da zmanjšamo hitrosti, predvidevamo, se dobro in vidno opremimo na žalost tudi vse. Sam poskušam ljudem okoli sebe opozorit na možne nevarne situacije ki se jih kot avtomobilisti niti ne zavedajo. Predvsem POGLEDAT DVAKRAT. več al manj dobim nazaj odgovor da "(nam/tem) norcem" nihče ne more pomagati,...žal smo za tako mnenje tudi sami "malo" krivi.

 

žal je tako. povsot. pri alpinistih, jadralcih,...povsot je davek. :unsure:

Popravljeno . Popravil Motocaster
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Voznice so prave odvisnice od telefonov. Vsede se v avto, se priveže in preden odpelje, že gleda po telefonu katero prijateljico bo poklicala. sledi enoročno odvijanje s parkirišča in vse do doma ( še vedno ) enoročno razglabljka o torbici, ki jo je videla na razprodaji.

Živa istina!!! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drž razdaljo pa ne bo panike in taki cepci te ne bodo motili.

glede skuterista -motorista v rižani poglejte sliko   in si oglejte kje je čelada a mislite, da jo je imel zapeto?mislim, da ne ker to zmeraj bolj opažam - nimajo zapetih čelad kar je isto kot, da jo nimaš na glavi.

 

 Čelada je druga - iz kufra . 

Fanta pa mi je zelo žal in naj počiva v miru. Bil je zelo prijazen in spoštljiva oseba. Ni bil objesten voznik temveč umirjen z vso opremo na sebi, vračal se je z dela.

Uroš počivaj v miru imeli te bomo v lepem spominu  :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj kdorkoli govori o objestnih in neodgovornih motoristih, vendar me na cesti še nobeden ni ogrožal. Pa če sem bila v avtu, ali na motorju. Vozniki avtomobilov pa velikokrat!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj kdorkoli govori o objestnih in neodgovornih motoristih, vendar me na cesti še nobeden ni ogrožal. Pa če sem bila v avtu, ali na motorju. Vozniki avtomobilov pa velikokrat!

maš pač srečo :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...  poglejte sliko   in si oglejte kje je čelada a mislite, da jo je imel zapeto?mislim, da ne 

To kar misliš in ne veš v takem primeru pomeni le da si eno navadno neuvidevno tele!

Kako si drzneš nekaj ugibati v primeru, ko je nekdo plačal z življenjem?!!!

 

Pezde usrano!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drž razdaljo pa ne bo panike in taki cepci te ne bodo motili.

glede skuterista -motorista v rižani poglejte sliko   in si oglejte kje je čelada a mislite, da jo je imel zapeto?mislim, da ne ker to zmeraj bolj opažam - nimajo zapetih čelad kar je isto kot, da jo nimaš na glavi.F108NES02Z-1.jpg

Foto: Zdravko Primožič/Fpa

Čelado se postavi na cesto, da s tem opozoriš na nesrečo. Al si pa mislu, da bo kdo sred ceste sedel??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal je res. Voznice veliko več klepetajo, pa tudi pišejo med vožnjo. Potem pa ne vedo več,koliko je sploh omejitev in vozijo kr neki vmesnega, s smernikom, ki se sam ne izklopi, dokler ga ne uporabijo ponovno za v drugo smer......

In tako naprej......

Včeraj iz Pirana v Koper sem spremljal ravno to in žalostno ugotovil da vsak četrti/peti jemlje vožnjo kot čas za telefonarjenje... kar se spolov tiče je bilo nekje tam tam in če bi že moral bi rekel da so (glej ga zlomka) ženske v rahli prednosti. Še svoji moram redno izpulit telefon iz rok ko se skupaj vozimo! Jaz pač tega organsko ne prenesem.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

drž razdaljo pa ne bo panike in taki cepci te ne bodo motili.

situacija v ridah, ki jih vsi dobro poznamo. omemitev na odseku je 90km/h. mimo pocivalisca v levega nato desni ovinek ravnina in dolg levi, kjer se prikljuci enosmerna iz vasi. prav zaradi prikljucka nikoli ne gonim blizu omejitve. nato pfelozis v desen zelo nepregleden ovinek. Spet nevaren kos ceste ce si hiter, saj je lahko zadaj pocasn avto, ali traktor. ipaq smo na vasi in se vedno cistijo gozdove! torej pelem zzelo previdno. na ravnini s crtkano crto!!!! dohitevam mali siv avtek dam zmigovec, zapelem na levi pas ko se sofer odloci parkirat na drugi stranj ceste, sem ze zelo blizu on pa brez kakrsnega koli opozorila kaj pocne spusti gas in vozi po sred ceste. brez stop lamp brez blinkerjev. Pa ti drzi varnostno razdaljo. Zelja po absju se nikol ni bla tako velika.

Čelado se postavi na cesto, da s tem opozoriš na nesrečo. Al si pa mislu, da bo kdo sred ceste sedel??

iiija. celada opozori. velk rdec auto z luckami tiktak spregledam :P Popravljeno . Popravil Cartman
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Voznice so prave odvisnice od telefonov. Vsede se v avto, se priveže in preden odpelje, že gleda po telefonu katero prijateljico bo poklicala. sledi enoročno odvijanje s parkirišča in vse do doma ( še vedno ) enoročno razglabljka o torbici, ki jo je videla na razprodaji.

Danes zjutraj za menoj vozila mlada mamica, seveda s telefonom v roki. Sem se prec spomnil na ta post.

 

Edit: naprej pa dve vozili 70 na 90. Kolona za njima sedem avtov, noben ne prehiteva. Ahhh

Popravljeno . Popravil bikez
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes zjutraj za menoj vozila mlada mamica, seveda s telefonom v roki. Sem se prec spomnil na ta post.

 

Edit: naprej pa dve vozili 70 na 90. Kolona za njima sedem avtov, noben ne prehiteva. Ahhh

Moj tipičen dan v službo... živ dolgcajt. Tudi jaz ne prehitevam v 95% primerih ker se teh s prstom v nostu orenk bojim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V desni telefon, z levo prestavi, avto pa veselo odnese nekam tja v tri krasne.... Pa ga prehit, če si upaš. Drugače pa... na avtocesti poleg jutranjega šminkanja in branja časopisa je ratala nova moda, da folk gleda filme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič sem "okol padu" ko je voznik LPP-ja med vožnjo bral reklame (nekaj ala Hofer/Lidl, v glavnem "cajtng" format) .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, jaz sem se glih včeraj spomnil na to temo.... ko sem na poti domov, videl enega na čoperju, ki je mrtvo hladno iz žepa vzel telefon in pobrskal... da se zastopimo, med vožnjo in ne pri čakanju na zeleno luč.... :kva1:

 

Vse lahko vidiš na cesti, žal.... sorry za off topic....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!