Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

jz sam pravm da smo na moto forumu in logično, da se razpravla o motorističnih zadevah

kdor pa tega ne prenaša nj gre pa drugam, noben ga ne zadržuje

ampak napadate pa ljudi ko muhe drek jao jao

Napada tud un, ki pričakuje, da bo z motorjem prehitevu pa se mu bodo avti na njihovih pasovih umikali.

Skratka - kjer ni napadov in obtoževanj, tam tudi ni protinapadov in zasmehovanj.

Kapiš?

(dej no, enkrat kapirej)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj, ponovno ponikni v ilegalo, da ne boš čez nekaj časa zopet začela v vsaki klinčevi temi bluzit o "vajvarcah". Toliko o bluzenju in dajanju pametnih nasvetov..... :evilgrin:

Joj, nea je spominjat na to ... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pobeglega voznika izsledili s pomočjo občana

17.11.08 15:01

Celjski policisti so danes potrdili, da je petkovo prometno nesrečo v Prožinski vasi povzročil 45-letni voznik rdečega kombiniranega vozila s Planine pri Sevnici.

Ta je okoli 18. ure do smrti povozil 17- letnega kolesarja Tomaža Žnidarja in nato pobegnil s kraja nesreče. Po besedah enega izmed očividcev pobeglemu vozniku ni gorela sprednja desna luč, medtem ko je bil kolesar dobro viden in je vozil pravilno. Voznika, ki je imel svoje vozilo parkirano pred eno izmed stanovanjskih hiš na Planini pri Sevnici, je opazil občan, ki je takoj obvestili celjske policiste. Policisti so pobeglemu vozniku po prijetju odredili odvzem krvi, njegovo vozilo pa tehnično pregledali. Vodja Sektorja uniformirane PU Celje Robert Videc se je danes zahvalil tudi. “Želim se zahvaliti vsem , ki so nas oskrbovali z informacijami, ki so bile neposredno povezane s preiskavo. Precej informacij je bilo kvalitetnih, tako da smo na podlagi njih pobeglega voznika tudi prijeli,"je dejal Videc.

Na vprašanje, ali bi kolesarja morda preživel, če bi mu voznik nudil prvo pomoč, odgovora žal nismo dobili. Na PU Celje so se letos soočili s šestimi prometnimi nesrečami s pobegom, ki so se končale s hudo telesno poškodbo. Uspešno so jih preiskali pet. (TŽ)

Baraba,... :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj na radiu obvestilo o prometni nesreči v Novem mestu, udeležena 21-letni motorist in osebni avto. Baje je motorist hudo poškodovan, šlo pa je (spet) za izsiljevanje prednosti s strani avtomobila.

A ve kdo kaj več o tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Nekega dne bo vsak od nas enkrat mrtev (nekateri, kateri preveč pijemo tudi že tadrugič). Tako da "jebiga".

Peeeyzda, Cwichkar, to si že ti natipkal ?

Motorika pomeni, da lahko sedeš na motor (?)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali mogoče kdo ve kaj se je zgodilo z eXTRemom13, sem slišal da je podlegel poškodbam. :cry: :cry:

R.I.P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj le?! Stric mu je izsilil prednost, medtem ko je zavijal levo iz glavne na stransko cesto :cry: Tokrat ni v poročilu prevelike hitrosti, mogoče pa še bo ?! :ninja: :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali mogoče kdo ve kaj se je zgodilo z eXTRemom13, sem slišal da je podlegel poškodbam. :cry: :cry:

R.I.P

V soboto je bil pogreb.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj na radiu obvestilo o prometni nesreči v Novem mestu, udeležena 21-letni motorist in osebni avto. Baje je motorist hudo poškodovan, šlo pa je (spet) za izsiljevanje prednosti s strani avtomobila.

A ve kdo kaj več o tem?

Šele pred parimi dnevi sem zvedel,da je bil to moj sosed.Fant je zdaj že doma,osebno še nisem z njim govoril baje je brez enega stopala in imel je zelo poškodovano glavo(čelada mu je odletela).Čelade ni NIKOLI pripenjal,poleti pa jo je ponavadi imel kar na roki(samo za policaje)zase jo očitno ni uporabljal! :headbang: Nesrečo je imel s skuterjem,ki pa je bil skuter +++ :headbang: zavore-gume ??????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

spregledal ja... :unsure: tipično...

o tej nesreči ne bom razpravljal, saj razen prebranega ne vem nič...

toda, gre za tipično nesrečo, katere vzrok bi lahko bila ali nezbranost/malomarnost voznika avtomobila ali pa njegova aroganca. torej nekaj, kar na cesto in v repertoar udeleženca na cesti ne sodi!

svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu, prometna policija in ostale inštitucije so zgleda da v tej državi bolj same sebi namen... oziroma črpanju proračunskih sredstev... ali pa, še najverjetneje, da so notri predvsem nesposobni ali omejeno sposobni ljudje.

namreč, bolj kot njihovo omenjanje zakonov bi pomagalo to, da bi omenjali sankcije, ki so doleteli tovrstne povzročitelje...

pač naj napišejo v časopis, ali celo objavijo v televiziji, kako bo sedaj ta in ta voznik avtomobila, ki je zaradi malomarnosti ali česa drugega povzročil poškodbo ali smrt šibkejšega udeleženca v prometu, npr. zaprt pet let, ter bla bla bla.

in pridemo do tega, da delček krivde za našo prometno nekulturo nosijo tudi novinarji... če bi le-ti večkrat in v kvalitetnih člankih pisali o bistvu dobre prometne kulture bi raven le-te v sloveniji zagotovo narasla. tako pa... :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tokrat ni v poročilu prevelike hitrosti

Glede na to, da je motorist "silovito" trčil mi drugega kot visoka hitrost ne pride na misel...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da je motorist "silovito" trčil mi drugega kot visoka hitrost ne pride na misel...

Silovito v cajtngah pomeni predvsem brez ogromnega zmanjsanja hitrosti. Silotivto je lahko tudi pri 50, ce ne uspes zabremzat. "Head on" bi rekli anglezi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da je motorist "silovito" trčil mi drugega kot visoka hitrost ne pride na misel...

Naredi en eksperiment - vzami nekaj metrov zaleta, potem pa na polno steči proti betonski steni in se brez ustavljanja zaleti vanjo.

Če nisi ravno ne vem kak hud atlet, boš dosegel ene 15-20 km/h. Pa me zanima, če se ti bo trčenje zdelo 'silovito' ali ne... :slap:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel bi samo en komentar. Pričakujem tudi, da se boste nekateri usuli po meni da bo kar joj.

Škoda je vsakega življenja, ki se kakorkoli konča in enako mislim tudi za našega preminulega forumaša..R.I.P.! Vendar motor NI za zimo...kaj spada pod to besedo NI, si pa sami odgovarjajte...sedaj pa navalite :mellow:

Popravljeno . Popravil Andro82
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel bi samo en komentar. Pričakujem tudi, da se boste nekateri usuli po meni da bo kar joj.

Škoda je vsakega življenja, ki se kakorkoli konča in enako mislim tudi za našega preminulega forumaša..R.I.P.! Vendar motor NI za zimo...kaj spada pod to besedo NI, si pa sami odgovarjajte...sedaj pa navalite :mellow:

Res ni za zimo v Naklem, v Istri imamo pa povprečno 10 ali več nad nulo (kadar je sonček) in z malo rešpekta do gum ni nobene panike... res pa je da so ostali vozniki še morda manj pozorni na nas, pa smo spet tam pri večni polemiki...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res ni za zimo v Naklem, v Istri imamo pa povprečno 10 ali več nad nulo (kadar je sonček) in z malo rešpekta do gum ni nobene panike... res pa je da so ostali vozniki še morda manj pozorni na nas, pa smo spet tam pri večni polemiki...

Točno to, ko si omenil "da so ostali vozniki še morda manj pozorni na nas" sem imel tudi v mislih pod besedo NE.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno to, ko si omenil "da so ostali vozniki še morda manj pozorni na nas" sem imel tudi v mislih pod besedo NE.

Kaj je boljše? Da so motoristi stalno na cesti in avtomobilisti stalno navajeni nanje ali, da se pojavijo naenkrat spomladi, ko jih večina že pozabi in jih zato niti ne upošteva?

Bernardek je dobro rekel. Temperatura, gume, dekoncentracija zaradi mraza, .... so druge že po svoje normalne stvari. Eno je primorska, drugo minusi pri nas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj je boljše? Da so motoristi stalno na cesti in avtomobilisti stalno navajeni nanje ali, da se pojavijo naenkrat spomladi, ko jih večina že pozabi in jih zato niti ne upošteva?

Bernardek je dobro rekel. Temperatura, gume, dekoncentracija zaradi mraza, .... so druge že po svoje normalne stvari. Eno je primorska, drugo minusi pri nas.

Se popolnoma strinjam glede navajenosti avtomobilistov na motoriste. Samo meni na kraj pameti ne pride, da bi se peljal z motorjem pri takem mrazu in poizkušal ohraniti tako imenovano navajenost na motoriste. Res pa je, da imajo primorci pri vožnji z motorjem veliko več ugodnosti, obenem pa ni odveč precej večja zbranost, kar pa ti mraz precej onemogoča.

Mislim da smo glede na temo že malce :topic: ,ampak tako to pride :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!