Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

:worship: ja halo mislim se v avtosoli nisi vec varen potem bodo pa rekli da je divjal po cesti madonca kr kocine mi gredo pokonci k neki takega preberem :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nebi bil v avto šoli bi atek začel jamrat "ni ga blo ... pol je pa pridivjal ko zverina in nisem mogu kaj nardit" pa motorista še vprašali nebi kako je blo in bi napisali najmanj deljeno krivdo da bi si bil sam kriv. Upam da ga nev minlo do motorjev zarad tega.

Popravljeno . Popravil gusti
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nebi bil v avto šoli bi atek začel jamrat "ni ga blo ... pol je pa pridivjal ko zverina in nisem mogu kaj nardit" pa motorista še vprašali nebi kako je blo in bi napisali najmanj deljeno krivdo da bi si bil sam kriv. Upam da ga nev minlo do motorjev zarad tega.

A lahko bo tvoji izjavi prosim tudi, da navedeš starost? Ustvarjam si neko statistično sliko ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A lahko bo tvoji izjavi prosim tudi, da navedeš starost? Ustvarjam si neko statistično sliko ...

48-letni voznik osebnega avtomobila in 16-letni fant kandidat za voznika motornega kolesa.

Piše v članku.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

48-letni voznik osebnega avtomobila in 16-letni fant kandidat za voznika motornega kolesa.

Piše v članku.

LP

Tvojo starost sem mislil, ko take buče sekaš ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nebi bil v avto šoli bi atek začel jamrat "ni ga blo ... pol je pa pridivjal ko zverina in nisem mogu kaj nardit" pa motorista še vprašali nebi kako je blo in bi napisali najmanj deljeno krivdo da bi si bil sam kriv. Upam da ga nev minlo do motorjev zarad tega.

Tole pa niso nobene buče. Se strinjam z gustijem. Men se je zgodlo zlo podobn. Sicer oba, jest in atek +20 let, moja hitrost 30 km/h, njegova zgodba identična! Sam je mel atek že tolk lukenj v poznavanju in izvajanju CPP, dejstva pa jasna, in so bli polcaji zlo fer. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes okrog 17h pri živalskem vrtu, ležal motorist-kdo kaj ve kako je z njim? prav nič lepo ni bilo videt ta prizor. upam da ni nič hujšega!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

''Nesreča naj bi se zgodila zaradi prehitevanja.''

Kdo koga? Če kolkrtok poznam 24ur - Se mi zdi da če bi bil kriv motorist, tega definitivno ne bi pozabli omenit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, so napisali- tip je, medtem ko ga je motorist prehiteval, zavil levo da bi prehitel bejbo pred sabo (in odbil motor s ceste).

Če bi lahko bili motorji glasnejši brez db-killerjev se morda to ne bi zgodilo :closedeyes:

Zadnjič me je dohite negdo z gsxr-jem in sem ga kljub glasbi v avtu slišal (akrapovič efekt) :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi lahko bili motorji glasnejši brez db-killerjev se morda to ne bi zgodilo :closedeyes:

Zadnjič me je dohite negdo z gsxr-jem in sem ga kljub glasbi v avtu slišal (akrapovič efekt) :worship:

Še bolje bi bilo, če bi imel sireno. Vsi sirene na motor, za večjo varnost :slap:

Nehajte že enkrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z glasnim rorom te prej opazijo, tako pač je, pa če ti je prav ali ne :) Je pa res, da se kdo tudi bolj ustraši ko zletiš mimo, ampak raje to, kot da me ne vidi in kam zavije.

Jaz sem skratka občutil razliko, ko sem dal na motor odprt lonec, sem namenoma malo opazoval in sem velikokrat videl kako se je glava voznika v avtu pred mano obrnila proti ogledalu v istem trenutku ko sem pripeljal za njim :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z glasnim rorom te prej opazijo, tako pač je, pa če ti je prav ali ne :) Je pa res, da se kdo tudi bolj ustraši ko zletiš mimo, ampak raje to, kot da me ne vidi in kam zavije.

Jaz sem skratka občutil razliko, ko sem dal na motor odprt lonec, sem namenoma malo opazoval in sem velikokrat videl kako se je glava voznika v avtu pred mano obrnila proti ogledalu v istem trenutku ko sem pripeljal za njim :)

Ja, daj predlog da spremenijo zakon. Pa to isto razloži policistu, ko bo ugotavljal, da imaš nehomologiran izpuh. Pa še vsem sosedom povej, da morajo malo potrpeti zato, da te bodo (kao zaradi tvoje varnosti) vsi vozniki vozil pred teboj opazili v isti mikrosekundi, do se boš ti pripeljal za njimi, ker te, zaradi položaja tresoče se luči, ne bi opazili še pol ure :doze:

Ampak važn, da si ti videl napredek (jaz, jaz, JAZ...). Kot sem rekel..sirena je nedvomno bolj učinkovita. Jaz večino teh grmečih rorov slišim šele, ko me prehitijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z glasnim rorom te prej opazijo, tako pač je, pa če ti je prav ali ne :) Je pa res, da se kdo tudi bolj ustraši ko zletiš mimo, ampak raje to, kot da me ne vidi in kam zavije.

Jaz sem skratka občutil razliko, ko sem dal na motor odprt lonec, sem namenoma malo opazoval in sem velikokrat videl kako se je glava voznika v avtu pred mano obrnila proti ogledalu v istem trenutku ko sem pripeljal za njim :)

res je, tudi sam sem se v to prepričal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, daj predlog da spremenijo zakon. Pa to isto razloži policistu, ko bo ugotavljal, da imaš nehomologiran izpuh. Pa še vsem sosedom povej, da morajo malo potrpeti zato, da te bodo (kao zaradi tvoje varnosti) vsi vozniki vozil pred teboj opazili v isti mikrosekundi, do se boš ti pripeljal za njimi, ker te, zaradi položaja tresoče se luči, ne bi opazili še pol ure :doze:

Ampak važn, da si ti videl napredek (jaz, jaz, JAZ...). Kot sem rekel..sirena je nedvomno bolj učinkovita. Jaz večino teh grmečih rorov slišim šele, ko me prehitijo.

Ja, ko gre za mojo varnost, je tu pomemben JAZ. Ker če bom čakal, da bodo drugi pazili name, oziroma delali na tem, da bom bolj varen, bo bolj sranje..

Od sosedov se ni še nikoli noben pritožil, s policisti še nisem imel težav, če jim ne pametuješ, tudi oni tebi navadno ne težijo, predlagat pa tudi ne mislim nobenemu nič, ker s tem kot navaden smrtnik nebi naredil ničesar :fredy:

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej vzameš v zakup, da boš lahko zaradi tega plačal kazen (500€+tehnični), ker je to protizakonito?

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja glede na to, da vem kaj pravi zakon, da sem lonec zmontiral sam in da ni homologiran verjetno vzamem a ne? Čene ga ne bi gor dal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, sam tok, da bo tudi nepoučenim jasno in da ne bo potem kdo jokcal, kako so ga štrafali, ko je pa na varnost mislil.

P.S.

Obstaja možnost, da zakon, ki to prepoveduje, ima neko logiko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obstaja tudi možnost, da je nima.

Ker akrapo, ki je vpisan v tisti frdaman kartonček je za policaje ok, isti akrapo, ki pa ni, je pa zločin. Pa sta oba enaka in enako glasna.

Da se ne spuščamo spet v homologacije aftermarket delov, ki so povsod drugje po evropi ustrezni, samo pri nas je treba nekaj komplicirat..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... velika verjetnost obstaja, da bo "grmeči" motor voznik prej slišal ... ali pa tudi ne, če ni pozoren na dogajanje okoli sebe (mobitel, glasna glasba, lepe noge ...) ...

... pa vendar, ali ni nekje napisano, da voznik ne sme izvesti nobenega menevra, če se prej ne prepriča če to lahko stori varno zase in druge udeležence v prometu ... :hmm:

... velja za avtomobile in motoristične rakete, ki prehitevajo na polno celo kolono ... :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... velika verjetnost obstaja, da bo "grmeči" motor voznik prej slišal ... ali pa tudi ne, če ni pozoren na dogajanje okoli sebe (mobitel, glasna glasba, lepe noge ...) ...

... pa vendar, ali ni nekje napisano, da voznik ne sme izvesti nobenega menevra, če se prej ne prepriča če to lahko stori varno zase in druge udeležence v prometu ... :hmm:

... velja za avtomobile in motoristične rakete, ki prehitevajo na polno celo kolono ... :headbang:

Imaš prav. Piše. Ampak piše še marsikaj drugega, pa se ljudje tega ne držijo. Ker če bi se, bi bilo precej manj nesreč. In jaz pač ne morem prisilit voznika pred mano, da se bo tega držal in se dejansko prepričal kaj je za njim pred prehitevanjem, zato ga lahko vsaj opozorim nase.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obstaja tudi možnost, da je nima.

Ker akrapo, ki je vpisan v tisti frdaman kartonček je za policaje ok, isti akrapo, ki pa ni, je pa zločin. Pa sta oba enaka in enako glasna.

Da se ne spuščamo spet v homologacije aftermarket delov, ki so povsod drugje po evropi ustrezni, samo pri nas je treba nekaj komplicirat..

Odprt izpuh ne bo nikoli dobil homologacije, ker je preglasen. To oba dobro veva.

... velika verjetnost obstaja, da bo "grmeči" motor voznik prej slišal ... ali pa tudi ne, če ni pozoren na dogajanje okoli sebe (mobitel, glasna glasba, lepe noge .. .) ...

... pa vendar, ali ni nekje napisano, da voznik ne sme izvesti nobenega menevra, če se prej ne prepriča če to lahko stori varno zase in druge udeležence v prometu ... :hmm:

... velja za avtomobile in motoristične rakete, ki prehitevajo na polno celo kolono ... :headbang:

To je point vsega..ne pa glasen izpuh. Hvala Gallus.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!