Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

Men velja vozniško do leta 2070. Do mojega 80-tega leta.Vsi kolegi imajo pa do 2011 leta.Pa smo vsi dobil izpite skor istočasno.Stric ki je pa poklicni voznik pa ima zdravniške preglede na 5 let.

Ne se bat da ti bo veljalo do leta 2070. Ko bojo začel talati nove EU izpite bodo veljali od 5 do največ 10 let. Potem pa podaljšanje. :topic:

Sicer pa je to že za v drugo temo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni tudi velja do 80 leta, torej do 2065. Bog ve kaj se bo vse do takrat zgodilo z mojim zdravjem in koliko bom sposoben vozit. To je največja bedarija kar jih je blo, da so dali izpite do 80 leta, brez obveznih zdravniških pregledov vmes..

To sploh ni res, malo preberi predpise pa boš videl, da si v primeru da veš da nisi zdravstveno sposoben za vožnjo, sam dolžen poskrbeti za to, da se "odstraniš" iz prometa. Problem je v nadzoru in "občutljivih podatkih", ko tudi zdravnik ne sme ukrepati (čeprav ve da je nekdo nevaren za okolico, npr. jemanje določenih tablet bi moralo avtomatično imeti za posledico prepoved vožnje).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To zagovarjam tudi jaz. Ali pa kar na 3 leta ... Cesta ni več hec in odgovornost voznika na cesti je velika. Nekateri se je niti ne zavedajo (premnogi).

Tvojga "ata" pa - hehe, a maš kako sliko? Da um končno lahk reku "to pa je debeluh" :-) K drgač to sam pred špeglom ... :D

Nobene slike pri roki, ampak mi lahko vrjameš na besedo, da nisi v njegovi ligi :D

To sploh ni res, malo preberi predpise pa boš videl, da si v primeru da veš da nisi zdravstveno sposoben za vožnjo, sam dolžen poskrbeti za to, da se "odstraniš" iz prometa. Problem je v nadzoru in "občutljivih podatkih", ko tudi zdravnik ne sme ukrepati (čeprav ve da je nekdo nevaren za okolico, npr. jemanje določenih tablet bi moralo avtomatično imeti za posledico prepoved vožnje).

lp

Franc

Vem jaz to, ampak roko na srce, koliko ljudi si prizna samemu sebi, da se morajo "odstranit"? Ajde, saj se najdejo taki, ki so odgovorni in to naredijo, ampak dejstvo je, da smo ljudje velikokrat zelo neobjektivni, ko pride do samokritičnosti. Zato je tak predpis, ki ti nalaga, da moraš sam nekaj storit bolj kot ne brez neke hude teže. In v takem primeru je naloga države, da te prisili, da sprejmeš svoje morebitne hibe tako, da si prisiljen it na pregled, kjer te ocenijo, oziroma naj bi te ocenili bolj objektivno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Isti princip je pri ostalih cestno prometnih predpisih. V zakonu so predpisane razne dolžnosti in omejitve, predpisano je koliko hitro se lahko kje vozi ipd.. Pa bi rad videl kako bi se ljudje iz same odgovornosti držali tega, če se v tem trenutku ukine prometno policijo in ves nadzor :) Enako je tu. Đabe napisat, da si dolžen sam javit, ko nisi več sposoben za vožnjo, če ni pa nikjer nobenega, ki bi to preverjal, oziroma te v to "prisilil". In ta "nadzornik" bi lahko preprosto bil en dober sistem obnavljanja in preverjanja vozniškega znanja, ter zdravstvenega stanja, na določeno časovno obdobje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj samo nekaj bluzite, da morajo tastari vrnit vozniške, ker tamladim ne dajo za neomejeno.

Tudi jaz sem nekoč mislil, da so po 30tem vsi stari, po 40tem pa dinozavri. 2012 bo itaq konec sveta, tako da nima smisla o tem....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noben si ne prizna pravočasno, vsi zavlačujemo saj se sposobnosti počasi manjšajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gledam mojega dedka

Moraš vedeti, da starejšim ljudem ogromno pomeni samostojnost, neka odgovornost, da jim ljudje še zaupajo in take stvari jih gor držijo. Dvomim, da ga boš ti ali kdo drug vozil po opravkih kadarkoli bo hotel in deda verjetno nočejo biti v bremem še bolj kot so.

Če ima pa skoz isto relacijo, par km do kakšne trgovine, naj pa ima veselje dokler je še pokreten. Edino če pa postane nevaren za druge udeležence v prometu pa zna biti problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej vem da se najdejo izjeme, sam še vseen bolš usm pobrt kt pa nobenmu, al pa da se ti pr 60-ih izteče pol morš pa opravlat še 1x.

Se strinjam, da se preverja psihofizično stanje po določeni starosti in po pregledu podaljšuje dovoljenje, ali pa tudi ne.

Zdi se mi, da smo čist zabluzili v tej temi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moraš vedeti, da starejšim ljudem ogromno pomeni samostojnost, neka odgovornost, da jim ljudje še zaupajo in take stvari jih gor držijo. Dvomim, da ga boš ti ali kdo drug vozil po opravkih kadarkoli bo hotel in deda verjetno nočejo biti v bremem še bolj kot so.

Če ima pa skoz isto relacijo, par km do kakšne trgovine, naj pa ima veselje dokler je še pokreten. Edino če pa postane nevaren za druge udeležence v prometu pa zna biti problem.

Jaz popolnoma razumem to, ampak žal je že nekaj časa nazaj postal nevaren za druge udeležence kadar se odpravi na kakšno pot bo bolj prometnih cestah in je sama sreča, da še ni bilo kaj narobe.. Zadnjo rundo ni mogel zmanevrirat mimo zapore za delo na cesti, jo je odpeljal v graben :) Bog ne daj, da bi tam stal otrok z biciklom.. To, da se pa pelje nabirat gobe v gozd, oziroma da skoči od hiše čez polje do trgovine, mu pa popolnoma privoščim :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam, da se preverja psihofizično stanje po določeni starosti in po pregledu podaljšuje dovoljenje, ali pa tudi ne.

Problem bo, k bo treba te preglede plačevat. Takrat bo spet ljudska vstaja ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sigurno, ampak kot pri vsaki uzakonjeni stvari, bi bilo potrebno tudi to se navadit sprejet :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

12.12.2012

11.12. se dobimo na 3 litre viskija, džolo in 6 črtic. To je mišljeno za 2 osebi. Radiatorji bodo itak že izklopljeni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem so tudi krožišča. Zadnjič sem zapeljal v krožišče, kjer je bil na prvem izvozu okoli 65 let star možakar. Ga pogledam in tip gleda v desno smer namesto v levo. Sem si že mislil, da to ne bo vredu. Jaz upočasnim, vendar on zapelje v krožišče direktno proti meni. Ker je bilo prepozno za zaviranje sem se le pomaknil ob notranji rob, on pa na srečo k zunanjem robu. Tako, da sma peljala par metrov "vštric". Šlo je za milimetre. Na koncu se je izteklo brez karambola.

Nato sem ustavil malce naprej in pogledal tipa, ki mi je žugal, kot da sem jaz kriv. Odpeljal je drugam in ga nato nisem zasledoval. Hotel pa sem mu le malce obrazložiti.

In takšnih, ki ne znajo voziti v krožiščih je veliko. Pa saj niti niso sami krivi, saj ko so oni delali izpite še krožišč ni bilo. Takšne ljudi bi bilo treba podučiti!

Bil sem z avtom in nočem niti pomisliti kaj bi bilo v primeru karambola z motorjem...

Popravljeno . Popravil LooLekSLO
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem so tudi krožišča. Zadnjič sem zapeljal v krožišče, kjer je bil na prvem izvozu okoli 65 let star možakar. Ga pogledam in tip gleda v desno smer namesto v levo. Sem si že mislil, da to ne bo vredu. Jaz upočasnim, vendar on zapelje v krožišče direktno proti meni. Ker je bilo prepozno za zaviranje sem se le pomaknil ob notranji rob, on pa na srečo k zunanjem robu. Tako, da sma peljala par metrov "vštric". Šlo je za milimetre. Na koncu se je izteklo brez karambola.

Nato sem ustavil malce naprej in pogledal tipa, ki mi je žugal, kot da sem jaz kriv. Odpeljal je drugam in ga nato nisem zasledoval. Hotel pa sem mu le malce obrazložiti.

In takšnih, ki ne znajo voziti v krožiščih je veliko. Pa saj niti niso sami krivi, saj ko so oni delali izpite še krožišč ni bilo. Takšne ljudi bi bilo treba podučiti!

Bil sem z avtom in nočem niti pomisliti kaj bi bilo v primeru karambola z motorjem...

zakaj pa nisi že bil na notranjem pasu, če na tem izhodu nisi šel ven? :xx: Al je krožni z enim pasom? :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj pa nisi že bil na notranjem pasu, če na tem izhodu nisi šel ven? :xx: Al je krožni z enim pasom? :rolleyes:

Samo 1 pas je bil;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem že tudi jaz doživel v krožnem strička, ki je kar na levo zavil proti meni...Pa sva si stala iz oči v oči. Pa spodnja čeljust mu je lavfala gor in dol. Zelo hitro...

Bi res bil dobrodošel obnovitveni tečaj predpisov za starejše ljudi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Nato sem ustavil malce naprej in pogledal tipa, ki mi je žugal, kot da sem jaz kriv.

...

...

Pa sva si stala iz oči v oči. Pa spodnja čeljust mu je lavfala gor in dol. Zelo hitro...

...

No, zdaj pa pomislite kako bi bilo šele hudo, če bi v zgoraj opisanih situacijah v avtu sedela punca...

Ko samo sediš in gledaš, če bo tip ven iz avta stopu ... k ga kar vidš da bi te najrajš skloftov, čeprav nisi nč kriv!!! In to sam zato k si mlad (in po njegovem nč ne veš) in ker si ženska (in po njegovem sploh nč ne veš)!!! Res noro vse skupi :angry:

In kaj bi tak tip reku policaju, če bi prišlo do nesreče: "JE PRNORU!" tudi če bi dejansko na mestu stal!!!

Verjamem, da je mišljenje o ženskah, kot slabših voznicah posledica vsakodnevnih izkušenj, ki jih kot udeleženci v prometu doživljamo. In da, tudi meni gre na jok, ko gledam nekajkrat na teden, kako se kakšna deklina že 5 minut trudi puntota parkirat na parkirno mesto, kamor bi najmanj S 500L lahko parkiral in še vedno bi blo okol in okol avta po 1 meter!

Ko dejansko delaš vsak dan po minimalno 80 km, si lahko samo še vesel, ko se zvečer pripelješ cel domov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sva se zadnjič peljala s SEOI- NAGEom in v Novi gorici je cepec v krožišču iz skrajnega notranjega pasu pikiral ven, in to ravno pred menoj. Jaz sem se po predpisih vključil v krožišče, oni pa je šel proti naslednjemu izvozu. Če ne bi zaviral in se skoraj čisto ustavil, bi me odnesel s seboj. Potem se pa še nekaj usaja. Saj bi mu mamo, samo bi pol mel pametnega in lepega brata. Saj mu ne privoščim, samo enkrat bo naletel na kamion in takrat bo videl kakšen je zakon močnejšega.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem so tudi krožišča. Zadnjič sem zapeljal v krožišče, kjer je bil na prvem izvozu okoli 65 let star možakar. Ga pogledam in tip gleda v desno smer namesto v levo. Sem si že mislil, da to ne bo vredu. Jaz upočasnim, vendar on zapelje v krožišče direktno proti meni. Ker je bilo prepozno za zaviranje sem se le pomaknil ob notranji rob, on pa na srečo k zunanjem robu. Tako, da sma peljala par metrov "vštric". Šlo je za milimetre. Na koncu se je izteklo brez karambola.

Nato sem ustavil malce naprej in pogledal tipa, ki mi je žugal, kot da sem jaz kriv. Odpeljal je drugam in ga nato nisem zasledoval. Hotel pa sem mu le malce obrazložiti.

In takšnih, ki ne znajo voziti v krožiščih je veliko. Pa saj niti niso sami krivi, saj ko so oni delali izpite še krožišč ni bilo. Takšne ljudi bi bilo treba podučiti!

Bil sem z avtom in nočem niti pomisliti kaj bi bilo v primeru karambola z motorjem...

Res da jih takrat še ni bilo a ko so začeli pri nas delati krožišča smo dobili domov take brošure, v katerih je bilo to razloženo. Če pa kdo misli da nečesa ne ve, pa lahko stopi na najbližjo avtošolo, tam bo dobil kak nasvet brezplačno.

Poznam pa tudi sam take primer ko mislijo da so najbolpametni pol ša še po lastnem prekršku drugi žugajo pa kimajo. Take bi pojedo :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In takšnih, ki ne znajo voziti v krožiščih je veliko. Pa saj niti niso sami krivi, saj ko so oni delali izpite še krožišč ni bilo. Takšne ljudi bi bilo treba podučiti!

Si pa zelo razumevajoč do ljudi, ki kršijo zakone in so smrtno nevarni. Jaz nisem, saj ne želim končati dva metra pod zemljo zaradi samopašnega bedaka.

Vozniško dovoljenje je zgolj to, dovoljenje s strani države za operiranje z motornim vozilom v skladu s predpisi in potrdilo, da te predpise poznaš, naj bi jih poznal, v času njegove pridobitve. A predpise je potrebno upoštevati in v skladu z njimi voziti tudi kasneje, ko se spremenijo in vso odgovornost za njihovo nepoznavanje in neupoštevanje nosi kršitelj sam.

Torej, ata, ki je izpit delal leta 47 ne more in ne sme voziti tako kot je vozil v prejšnjem tisočletju, saj tudi avtomobila nima istega kot takrat, cesta ni ista in tudi država ni ista! Porko dijo pa ne moreš se izgovarjat na spremembe v predpisih!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!