Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

Verjetno res, a posledice za neodgovorna dejanja naj vsak nosi sam, ne pa da se jih vali na rame nekoga drugega.

Kaj bi bilo, če bi tvojega otroka (če ga imaš) zalotili pri kraji v trgovini? A je kriv otrok ali poslovodja trgovine, ker ima stvari naložene na policah?

Pri opisu teh vaših testov oz. eksperimentov se mi poraja eno vprašanje: testirane osebe SO POSTAVLJENE v enake okoliščine in torej postavljene pred dejstvo, da morajo glede na dane okoliščine nekako odreagirati. V primeru bežanja pred policijo pa se osebe SAME postavijo v take okoliščine. Verjetno testiranim osebam niste predstavili take situacije, npr: prijatelj ti je pripravljen posoditi motor, da se malo pelješ okoli. Čeprav veš, da nimaš izpita in motor morda celo ni registriran. In če te začnejo loviti policaji, a boš bežal, čeprav dobro veš, da nimaš izkušenj in da obstaja precej velika verjetnost, da se bo beg končal z nesrečo in verjetno tudi s smrtjo?

Verjetno bi bil potem procent še višji, a bi se ljudje odločili, da policajem ustavijo ali pa da sploh ne grejo na motor.

U bistvu mi ni, da bi posebej na dolgo in siroko razglabljal o nacinu psiholoskega testiranja in eksperimentiranja, ampak Ja, tudi to pride velikokrat na pladenj. U bistvu se najveckrat. Posledice vsi poznamo, najveckrat nas pa zanima, kaj te dejansko pripelje v tako situacijo in kaj v takih situacijih razmisljas. Pravzaprav se spomnim, ko smo delali eksperiment z ucenci OS in smo jim dali tocno to vprasanje: kolega ti je pripravljen posodit motor...

Ja Jakob upam si. Pa še vsakemu staršu lahko povem, da je pravzaprav največji krivec za nesrečo sam, ker mulcu ni podal prave vzgoje. Če bi mu jo podal, bi mulc ustavil in sprejel zasluženo kazen, kot sem jo vedno tudi sam v mladih letih in jo tudi še sedaj.

Ja, kaj mislis, da se starsi tega ne zavedajo? Kaj pa mislis, da zdaj razmislja njegova mama? nekaj podobnega temu: "jst sm kriva. ce bi mu le ..., ce bi le .., zakaj mu je bilo treba, .... pa sem mu tolikokrat rekla...., joj, jst sm kriva."

podobno pa fotr.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, "bi morali" ... to je tudi ena magična beseda v lajfu, ja ... Z njo se kompenzira vsako pizdarijo in problem, pred katerim se znajdemo.

Iz BI MORALI IMETI prej pride IMAMO, kot iz jebe se nam. Si dojel?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, kaj mislis, da se starsi tega ne zavedajo? Kaj pa mislis, da zdaj razmislja njegova mama? nekaj podobnega temu: "jst sm kriva. ce bi mu le ..., ce bi le .., zakaj mu je bilo treba, .... pa sem mu tolikokrat rekla...., joj, jst sm kriva."

podobno pa fotr.

Zna bit da je tko, ampak zdej je prepozno. Moti me samo to, da se proba zdej vso krivdo prevalit na policiste ker so mladca lovili, ne pa nanj ker ni hotel ustavit. Tudi ni problem motor, ampak človek ki ga vozi. Z nekompletno vzgojo nisem mislil tega, da sta mu kupila ali dovolila kupit motor, motor namreč sam po sebi ni kriv za to da je on bežal. Mislim, da sem napisal dovolj.

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Človeška neumnost nima meja. In moja očitno tudi ne.Do sedaj sem mislil, da nesrečo izziva tisti, ki beži - sem se pač motil! Sprijazniti se bom moral z dejstvom, da je bežanje pred policaji PRAVILNA odločitev, vse drugo je prekršek. In tisti tip s kufri bi moral dobiti še dodatnih 500€ kazni, ker je policajem ustavil.

Mimogrede, če policaji TOČNO vedo, kdo je prekrškar, ga ne lovijo, ampak ga počakajo doma. Zakaj v tem primeru dovoljuješ preganjanje, v prejšnem pa ne? Se ti morda ne zdi, da naj bi zakon veljal za vse enako? Ščiješ po vetru ali si le en navaden dvoličnež?

'Modro oblečeni objestneži' se trudijo narediti vsaj malo reda na naših cestah, v smrt pa se porine sam tisti, ki se požvižga na zakone in predpise. In takih je na naših cestah še vedno veliko preveč. Pa še veselo se s tem hvalijo na MS in živijo v prepričanju, da so neki silni frajerji, hehe.

Pa zaradi mene se kar pobijte na cestah. Za vami ne bom prelil niti ene solze, ker bom vedel, da so s smrtjo vsakega idiotskega dirkača naše ceste za malenkost bolj varne.

Pač eni ne bodo nikoli dojeli, da se kazni policajev lahko izogneš, Matildi pa nikoli. Ko pride čas te odpelje... Matilda nikomur ne tišči gasa do daske. Tiščijo ga pregreti, debilni možgani, ki mislijo da so s tem, ko posedujejo motor glavni na vasi.... običajno so le prvi na britofu! Ubogi tišači, domišljijo imate rez bujno, kakšne izgovore si izmišljate, da upravičite svoje herojstvo na cesti.....

Žal mi je, da je na tem svetu tako - včasih so se ljudje klali z noži, danes pa noža ne rabiš, dovolj je že motor!

Ni kaj dodati andi1 - s podpisom od mene!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zna bit da je tko, ampak zdej je prepozno. Moti me samo to, da se proba zdej vso krivdo prevalit na policiste ker so mladca lovili, ne pa nanj ker ni hotel ustavit. Mislim, da sem napisal dovolj.

Noben ni rekel, da so krivi SAMO smrkci. Ampak pomagali pa ziher niso. Ja, zanj je prepozno. Mogoce pa za nekoga drugega ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si upa kdo od zagovornikov policajev, ki so pahnili smrt tega mladeniča, v oči pogledati njegovim staršem in izreči stvari, ki jih pišete tukaj ?

Kako lahko pišete, da je sam kriv, da je izzival, zaslužil ipd... Fant je bil star 16let, dvomim da se je zavedal, da gre z svojimi manevri v smrt. Policaja, ki sta ga preganjala sta malo starejša (mentalno verjetno tudi ne kaj dosti) in bi lahko bila pametnejša.

Ne gre za "podrgnjeno koleno in sam si si kriv, ker izzivaš" zadevo. Fant je umrl. :cry:

Na DOMNEVE, kdo je koga pahnil v smrt lahko odgovori samo sodišče. Za zdaj je jasno samo to, da mladeniču nihče drug ni zategoval ročke za gas.

Starši so sokrivi za smrt svojega mladoletnega sina, saj so oni odgovorni za njega, do njegove polnoletnosti. Ampak tega se verjetno zavedajo tudi sami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si upa kdo od zagovornikov policajev, ki so pahnili smrt tega mladeniča, v oči pogledati njegovim staršem in izreči stvari, ki jih pišete tukaj ?

Kako lahko pišete, da je sam kriv, da je izzival, zaslužil ipd... Fant je bil star 16let, dvomim da se je zavedal, da gre z svojimi manevri v smrt. Policaja, ki sta ga preganjala sta malo starejša (mentalno verjetno tudi ne kaj dosti) in bi lahko bila pametnejša.

Ne gre za "podrgnjeno koleno in sam si si kriv, ker izzivaš" zadevo. Fant je umrl. :cry:

Ma kaka jajca. Ti ljudje so v družbi prav pohlevni in tudi, če jim danes obesijo na pleča še 200 kg jih pač bodo nosili, saj je tako zapovedal zakon. Naj se enkrat :headbang: . Moj prijatelj je policaj in je reku, da motorista ne bo lovil, ker ga noče imeti na vesti. In ja, večina jih lovi zato, ker je to fino in adrenalinsko, delo ni monotono, na koncu pa še frajer izpadeš, če ga uloviš in mu še par zaušnic okol kepe daš in orng položnico. Sedaj mu bodo lahko sveče prižigal na britofu. Sej ni treba policajem v zakon napisati, da naj ne lovijo take neizkušene (sami bi lahko bili pametni, sam danes v policijo vzamejo vsakogar in nažalost izkušnje pridejo, ko so policisti že kakšno desetletje), ker za izkušenim itak ne bodo šli. Sej se vidi po dveh ovinkih al se ga "splača" loviti ali ne. Če zna, ga itak ne ujamejo. Kaj vam pa pove podatek, da sta oba voznika, ki sta umrla, bila mladoletna oz. nekje tam in brez izpita. Meni pove na neizkušenost in mladost, vam z O:-) nad glavo pa vse druga. Si vas prav predstavljam kot osebo v modri uniformi :SS S tem nisem žalil policistov ampak vas aparačeke, ki ne dojamete, da je mladost norost in da bi taki kot vi, radi mlade ljudi na uzde dal. Ejej ste čudni, najverjetneje zadrti. Si predstavljate mulca, ki ima zelo stroge starše in se zaveda, da ga je usral, ker mu je pač kolega posodil motor in ob naših astronomskih kaznih premišljuje ali naj domov staršem prinese položnico za 2k€ ali naj potegne? V trenutku potegne, neizkušenost ga pa odpelje na britof. In to niso ponavadi razgrajači, kajti ti so se že prej naučili vseh veščin, kako utiti roki pravice ampak čisto povprečni navadni ljudje, ki spoštujejo zakone. Seveda s tem pisanjem ne podpiram prehitre vožnje. Namen je bil sledeč. Mladi se učijo, tako vozniki kot policisti. Čez par let ratajo oboji bolj pametni in odgovorni, se ne postavljajo na zadnje noge, kot so se, ko so bili mladi in ne počnejo več bedarij, ki so jih v mladosti. Nažalost pa nekateri ne preživijo.

Moje sožalje vsem svojcem. R.I.P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kaka jajca. Ti ljudje so v družbi prav pohlevni in tudi, če jim danes obesijo na pleča še 200 kg jih pač bodo nosili, saj je tako zapovedal zakon. Naj se enkrat :headbang: . Moj prijatelj je policaj in je reku, da motorista ne bo lovil, ker ga noče imeti na vesti. In ja, večina jih lovi zato, ker je to fino in adrenalinsko, delo ni monotono, na koncu pa še frajer izpadeš, če ga uloviš in mu še par zaušnic okol kepe daš in orng položnico. Sedaj mu bodo lahko sveče prižigal na britofu. Sej ni treba policajem v zakon napisati, da naj ne lovijo take neizkušene (sami bi lahko bili pametni, sam danes v policijo vzamejo vsakogar in nažalost izkušnje pridejo, ko so policisti že kakšno desetletje), ker za izkušenim itak ne bodo šli. Sej se vidi po dveh ovinkih al se ga "splača" loviti ali ne. Če zna, ga itak ne ujamejo. Kaj vam pa pove podatek, da sta oba voznika, ki sta umrla, bila mladoletna oz. nekje tam in brez izpita. Meni pove na neizkušenost in mladost, vam z O:-) nad glavo pa vse druga. Si vas prav predstavljam kot osebo v modri uniformi :SS S tem nisem žalil policistov ampak vas aparačeke, ki ne dojamete, da je mladost norost in da bi taki kot vi, radi mlade ljudi na uzde dal. Ejej ste čudni, najverjetneje zadrti. Si predstavljate mulca, ki ima zelo stroge starše in se zaveda, da ga je usral, ker mu je pač kolega posodil motor in ob naših astronomskih kaznih premišljuje ali naj domov staršem prinese položnico za 2k€ ali naj potegne? V trenutku potegne, neizkušenost ga pa odpelje na britof. In to niso ponavadi razgrajači, kajti ti so se že prej naučili vseh veščin, kako utiti roki pravice ampak čisto povprečni navadni ljudje, ki spoštujejo zakone. Seveda s tem pisanjem ne podpiram prehitre vožnje. Namen je bil sledeč. Mladi se učijo, tako vozniki kot policisti. Čez par let ratajo oboji bolj pametni in odgovorni, se ne postavljajo na zadnje noge, kot so se, ko so bili mladi in ne počnejo več bedarij, ki so jih v mladosti. Nažalost pa nekateri ne preživijo.

Moje sožalje vsem svojcem. R.I.P.

:oops: , povedal je resnico.

Se podpisem pod to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej ne vem kje se voziš??? že sama črna kronika ti pove kak se kdo po predpisih vozi...jaz in moji kolegi se namreč vozimo isto kot prej, pa če dajo 50000 eur kazni zarad mene, svobode gibanja mi ne bodo omejevali, sploh pa ne do takrat, dokler bodo se obnašali tako ignorantsko in represivno, ter samo jemali in nič dali...ko bodo pa vsaj malo zrihtali ceste, zgradilo kako dirkališče itd, bom se pa tud jaz trudo vozit kolk tolk po predpisih, do takrat pa bom vozo po svojih predpisih, pa če se na glavo postavijo...

Eno kombinirano vozilo te bo prav lepo omejilo. Zakaj točno si mnenja, da ti je država sploh kaj dolžna. Zakoni in pravila so zato, da omejujeo in delajo red, kjer bi drugače nastala zmeda in kaos. Sicer pa saj ti dajo, takšne lepe papirčke, ki se jim reče položnica, torej ne stokati da ne dobiš ničesar.

Če jaz tebe prav razumem je moja varnost ( načeloma varnost vseh ljudi udeleženih v prometu) odvisna od tega ali bo država (zakaj ravno država?) zgradila dirkališče? Kajti tako mislečih kalibrov je veliko? Zakaj misliš da si moraš lagati (imaš v Kršekem možnsot voziti po zaprti progi, imaš Grobnik, ki je več kot očitno dostopen in pa Marof, tu so samo 3 iz vrha glave...)?

No vsekakor upam, da z svojimi dejanji "na glavo" (ali pa na hrbet) ne boš postavil kakšnega nedolžnega soudeleženca v prometu + če ceste niso zrihtane potem tako ali tako nima smisla gasa navijat.., IMHO :krneki:

na hrvaškem se je izkazalo da je temu tako, ljudje so z veseljem vozili striktno po omejitvah, in zato bli nagrajeni...pa malo preberi članke par tednov nazaj če ne verjameš...kaj pa meni država ponudi če vozim po omejitvi striktno??? nič!!!, kaj mi ponudi če vozim 10 kmh nad omejitvijo?? astronomsko kazen!!! to je bistvo ki ti ga hočem dopovedat!!! :naughty:

Natanko tako, ker želijo doseči da bi vozil po omejitvah. Vidiš kaj ti hočem razložiti?

Ne vem kdo je napisal, ampak jaz sem zato, da so policaji opremljeni s piškotki (ali pa nalepkami/štampiljkami kot so jih imele zobozdravnice) in če boš priden potem boš lahko mamici pokazal. :whistle:

ja in dokler bo tako bom veselo kršil predpise kjer se le da, če bi pa vsak malo popustil bi pa blo za obojne boljše... pa za 10 čez omejitev sem dal malo samo za bolj jasen primer...če 10 preveč peleš je itak najslabše, še spizdit ne morš, treba tak pelat da te niti na radar ne dobijo :P

No, ko bo neka tretja oseba kršila predpise in boš ti nastradal, takrat bi te pa rad "bral". Zagotovo si oz. mu boš polomil vse kosti in bo država kriva ker te ni zaščitila in... :closedeyes:

Ma dej no pametuj. Kot da se ne spomnis svojih mlajsih in malo bolj norih let... Lej, vecina mladih, tudi neodgovornih in razvajenih, postanejo v koncni fazi prav posteni clani druzbe, ki prav toliko pridonesejo kot vsi ostali. Mladinska razposajenost in pomanjkanje izkusenj, ter napacno ocenjevanje situacije je pa itak logicna, saj nimajo tolk izkusenj, da bi pravilno presodili. Pa ni treba, da so vsi mladi kreteni in nevemkaj...

Samo predstavljaj si, da si se od kolega sposodu motor za en krog, da enkrat vidis, kako to zgleda, itak da brez izpita in nato v voznji skozi svoj kraj vidis plave lucke za sabo. Koliko procenten pa si, da bi se prav odlocil tudi ti v teh letih? Ves, psihologi smo naredili vrsto kontroliranih eksperimentov in ti povem, da vec kot 80% ljudi reagira enako, ko so postavljeni v enake okoliscine. Kar pomeni, da ce bi se v tistih letih tebi zgodilo to, kar se je njemu, je verjetnost visja od 80%, da bi tudi ti enako odreagiral.

Babe, motorja in kitare se ne posoja (dobiš nazaj vse "razštelan"). Kaj imaš za gledat kako to zgleda? Pojdi na parkirišče pa tam vozi. Po cesti pa nimaš kej za praskat oz. vozit. Se mi zdi, da si želel nekako povdariti "brez izpita". Kaj pravi zakon? Če ni izpita se ne smeš voziti. Tako preprosto je.

Kar se pa tiče "mlajših in norih let". Celo življenje se učimo in nabiramo izkšnje. Zato je tu tudi avtošola (v nekem smislu), da v "kontroliranih" pogojih dobiš vsaj začetne in osnovne izkušnje. Je res, da marsikdo zna motor (ali avto) bolje voziti še preden sploh vstopi v avtošolo ampak s strani države ni usposobljen za vožnjo dokler izpita ne opravi. Je res da je to dokaj velik oksimoron, ampak tako pač je. Sam se je postavil v "take" okoliščine, ko se je sploh vsedel na motor in ga zagnal.

...psihologi... ^_^

A si upa kdo od zagovornikov policajev, ki so pahnili smrt tega mladeniča, v oči pogledati njegovim staršem in izreči stvari, ki jih pišete tukaj ?

Kako lahko pišete, da je sam kriv, da je izzival, zaslužil ipd... Fant je bil star 16let, dvomim da se je zavedal, da gre z svojimi manevri v smrt. Policaja, ki sta ga preganjala sta malo starejša (mentalno verjetno tudi ne kaj dosti) in bi lahko bila pametnejša.

Ne gre za "podrgnjeno koleno in sam si si kriv, ker izzivaš" zadevo. Fant je umrl. :cry:

A se je vozil z motorjem ali ne? Piše, da sta ga policaja izgubila izpred oči. Mulo se je pa po zadnjem ozil in objestno prehiteval. Kaj se ima kdorkoli z motorjem po zadnji (ali po sprednji) voziti po cesti? Še dobro da ni med tem ko je izvajal akrobacije padel in letel pod avtomobil policajev, potem bi bila policaja šele boga.

In ja, fant je izival, malo preveč je stavil in izgubil.

Ali vozim po omejitvah ali ne, ni pomembno, s policaji imam načeloam dobre izkušnje. Nikoli pa nisem po površinah na katerih bi zakon od mene zahteval vozil motorja, ki ga nebi sem smel (pa sem "mlad", ampak vem kaj ja in kaj ne, in sem to vedel že pri 14ih, ko sem se s sesalcem okoli preganjal). To me je naučil ata. Zgleda, da nimajo vsi take sreče. Tega mulota pa pač niso. Upam samo, da zari tega policaja ne bosta nasankala. Opravljala sta svoje delo.

Dober motoris je star motoris, ta pač ni bil dober...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mladi se učijo, tako vozniki kot policisti. Čez par let ratajo oboji bolj pametni in odgovorni, se ne postavljajo na zadnje noge, kot so se, ko so bili mladi in ne počnejo več bedarij, ki so jih v mladosti. Nažalost pa nekateri ne preživijo.

Moje sožalje vsem svojcem. R.I.P.

Mladi naj se učijo tam kjer ne ogrožajo nikogar. Na cesti veljajo določena pravila in policija je tam, da zagotovi spoštovanje teh pravil, v interesu večine udeležencev v prometu.

'Učila' sta se tudi mladeniča, ki sta se peljala proti Litiji in danes ju ni več. Pa voznika kombija, ki jima je zaprl pot, tudi ne. Upam, da razumeš point.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Babe, motorja in kitare se ne posoja (dobiš nazaj vse "razštelan"). Kaj imaš za gledat kako to zgleda? Pojdi na parkirišče pa tam vozi. Po cesti pa nimaš kej za praskat oz. vozit. Se mi zdi, da si želel nekako povdariti "brez izpita". Kaj pravi zakon? Če ni izpita se ne smeš voziti. Tako preprosto je.

Kar se pa tiče "mlajših in norih let". Celo življenje se učimo in nabiramo izkšnje. Zato je tu tudi avtošola (v nekem smislu), da v "kontroliranih" pogojih dobiš vsaj začetne in osnovne izkušnje. Je res, da marsikdo zna motor (ali avto) bolje voziti še preden sploh vstopi v avtošolo ampak s strani države ni usposobljen za vožnjo dokler izpita ne opravi. Je res da je to dokaj velik oksimoron, ampak tako pač je. Sam se je postavil v "take" okoliščine, ko se je sploh vsedel na motor in ga zagnal.

...psihologi... ^_^

Dober motoris je star motoris, ta pač ni bil dober...

Bom komentiral samo to, kar se nanasa na moj post.

Kaj je v zakonu napisano, je ena stvar, kaj je pa realnost, je pa druga. "Zakon pravi... blablabla." Kaj mislis, da je mali bral zakonik, preden se je vsedel na motor? Pa cetudi ga je bral, mislis da je dojel, kaj pise?

Lej, spodaj si napisal, da te je fotr naucil, da ne smes kar tako vozit brez izpita itd. TI SI CUDEN. Zakaj? Ker si ga v teh letih poslusal. VECINA mladostnikov bi temu rekla "stari tezi" in delala po svoje. "S strani drzave..." je pa tkole: kaj je zapisano v pravilih se men dol visi, kaj sele enemu 16 letniku. "S strani drzave..." je samo en od izgovorov, da lahko recejo: "mi smo svoje rekli, jebte se."

ja, psihologi. Mas kak problem? Te kam napotim?

"Dober motoris je star motoris, ta pač ni bil dober..." I agree.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ala ritke, pa dejte no nehat...

mela sta nesrečo, nimaš kej nardit... ma nehte jih vlačt po zobeh...

kak bi blo vam d bi bli njuni starši, pa po možnosti tole bral..?

umirte se mal no...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mladi naj se učijo tam kjer ne ogrožajo nikogar. Na cesti veljajo določena pravila in policija je tam, da zagotovi spoštovanje teh pravil, v interesu večine udeležencev v prometu.

'Učila' sta se tudi mladeniča, ki sta se peljala proti Litiji in danes ju ni več. Pa voznika kombija, ki jima je zaprl pot, tudi ne. Upam, da razumeš point.

Point je, da si ti odrasel in se obnašaš kot otrok. Kdaj ti bo jasno, da mladih ne boš kontroliral z nobenim zakonom. Če bi državi bilo do tega, da mladi ne bi umirali oz. vsaj ne toliko, bi postavili nekaj dirkališč v Sloveniji in zagotovili službe zanje. Vstopnine ne bi bilo in mladi bi lahko gonili do onemoglosti. Ampak ker se čisto vse ampak res čisto vse v življenju konča pri denarju se tega ne naredi. Lažje je vzeti kot pa dati!!! Mlade je treba zaposliti, da nimajo časa misliti na neumnosti. Upam, da tvoja odrasla osebnost v tebi naredi en preskok dalje. Pot, ki jo kažeš je prava, vendar oddaljena. Sedej razumeš point .) !!!

No, to je bilo od mene vse. Kdo razume razume, teličkom ne moreš pomagat. Nažalost.

LP, vsem in srečno vožnjo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mladi naj se učijo tam kjer ne ogrožajo nikogar. Na cesti veljajo določena pravila in policija je tam, da zagotovi spoštovanje teh pravil, v interesu večine udeležencev v prometu.

'Učila' sta se tudi mladeniča, ki sta se peljala proti Litiji in danes ju ni več. Pa voznika kombija, ki jima je zaprl pot, tudi ne. Upam, da razumeš point.

Lej. Dolznost vsakega smrkca je malo vec, kot samo zagotavljanje spostovanja pravil. Lih v tem je catch. V opisu dela je tudi POSTAVLJANJE ZGLEDA, PREVENTIVA, IZOGIBANJE POVZROCANJA NEVARNOSTI....

tukaj sta ga smrkca usrala. Namesto, da bi, po tistem, ko sta prizgala luci, odnehala, saj ni vredno, ... in sla v arhiv pogledat od koga je ta motor, ter sla lastniku motorja tezit,... sta se sla kavboje in mulca navedla v to, da je verjetno mislil, da je v kakem holivudskem filmu. Ja, sam si je kriv. Sej je sam odpiral plin, itd.... ampak pri takih dejanjih ni treba cloveka vzpodbujat. Lepo bi si zapisala tablico in sla do lastnika motorja, ki bi jima povedal, kdo je vozil, nato pa bi sla lepo k 16letniku domov, se pomenit z njegovim fotrom itd.

zdej se grem pa vozit pa na kosilo

over and out

Popravljeno . Popravil Dr_Jakob
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom komentiral samo to, kar se nanasa na moj post.

Kaj je v zakonu napisano, je ena stvar, kaj je pa realnost, je pa druga. "Zakon pravi... blablabla." Kaj mislis, da je mali bral zakonik, preden se je vsedel na motor? Pa cetudi ga je bral, mislis da je dojel, kaj pise?

Lej, spodaj si napisal, da te je fotr naucil, da ne smes kar tako vozit brez izpita itd. TI SI CUDEN. Zakaj? Ker si ga v teh letih poslusal. VECINA mladostnikov bi temu rekla "stari tezi" in delala po svoje. "S strani drzave..." je pa tkole: kaj je zapisano v pravilih se men dol visi, kaj sele enemu 16 letniku. "S strani drzave..." je samo en od izgovorov, da lahko recejo: "mi smo svoje rekli, jebte se."

ja, psihologi. Mas kak problem? Te kam napotim?

"Dober motoris je star motoris, ta pač ni bil dober..." I agree.

Nič nisem čuden, če sem lepo vzogjen ^_^ ali je to strokovno podano mnenje? In načeloma moraš prebrati zakonik, no ne ravno zakonik ampak cestno prometne predpise, če želiš imeti izpit. Če je bral in ni dojel potem je tako ali tako nesposoben za vožnjo z motorjem. Mislim, da so stavki v CPP-ju lepo izoblikovani in precej "straightforward". Še pomembnejše, najbž je mulo igral GTA ali pa gledal kakšen film, v katerem je bilo več kot nazorno pokazano, da "grešenje" in delanje pizd**ij ni smiselno ter da objestna vožnja z motorjem ne obrodi sadov (ta je sicer debilna AMPAK: v San Andreas GTA igri moraš dejansko iti v avto šolo, ker "kao" ne znaš dovolj dobro voziti, aja točno, tudi tam je to ena taka mala tehnikalija, ki je namenjena samo temu da nam otežuje in greni življenje [igranje igre])

S tem ko se usedeš na motor hočeš-nočeš sprejmeš določena pravila igre. Eno izmed teh (po moje najpomembnejše): če se igraš z ognjem se boš opekel.

Me zanima koliko časa ti bo dol viselo, kaj je zapisano v pravilih. Tudi tebi s v korist. Ko bo pa policaj naredil napako boš pa mrzlično listal in bral na vseh možnih koncih in krajih kje bi se dalo kaj ukriviti in iz črnega narediti rožnato. In takrat boš (če boš imel srečo in našel rešitev) državi rekel: "Vi ste rekli svoje, je** se!"

Ja psihologi ^_^ (ni treba biti nič napadalen), vi ste mi tako smešni, hočete povsod in v vse stlačiti vaše študije in teste.

Praviš Celje? mogoče se pa poznava, tako "na daleč" ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst bi pa pokritiziral postojnske policaje k ne opravljajo svoje dolžnosti kadar je treba !! zdej da grem jst pijan za volan me bodo ustavili in nabili kazen. Ko pa za volan sede lokalni drug diler pa se cele dneve pijan okoli vozi in zganja pizdarije pa mu noben nič noče ker se ga policija boji. Kje je pravica tukaj ? Policaj se boji za svoje življenje ? zakaj je pol policaj ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vir: 24ur.com - če ti kaj ne paše, se pritoži njim. In ne komentiraj 'ad personam', če nimaš pojma o tem, s kom se pogovarjaš. Lahko pa napišeš, katere motorje sta vozila ponesrečena, če se ti da.

A si moral!? :rolleyes:

Je izgleda jasnoviden...... :D

Popravljeno . Popravil xr800
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne policija se ga ne boji, je pa verjetno dober pevec in mu dovolijo "opravljanje obrti" v zameno za njegovo lepo petje... :whistle:

Po domače povedano gre za špiclja...

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma dej no pametuj. Kot da se ne spomnis svojih mlajsih in malo bolj norih let... Lej, vecina mladih, tudi neodgovornih in razvajenih, postanejo v koncni fazi prav posteni clani druzbe, ki prav toliko pridonesejo kot vsi ostali. Mladinska razposajenost in pomanjkanje izkusenj, ter napacno ocenjevanje situacije je pa itak logicna, saj nimajo tolk izkusenj, da bi pravilno presodili. Pa ni treba, da so vsi mladi kreteni in nevemkaj...

Samo predstavljaj si, da si se od kolega sposodu motor za en krog, da enkrat vidis, kako to zgleda, itak da brez izpita in nato v voznji skozi svoj kraj vidis plave lucke za sabo. Koliko procenten pa si, da bi se prav odlocil tudi ti v teh letih? Ves, psihologi smo naredili vrsto kontroliranih eksperimentov in ti povem, da vec kot 80% ljudi reagira enako, ko so postavljeni v enake okoliscine. Kar pomeni, da ce bi se v tistih letih tebi zgodilo to, kar se je njemu, je verjetnost visja od 80%, da bi tudi ti enako odreagiral.

Zavestno si se vsedel na motor, kolega, zavestno boš nosil posledice tega....čisto simpl je.....in sem tud vedel, da če me bodo zaustavili, jim bom ustavil in......najebal (najprej od njih, pol pa še doma) :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavestno si se vsedel na motor, kolega, zavestno boš nosil posledice tega....čisto simpl je.....in sem tud vedel, da če me bodo zaustavili, jim bom ustavil in......najebal (najprej od njih, pol pa še doma) :evilgrin:

Tistega od njih se ni tolko za bati, bolj za doma. :whistle: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tistega od njih se ni tolko za bati, bolj za doma. :whistle: :P

Jep, vsaka, ki je mimo padla je je bilo škoda, so moj oča rekli.... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne policija se ga ne boji, je pa verjetno dober pevec in mu dovolijo "opravljanje obrti" v zameno za njegovo lepo petje... :whistle:

Po domače povedano gre za špiclja...

ni špicelj verjemi mi :D Špiclji so taki k nimajo za burek pa dilajo lih tolk da se lahko še zraven drogirajo. On lepo vozi bmw in se mu jebe za vse :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi bom špicelj in bom dilal drogo in živel lagodno življenje. Si kupu bmw 7 in ne bom delal nikjer :D dej ne sanjej :D pazi kaj se mi je zgodilo s tem kretenom. vozim za njim z avtom nakar se bmw ustavi in tip prleti vn in se začne dret name zakaj vozim za njim. Ja ti nimam pojma seju mende je to cesta ne ? :D Nakar obvestim policijo da mi je na cesti grozil vinjen voznik bmw 7. Nato sm se zapeljal pred gostilno kjer je ta bmw stal. Misliš da je kdo prišel ? :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!