Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

Peter, počivaj v miru.

Sožalje svojcem in prijateljem.

(pa to ne more bit res.. :cry:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri taki "majhni" hitrosti se da skoraj zagotovo ustavit oz. odvit da preprečiš nesrečo.

No me prov zanima kaj bojo rekli policaji, ali je umrl zaradi prevelike hitosti ali zaradi

dedka ki mu je zaprl pot.....

Trk 50km/h v stoječo oviro je ZELO silovit!

Kljub temu, da se pri takšni hitrosti načeloma da ustavit ali rešit, ne rečt, da se ti ni nikol zgodilo, da si se na motorju, kadar se pelješ počasi čez naselje kam ozrl, ali bil nepozoren za senundo. In samo toliko je dovolj, da ti nekdo zapre pot, ti si pa prepozen za pravočasno reakcijo. Ajde, saj vsi vemo, da je potreno bit na motorju zrban 100% ves čas in pričakovat nepričakovano, ampak dejstvo pa je, da ni tako in da nekateri res vozijo ko kure in obračajo ali spelujejo kot da bi bili sami na cesti.

Pa dobro, ne vem kaj se je zgodilo, lahko tudi da je pritiščal, ampak na to sklepat samo iz "silovitega trka" pač ne gre! Se še spomnite ene CBR 600f lani na obali, izmerjeno je bilo, da sta šla po predpisih 50, pa dva mrtva če se ne motim.. Trk v bok je nekaj najhujšega..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri taki "majhni" hitrosti se da skoraj zagotovo ustavit oz. odvit da preprečiš nesrečo.

No me prov zanima kaj bojo rekli policaji, ali je umrl zaradi prevelike hitosti ali zaradi

dedka ki mu je zaprl pot.....

Meni se zdi tole govorjenje preveč na pamet.

Težko si lahko (skoraj) prepričan, da bi nesrečni dečko mogel preprečiti nesrečo. Ali se res da pri tako mali hitrosti (že 30 km/h je ogromna hitrost, če se ti na pot postavi čvrsta ovira) odviti plin ali v tistem hipu ustavit?

Nihče ne more tega trditi.

Ni ga trenutka, ki bi bil enak prejšnjemu ali naslednjemu. Ni splošnega sklepanja, ne splošne sodbe.

Zato je zelo težko verjeti, pa čeprav skoraj zagotovo, kaj bi lahko katerikoli udeleženec v prometni nesreči v tistem hipu storil.

Upam, upam, da nisi bil v podobni situaciji in da nikoli ne boš, je pa prav grozljivo, s kakšno nagnusno bliskovito hitrostjo se zgodi!

Pisuni v medijih napišejo svašta - zanje je vsak trk silovit, skoraj vsak motorist pridivja, jasno, da skoraj vsi vozimo z neprilagojeno hitrostjo, avtomatsko smo vsi krivi, četudi so ceste totalno zj..... (v mojem lanskem primeru) ... zato je to, kar prebereš v poročilih o nesrečah, zelo majava podoba dejanskega stanja.

Hudo je brati, hudo je izvedeti, da je bil spet eden izmed nas, še huje je, če človeka poznaš, si z njim kakorkoli povezan, boleče je za vse njegove, ... moje iskreno sožalje!

Naj počiva v miru.

:(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se zdi tole govorjenje preveč na pamet.

Težko si lahko (skoraj) prepričan, da bi nesrečni dečko mogel preprečiti nesrečo. Ali se res da pri tako mali hitrosti (že 30 km/h je ogromna hitrost, če se ti na pot postavi čvrsta ovira) odviti plin ali v tistem hipu ustavit?

Nihče ne more tega trditi.

Ni ga trenutka, ki bi bil enak prejšnjemu ali naslednjemu. Ni splošnega sklepanja, ne splošne sodbe.

Zato je zelo težko verjeti, pa čeprav skoraj zagotovo, kaj bi lahko katerikoli udeleženec v prometni nesreči v tistem hipu storil.

Upam, upam, da nisi bil v podobni situaciji in da nikoli ne boš, je pa prav grozljivo, s kakšno nagnusno bliskovito hitrostjo se zgodi!

Pisuni v medijih napišejo svašta - zanje je vsak trk silovit, skoraj vsak motorist pridivja, jasno, da skoraj vsi vozimo z neprilagojeno hitrostjo, avtomatsko smo vsi krivi, četudi so ceste totalno zj..... (v mojem lanskem primeru) ... zato je to, kar prebereš v poročilih o nesrečah, zelo majava podoba dejanskega stanja.

Hudo je brati, hudo je izvedeti, da je bil spet eden izmed nas, še huje je, če človeka poznaš, si z njim kakorkoli povezan, boleče je za vse njegove, ... moje iskreno sožalje!

Naj počiva v miru.

:(

Res je. Mediji priredijo po svoje in dejansko "določijo" krivca. Matr še dobro se ni začela sezona

pa že smrtne žrtve -_-

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trk 50km/h v stoječo oviro je ZELO silovit!

Kljub temu, da se pri takšni hitrosti načeloma da ustavit ali rešit, ne rečt, da se ti ni nikol zgodilo, da si se na motorju, kadar se pelješ počasi čez naselje kam ozrl, ali bil nepozoren za senundo. In samo toliko je dovolj, da ti nekdo zapre pot, ti si pa prepozen za pravočasno reakcijo. Ajde, saj vsi vemo, da je potreno bit na motorju zrban 100% ves čas in pričakovat nepričakovano, ampak dejstvo pa je, da ni tako in da nekateri res vozijo ko kure in obračajo ali spelujejo kot da bi bili sami na cesti.

Pa dobro, ne vem kaj se je zgodilo, lahko tudi da je pritiščal, ampak na to sklepat samo iz "silovitega trka" pač ne gre! Se še spomnite ene CBR 600f lani na obali, izmerjeno je bilo, da sta šla po predpisih 50, pa dva mrtva če se ne motim.. Trk v bok je nekaj najhujšega..

ne vem podrobnosti nesreče,

vendar če se je ubil pri trku z 50 km/h mu je bilo to usojeno,

drugače 50 km/h se mimogrede peljem z biciklom,

dočim z motorjem se mi 50 težko peljati,

r.i.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri taki "majhni" hitrosti se da skoraj zagotovo ustavit oz. odvit da preprečiš nesrečo.

No me prov zanima kaj bojo rekli policaji, ali je umrl zaradi prevelike hitosti ali zaradi

dedka ki mu je zaprl pot.....

Dedek je obračal čez neprekinjeno črto... Žal je bil motorist tisti trenutek tam. In kolikokrat je takšna situacija, da obračajo čez neprekinjeno, celo v nepreglednem ovinku...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo off ampak vseeno. Imel sem pred leti prometno kjer mi je voznica odvzela prednost. In sicer ni se prepričala ali je varno zapekjati iza avtobusa. Tako da sem zalepo čelno v desne vrate pri 90kmh in glej ga zlomka meni ni bilo čisto nič. Bi pa bil verjetno hin če nebi imel čelade saj sem z glavo udaril direkt v rob nad vrati. Tako, da mi ne govorit o 50kmh, ker to sem se z mopedom tudi že razbil pred 15 leti brez specialne opreme.

Moje sožalje R.I.P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dedek je obračal čez neprekinjeno črto... Žal je bil motorist tisti trenutek tam.

Res je, pa tud ce bi motorist prpeljal z 60, 70 kmh.... Kaj za hudica ima on za obracat na sredi ceste??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No potem si imel pa ogromno srečo..

Če pri 50km/h priletiš v nepremično oviro z motorjem in da še zapneš z glavo ob rob strehe ali stebriček, siskoraj 100% fertik. Malo si poglej teste, ali si pa enostavno preračunaj sile, ki delujejo pri tej hitrosti..

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se mi zdi da se po vsaki nesreči preveč razpreda kaj in kako, dedek gor in dol, ograje takšne in drugačne..

dejstvo je, da smo motoristi ob nesreči bolj podvrženi težkim poškodbam ali smrti.

zato pa vozite varno, predvidevajte, pa če je vožnja hitra ali počasna.

vsakega je pa škoda..pa tudi če si samo kombinezon popraska

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pismo no,men je kr grozn krnaprej poslusat,ce bi se pelju po omejitvah bla bla bla...

Za priemrjavo, crash teste za avtomobile delajo pri 60km/h in vsi dobro vemo kaj nastane z avtom. Predstavljite si cloveka,ki prileti v oviro pri taki brzini?? Drgac pa ja,tut jes sm dost padal k smo se z mopedi vozil. Pa sem imel zmeri sreco,da sem samo s praskami odnesu. Ampak vcasih manjka,pa samo kak neroden padec in so lahko posledice veliko bolj hude.

Pa se eno primerjavo,k nima veze z motorji. Vem za nekoga,ki je padel s traktorja (ne chopperja,takega za na kmetijo :) ) in je umru takoj na kraju nesrece.

Upam,da razumete kaj hocem povedat. Samo neroden padec oz neroden udarec pa niti nima veze pri kaksni brzini je lahko usoden.

Pol mas pa izjeme,tko k (medijsko)najbolj znani slovenski motorist,k na obvoznici z avtom cez njega zapelje pa je razmeroma dobro odnesu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako, da mi ne govorit o 50kmh, ker to sem se z mopedom tudi že razbil pred 15 leti brez specialne opreme.

Moje sožalje R.I.P

Mislim da je vsaka nesreča drugačna in lahko že tut pr majhnih hitrostih umreš. Mam kolega ki je pri delu padel 10m v globino, se pobral in šel nazaj gor. Dva meseca kasneje pa je padel z 2m lojtre in se čist potolkel. Poznam pa tut primer ko je motorist pripeljal po omejitvi pri BTCju, ga je avto izsilil, on ga je uspel obvozit, potem pa mu je zdrsnilo zadnje kolo un je padel z glavo pa udaril v robnik in si zlomil vrat. Tko da če si ti pr 90 s čelado udaru u rob, so lahko le dve stvari al si mel zelo veliko srečo al pa vse napihuješ. Pa js se na tvojem mestu nebi zanašal na to da bo vedno tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo off ampak vseeno.-.....

....Tako, da mi ne govorit o 50kmh, ker to sem se z mopedom tudi že razbil pred 15 leti brez specialne opreme.

No potem si imel pa ogromno srečo...

...Če pri 50km/h priletiš v nepremično oviro z motorjem in da še zapneš z glavo ob rob strehe ali stebriček, siskoraj 100% fertik. Malo si poglej teste, ali si pa enostavno preračunaj sile, ki delujejo pri tej hitrosti..

Diablo! :worship:

Jure! :worship:

Samo tole, kar se tiče petdesetih km/h;

Prijatelj je bočno udaril v avto pri hitrosti samo 50 km/h, ko je ta obračal preko dveh neprekinjenih črt. - In bil "mrtev"!!!

Ni bilo utripa srca in ni bilo dihanja. Torej, mrtev!

Imale pa je srečo, da je bil "pri roki" reševalec na motorju in nek kirurg, ki se je ravno takrat vračal iz Kliničnega centra domov. Oba sta ga "napadla" in ne boste verjeli; OŽIVILA!!!

Sedaj si pa 50 km/h predstavljajte, kakor si jo hočete...

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo off ampak vseeno. Imel sem pred leti prometno kjer mi je voznica odvzela prednost. In sicer ni se prepričala ali je varno zapekjati iza avtobusa. Tako da sem zalepo čelno v desne vrate pri 90kmh in glej ga zlomka meni ni bilo čisto nič. Bi pa bil verjetno hin če nebi imel čelade saj sem z glavo udaril direkt v rob nad vrati. Tako, da mi ne govorit o 50kmh, ker to sem se z mopedom tudi že razbil pred 15 leti brez specialne opreme.

Moje sožalje R.I.P

Ne govort o 50kmh, da to ni nič. Pred letom sem pripeljal po kranjski obvoznici mimo merkatorja proti predvoru, na koncu obvoznice zavijal v levo po prednostni nakar mi iz prednostno na stransko pot pripelje voznica osebnega avtomobila. Gdor pozna odcek ve, da več kot 60kmh. nemoraš pripeljati v ta ovinek. Mmotor dotalka, jaz ves razbit ( koleno,kolk,rama,rebra ). Tako da ne govort da 50kmh. ni nič, odvisno je kako te nabaše.

R.I.P.

Popravljeno . Popravil KUŠČAR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Diabolo pač si imel srečo in to veliko, in upam da jo boš imel vedno.

Popravljeno . Popravil TONTO
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ko že govorimo o hitrosti in nesrečah ... meni je voznik pijan kot čep izsilil prednost in sem se zaletel v prednji desni blatnik z vsega 30km/h .... pa me je katapultiralo čez motor in čez havbo, ter na drugi strani nekako na noge dol v visoko travo, da sem jo odnesel celo kožo. Nemorem si predstavljat, da bi avto zadel malo bolj na sredini in bi šla glava direktno v šipo ali pa v stebriček vrat ... zlomil bi se moj vrat kot šibica in še kaj. Zato naj mi nobeden ne reče, da ti pri 50km/h nič ni če pikiraš v avto.

Če se zgodi nesreča v naselju in recimo motorist vozi 50km/h ima pač toliko več časa, da stisne na bremzo in se potem dejansko zaleti tam nekje 20-30km/h. Pa še pri teh hitrostih niso vsi živi ostali, js na srečo sem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hitrost ki je večja od tiste,ki jo človek lahko razvije s tekom je lahko že zelo nevarna oz.usodna.

Zato ne pravt da 50 km/h ni hitrost.

No če pa ne verjamete,se pa z nezmanjšano hitrostjo pri teku zalete v objekt ki miruje.

Pa rezultate ne pozabit napisat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kva tolk bluzite pa razpravljate, pa sploh niste bli tam. K babe, k gredo k maš ste.

Mislim ... fajn!

:unsure:

Bikez, kaj ti nikoli ne poveš svojega mnenja?

Meni pa se zdi zelo dobro (zato pa je tale rubrika črno-siva, namenjena izmenjavi mnenj, v črni kroniki se ne sme komentirat - whatever it means - ni mi sicer čisto jasno, zakaj se na nekem odprtem in svobodnem forumu nečesa ne sme, razen obmetavanja z nesramnostmi in nespoštljivostjo, seveda) ... no, zelo dobro se mi zdi, da se učimo iz izkušenj drugih, vendar je to možno le, če o izkušnjah spregovorimo.

Seveda pod pogojem, da pazljivo preberemo, kaj so predhodniki napisali.

Potrpljenje ni nikoli odveč.

Sploh pa je življenjskega pomena veščino "biti potrpežljiv" prenesti na cesto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!