Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

1.Morš dt čutila na peclje, ko se usedeš za volan, krmilo, če tepa ta stvar toliko prestarši, da zavoiješ s ceste pa boljš da ostaneš doma... bolj varno.. :whistle:

2. MIslm da tistih 5dB ti sploh zaznal neboš, v karnekaj primerih, majo motorji z odprtimi lonci celo bolj poslušljiv zvok....

Tut tisti, k se pustijo 'zrinit' bolš, da bi doma ostali ... ker očitno ne znajo PREDVIDEVAT! ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oprosti za morebitne žalitve, sam preprosto ne dojamem zkaj morš krneki bluzit, k ti tukile tako lepo želijo izrazit svoje mnenje....

Če ne dojameš, je to tvoj problem, ne moj (ali Fritzov). Mogoče ti bo enkrat kapnilo ... do takrat pa - srečno ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, se človek vpraša kam gre ves tisti folk s prometnega faksa, ko zaključi šolanje. Zakone sicer znamo (najraje od Nemcev) kopirati, celotne znanosti o prometu pa se nekak ne da tako, da je do boljših cajtov najbolje paziti nase oz. in the case tožiti, če preživiš in se ti da.

Spustimo se v logistiko :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče decibelov z auspuhi si jst mislim nekako tako. V avtu motorja ne slišim, dokler ta ni že zraven mojih vrat, valda če ga prej ne zagledam v vzratnem ogledalu se vstrašim. Tko da ta fora z glasnimi auspuhi pri autu ne velja !! pa lahko še nevem kako nabijate da je slišat. Pomaga pri biciklistih ki te že par ovinkov prej slišijo ter pri pešcih. Da bi vas pa v avtu slišal pa lahko še sanjate o takem akrapotu k bo proizvedu 200 dB +

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno smo si različni, ker jaz slišim glasen motor za sabo, ko sem v avtu, če nimam ravno muske naglas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa vem, ponavadi ko se pelje motor za mano, ga ne slišim v avtu (potem ko stegne mimo je zadeva drugačna)...Odvisno kak maš izoliran avto ne :P

Ponavadi pa takoj ko vidim motor v špeglu itak dam okno dol, pa čakam da me prehiti :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če te ma kdo za zbit, te bo zbil pa če maš tistih par decibelov več al manj. Vsaj pri meni v avtu je tko, da ne slišim motorja, dokler ni vštric z mano, pa mam normalno musko na glas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš odprt izpuh( ja to je una stvar,.. aja ne sej to veš.. .) , te bo mogoče, mogoče in ponavaljam mogoče en dedi, ki se pelje počasi po cesti, prej zaznal, k bo reku kuga hidiča se pa tm za mano dere... pa do clo u vzvratno ogledalo pogledu..., al pa iz kkšnga dovoza k bo kdo spelu ( ki je precej nepregleden.. teh mamo dost), bo reku u neki gre po cesti, ponavlajam MOGOČE.... če ne ni učinka, če pa te, te pa mogoče reši kake kletvice, praske, ali celo življenja...

Oprosti za morebitne žalitve, sam preprosto ne dojamem zkaj morš krneki bluzit, k ti tukile tako lepo želijo izrazit svoje mnenje....

Viš, zaradi vseh teh tvojih mogoče in zaradi tega, ker je odprt ror na cesti protizakonit (zakaj že, aja, zaradi zvočnega onesnaževanja) in zaradi tega, ker je zvočno teroriziranje okolice nekaj česar bi se osebno sramoval (moraš biti precej vase zagledan, da zaradi tvoje namišljene varnosti jemlješ za samoumevno, da lahko vsepovsod grmiš s svojim izpuhom)...

In zato, ker bi, ne mogoče temveč sigurno, več naredil z bolj defenzivno in počasno vožnjo ter opazovanjem ostalih udeležencev in predvidevanjem njihovih možnih reakcij.

In viš, lahko bi bil tvoj fotr pa me je pes prehitel pri ograji. Oprosti za morebitne žalitve in vztrajno argumentiranje lastnega mnenja.

Spustimo se v logistiko :whistle:

Ni bilo mišljeno nič slabega ;) le zdi se mi, da je v Nemčiji prometna ureditev in vse kar je s tem povezanega, resna znanost. Pri nas pa se mi zdi, da se vse venomer vrti okrog nekaj ljudi, ki niti niso iz prometne stroke temveč iz policije. In čeprav menim, da je delo policije pomembno se mi zdi, da imamo udeleženci v prometu, poleg dolžnosti tudi kakšno pravico do varno zgrajene, pametno zasnovane in dobro vzdrževane infrastrukture. Vse to pa v vsakem primeru ne odtehta dejstva, da so izredne okoliščine venomer možne in da vsak lahko največ naredi sam zase.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Ja, se človek vpraša kam gre ves tisti folk s prometnega faksa, ko zaključi šolanje. Zakone sicer znamo (najraje od Nemcev) kopirati, celotne znanosti o prometu pa se nekak ne da tako, da je do boljših cajtov najbolje paziti nase oz. in the case tožiti, če preživiš in se ti da.

Kot je napisal Vuk76.

Tam, kjer bi morali biti ljudje s prometno izobrazbo, so večina gradbeniki, ki nimajo pojma o prometu. Vsaj stanje našega prometa tako kaže.

Kar se pa homologacije tiče o kateri se razpravlja že nekaj strani, je pa največji problem v tem, da so policisti premalo izobraženi za svoja pooblastila. Tega se tudi sami pisci zakonov zavedajo in jim zato tudi ne zaupajo preveč pooblastil.

Imam veliko izkušenj s policisti in njihovimi zahtevami po homologaciji, saj od mene brez izjeme zahtevajo homologacijo vsakič, ko me ustavijo z avtom (avto je povsem originalen). Po drugi strani pa velikokrat vidim kako nekateri prevažajo razne tovore na strehah svojih vozil, pa policisti nič ne ukrepajo, čeprav je na daleč jasno, da je tovor slabo pritrjen.

Problem naše države in našega prometa je pomanjkanje znanja! Vendar ne na splošno. Pomanjkanje je prisotno le tam, kjer si tega nebi smeli dopustiti.

Kako naj pride človek z ustreznim znanjem in ustrezno izobrazbo do odgovornega in mu razloži nekaj, kar je za slednjega umsko nedosegljivo. Seveda slednji ne bo prepustil svojega stolčka, saj mu ga je verjetno priskrbel ata ali pa stric, ker je vedel, da njegov sinček ali nečak ni sposoben narediti NIČ pametnega. :yawn:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem z mojim izpuhom (ki je na pisti med najtišjimi po besedah tistih, ki so ga slišali) že večkrat zbudil kakšnega voznika, ki je sanjal za volanom, kakšnega sem tudi prestrašil, velikokrat pa tudi opozoril nase, ker so me vsaj slišali v primerih ko me niso videli. Na žalost je bilo to prevečkrat in zato podpiram glasnejše izpuhe pri pametnih voznikih. Jaz osebno se zavedam, da je hrup moteč, zato NIKOLI namenoma ne vozim z visokimi obrati tam kjer bi hrup iz mojega izpuha lahko bil moteč. Tudi ko prehitevam prikolice z naloženimi konji vedno pazim, da imam kar se da nizke obrate.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem z mojim izpuhom (ki je na pisti med najtišjimi po besedah tistih, ki so ga slišali) že večkrat zbudil kakšnega voznika, ki je sanjal za volanom, kakšnega sem tudi prestrašil, velikokrat pa tudi opozoril nase, ker so me vsaj slišali v primerih ko me niso videli. Na žalost je bilo to prevečkrat in zato podpiram glasnejše izpuhe pri pametnih voznikih. Jaz osebno se zavedam, da je hrup moteč, zato NIKOLI namenoma ne vozim z visokimi obrati tam kjer bi hrup iz mojega izpuha lahko bil moteč. Tudi ko prehitevam prikolice z naloženimi konji vedno pazim, da imam kar se da nizke obrate.

seveda tistega zaspanca prebudiš, če se mu pripelješ za avto, po možnosti še malo naviješ gas da te seveda sliši.

če pa se gospod, gospa ali kdorkoli že pelje 90 km/h po cesti kjer je le taka omejitev, ti pa se pripelješ za njim 170 (povprečna "gostilniška" brzina na poti proti morju etc.) in ga brezkompromisno prehitiš, ni nobene variante da te bo slišal dokler ne boš ob njem ali v njem. pa lahko ima tisti 40 evrov vreden avtoradio izključen ;)

toliko o tem..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Viš, zaradi vseh teh tvojih mogoče in zaradi tega, ker je odprt ror na cesti protizakonit (zakaj že, aja, zaradi zvočnega onesnaževanja) in zaradi tega, ker je zvočno teroriziranje okolice nekaj česar bi se osebno sramoval (moraš biti precej vase zagledan, da zaradi tvoje namišljene varnosti jemlješ za samoumevno, da lahko vsepovsod grmiš s svojim izpuhom)...

In zato, ker bi, ne mogoče temveč sigurno, več naredil z bolj defenzivno in počasno vožnjo ter opazovanjem ostalih udeležencev in predvidevanjem njihovih možnih reakcij.

In viš, lahko bi bil tvoj fotr pa me je pes prehitel pri ograji. Oprosti za morebitne žalitve in vztrajno argumentiranje lastnega mnenja.

Ma dej no usi boste pomrl zarad zvočnega onenaževanja, kr nek bullshit... Me prov zanima, kaj pa rečš, ko ti gre sosed popravlat neki okrog bajte, pa tm razbija pa ropota, a takrat mu greš tut srt pa težit, da boš pa ti revež težko spal po kosilu ali pa boš preboga žrtev zvočnega onesnaževanja, naj bolš da se nekam u ene rovte zevlečeš, pa živiš tam gor, da neboš umru, ker se ti bo en motorist mim pripelju z 6,8907dB glasnejšim rorom...

Če bi se osebno sramoval zvočnega teroriziranja okolice, čemu potem nimaš skuterčka na akomulator, pa avta na sončne celice, d bi pripomogel, k zvočno lepšemu življenju, ....

Se strinjam, da defenzivna vožnja zelo pripomore k varni vožnji....+ še ostale stvari (tut glasen avspuh) :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsake toliko se pa moram mal oglasit.

Na družinskem izletu me prehiti kakšen prdec s preveliko luknjo in mi zbudi hčerki na zadnjem zicu. Tako zbujeni samo nemočno gledata okoli sebe in govorita "Ati, a gremo domov?". Naslednjič ju bom peljal v konjski prikolici in končno užival nedeljsko dopoldne z normalno razpoloženima hčerkama.

Tudi ko prehitevam prikolice z naloženimi konji vedno pazim, da imam kar se da nizke obrate.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da slišiš v avtu motor ki ti prihaja od zadaj je bosa. Ga slišiš, če vozi za tabo v tem primeru ga tudi vidiš, če nimaš ogledala naštimana tako, da samo sebe gledaš v njih ali pa splh ne veš za kaj se uporabljajo. Moraš pričakovati, da ne bo vsak vsake par sekund pogledal v vzatno ogledalo, če je kdo za njim. In sigurno te sliši, ko si vzporedno z njim in nič prej kar je pa lahko že prepozno. Moj motor je zlo glasen in mi je klub temu večkrat, ko prehitevam kolono kdo ven zapelje brez, da bi pogledal v vzratno ogledalo ali slišal motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekateri res pretiravajo z glasnostjo izpuhov!

saj ne rečem, da včasih ne paše slišati bas kakega odprtega harlyja, toda ko ti mimo delno odprtega okna kdaj prižvižga kakšna 600ccm mašina na 14.986vrtljajih/min je pa res nagravžno preglasno.

sonce, kako recimo odreagiraš če pelješ mimo avta z nalepko "otrok v avtu"?

tako kot pri konjih ali prestaviš dve nižji pa nek se čuje i vidi kdo ima za akrapoviča, termignonija, leovinčeta in podobne t.i. life-saving-pipse???

sam zagovarjam mnenje, da glasen izpuh, ki ti, medtem ko nekdo preglasen pribrenči mimo okna, povzroči bolečine v organu sluha, pač ne pripomore k večji varnosti...

kvečjemu h kaki nepredvidljivi situaciji, ko se kak prestrašen voznik nagonsko skuša čimprej izogniti iz moteče situacije...

sicer pa ni treba mene poslušati, sem bizgec z malo posti in daleč od tega da bi bil legenda, vredna branja in upoštevanja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma dej no usi boste pomrl zarad zvočnega onenaževanja, kr nek bullshit... Me prov zanima, kaj pa rečš, ko ti gre sosed popravlat neki okrog bajte, pa tm razbija pa ropota, a takrat mu greš tut srt pa težit, da boš pa ti revež težko spal po kosilu ali pa boš preboga žrtev zvočnega onesnaževanja, naj bolš da se nekam u ene rovte zevlečeš, pa živiš tam gor, da neboš umru, ker se ti bo en motorist mim pripelju z 6,8907dB glasnejšim rorom...

Če bi se osebno sramoval zvočnega teroriziranja okolice, čemu potem nimaš skuterčka na akomulator, pa avta na sončne celice, d bi pripomogel, k zvočno lepšemu življenju, ....

Se strinjam, da defenzivna vožnja zelo pripomore k varni vožnji....+ še ostale stvari (tut glasen avspuh) :winkiss:

Se misliš kaj umirit in normalno pogovarjat ali boš še naprej gonil svojo nedojebanost?

Sklicuješ se na Dex-a in Dex pravi:

- zavedam se, da je protizakonito (500€+);

- zavedam se, da s tem motim okolico, zato v naseljih pazim na to, da ne grem v visoke RPM;

- zavedam se, da sploh ni nujno, da me bo kak avtomobilist (katerim naj bi bili ti izpuhi namenjeni) slišal.

In zdaj ti še enkrat povem svoje mnenje. Zakaj bi kršil zakon in tvegal dokaj visoko kazen ter motil okolico oz. vozil, v naseljih, posebej pozorno in v nizkih obratih, če je pozitivni učinek tega precej dvomljiv? Meni se zdi cost-benefit ratio precej kilav. Da ne omenjam tega, da so obzirni vozniki z odprtimi rori, kot je Dex npr. (in še nekaj jih je tukaj pisalo) prej izjema kot pravilo.

A sem že omenil dejstvo, da ima street-legal akrapović prav lep, globok in močnejši zvok od stock rorov? Zakaj potem odpirati? Ali ni podzavestna misel, da si zaradi odprtih rorov apriori bolj opazen sama po sebi nevarna, saj lahko opustiš druge elemente opazovanja in predvidevanja?

In na koncu glede dela okrog hiše in pošiljanja v rovte. Pri kulturnih ljudeh se ve kdaj se opravljajo kakšna dela in če so ta še posebej obremenjujoča za okolico se to tudi napove. Kadar so dela res moteča oz. glede na zakonsko ureditev moraš pridobiti tudi soglasje vseh sosedov. Vse skupaj pa je neprimerljivo z življenjem v bližini prometnice, v naselju, kjer se poleti mimo pripelje zavidljivo število motorjev in to od ranega jutra do pozne večeri. Torej, preden me boš TI uspel pregnati v ene rovte ti zagotavljam, da bo Policija s ceste počistila vse z odprtimi izpuhi, le zadostno pobudo potrebujejo. Zatorej je vsako pretiravanje z odprtimi izpuhi le korak bližje večji represiji. Odloči se pa sam, ker te jaz osebno ne bom spravljal s ceste, saj za to nimam nobenih pooblastil. Lahko pa venomer povem, kakšno mnenje imam o tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dejmo prepovedat še grmenje ob nevihti, mene tud v ušesih zaboli ko to slišm. :evilgrin:

kako vam pa otroc ob nevihtah spijo? :lol:

ha-ha-ha O:-) :OK: :kva2: :kva1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dejmo prepovedat še grmenje ob nevihti, mene tud v ušesih zaboli ko to slišm. :evilgrin:

kako vam pa otroc ob nevihtah spijo? :lol:

če boš dosti proti Bogu nasprotovala, veš kaj se lahk zgodi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma čist prav, da je omejitev. Drugač ne bi blo konca in ne kraja.

Kako bi se počutu, da ti nekdo z avtom pred bajto parkira in cel dan nabija muzko 130 +dB in mu ne bi mogu nič, ker je pač zarad motorističnih izpuhov to pač dovoljeno(max glasnost pač mora veljati za vse enako-kot za tvoj izpuh tud za sosednjega mulca s par kW fršterkarije v prtljažniku)...alpa, da ti začnejo pred bajto ob 11-ih zvečer štemat pred bajto...ker pač ni omejitve za glasnost...osebno me niti ne moti preveč, da se folk vozi z odprtimi rori okol(vsekakor se pa strinjam s tem, da so za to ob priliki primerno nagrajeni-v višini 500 € ;)...

Je pa večino postov v tej temi itaq bluzenje(vključno z mojim) in nima z naslovom nč skupnega. Žalostno ekšuali, da ob toliko različnih naslovov tem v vsaki skor isto nakladanje najdeš...sploh ne bi rabil različnih rubrik na forumu, ko se na konc zmer o istih stvareh govori :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dejmo prepovedat še grmenje ob nevihti, mene tud v ušesih zaboli ko to slišm. :evilgrin:

kako vam pa otroc ob nevihtah spijo? :lol:

mislim da je malce razlike med grmenjem ob nevihti in izpuhu motorja, avta,...

nevihte so bile pred akrapovičevimi izpuhi. recimo par miljonov let.

in zaradi darwinovih in drugih teorij ljudje dosti bolje prenašajo zvok grmenja kot zvok akrapovičevih polizdelkov.

očitno pač nisi sprejemljiv za mnenja drugih...

daj grom da ti glasen izpuh reši življenje!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!