Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

In seveda Avtoplusa.

Avtoplus ni ni več..zdej je LPP tist k ti bo 100 eurov pokasiral..za to da bo ugotovil ali je motor ki si ga pripeljal iz tujine res tak kakršen naj bi bil ali ne..

ja..glasni izpuhi tudi mene motijo..na cesti seveda..jebat ga..sm že star pa tečen..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srečno, tako z diplomo kot na cesti :)

Hvala, glede ceste enako :)

Avtoplus ni ni več..zdej je LPP tist k ti bo 100 eurov pokasiral..za to da bo ugotovil ali je motor ki si ga pripeljal iz tujine res tak kakršen naj bi bil ali ne..

ja..glasni izpuhi tudi mene motijo..na cesti seveda..jebat ga..sm že star pa tečen..

No saj je vseeno, dokler bodo za 100eur samo papirje pogledali, motor pa v 5 sekundah z 2 metrov, je vse to skupaj zgrešeno in nesmiselno.

Glede drugega dela pa očitno res ;)

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem zgolj primerjal dva prekrška, ki sta nesorazmerno ovrednotena. Nikjer nisem omenjal povzročitve prometne nesreče. Hotel sem povedat, da nekdo, ki začne prehitevat, ko ga nekdo že prehiteva, predstavlja s tem večjo grožnjo za ostale, kakor če ima na motorju ror zamenjan.

No, pa dajmo še malce poteoretizirati:

- tisti, ki prehiteva, čeprav že nekdo drug prehiteva, lahko povzroči nezgodo in nekdo umre, right?

- tisti, ki ima ful glasne rore, pa ne more presenetiti nekoga, ki mirno vozi, in ga morda celo 'prestrašiti', da un zgubi nadzor nad vozilom?

Pa še tako poglejmo:

- pri prehitevanju v prehitevanje je škoda lokalizirana na enem mestu

- pri preglasnih rorih gre za stalno 'onesnaževanje z zvokom', 'noise pollution' ... in ima to vpliv na širše okolje (oziroma na mestno četrt, regijo, kjer se tak motor vozi)

skratka - ne nabiji ... stvari imajo ful plati ... in enostavno je treba sprejet, da tudi zakoni niso najbolj neumna stvar na svetu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sedaj pa poglej malo statistiko, pa poglej koliko je bilo nesreč, zato ker je nekdo nekoga prestrašil s preglasnim rorom, koliko je bilo pa nesreč zaradi tega, ker je nekdo nekoga zadel pri prehitevanju.

In ja, zakoni niso najboj neumna stvar, hvala bogu da jih imamo, sploh pa jaz bom živel od njih, vendar so glede na primer in situacijo bolj ali manj smiselni ter vsekakor v sedanji obliki ne brezhibni. To seveda nikoli ne bodo, ker že sama narava zakona izključuje, da bi bil optimalen za vse, ampak to še ne spremeni dejstev, ki jih omenjam.

I rest my case, ker se je nesmisel prerekat s tabo.

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sedaj pa poglej malo statistiko, pa poglej koliko je bilo nesreč, zato ker je nekdo nekoga prestrašil s preglasnim rorom, koliko je bilo pa nesreč zaradi tega, ker je nekdo nekoga zadel pri prehitevanju.

Kje je ta statistika?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja je v večletnem spremljanju črne kronike in se ne spomnim nobenega primera, da bi se kdo zaletel zaradi glasnega izpuha, medtem ko je bilo izsiljevanj pri prehitevanju malo morje.

Če želiš pa kakšno drugo, pa kar na delo, na internetu se svašta najde .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja je v večletnem spremljanju črne kronike in se ne spomnim nobenega primera, da bi se kdo zaletel zaradi glasnega izpuha, medtem ko je bilo izsiljevanj pri prehitevanju malo morje.

Če želiš pa kakšno drugo, pa kar na delo, na internetu se svašta najde .)

aaa, torej neoprijemljivo vse skupaj .. zglolj flancanje za dokazovanje 'svojga prav' ... eh, brezveze ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala, glede ceste enako :)

A za diplomo mi pa nič dobrega ne želiš :krneki: :naughty:

ni je, ker je vzrok vedno samo "neprilagojena hitrost" :winkiss:

Ja, se človek vpraša kam gre ves tisti folk s prometnega faksa, ko zaključi šolanje. Zakone sicer znamo (najraje od Nemcev) kopirati, celotne znanosti o prometu pa se nekak ne da tako, da je do boljših cajtov najbolje paziti nase oz. in the case tožiti, če preživiš in se ti da.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A za diplomo mi pa nič dobrega ne želiš :krneki: :naughty:

Ja, se človek vpraša kam gre ves tisti folk s prometnega faksa, ko zaključi šolanje. Zakone sicer znamo (najraje od Nemcev) kopirati, celotne znanosti o prometu pa se nekak ne da tako, da je do boljših cajtov najbolje paziti nase oz. in the case tožiti, če preživiš in se ti da.

Huh, sem nekako predvideval, da je to že za tabo :) No če slučajno ni, potem pa vsekakor veliko sreče :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni zastonj rek: Loud pipes saves lives. :worship: Tudi sam sem to že dostkrat opazil. Je pa tudi res,da če voziš počasneje mimo kolone med prehitevanjem, se da marsikaj zmanevrirat-popravit ali kakorkoli že, zato nikoli ne vozim med prehitevanjem hitreje kot cca 20 km/h več kot kolona.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa dajmo še malce poteoretizirati:

- tisti, ki prehiteva, čeprav že nekdo drug prehiteva, lahko povzroči nezgodo in nekdo umre, right?

- tisti, ki ima ful glasne rore, pa ne more presenetiti nekoga, ki mirno vozi, in ga morda celo 'prestrašiti', da un zgubi nadzor nad vozilom?

Pa še tako poglejmo:

- pri prehitevanju v prehitevanje je škoda lokalizirana na enem mestu

- pri preglasnih rorih gre za stalno 'onesnaževanje z zvokom', 'noise pollution' ... in ima to vpliv na širše okolje (oziroma na mestno četrt, regijo, kjer se tak motor vozi)

skratka - ne nabiji ... stvari imajo ful plati ... in enostavno je treba sprejet, da tudi zakoni niso najbolj neumna stvar na svetu

1.Morš dt čutila na peclje, ko se usedeš za volan, krmilo, če tepa ta stvar toliko prestarši, da zavoiješ s ceste pa boljš da ostaneš doma... bolj varno.. :whistle:

2. MIslm da tistih 5dB ti sploh zaznal neboš, v karnekaj primerih, majo motorji z odprtimi lonci celo bolj poslušljiv zvok....

tko da jst sam tukaj Dexu prav...

ni brez veze rek : loud pipes save lives...... (že v postu pred mano :) )

Popravljeno . Popravil Gizmo_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni brez veze rek : loud pipes save lives...... (že v postu pred mano :) )

Prav imaš..še nisem videl, da bi se kak z odprtim Akrapotom fental..sami neki levaki s stock rori..včas jih povozijo in sploh ne opazijo, ker so tako tihi.. res res :slap: :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, so napisali- tip je, medtem ko ga je motorist prehiteval, zavil levo da bi prehitel bejbo pred sabo (in odbil motor s ceste).

meni se je 2x že tudi skoraj zgodilo podobno...

1. je bil tip z avtom že tako blizu mene, da sem s komolcem podrsala po ogledalu na avtu.

2. pa sem predvidevala, da se bo nekaj takega zgodilo in sem raje počakala par sekund na drugem pasu, da je zapeljala ženska pred mene.

Če bi lahko bili motorji glasnejši brez db-killerjev se morda to ne bi zgodilo :closedeyes:

Zadnjič me je dohite negdo z gsxr-jem in sem ga kljub glasbi v avtu slišal (akrapovič efekt) :worship:

jst nimam dušilcev notri pa včasih pomaga, včasih ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav imaš..še nisem videl, da bi se kak z odprtim Akrapotom fental..sami neki levaki s stock rori..včas jih povozijo in sploh ne opazijo, ker so tako tihi.. res res :slap: :grrr

Zdej nevem al je blo tole napisan v alkoholni omami, al tvoji možgani niso sprogramirani, da bi dojel, kaj ti človek hoče povedat...? :unsure: :unsure:

Dex ti je tumpil 3 strani o tem, veliko ti jih pove, ti pa ko tele v vrata...

Narisat ti nemorem, sam ti bom pa probal stavek čimbolj olajšat, da boš dojel...

Če imaš odprt izpuh( ja to je una stvar,.. aja ne sej to veš...), te bo mogoče, mogoče in ponavaljam mogoče en dedi, ki se pelje počasi po cesti, prej zaznal, k bo reku kuga hidiča se pa tm za mano dere... pa do clo u vzvratno ogledalo pogledu..., al pa iz kkšnga dovoza k bo kdo spelu ( ki je precej nepregleden.. teh mamo dost), bo reku u neki gre po cesti, ponavlajam MOGOČE.... če ne ni učinka, če pa te, te pa mogoče reši kake kletvice, praske, ali celo življenja...

Oprosti za morebitne žalitve, sam preprosto ne dojamem zkaj morš krneki bluzit, k ti tukile tako lepo želijo izrazit svoje mnenje....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prav imaš..še nisem videl, da bi se kak z odprtim Akrapotom fental..sami neki levaki s stock rori..včas jih povozijo in sploh ne opazijo, ker so tako tihi.. res res :slap: :grrr

oh, previdno s sarkazmom...

večina ljudi ga sploh ne dojame, pa se lahko komu zameriš!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej nevem al je blo tole napisan v alkoholni omami, al tvoji možgani niso sprogramirani, da bi dojel, kaj ti človek hoče povedat...? :unsure: :unsure: ...

A si se ti že kdaj sprogramiral in poslušal kako gre zvok prdule z ofnanimi rori mimo tebe, ko te prehiti? Se poserješ šele ko je mimo. Un dedi, ki jih mora biti seveda celo morje, ko ste tolk ogroženi od njih, pa itak en qrc sliš, pa še radio veseljak posluša.

..., sam preprosto ne dojamem ....

Verjamem.

In kaj pravjo dohtarji? Imajo še kaj upanja zate v bodoče?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče "Loud pipes...." se več al manj slišijo samo zadaj za motorjem, tistim ki jih je tko strah da bi bili preslišani priporočam da rajš držijo levi palec vedno na hupi, al pa montirajo akrapoviče naprej :headbang:

Lp T.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kak konec sezone? A ni to skos, čez ceu let? Aja, pussy-ji parkirajo motorje čez zimo haha :worship:

Ja kako pa kot parkirat motorje.Pol pa motorinčke vn potegnt, pa kramparce gor namontirat :OK: :OK:

Popravljeno . Popravil TONTO
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!