Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

Ja, kaj mislis, da se starsi tega ne zavedajo? Kaj pa mislis, da zdaj razmislja njegova mama? nekaj podobnega temu: "jst sm kriva. ce bi mu le ..., ce bi le .., zakaj mu je bilo treba, .... pa sem mu tolikokrat rekla...., joj, jst sm kriva." podobno pa fotr.

Ja, in če oni to vejo, zakaj pol vi tukaj jokcate, da so policaji krivi? :o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz BI MORALI IMETI prej pride IMAMO, kot iz jebe se nam. Si dojel?

Folk bi moral voziti po predpisih. Potem bi imeli boljšo varnost v prometu. Ker pa se mnogim jebe ... imamo, kar imamo.

Joj, kolk so fajn take igrice teoretiziranja in hipotetiziranja.

Glavno, da so vsega krivi policaji ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Point je, da si ti odrasel in se obnašaš kot otrok. Kdaj ti bo jasno, da mladih ne boš kontroliral z nobenim zakonom. Če bi državi bilo do tega, da mladi ne bi umirali oz. vsaj ne toliko, bi postavili nekaj dirkališč v Sloveniji in zagotovili službe zanje. Vstopnine ne bi bilo in mladi bi lahko gonili do onemoglosti. Ampak ker se čisto vse ampak res čisto vse v življenju konča pri denarju se tega ne naredi. Lažje je vzeti kot pa dati!!! Mlade je treba zaposliti, da nimajo časa misliti na neumnosti. Upam, da tvoja odrasla osebnost v tebi naredi en preskok dalje. Pot, ki jo kažeš je prava, vendar oddaljena. Sedej razumeš point .) !!!

No, to je bilo od mene vse. Kdo razume razume, teličkom ne moreš pomagat. Nažalost.

LP, vsem in srečno vožnjo

Torej, če sem mlad, lahko počnem kar hočem? Rad imam orožje in po nesreči ustrelim tvojo mamo. Eh, se zgodi... Če bi postavili par strelišč, kjer bi vsi mladi lahko streljali do mile volje in če bi mi ob tem še zagotovili službo, potem sigurno ne bi ustrelil tvoje mame. Al pa tud :hmm:

Ja, mlade je treba zaposliti. Tudi z vzgojo in učenjem, da se nekaterih stvari ne počne, ker so smrtno nevarne.

Ne, ne moreš pomagati, je mrtev in tega ne more nihče spremeniti.

Drugače pa kup izgovorov, nekaj žaljivk in nobenega argumenta. :yawn:

Lej. Dolznost vsakega smrkca je malo vec, kot samo zagotavljanje spostovanja pravil. Lih v tem je catch. V opisu dela je tudi POSTAVLJANJE ZGLEDA, PREVENTIVA, IZOGIBANJE POVZROCANJA NEVARNOSTI....

tukaj sta ga smrkca usrala. Namesto, da bi, po tistem, ko sta prizgala luci, odnehala, saj ni vredno, ... in sla v arhiv pogledat od koga je ta motor, ter sla lastniku motorja tezit,... sta se sla kavboje in mulca navedla v to, da je verjetno mislil, da je v kakem holivudskem filmu. Ja, sam si je kriv. Sej je sam odpiral plin, itd.... ampak pri takih dejanjih ni treba cloveka vzpodbujat. Lepo bi si zapisala tablico in sla do lastnika motorja, ki bi jima povedal, kdo je vozil, nato pa bi sla lepo k 16letniku domov, se pomenit z njegovim fotrom itd.

zdej se grem pa vozit pa na kosilo

over and out

O tem kakšne so bile okoliščine ne vemo vsega.

Če meniš to, kar si napisal in imaš znanstveno dokazano, da se v takšnih situacijah (če točno veš, kaj se je dogajalo) zgodi ravno to in bi policista to MORALA vedeti in STA kriva za ogrožanje varnosti, ki je rezultiralo s smrtjo udeleženca v prometu, potem tudi veš kje se nahaja pristojno sodišče.

Jaz še vedno menim, da so bolj odgovorni starši in tisti, ki je mladeniču dal motor v roke. In še to pod predpostavko, da 16 letni osebki nimajo možganov. Ampak, potem se človek vpraša, kako to, da večina populacije preživi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noben ni rekel, da so krivi SAMO smrkci. Ampak pomagali pa ziher niso. Ja, zanj je prepozno. Mogoce pa za nekoga drugega ni.

Ja, jaz bi apeliral na policiste, naj ne preganjajo ali skušajo kaznovati prekrškarjev. Naj gredo raje popoldan domov k staršem ... tam pa se bo mulc sprenevedal "Kaj, jaz ? Jaz že nisem bil!" itd itd ... in potem na forum po možnost pisal, da mu itak nič ne morejo ...

ala ritke, pa dejte no nehat...

mela sta nesrečo, nimaš kej nardit... ma nehte jih vlačt po zobeh...

kak bi blo vam d bi bli njuni starši, pa po možnosti tole bral..?

umirte se mal no...

A lpa mama al pa punca od unga policaja, ki naj bi 'zagrešil smrt skoraj nedolžnega, rahlo vihravega 16-letnika na izposojenem motorju, ki se je pač hotel malo peljat" ?

Point je, da si ti odrasel in se obnašaš kot otrok. Kdaj ti bo jasno, da mladih ne boš kontroliral z nobenim zakonom. Če bi državi bilo do tega, da mladi ne bi umirali oz. vsaj ne toliko, bi postavili nekaj dirkališč v Sloveniji in zagotovili službe zanje. Vstopnine ne bi bilo in mladi bi lahko gonili do onemoglosti. Ampak ker se čisto vse ampak res čisto vse v življenju konča pri denarju se tega ne naredi. Lažje je vzeti kot pa dati!!! Mlade je treba zaposliti, da nimajo časa misliti na neumnosti. Upam, da tvoja odrasla osebnost v tebi naredi en preskok dalje. Pot, ki jo kažeš je prava, vendar oddaljena. Sedej razumeš point .) !!!

No, to je bilo od mene vse. Kdo razume razume, teličkom ne moreš pomagat. Nažalost.

LP, vsem in srečno vožnjo

A si razumu, al si teliček? :D

Se pravi bom špicelj in bom dilal drogo in živel lagodno življenje. Si kupu bmw 7 in ne bom delal nikjer :D dej ne sanjej :D pazi kaj se mi je zgodilo s tem kretenom. v

sam ne pol javkat, če barabe druge zvejo, da si špicelj, in ti jezik pristrižejo ...

Ajt, zdj pa grem na vaje z bendom. bomo eno o CPP nardili - ful žaganja bo, da se ne bo nič slišalo besedila ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mela sta nesrečo, nimaš kej nardit... ma nehte jih vlačt po zobeh...

Pomojem se jim kolca :krneki:

Jst bi pa pokritiziral postojnske policaje k ne opravljajo svoje dolžnosti kadar je treba !! zdej da grem jst pijan za volan me bodo ustavili in nabili kazen. Ko pa za volan sede lokalni drug diler pa se cele dneve pijan okoli vozi in zganja pizdarije pa mu noben nič noče ker se ga policija boji. Kje je pravica tukaj ? Policaj se boji za svoje življenje ? zakaj je pol policaj ?

Lej pr nas poznam osebno precej policajev. Pa VSI TOČNO vejo kje je "mafija" pa jim nič ne morejo. So mi sami povedali, da so kot policija predali že najmanj 100 kazenskih ovadb preprodaje in nelegalnega posedovanja orožja na sodišče, da se ne govori o drogah. Sodišče ovadbe zavrže, češ ni dokazov. Ko so dojeli, da nima smisla niti ovadb ne pišejo več in jim dol visi, če se za vsakim vogalom fixajo...

Kar se pa tiče tega mulca, k je pred policaji bežal... Da pristavim še moj piskerček, bi samo to dodal: "je hotu met kolo, zdej nej ga goni" (govorim v prispodobah). Polocaja se mi pa smilita

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Kako so vozili policisti? Tako kot so morali, če so hoteli objestneža posneti in ustaviti ter tako kot jim to dovoljuje zakon:

V tem primeru niso vozili, kot so morali in niso vozili, kot jim zapoveduje zakon.

ZAKON O VARNOSTI CESTNEGA PROMETA (ZVCP-1)

Zakon o varnosti cestnega prometa v 6. odstavku 32. člena določa, da omejitve

hitrosti, določene z zakonom ne veljajo za vozila policije, opremljena s posebno

napravo za ugotavljanje hitrosti, kadar opravljajo nadzor cestnega prometa in kadar je

to nujno zaradi zagotavljanja varnosti cestnega prometa.

Noben zakon jim ne dovoljuje prehitevanja v "škarje", prehitevanje v križišču, izsiljevanja prednosti, prehitevanje ali vožnjo preko polne črte in ogrožanja drugih udeležencev v cestnem prometu, kar so policisti, ki so avtorji tega posnetka v Krškem delali. Kdo bo njim napisal kazni, ki so si jih zaslužili?

V zgoraj omenjenem 6. odstavku tudi piše, da morajo vozniki zgoraj omenjenih vozil voziti na tak način in s takšno hitrostjo, da ves čas obvladujejo vozilo in da ne ogrožajo drugih udeležencev v cestnem prometu ali njihovega premoženja.

Jaz sem za to, da se zakon izvaja, vendar ne na tak način, kot ga trenutno izvaja naša neizobražena policija. Prevečkrat sem že videl policiste, ki v svojih osebnih vozilih in s službenimi vozili delajo veliko večje neumnosti, kot jih je delal "kavboj" v Krškem. Ne odobravam vožnje niti tega voznika niti policistov.

Policisti bi morali biti v zgled ostalim, vendar tega, roko na srce, niso sposobni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tem primeru niso vozili, kot so morali in niso vozili, kot jim zapoveduje zakon.

Noben zakon jim ne dovoljuje prehitevanja v "škarje", prehitevanje v križišču, izsiljevanja prednosti, prehitevanje ali vožnjo preko polne črte in ogrožanja drugih udeležencev v cestnem prometu, kar so policisti, ki so avtorji tega posnetka v Krškem delali. Kdo bo njim napisal kazni, ki so si jih zaslužili?

V zgoraj omenjenem 6. odstavku tudi piše, da morajo vozniki zgoraj omenjenih vozil voziti na tak način in s takšno hitrostjo, da ves čas obvladujejo vozilo in da ne ogrožajo drugih udeležencev v cestnem prometu ali njihovega premoženja.

Jaz sem za to, da se zakon izvaja, vendar ne na tak način, kot ga trenutno izvaja naša neizobražena policija. Prevečkrat sem že videl policiste, ki v svojih osebnih vozilih in s službenimi vozili delajo veliko večje neumnosti, kot jih je delal "kavboj" v Krškem. Ne odobravam vožnje niti tega voznika niti policistov.

Policisti bi morali biti v zgled ostalim, vendar tega, roko na srce, niso sposobni.

No, pa dajmo gor cel 6. odstavek:

"(6) Omejitve hitrosti, določene v prvem in četrtem odstavku tega člena, ter omejitve hitrosti, izražene s postavljenimi prometnimi znaki, ne veljajo za vozila policije, opremljena s posebnimi napravami za ugotavljanje hitrosti, kadar policisti z njimi nadzirajo hitrost vozil v cestnem prometu, in za vozila policije, kadar policisti z njimi na podlagi dovoljenja generalnega direktorja policije ali odredbe pristojnega organa izvajajo prikrita preiskovalna dejanja po Zakonu o policiji ali Zakonu o kazenskem postopku. Vozniki teh vozil morajo voziti na tak način in s takšno hitrostjo, da ves čas obvladujejo vozilo in da ne ogrožajo drugih udeležencev v cestnem prometu ali njihovega premoženja."

Tako kot so bili komentarji, da omenjeni motociklist s 150km/h ni ogrožal nikogar ker je tam cesta, ki to omogoča, tako lahko vsak komentira, da so policisti nekoga ogrožali. Ker so policisti takšni in drugačni sem vsekakor za to, da o teh stvareh presoja sodišče. Sodniki, upam, niso lih vsi tako nesposobni kot to menite za policiste. In omenjeni motociklist je imel vso možnost uporabiti vse pravne inštrumente, ki mu stojijo na razpolago. Ostali imamo tudi možnosti vplivanja na spremembo zakonodaje.

Občasno moram ponoviti isto mantro, ki jo že nekaj časa nabijam - vse je irelevantno, ko se enkrat razsuješ. Zato in predvsem zato moramo sami najbolj paziti nase, saj bomo sami tudi najbolj nastradali, če do česa pride.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ata iba ampak glih zarad tega, ker se mu dovoli vse, bo postal enkrat človek ki ne bo spoštoval nobenih predpisov in moralnih norm...

...in zato so policaji naredili dobro delo ter ga ustavili pri njegovih 16 letih za vedno????

Pa ti sploh prebereš kaj napišeš :headbang: ?

Pred dobrimi 30 leti sem mlad, nepremišljen in kaj še hočeš, bežal pred policijo od Šentilja do Maribora a starim Puchom 250 TF - om. Vzrok? Nekaj sem spil zaradi rojstva prijateljevega sina. Misliš da sem razmišljal o višini kazni, kaj je boljše,....Ni blo časa. Potegnil sem mimo in uspel pobegniti čez stari pobreški most in na peš pot v breg. Od Šentilja do Maribora, čez Melje in mali most je za mano jodlala policijska stoenka. Ostal sem živ, morda zaradi slabega motorja ali znanja. Tudi ta šola je bila dobra. In kakšen človek sem postal? Bučnice zaradi bučnic :headbang: . Star sem bil cca 23 let in ne 16!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...in zato so policaji naredili dobro delo ter ga ustavili pri njegovih 16 letih za vedno????

Pa ti sploh prebereš kaj napišeš :headbang: ?

A daj no - je kdo rekel, da so naredili "dobro delo"? Ni. Klobasaš spet v patetičnem tonu.

Pred dobrimi 30 leti sem mlad, nepremišljen in kaj še hočeš, bežal pred policijo od Šentilja do Maribora a starim Puchom 250 TF - om. Vzrok? Nekaj sem spil zaradi rojstva prijateljevega sina. Misliš da sem razmišljal o višini kazni, kaj je boljše,....Ni blo časa. Potegnil sem mimo in uspel pobegniti čez stari pobreški most in na peš pot v breg. Od Šentilja do Maribora, čez Melje in mali most je za mano jodlala policijska stoenka. Ostal sem živ, morda zaradi slabega motorja ali znanja. Tudi ta šola je bila dobra. In kakšen človek sem postal? Bučnice zaradi bučnic :headbang: . Star sem bil cca 23 let in ne 16!!!!!

Te ne poznam, zato ne vem, kak človek si postal. Kakorkoli - vzgoja mora bit - in če je ne izvajajo starši, jo pač zraven še sekundarni socialni krog - institucije itd. Te pa so pač malo bolj okorne od staršev ... in če so že starši okorni, ni čudno, da pač ne nastajajo glih 'idealni ljudje'. Zato pa se je mali razsipal - ker ni bil optimaln ... jebiga, to je pač dejstvo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res so naredili veliko dobrega z novim zakonom CPP... Fantje pomislijo na številke, ki jih čakajo, začnejo bežati, kmalu zatem so mrtvi. Uspešno, ni kaj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Pač ni gledal števca, ampak cesto. ...

50 ali 90km/h pa res ločiš le s pogledom na števec. Bravo Ibek, spet imaš prav. Svoj.

O 150 pa sploh ne bom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res so naredili veliko dobrega z novim zakonom CPP... Fantje pomislijo na številke, ki jih čakajo, začnejo bežati, kmalu zatem so mrtvi. Uspešno, ni kaj!

Morda pa bi ti fantje morali malo bolj pomisliti že prej, ne samo, ko zagledajo policaje.

Ni kaj, tisti, ki se "mora" dokazovati, ga noben zakon ali policaj ne zaustavi, pač mora vse probati na lastni koži pa če tudi je takšna šola večkrat predraga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V tem primeru niso vozili, kot so morali in niso vozili, kot jim zapoveduje zakon.

Noben zakon jim ne dovoljuje prehitevanja v "škarje", prehitevanje v križišču, izsiljevanja prednosti, prehitevanje ali vožnjo preko polne črte in ogrožanja drugih udeležencev v cestnem prometu, kar so policisti, ki so avtorji tega posnetka v Krškem delali. Kdo bo njim napisal kazni, ki so si jih zaslužili?

V zgoraj omenjenem 6. odstavku tudi piše, da morajo vozniki zgoraj omenjenih vozil voziti na tak način in s takšno hitrostjo, da ves čas obvladujejo vozilo in da ne ogrožajo drugih udeležencev v cestnem prometu ali njihovega premoženja.

Jaz sem za to, da se zakon izvaja, vendar ne na tak način, kot ga trenutno izvaja naša neizobražena policija. Prevečkrat sem že videl policiste, ki v svojih osebnih vozilih in s službenimi vozili delajo veliko večje neumnosti, kot jih je delal "kavboj" v Krškem. Ne odobravam vožnje niti tega voznika niti policistov.

Policisti bi morali biti v zgled ostalim, vendar tega, roko na srce, niso sposobni.

primer izpred 1 meseca: peljal sem se od rondoja kjer je priključek na AC proti krškem za letečmanom, prehiteval je kolono vozil z traktorjem na čelu takoj za rondojem čez polno črto, nato krepko čez 90 po ravnici proti krškem, malo pred tablo za naselje me je zagledal v vzvratnem ogledalu in prepucal ventile na fjr-ju.......mimo table krško je imel hitrost krepko čez 120!!! tudi v naselju ni vozil niti približno 50, je bilo vsaj polovico več...............no da ne bo kdo zdaj spet preveč pameten kako vem da se je toliko peljal, tudi jaz sem peljal toliko za njim, pač policaji so nam za zgled kajneda :slap: če se on lahk toliko pelje se bom pa tudi jaz za njim....in kako vem da ni bil na nujni vožnji? je prišel za menoj potem ko je naredil krog po sparovem parkirišču na omw na pijačo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

150 na uro, naselje, štanga prirejena za pretep, križišča, polna črta. Kaj tukaj ni jasnega. Video pove vse. Za moje pojme je to poskus naklepnega umora. Tip ni bil pijan in ....

Ma, dej ne seri. Edino v eni stvari imas prav. Video pove vse. In kar sem jest videl, ni bilo ene same kriticne situacije. Decko se je prav lepo vozil :)

... Če bi bil pa naci bi ob satelitskem cestninjenju uvedel še obvezno ugradnjo tahografa za vse ki so redni prekrškarji.
Dej drugic raje napisi: Ce pa ne bi bil tak butelj, bi vedel, da ob satelitskem cestninjenjenju ne rabis tahografa, ker ze satelit vidi, kdaj si kje in z ustreznim programom lahko izracuna, kako hitro si vozil.

Kreten.

Pa ni se treba izgovarjati na nacije. Butli, kot si ti, obstajajo ze od nekdaj. Samo prej se ni toliko pisalo o njih :)

Aja, pa napise se vgradnjo tahografa....razen ce si nek juzni. Ugradi kretenograf sam sebi i bit ces sretniji i pametniji.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

primer izpred 1 meseca: peljal sem se od rondoja kjer je priključek na AC proti krškem za letečmanom, prehiteval je kolono vozil z traktorjem na čelu takoj za rondojem čez polno črto, nato krepko čez 90 po ravnici proti krškem, malo pred tablo za naselje me je zagledal v vzvratnem ogledalu in prepucal ventile na fjr-ju.......mimo table krško je imel hitrost krepko čez 120!!! tudi v naselju ni vozil niti približno 50, je bilo vsaj polovico več...............no da ne bo kdo zdaj spet preveč pameten kako vem da se je toliko peljal, tudi jaz sem peljal toliko za njim, pač policaji so nam za zgled kajneda :slap: če se on lahk toliko pelje se bom pa tudi jaz za njim....in kako vem da ni bil na nujni vožnji? je prišel za menoj potem ko je naredil krog po sparovem parkirišču na omw na pijačo

No vidiš! In tak se lahko normalno vozijo tisti, ki obvladajo motor in pregledno cesto. Za šlateke pa je že hitrost napisana na tabli samomorilska :evilgrin: . Taki so pa najbolj glasni, ko "mojstrom" solijo pamet in se skrivajo za zakoni, parolami in statistikami.

Motoriste lahko razvrstiš med počasne, hitre in zelo hitre. "Pametnjakoviči" to razdelijo kot pametne (vožnja po predpisih!), bedake in kretene. Na cesti pa mnogokrat vidiš, da "počasni" dela večje neumnosti kot hitri! Obvladovanje hitrosti je umetnost. Umetnost preživetja, ker je vložek izredno velik. Voziti varno, ne pomeni tudi voziti počasi. Počasna vožnja te lahko uspava in izredno podaljša reakcijski čas. Dečko, ki je lepo peljal skozi Krško, je za gledalca odzadaj divjal, iz njegove perspektive pa je bila vožnja popolnoma varna. Lahko bi ga presenetil samo padajoči avion ali izstrelek s strani. Moja ocena njegove vožnje pri ogledanem posnetku, je 10+. Kak presran, polpismen idiot pa ne razume niti razlike med vožnjo po občutku, z vožnjo po predpisih. Ali drugače povedano, prometnih znakov za omejitev hitrosti pri pregledni cesti ne gledam, saj so namenjeni predvsem kot omejitev - prepoved pri zmanjšani vidljivosti (megla, noč, dež). To je jasno policajem čez severno mejo, pri nas pa je to osnova za kasiranje. Že mnogokrat povedano!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda pa bi ti fantje morali malo bolj pomisliti že prej, ne samo, ko zagledajo policaje.

Ni kaj, tisti, ki se "mora" dokazovati, ga noben zakon ali policaj ne zaustavi, pač mora vse probati na lastni koži pa če tudi je takšna šola večkrat predraga.

Mladi in nori pač. Saj fantje, ki zdaj to počnejo, (če bodo še živi) čez 20 let tudi ne bodo tega več počeli, ko si mlad pa se pač rad igraš... Tudi motoristi, ki so zdaj v zrelih letih so počeli neumnosti, mislim, da skoraj vsi, ampak potem enkrat pač večina pride k pameti. Se je pa dalo zadeve rešiti drugače kot pa danes ko jih kar pahnejo v smrt.

No vidiš! In tak se lahko normalno vozijo tisti, ki obvladajo motor in pregledno cesto. Za šlateke ipa je že hitrost napisana na tabli samomorilska :evilgrin: . Taki so pa najbolj glasni, ko "mojstrom" solijo pamet in se skrivajo za zakoni, parolami in statistikami.

Motoriste lahko razvrstiš med počasne, hitre in zelo hitre. "Pametnjakoviči" to razdelijo kot pametne (vožnja po predpisih!), bedake in kretene. Na cesti pa mnogokrat vidiš, da "počasni" dela večje neumnosti kot hitri! Obvladovanje hitrosti je umetnost. Umetnost preživetja, ker je vložek izredno velik. Voziti varno, ne pomeni tudi voziti počasi. Počasna vožnja te lahko uspava in izredno podaljša reakcijski čas. Dečko, ki je lepo peljal skozi Krško, je za gledalca odzadaj divjal, iz njegove perspektive pa je bila vožnja popolnoma varna. Lahko bi ga presenetil samo padajoči avion ali izstrelek s strani. Moja ocena njegove vožnje pri ogledanem posnetku, je 10+. Kak presran, polpismen idiot pa ne razume niti razlike med vožnjo po občutku, z vožnjo po predpisih. Ali drugače povedano, prometnih znakov za omejitev hitrosti pri pregledni cesti ne gledam, saj so namenjeni predvsem kot omejitev - prepoved pri zmanjšani vidljivosti (megla, noč, dež). To je jasno policajem čez severno mejo, pri nas pa je to osnova za kasiranje. Že mnogokrat povedano!

:worship: :worship: :worship: :worship: :worship: Točno tak.

Popravljeno . Popravil Čamac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kokr sem jest seznanjen,je tip na ninji,po daljši poti po Evropi, prispel v domače kraje in med vožnjo proti Rajhenburgu zagledal skupino bajkerjev in pač "malo" bolj potegnil za njimi.Da mu je vmes potekla vozniška ,in ostalo sranje je bla sam pika na i.Tipa osebno ne poznam,verjetn pa so ga smradi že zaradi kakšnih zadev še namerno izpostavl.

Po tem odseku se tud jest vozim vsak dan,včasih je bla dovoljena hitrost na tej obvoznici 70 km/h,potem pa so čez noč to spremenil in je sedaj 50,po moje čist brez veze,in samo zato da smradi lahko vsakodnevno kasirajo-skor ga ne poznam,da ni tle že pokasiral kakšne kazni .

Res pa je tud,da je folk začel s podobnimi kozlarijami sam,ko je na netu začel objavlat posnetke policistov, ki kao divjajo ipd.,tko da je blo za pričakovat da bojo vrnili z isto mero.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No vidiš! In tak se lahko normalno vozijo tisti, ki obvladajo motor in pregledno cesto. Za šlateke pa je že hitrost napisana na tabli samomorilska :evilgrin: . Taki so pa najbolj glasni, ko "mojstrom" solijo pamet in se skrivajo za zakoni, parolami in statistikami.

Motoriste lahko razvrstiš med počasne, hitre in zelo hitre. "Pametnjakoviči" to razdelijo kot pametne (vožnja po predpisih!), bedake in kretene. Na cesti pa mnogokrat vidiš, da "počasni" dela večje neumnosti kot hitri! Obvladovanje hitrosti je umetnost. Umetnost preživetja, ker je vložek izredno velik. Voziti varno, ne pomeni tudi voziti počasi. Počasna vožnja te lahko uspava in izredno podaljša reakcijski čas. Dečko, ki je lepo peljal skozi Krško, je za gledalca odzadaj divjal, iz njegove perspektive pa je bila vožnja popolnoma varna. Lahko bi ga presenetil samo padajoči avion ali izstrelek s strani. Moja ocena njegove vožnje pri ogledanem posnetku, je 10+. Kak presran, polpismen idiot pa ne razume niti razlike med vožnjo po občutku, z vožnjo po predpisih. Ali drugače povedano, prometnih znakov za omejitev hitrosti pri pregledni cesti ne gledam, saj so namenjeni predvsem kot omejitev - prepoved pri zmanjšani vidljivosti (megla, noč, dež). To je jasno policajem čez severno mejo, pri nas pa je to osnova za kasiranje. Že mnogokrat povedano!

To se pa čisto strinjam! In tudi tole nima nobene veze s temi nesrečami, katere smo prej komentirali, ker je šlo po povedanem tam za čisto objestnost, lahko bi celo govorili o ruski ruleti. Pač če se voziš hitreje moraš vkalkulirati tudi kakšno kazen in jo potem po moško sprejet. Če jo nisi pripravljen sprejet, pa je bolje da se voziš po predpisih, ali pa sploh nimaš motorja... Sem že večkrat napisal, da je vožnja z motorjem po predpisih celo smrtno nevarna, z motorjem je potrebno za preživetje vozit kakih 10 - 20 km/h več od ostalega prometa. Še posebej je nevarna lagodna vožnja, ker da vozniku lažen občutek varnosti. Posledično to pomeni padec koncentracije. Vožnja motorja mora biti tako odločna, da ostali udeleženci prepoznajo tvoje namene, hkrati pa ne sme biti prehitra, da jih še vseeno lahko prepoznajo. Kakršno koli omahovanje se ponavadi konča zelo slabo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To se pa čisto strinjam! In tudi tole nima nobene veze s temi nesrečami, katere smo prej komentirali, ker je šlo po povedanem tam za čisto objestnost, lahko bi celo govorili o ruski ruleti. Pač če se voziš hitreje moraš vkalkulirati tudi kakšno kazen in jo potem po moško sprejet. Če jo nisi pripravljen sprejet, pa je bolje da se voziš po predpisih, ali pa sploh nimaš motorja... Sem že večkrat napisal, da je vožnja z motorjem po predpisih celo smrtno nevarna, z motorjem je potrebno za preživetje vozit kakih 10 - 20 km/h več od ostalega prometa. Še posebej je nevarna lagodna vožnja, ker da vozniku lažen občutek varnosti. Posledično to pomeni padec koncentracije. Vožnja motorja mora biti tako odločna, da ostali udeleženci prepoznajo tvoje namene, hkrati pa ne sme biti prehitra, da jih še vseeno lahko prepoznajo. Kakršno koli omahovanje se ponavadi konča zelo slabo...

Prjatu SF, tole pa komplet podpišem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Japajade ... Si si zjutraj v kavo spet preveč brihtola vsipal?

Nisem. In ne privošči si biti žaljiv! Daj si prej obriši smrkelj, preden agresivno pametuješ.

Spisal sem bolj na kratko za naravnobrihtne. Tebi bom bolj na široko razložil. Mogoče ti bo kapnilo.

Prometni znak za omejitev hitrosti je postavljen zaradi pričakovanja nevarne situacije v primeru prehitre vožnje. Te nevarne situacije so lahko križišča, nepregledne ceste, oster ovinek, gradbišče, naselje z ulicami, izhodi z dvorišč, otroci na cesti - šola,....

Če voziš po pameti, vse to vidiš in vožnjo prilagajaš situaciji, voziš tudi hitreje. Enako kot hitreje, pomeni, da lahko voziš tudi pod omejitvijo. Bi rad videl bedaka, ki bo mimo šole peljal več kot 30 km/h, ko se prvošolčki vsiplejo ven. Je pa res, da to pridobiš z izkušnjami oz. prevoženimi km. Za začetnike pa so prometni znaki za omejitev alfa in omega. Logično!

Te pa lahko vzamem na kako furo in ti razložim stvari v praksi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet en kup klamfanja in pametovanja.Bom pa še jaz pametna :whistle: .

Samo z enim stavkom: VSAK JE ODGOVOREN ZASE IN ZA SVOJA DEJANJA IN S POSLEDICAMI SE NAJ SPRIJAZNI IN JIH SPREJME.

To drži kot pribito 95% nesreč se zgodi zaradi lastne neumnosti in napačnih odločitev 5% nesreč pa je splet nesrečnih okoliščin na katere se ne da vplivati.(to je moja pavšalna ocena)In za te mi je vedno težko vsi ostali so si pač skuhali kar so si. Sliši se nesramno,ampak tako pač je.

Policisti so taki kakršni pač so to nihče tukaj ne bo spremenil in ne vem zakaj je treba z glavo skozi zid, na koncu boš potegnil ta kratko v najboljšem primeru kazen, v najslabšem primeru odhod z matildo.Vsakdo ima možnost izbire, če izbereš napačno, potem ne krivit druge ampak se iz tega kaj nauči, če imaš to sreče , da se lahko.(butasta ovčja glava pa bo terala svoje, in jokcala in stokcalo kok so ti policaji debili, država ne naredi nič, itd. )

še enkrat: ČE HOČETE SPREMENITI SVET, ZAČNITE PRI SEBI. IN ZAČNITE PREVZEMATI ODGOVORNOST ZA SVOJA DEJANJA.

takole sem malo pametovala....... :whistle:

dr.looney :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet en kup klamfanja in pametovanja.Bom pa še jaz pametna :whistle: .

Samo z enim stavkom: VSAK JE ODGOVOREN ZASE IN ZA SVOJA DEJANJA IN S POSLEDICAMI SE NAJ SPRIJAZNI IN JIH SPREJME.

To drži kot pribito 95% nesreč se zgodi zaradi lastne neumnosti in napačnih odločitev 5% nesreč pa je splet nesrečnih okoliščin na katere se ne da vplivati.(to je moja pavšalna ocena)In za te mi je vedno težko vsi ostali so si pač skuhali kar so si. Sliši se nesramno,ampak tako pač je.

Policisti so taki kakršni pač so to nihče tukaj ne bo spremenil in ne vem zakaj je treba z glavo skozi zid, na koncu boš potegnil ta kratko v najboljšem primeru kazen, v najslabšem primeru odhod z matildo.Vsakdo ima možnost izbire, če izbereš napačno, potem ne krivit druge ampak se iz tega kaj nauči, če imaš to sreče , da se lahko.(butasta ovčja glava pa bo terala svoje, in jokcala in stokcalo kok so ti policaji debili, država ne naredi nič, itd. )

še enkrat: ČE HOČETE SPREMENITI SVET, ZAČNITE PRI SEBI. IN ZAČNITE PREVZEMATI ODGOVORNOST ZA SVOJA DEJANJA.

takole sem malo pametovala....... :whistle:

dr.looney :alien1:

Jp, vsak je odgovoren zase, ampak s tem procentom se pa vseeno ne bi ravno strinjal, vsaj po lastnih izkušnjah in po videnem ne.. Je pa kar več kot 5% tistih, ki so nastradali zaradi nesrečnih okoliščin in napak drugih.. Imej v mislih, da gre pri nesrečah velikokrat za dve ali več vozil, krivec pa ponavadi en sam, vsi ostali pa so pač bili udeleženi in nimajo kaj storit glede tega in niso krivi za nesrečo, kriv je pač nekdo drug. Pa to ne pomeni, da so se znašli v njej zaradi lastne neumnosti. Če seštejem svoje nezgode pri katerih sem bil zraven (avto+motor), k sreči vse lažje, je bila krivda v več kot polovici primerov na tuji strani, torej nisem nič storil narobe, pa vseeno bil v nezgodi. Te razumem kaj hočeš povedat, ampak stanje na naših cestah je pač tako, da kulture ni in vse prevečkrat tudi nedolžni nasrkajo, pa naj bo zaradi slabega stanja na cestah ali pa napak ostalih udeležencev v prometu. In tega ni samo 5%.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jp, vsak je odgovoren zase, ampak s tem procentom se pa vseeno ne bi ravno strinjal, vsaj po lastnih izkušnjah in po videnem ne.. Je pa kar več kot 5% tistih, ki so nastradali zaradi nesrečnih okoliščin in napak drugih.. Imej v mislih, da gre pri nesrečah velikokrat za dve ali več vozil, krivec pa ponavadi en sam, vsi ostali pa so pač bili udeleženi in nimajo kaj storit glede tega in niso krivi za nesrečo, kriv je pač nekdo drug. Pa to ne pomeni, da so se znašli v njej zaradi lastne neumnosti. Če seštejem svoje nezgode pri katerih sem bil zraven (avto+motor), k sreči vse lažje, je bila krivda v več kot polovici primerov na tuji strani, torej nisem nič storil narobe, pa vseeno bil v nezgodi. Te razumem kaj hočeš povedat, ampak stanje na naših cestah je pač tako, da kulture ni in vse prevečkrat tudi nedolžni nasrkajo, pa naj bo zaradi slabega stanja na cestah ali pa napak ostalih udeležencev v prometu. In tega ni samo 5%.

Mogoče sem se nerodno izrazila, s temi 95% sem mislila vzrok za nesrečo.Popolnoma jasno je , da je vedno nekdo nedolžna žrtev. :winkiss:

dr.looney :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IN ZAČNITE PREVZEMATI ODGOVORNOST ZA SVOJA DEJANJA.

Točno tako. Tdui takrat, ko je kriv kdo drug. To, da lahko kdo drug naredi neumnost, ki jo bomo mi plačali, je pač del splošnih določil, ki jih podpišemo tisti moment, ko se vsedemo na mašino.

Kdor hoče absolutno varnost, naj ostane v maternici.

Ej, sem poslusal posnetek te oddaje in moram priznat, da ima Janez res v veliko stvareh prav. Na zalost je poslal pismo samo na radio Hit, ne tudi drugam. Zal. Se podpisem.

Sori, nihče ni zahteval, da je treba kaj podpisat ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakorkoli že, pa naj bo kriva država, Darwin, splet okoliščin ali objestnost, bom zdajle ruknil par dvojnih za zadušnico.

Kaj že pravijo, zakaj so dirke atraktivne ? Zato, ker publika plača karto, da bi videla kri in zmrcvarjene ude. Tudi "roadwatchers" v pričujoči temi bi radi zastonjkarsko katarzo ?

Najbolje, da se izgovorite na biovremensko napoved.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!