Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

moja mama, k je pelala mimo, in skor spustila dušo od hudga, bo zelo vesela, de je živ. . .

Sigurno jo je stisnilo in je pomislila, da bi lahko tisti tam bil ti. Meni se je zgodilo, da sem prišel na nesrečo grem počasi mimo pogledam razbit motor se mi zdi zelo znan, pogledam na pločnik in vidim čelado, ki sem jo takoj spoznal, ker je bila od moje sestre, in takrat te res strese. Na srečo ni bilo nič hujšega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud mene zanima povej kaj več :blink:

Kaj nj vam povem,kot sm že reku mi manjka film od trka,kot mi je pa kolega reku da se na ravnini nism nč nagnu itd...,pa da me je potegnil na desni vozni pas in moja slutnja da je blo neki ornk narobe.Če pa je že kakšn od vas doživu tako nesrečo,pri kateri se pr 80-90 na uro skantaš v beton in poletiš dobrih 20m po zraku se spotoma nabiješ z jajci na kestl in kozlaš med letenjem,z vso silo pristaneš na desni bok na asfalt,maš ornk počeno čelado,pa nj se najde junak da se bo kj spomnu za tiste par sekund za nazaj :headbang:

Spotoma pa vsem želim varno vožnjo brez podobnih nesreč

Popravljeno . Popravil CBKnez
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobr je, zdej kar je je, drugače pa sem nek podobn polet mel js, ko sm v robnik priletel. Tolaži se z tem da za obe zlomljeni roki lahko računaš minimalno 6k€ odškodnine, če si imel AO+ :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se je zgodilo motoristu na Dvoru...po mojih (120% zaneslivih informacijah) se je zgodilo na ovinku, verjetno neprilagojena hitrost in posledično neobvladovanje motorja, temu je sledil zdrs do zaščitne ograje, kjer je izgubil nogo in na kraju nesreče izkrvavel. Kriv sam.

Naj počiva v miru!

Oče dela na policiji in mi je povedal takoda mislim da so kr zanesljive informacije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oče dela na policiji in mi je povedal takoda mislim da so kr zanesljive informacije.

Mhm, polcaji so kar se tiče ugotavljanja vzrokov nesreč motoristov zlo merodajni ja :slap: , itak je motorist kriv avtomatsko (tko d škoda karkol v svoj zagovor dajat na njihov zapisnik, ker je bob ob steno), če pa ne more nč več v svoj bran povedat pa sploh ni dvoma. Bi za te primere mel polcaji lohk kr šimle, d se neb s pisanjem matral :headbang: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mhm, polcaji so kar se tiče ugotavljanja vzrokov nesreč motoristov zlo merodajni ja :slap: , itak je motorist kriv avtomatsko (tko d škoda karkol v svoj zagovor dajat na njihov zapisnik, ker je bob ob steno), če pa ne more nč več v svoj bran povedat pa sploh ni dvoma. Bi za te primere mel polcaji lohk kr šimle, d se neb s pisanjem matral :headbang: .

Motoristi so pa tut merodajni glede ugotavljanja vzrokov, ker skor nikol ni kriv motorist. Krivi so drugi ... ;) skor zmer:P Lohk bi mel šimle :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja no za tiste ki so na cesti je jasno da ne morejo vedti za vse... moj ne dela na cesti tako da sam posredujem tisto kar je on izvedel od drugih sodelavcev. Drugače pa zdrsi v ovinkih so samo zaradi nečistega cestišča in neogrete gume seveda treba upoštevati tudi to da kdo kdaj pa kdaj poizkuša stisniti več iz sebe kot zmore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mhm, polcaji so kar se tiče ugotavljanja vzrokov nesreč motoristov zlo merodajni ja :slap: , itak je motorist kriv avtomatsko (tko d škoda karkol v svoj zagovor dajat na njihov zapisnik, ker je bob ob steno), če pa ne more nč več v svoj bran povedat pa sploh ni dvoma. Bi za te primere mel polcaji lohk kr šimle, d se neb s pisanjem matral :headbang: .

Motoristi so pa tut merodajni glede ugotavljanja vzrokov, ker skor nikol ni kriv motorist. Krivi so drugi ... ;) skor zmer:P Lohk bi mel šimle :D

Jaz mislim, da so to nesrečo obravnavali bolje, kot obravnavajo prometne nesreče z manjšimi posledicami, saj je bil zagotovo prisoten tudi preiskovalni sodnik.

Kaj je bil vzrok za padec, verjetno nikoli ne bomo vedeli 100%.

Ker vzroka ne poznamo zagotovo, je škoda trditi nekaj in se tega oklepati, če vemo, da bi se dalo z drugimi dejanji preprečiti tako hude posledice vzroka padca.

Dejstvo je, da je posledica padca udarec v stebriček ograje.

Veliko od nas se zaveda, in veliko se jih je zavedalo, da so nosilni stebrički ograj smrno nevarni pri zdrsih kadar motorist udari v njih. Marsikdo je to upošteval pri svoji vožnji, pa je kljub temu zaradi drugih dejavnikov občutil trdoto in ostrino stebričkov. :cry:

Zdrsi in padci z motornimi kolesi bodo vedno. Za preprečitev tako hudih posledic bi lahko bilo že veliko narejeno samo s postavitvijo primernih, z zakonom in ustavo določenih varnostnih elementov v prometni infrastrukturi. Veliko se je na tem že naredilo, še več dela pa nas vse skupaj čaka, če želimo varnejšo prometno infrastrukturo. Koliko je kdo prispeval k temu, ve vsak zase. Škoda je obtoževati policiste, saj ne premorejo ustreznega znanja, poleg tega pa si tega neznanja nočejo priznati (vsaj vodilni na policiji ne). Najbolje je, da se zaenkrat zanesemo sami nase in sodelujemo pri akcijah, za katere menimo, da bodo prinesle vsaj minimalno spremembo na bolje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Za preprečitev tako hudih posledic bi lahko bilo že veliko narejeno samo s postavitvijo primernih, z zakonom in ustavo določenih varnostnih elementov v prometni infrastrukturi...

Kateri člen ustave določa varnostne elemente v prometni infrastrukturi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbolje je, da se zaenkrat zanesemo sami nase in sodelujemo pri akcijah, za katere menimo, da bodo prinesle vsaj minimalno spremembo na bolje.

Ali pa se kdo od nas žrtvuje in se vrže v politiko pa skuša tam kaj dosečt?

Eh, qrc, zgleda, da se bom moral jaz ... :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kateri člen ustave določa varnostne elemente v prometni infrastrukturi?

V Sloveniji so vsakomur zagotovljene enake človekove pravice in temeljne svoboščine, ne glede na narodnost, raso, spol...., če si motorist ali voznik osebnega vozila, ali si pameten ali neumen, levičar ali desničar ali imaš lakirane nohte ali ne ..... ali katerokoli drugo osebno okoliščino.

Ali pa se kdo od nas žrtvuje in se vrže v politiko pa skuša tam kaj dosečt?

Eh, qrc, zgleda, da se bom moral jaz ... :doze:

Moj glas imaš zagotovljen. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Sloveniji so vsakomur zagotovljene enake človekove pravice in temeljne svoboščine, ne glede na narodnost, raso, spol...., če si motorist ali voznik osebnega vozila, ali si pameten ali neumen, levičar ali desničar ali imaš lakirane nohte ali ne .....

TO NEDRŽI Npr. če si v službi(redno zaposlen) in imaš popoldansko dejavnost in geš v zaslužen pokoj 40 delavnih + starost 62 let dobiš zaslužen penzijon in lahko nadaljuješ z popoldansko dejavnostjo,če si samozaposlen S.p. in imaš ravno tako 40 let delavne dobe in star 62 let greš lahko v penzijo ampak nemoreš(nesmeš) naprej opravljati popoldansko dejavnost.Zdaj pa mi razloži to enakost pred zakonom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TO NEDRŽI Npr. če si v službi(redno zaposlen) in imaš popoldansko dejavnost in geš v zaslužen pokoj 40 delavnih + starost 62 let dobiš zaslužen penzijon in lahko nadaljuješ z popoldansko dejavnostjo,če si samozaposlen S.p. in imaš ravno tako 40 let delavne dobe in star 62 let greš lahko v penzijo ampak nemoreš(nesmeš) naprej opravljati popoldansko dejavnost.Zdaj pa mi razloži to enakost pred zakonom.

delaš pa na črno, tko kot večina upokojencev, tudi invalidskih. :lol: če si boš že tako močno želel pri taki starosti delati. :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj nj vam povem,kot sm že reku mi manjka film od trka,kot mi je pa kolega reku da se na ravnini nism nč nagnu itd...,pa da me je potegnil na desni vozni pas in moja slutnja da je blo neki ornk narobe.Če pa je že kakšn od vas doživu tako nesrečo,pri kateri se pr 80-90 na uro skantaš v beton in poletiš dobrih 20m po zraku se spotoma nabiješ z jajci na kestl in kozlaš med letenjem,z vso silo pristaneš na desni bok na asfalt,maš ornk počeno čelado,pa nj se najde junak da se bo kj spomnu za tiste par sekund za nazaj :headbang:

Spotoma pa vsem želim varno vožnjo brez podobnih nesreč

No ja.....za motor bo že še cash...medtem ko se ga za glavo ne da dobit.Ko je enkrat ta za na "odpad" se ne da več druge kupit.Čimprej poceli roke,potem pa kar korajžno nazaj na motor.

Pa srečno seveda!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Sloveniji so vsakomur zagotovljene enake človekove pravice in temeljne svoboščine, ne glede na narodnost, raso, spol...., če si motorist ali voznik osebnega vozila, ali si pameten ali neumen, levičar ali desničar ali imaš lakirane nohte ali ne ..... ali katerokoli drugo osebno okoliščino.

Hm, a ograja spada pod človekove pravice ali pod temeljne svoboščine? :grrr

Nimam nič proti dvojnim ograjam, sem celo zelo za takšne in podobne rešitve a te zadeve vendar nimajo, vsaj trenutno, nobene zveze z ustavo in zakoni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, a ograja spada pod človekove pravice ali pod temeljne svoboščine? :grrr

Nimam nič proti dvojnim ograjam, sem celo zelo za takšne in podobne rešitve a te zadeve vendar nimajo, vsaj trenutno, nobene zveze z ustavo in zakoni.

Se strinjam s tabo.

In če smem dodati: nekateri so še vedno kot otroci v osnovni šoli - kar naprej govorijo o svojih pravicah, o dolžnostih pa nočejo niti slišati.

Pa da ne bom spet :topic:, asfalt je mrzel in gume temu primerno držijo - skoraj nič. Zatorej previdno na cestah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj nj vam povem,kot sm že reku mi manjka film od trka,kot mi je pa kolega reku da se na ravnini nism nč nagnu itd...,pa da me je potegnil na desni vozni pas in moja slutnja da je blo neki ornk narobe.Če pa je že kakšn od vas doživu tako nesrečo,pri kateri se pr 80-90 na uro skantaš v beton in poletiš dobrih 20m po zraku se spotoma nabiješ z jajci na kestl in kozlaš med letenjem,z vso silo pristaneš na desni bok na asfalt,maš ornk počeno čelado,pa nj se najde junak da se bo kj spomnu za tiste par sekund za nazaj :headbang:

Spotoma pa vsem želim varno vožnjo brez podobnih nesreč

Čestitam, ker si se zlizal!

Mislim pa, da zdeve še nisi dobro prespal! Po eni strani trdiš, da je bila tehnična napaka, po drugi strani pa, da se nič ne spomniš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Zdaj pa mi razloži to enakost pred zakonom.

V tvojem primeru ti lahko razložim le NEENAKOST pred zakonom, ki je v Sloveniji še vedno preveč razširjena in tvoj primer je le eden od mnogih. Probaj se pri nekomu zaposlit preden greš v penzijo in imej prijavljeno popoldansko dejavnost, če bo pomagalo.

To kar sem napisal NAJ BI BILO zagotovljeno z ustavo, vendar trdim da v Sloveniji NI vedno tako.

Hm, a ograja spada pod človekove pravice ali pod temeljne svoboščine? :grrr

Nimam nič proti dvojnim ograjam, sem celo zelo za takšne in podobne rešitve a te zadeve vendar nimajo, vsaj trenutno, nobene zveze z ustavo in zakoni.

Imajo, imajo. :grim

Kako, si pa preberi v temi http://www.motosvet.com/tabla/index.php?sh...ament&st=15

Ko boš prišel do 3. strani, bi ti moralo biti že jasno o čem sem govoril.

In če smem dodati: nekateri so še vedno kot otroci v osnovni šoli - kar naprej govorijo o svojih pravicah, o dolžnostih pa nočejo niti slišati.

Pa da ne bom spet :topic:, asfalt je mrzel in gume temu primerno držijo - skoraj nič. Zatorej previdno na cestah.

Predvidevam, da si mislil mene, kot otroka v osnovni šoli. To kar sem napisal o pravicah in temeljnih svoboščinah piše v ustavi in sem napisal izključno na vprašanje, ki mi ga je zastavil Hattori Hanzo. V mojem profilu lahko pogledaš moje objave, da ne bo prihajalo do nadaljnih nesporazumov. Pa tudi nekaj postov nazaj v tej temi sem napisal nekaj o zdrsih in padcih, kjer nisem omenjal pravic motoristov in se otepal kakršnihkoli dolžnosti. Kot npr. tukaj: ( http://www.motosvet.com/tabla/index.php?s=...t&p=1475471 ) Močno se strinjam, da moramo sami poskrbeti zase. Eden od nešteto načinov (poleg defenzivne vožnje, upoštevanje CPP, strpnosti med vožnjo... ) je tudi opozarjanje na nepravilnosti na cestah, ki se jih da vsaj v bodoče odpraviti. Menim, da je to tudi ena od naših dolžnosti. VEDNO bomo pa s samim načinom vožnje največ k svoji varnosti in varnosti ostalih udeležencev v prometu naredili sami. :yes:

Popravljeno . Popravil SONCE
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eden od nešteto načinov (poleg defenzivne vožnje, upoštevanje CPP, strpnosti med vožnjo... ) je tudi opozarjanje na nepravilnosti na cestah, ki se jih da vsaj v bodoče odpraviti. Menim, da je to tudi ena od naših dolžnosti. VEDNO bomo pa s samim načinom vožnje največ k svoji varnosti in varnosti ostalih udeležencev v prometu naredili sami. :yes:

Vsak ima svoj pristop a se, z navedenim, v popolnosti strinjam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Močno se strinjam, da moramo sami poskrbeti zase. Eden od nešteto načinov (poleg defenzivne vožnje, upoštevanje CPP, strpnosti med vožnjo... ) je tudi opozarjanje na nepravilnosti na cestah, ki se jih da vsaj v bodoče odpraviti. Menim, da je to tudi ena od naših dolžnosti. VEDNO bomo pa s samim načinom vožnje največ k svoji varnosti in varnosti ostalih udeležencev v prometu naredili sami. :yes:

Priznati moram, da imaš popolnoma prav in poznaš tudi dolžnosti :OK: .

Tisto moje nakladanje o pravicah in dolžnostih je letelo predvsem na take, ki na navadnih cestah zahtevajo neke izletne cone na vsakem ovinku in klobasajo o tem, da v naseljih ne morejo voziti 50 ali 60, ker gre njihov moped že v prvi vsaj 120, če ne več. In se javno hvalijo, da se požvižgajo na predpise in na defenzivno vožnjo itd itd. Potem je pa jok in stok, ko se kdo od njih ubije.

SONCE, če se v resnici svojih (zgoraj citiranih) načel tudi držiš, te lahko samo :worship:. In te ob prvem srečanju z veseljem povabim na kavo (ali karkoli pač boš).

Lep pozdrav, Andi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes izven naselja Borovnica (Dražica) v smeri Brezovica pri Borovnici je avto zaprl pot motoristu,

ki je zadel v prvi del avtomobila in si poškodoval nogo. V tem križišču je bilo že nešteto nesreč tko da previdno! Zdi se mi da je bila Yamaha XT660.

Še skica križišča (moje risarske sposobnosti niso preveč dobre)

neimenovana.bmp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!