Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

mislim da je malce razlike med grmenjem ob nevihti in izpuhu motorja, avta,...

nevihte so bile pred akrapovičevimi izpuhi. recimo par miljonov let.

in zaradi darwinovih in drugih teorij ljudje dosti bolje prenašajo zvok grmenja kot zvok akrapovičevih polizdelkov.

očitno pač nisi sprejemljiv za mnenja drugih...

daj grom da ti glasen izpuh reši življenje!!!

a da je? :lol: glej, hrup je hrup, naša ušesa prekomern hrup zaznavajo kot moteč, pa ni važno kašne vrste je. :wacko: škodi vsak. :headbang:

cena sodobnega življenja je pač mnogo škodljivih dejavnikov, ki vplivajo na nas moteče in tudi na naše zdravje. Utopično je pričakovat, da se iz okolja odstrani čisto vse, kar nekoga moti. Ker vsakega motijo drugačne stvari.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dejmo prepovedat še grmenje ob nevihti, mene tud v ušesih zaboli ko to slišm. :evilgrin:

kako vam pa otroc ob nevihtah spijo? :lol:

Ker nevihte s točo lahko poškodujejo naše plehovje in s tem posledično naš nemajhen ego, bomo prepovedali nevihte. S tem bo tudi problem grmenja rešen. V postopku je predlog za omejitev jakosti opoldanskega sonca, saj to povzroča bledenje barve na naših kovinskih hišnih ljubljenčkih.

Le počas, pa se bo vse uredilo ;) :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In zdaj ti še enkrat povem svoje mnenje. Zakaj bi kršil zakon in tvegal dokaj visoko kazen ter motil okolico oz. vozil, v naseljih, posebej pozorno in v nizkih obratih, če je pozitivni učinek tega precej dvomljiv? Meni se zdi cost-benefit ratio precej kilav. Da ne omenjam tega, da so obzirni vozniki z odprtimi rori, kot je Dex npr. (in še nekaj jih je tukaj pisalo) prej izjema kot pravilo.

Mislim, da se je s tem nepotrebno ukvarjat, ker fantje še sami ne znajo prav povedat, zakaj to počnejo. Mislim, da v glavnem iz istega razloga, kot si limajo razne racing nalepke in se slinijo po striptizetah - "radi bi, pa ne morejo" (bit frajerji, bit rejserji, biti 'nekaj').

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cena sodobnega življenja je pač mnogo škodljivih dejavnikov, ki vplivajo na nas moteče in tudi na naše zdravje. Utopično je pričakovat, da se iz okolja odstrani čisto vse, kar nekoga moti. Ker vsakega motijo drugačne stvari.

Točno, in če si lahko sposodim misel in jo umestim v cestno črno-sivo kroniko - "cena motorizma je pač mnogo nekontroliranih dejavnikov, ki vplivajo na nas ogrožujoče in posledično tudi na naše zdravje. Utopično je pričakovat, da se iz okolja odstrani čisto vse, kar nekoga moti. Ker vsakega motijo drugačne stvari."

Tako, da iskanje napak samo in predvsem v drugih ne pripelje nikamor. Zato je, po mojem glasen izpuh projekcija mnenja, da so vsi drugi vidno in motorično omejeni in jih je zatorej potrebno še zvočno opozarjati na prisotnost, kar pa ima dvomljiv učinek. Če nekdo ne gleda v vzvratna ogledala in ne veš ali te je opazil, potem prehitevanje nima smisla, če ga ne moreš obiti v širokem loku oz. če se mu ne moreš umakniti. Največ narediš zase sam, s takšno vožnjo, da omejiš možnost rizika na minimum in ostalim ne dovoliš, da te spravijo v nevarnost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da se je s tem nepotrebno ukvarjat, ker fantje še sami ne znajo prav povedat, zakaj to počnejo. Mislim, da v glavnem iz istega razloga, kot si limajo razne racing nalepke in se slinijo po striptizetah - "radi bi, pa ne morejo" (bit frajerji, bit rejserji, biti 'nekaj').

:)

Jaz sem čisto lepo povedal in argumentiral zakaj, vse piše. Ko potegnem črto, so koristi od glasnejšega rora zame večje kakor slabosti, vključno z "onesnaževanjem" okolice in tveganjem kazni. Za nekoga drugega pa pač to ni, tudi prav, ne bom nobenega silil imet aftermarket ror, ampak jaz točno vem zakaj ga imam.

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hočeš reči da je "3. oseba" povzročila prometno nesrečo?

:nono:

ne vemo kako bi se vse skupaj končalo, če recimo voznica ne bi zavrla...

verjamem da obstaja velika verjetnost, da bi se vse skupaj končalo brez problemov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vemo kako bi se vse skupaj končalo, če recimo voznica ne bi zavrla...

verjamem da obstaja velika verjetnost, da bi se vse skupaj končalo brez problemov...

Ok. Dejmo 'varnostno razdaljo' črtat iz seznama nekih splošnih priporočil gibanja v prometu ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vemo kako bi se vse skupaj končalo, če recimo voznica ne bi zavrla...

verjamem da obstaja velika verjetnost, da bi se vse skupaj končalo brez problemov...

Ne vemo tudi tega ali je voznica morala zavreti, ker je bila ogrožena ali je samo ocenila, da to mora storiti. Potem o tu še stvari kot je varnostna razdalja itn. Ker pa ne vemo kaj se je v resnici dogajalo je najbolje, da se komentarjev o temu 'kdo je kaj', v točno določeni nesreči, vzdržimo. Edino nedvomno dejstvo je, da je nekdo umrl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vemo kako bi se vse skupaj končalo, če recimo voznica ne bi zavrla...

verjamem da obstaja velika verjetnost, da bi se vse skupaj končalo brez problemov...

Aha!

No jest pa dobro vem kako bi se končalo, če motorist v nepreglednem ovinku ne bi prehiteval...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a vemo mikrolokacijo dogodka?

pa to, da je podlegel tisti motorist, ki ni prehiteval, tudi vemo, a ne???

Popravljeno . Popravil ELO
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah jaz jaz jaz....osebno si bom na belanco montiral mitraljez in vsakega nasproti ali pa pred mano vozečega hladnokrvno ustrelil(mrtev mi ne more toliko škodit kot živ)...ker sem ocenil, da je to zame najbolj varno...sem tudi argumentiral(mrtveci pač ne jemljejo prednosti)...in tud nobenega ne silim, da isto montira šmajser...oziroma jih celo odvračam...ker potem jih je že preveč in bo kdo še men ustrelil :D...

Dajte no...me zanima koliko bi bli tolerančni, če bi se vsi vozil z odprtimi rori(tudi avtomobilisti)....potem tud vaši ne bi pršu do izraza....ker bi avto bolj bobnel...in zato so predpisi...da ne pride do anarhije...

Pa nehite bit hinavski...ker noben ne odpira rora zato, da se ga bolj sliši...ampak, da ma pač po njegovem motor lepši zvok...in kot takšen je avtomatsko večja makina...boys with toys :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a vemo mikrolokacijo dogodka?

pa to, da je podlegel tisti motorist, ki ni prehiteval, tudi vemo, a ne???

Aha! še to ne veš in govoriš!

Bravo.

Samo tko za orientacijo; kraj dogodka med odcepom za Šobec in odcepom za hipodrom(20m pod koritom).

Podlegel je motorist, ki ni prehiteval.

Bil sem na kraju dogodka, ko so ga reševalci oživljali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha! še to ne veš in govoriš!

Bravo.

Samo tko za orientacijo; kraj dogodka med odcepom za Šobec in odcepom za hipodrom(20m pod koritom).

Podlegel je motorist, ki ni prehiteval.

Bil sem na kraju dogodka, ko so ga reševalci oživljali.

lokacijo poznam. odsek ni popolnoma nepregleden, cesta je relativno široka...

to, da je podlegel tisti, ki ni prehiteval sem napisal.

ravno iz tega je izhajalo moje pisanje v zvezi s to nesrečo.

ampak zgleda da res pišem povsem nerazumljivo...

toda vseeno ima moje pisanje neke temelje.

namreč, že večkrat sem bil v situacijah, ko se je nekdo tretji spravil reševati neko "situacijo", v kateri sem bil.

tipičen primer je to, da ko se odločiš recimo z avtom nekaj prehiteti, si vzporedno z recimo šleparjem, pa se ti naenkrat izza sicer oddaljeneg ovinka prikaže neko vozilo. da se ne bi znašel v morebitnih škarjah pričneš zavirati. in glej ga zlomka, zavira tudi prehitevano vozilo. in situacija postane slabša kot je bila...

mogoče drugi tega niste občutili, meni se je to že parkrat zgodilo. zato pišem iz lastnih izkušenj. lahko da imate drugi drugačne izkušnje.

ampak pravico do svojega mnenja in dvomov imam vseeno, kajne??

mogoče pa vseeno ne...

srečno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah jaz jaz jaz....osebno si bom na belanco montiral mitraljez in vsakega nasproti ali pa pred mano vozečega hladnokrvno ustrelil(mrtev mi ne more toliko škodit kot živ)...ker sem ocenil, da je to zame najbolj varno...sem tudi argumentiral(mrtveci pač ne jemljejo prednosti)...in tud nobenega ne silim, da isto montira šmajser...oziroma jih celo odvračam...ker potem jih je že preveč in bo kdo še men ustrelil :D...

Dajte no...me zanima koliko bi bli tolerančni, če bi se vsi vozil z odprtimi rori(tudi avtomobilisti)....potem tud vaši ne bi pršu do izraza....ker bi avto bolj bobnel...in zato so predpisi...da ne pride do anarhije...

Pa nehite bit hinavski...ker noben ne odpira rora zato, da se ga bolj sliši...ampak, da ma pač po njegovem motor lepši zvok...in kot takšen je avtomatsko večja makina...boys with toys :D

Ne pretiravaj, ker omenjena primerjava nima nobene zveze z odprtim rorom.

Res je, predpisi so zato, da ne pride do anarhije, prav tako je res, da če bi vsem vozila rohnela, ne bi posameznik prišel do izraza. Ampak ključna beseda je če bi, dejstvo je pa, da še ne. In dokler še ne, sem pač pripravljen kršit en napisan predpis in posledično tudi tvegat kazen, v zameno za večjo varnost, oziroma moj boljši občutek na cesti. Sebično na en način? Seveda, saj gre zame in mi je čisto vseeno kaj ostali mislite, ker s tem ne delam ničesar, da bi ogrožal druge :winkiss: :)

Dober zvok je pa itak bonus :D

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se misliš kaj umirit in normalno pogovarjat ali boš še naprej gonil svojo nedojebanost?

Sklicuješ se na Dex-a in Dex pravi:

- zavedam se, da je protizakonito (500€+);

- zavedam se, da s tem motim okolico, zato v naseljih pazim na to, da ne grem v visoke RPM;

- zavedam se, da sploh ni nujno, da me bo kak avtomobilist (katerim naj bi bili ti izpuhi namenjeni) slišal.

In zdaj ti še enkrat povem svoje mnenje. Zakaj bi kršil zakon in tvegal dokaj visoko kazen ter motil okolico oz. vozil, v naseljih, posebej pozorno in v nizkih obratih, če je pozitivni učinek tega precej dvomljiv? Meni se zdi cost-benefit ratio precej kilav. Da ne omenjam tega, da so obzirni vozniki z odprtimi rori, kot je Dex npr. (in še nekaj jih je tukaj pisalo) prej izjema kot pravilo.

A sem že omenil dejstvo, da ima street-legal akrapović prav lep, globok in močnejši zvok od stock rorov? Zakaj potem odpirati? Ali ni podzavestna misel, da si zaradi odprtih rorov apriori bolj opazen sama po sebi nevarna, saj lahko opustiš druge elemente opazovanja in predvidevanja?

In na koncu glede dela okrog hiše in pošiljanja v rovte. Pri kulturnih ljudeh se ve kdaj se opravljajo kakšna dela in če so ta še posebej obremenjujoča za okolico se to tudi napove. Kadar so dela res moteča oz. glede na zakonsko ureditev moraš pridobiti tudi soglasje vseh sosedov. Vse skupaj pa je neprimerljivo z življenjem v bližini prometnice, v naselju, kjer se poleti mimo pripelje zavidljivo število motorjev in to od ranega jutra do pozne večeri. Torej, preden me boš TI uspel pregnati v ene rovte ti zagotavljam, da bo Policija s ceste počistila vse z odprtimi izpuhi, le zadostno pobudo potrebujejo. Zatorej je vsako pretiravanje z odprtimi izpuhi le korak bližje večji represiji. Odloči se pa sam, ker te jaz osebno ne bom spravljal s ceste, saj za to nimam nobenih pooblastil. Lahko pa venomer povem, kakšno mnenje imam o tem.

nene, tole kar si napisal, je pa čist drugo, kar sem jaz govoril.... :unsure: :unsure: :unsure:

Sam se ne sklicujem na Dexa, ali njegove teze, rekel sem samo, da s tem ko imaš odprt izpuh povečuješ možnost, tega, da te bo pa morda kdo prej opazil...

Ne pa da s tem nadomeščaš predvidevanja, ter da s tem opravičuješ, druge elemente opazovanja ipd. Omenil sem samo da, pa MOGOČE, te bo kdo prej videl.. in samo to trdim...

In pa ja sem prepričan, da te tistih dodatnih 5dB ne bo stalo ničesar, verjetno jih še opazil neboš... Tud sam živim v bližni ceste, pa se motorji vozijo gor in dol celo poletje, pa avtomobili z tako in drugačno akustiko, tovornjaki ipd... pa ti povem, da je čisto vseeno tistih par dB gor al pa dol (za okolico)...

To sm ti hotu povedat... :rolleyes: :rolleyes: OK?

In pa še to ne pošiljam te nikamor, še na pivo te povabim če češ, samo razložit sm ti hotu, da če živiš ob prometnici al kjerkoli, kjer je hruopno in te ta hrup tako moti, da dela en odprt akrapo tvoje življenje nevzdržno, se preseli nekam kjer te ne bo.... :unsure:

Upam da s tem ne gonim svoje nedojebanosti in da sem precej starejšim uporabnikom foruma, na spoštljiv način še 3tjič razložil, kaj trdim, ne mešat jabolk z hruškami... Se ti pa še 1x opravičujem, za vse žalitve, ki so letele na tvoj račun....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

In pa še to ne pošiljam te nikamor, še na pivo te povabim če češ, samo razložit sm ti hotu, da če živiš ob prometnici al kjerkoli, kjer je hruopno in te ta hrup tako moti, da dela en odprt akrapo tvoje življenje nevzdržno, se preseli nekam kjer te ne bo.... :unsure:

Upam da s tem ne gonim svoje nedojebanosti in da sem precej starejšim uporabnikom foruma, na spoštljiv način še 3tjič razložil, kaj trdim, ne mešat jabolk z hruškami... Se ti pa še 1x opravičujem, za vse žalitve, ki so letele na tvoj račun....

No pa se le da komunicirati na nek normalen način. Peace.

Lej, mene načeloma ne moti ne eden ne deset odprtih akrapovičev (ali drugih izdelkov) v normalnih pogojih. Moti me miselnost, da je nekaj, kar je protizakonito in kar je za druge lahko moteče ali ogrožajoče OK, zato ker JAZ tako mislim, da to bla bla...

Moti me pa zato, ker se potem tukaj gor in drugje iz tega naprej sklepa čuda stvari, ki nimajo zveze z realnostjo. Tako logika gre naprej, da je popolnoma normalno vozit po državnih cestah 140km/h (čeprav je omejitev 90km/h), ker je MENI pri tej hitrosti najbolj prijetno; da je najbolje ponoči voziti z dolgimi lučmi, ker TE tako ziher opazijo ali pa zato, ker ima moj moped bolj švohno luč in SAM tako bolje vidim itn.

Na cesti in na splošno, v družbi, nas je več in zato so postavljena neka normativna pravila, ker če bi vsak delal tako kot meni, da je najbolje zanj, se to ne bi dobro končalo. In če nekdo meni, da je tisto kar je dobro zanj dobro tudi za vse druge in bolje od obstoječega pravila, potem obstajajo načini kako se obstoječe pravilo spremeni.

Dobro, da si omenil avto-akustiko in tovornjake. Tovornjaki so neprimerljivi že s tem, ker je njihova uporaba še bolj natančno določena in omejena prav zaradi njihovega specifičnega vpliva na okolico (časovne omejitve, prepoved prometa v večjem delu naselij itn.). Avto-akustika pa je podoben primer kot izpušni lonci in upam, da jo bodo v prihodnje vzeli pod drobnogled. Če nekdo meni, da se njegova glasba optimalno posluša pri 130dB z basi navitimi do konca kjerkoli in kadarkoli, potem ta oseba nima spoštovanja ne do svojega slušnega sistema in ne do okolice. Govorim o nekem normalnem človeškem odnosu in minimumu spoštovanja do drugih sotrpinov na tem koščku planeta. Saj res, da že tako moramo prenašati marsikaj kar je pač produkt vsakodnevnega življenja v našem koščku civilizacije ampak ali je potem potrebno zadeve še forsirati?

Če se dobro spomnim, je kot eden glavnih razlogov za proteste krajanov Planine bil naveden hrup. Ko je Policija pričela izvajati pritisk se je govorilo samo o tem (o policijski represiji). Morebitne vzroke potem redko kdo omenja a se je vendar vsake toliko fajn pogledati v ogledalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cesta Dvor - Kočevje menda zaprta zaradi prometne nesreče. Upam da ni spet motorist.

Ravno zdajle je bilo na POP-tv,da je bil v nesreči udeležen 26 letni motorist,ki je umrl na kraju nesreče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno zdajle je bilo na POP-tv,da je bil v nesreči udeležen 26 letni motorist,ki je umrl na kraju nesreče.

:cry: Hja, treba bo pazit. Mrzel asfalt, zalivke? A so na kočevki tud kej zalivke delal na novo. Nazadnje, ko sem se peljal so bile narejene od NM proti Dvoru, pol pa ni blo več časa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!