Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

Sem že tudi jaz doživel v krožnem strička, ki je kar na levo zavil proti meni...Pa sva si stala iz oči v oči. Pa spodnja čeljust mu je lavfala gor in dol. Zelo hitro...

Bi res bil dobrodošel obnovitveni tečaj predpisov za starejše ljudi.

Tudi meni se je že zgodilo v križišču, da mi je en ata zapeljal nasproti.. K sreči sem šel dovolj počasi in je bilo dovolj placa, da sem se mu izognil po tistemu "pločniku" na notranji strani.. Ata pa samo čukavo gledal, češ kaj se grem.. Kot sem napisal že nekaj časa nazaj, na 5 let obnavljanje znanja! Za vse!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sva se zadnjič peljala s SEOI- NAGEom in v Novi gorici je cepec v krožišču iz skrajnega notranjega pasu pikiral ven, in to ravno pred menoj. Jaz sem se po predpisih vključil v krožišče, oni pa je šel proti naslednjemu izvozu. Če ne bi zaviral in se skoraj čisto ustavil, bi me odnesel s seboj. Potem se pa še nekaj usaja. Saj bi mu mamo, samo bi pol mel pametnega in lepega brata. Saj mu ne privoščim, samo enkrat bo naletel na kamion in takrat bo videl kakšen je zakon močnejšega.

LP Robert

to je goriška praksa. Vsi tako vozjo! najprej sm mislu da jaz neznam vozt po večpasovnih rondojih, in sm se prow malo bal vsega skupej, ampak so me kmalu zdresirali. . . res se ne zezam. oni to po svoje . . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si pa zelo razumevajoč do ljudi, ki kršijo zakone in so smrtno nevarni. Jaz nisem, saj ne želim končati dva metra pod zemljo zaradi samopašnega bedaka.

Vozniško dovoljenje je zgolj to, dovoljenje s strani države za operiranje z motornim vozilom v skladu s predpisi in potrdilo, da te predpise poznaš, naj bi jih poznal, v času njegove pridobitve. A predpise je potrebno upoštevati in v skladu z njimi voziti tudi kasneje, ko se spremenijo in vso odgovornost za njihovo nepoznavanje in neupoštevanje nosi kršitelj sam.

Torej, ata, ki je izpit delal leta 47 ne more in ne sme voziti tako kot je vozil v prejšnjem tisočletju, saj tudi avtomobila nima istega kot takrat, cesta ni ista in tudi država ni ista! Porko dijo pa ne moreš se izgovarjat na spremembe v predpisih!

:worship: Se popolnoma strinjam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

In takšnih, ki ne znajo voziti v krožiščih je veliko. Pa saj niti niso sami krivi, saj ko so oni delali izpite še krožišč ni bilo. ...

Ni res. So bila. Le redka. In tudi v avtošolah so učili o krožiščih.

To neznanje je splošno razširjeno. V vseh starostnih razredih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa najbolj motijo kreteni!In to tisti,ki jih grem prehitevat tam kjer je omejitev 50Km/h oni pa mi namerno zaprejo levi pas in me hočejo zrinit s ceste!Glih predvčeri mi je to tip spet naredu.Pol pa krilil in se razburjal.Jz pa obstojim in vprašam:

Kaj bi k... rad..pa on neki če vem kolk je omejitev.Pa jz njemu da če on ve kje se vozi in naj zapre g..ker bom naslonu motor na avto in vrgel po tleh ter poklical policijo in mi bo moral dat in kupon in kazen bo plačal,tk,da naj šuti!Ker je spet prišu nepravilno do mene!In naj nauči vozit in ramislili kaj bo ko bo nekdo manj izkušen in ga bo zbil in....(bip,bip,bip)

Pol je pa samo kimal in ni vedel kaj bi naredil sam s sabo in je bil kr mrtvi kot :rolleyes: a vidu sem ga,da me gleda v ogledalo

Taki pametjakoviči so nevarni,da jim j...ko ta k...ki je obračal sredi ceste! :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čakam in čakam, da bo kdo pošteno opisal tudi kako svojo pizdarijo, ki jo je sproduciral......to pričakovat je pa verjetno utopija?? Sami brezmadežniki..... :yawn:

Popravljeno . Popravil GRUNF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi navodila za vožnjo v krožiščih so zgrešena. Samo poglejte prikaz na slikah kako se menja pasove. Zavil naj bi pod takim kotom kot da imaš volan formule. :headbang: S tem da so premeri nekaterih krožišč tako majhni da obvezno vsak kamion pa naj bo to šlepar , prikoličar ali pa kesonar vozi po zelenici na sredini. Primer pa so 3 krožišča iz novomeške obvoznice proti otočcu s tem da je še asvalt tam dobesedno spoliran.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi navodila za vožnjo v krožiščih so zgrešena. Samo poglejte prikaz na slikah kako se menja pasove. Zavil naj bi pod takim kotom kot da imaš volan formule. :headbang: S tem da so premeri nekaterih krožišč tako majhni da obvezno vsak kamion pa naj bo to šlepar , prikoličar ali pa kesonar vozi po zelenici na sredini. Primer pa so 3 krožišča iz novomeške obvoznice proti otočcu s tem da je še asvalt tam dobesedno spoliran.

Se strinjam.

Pa tud žmigavce ne vem če prižge 10% ljudi, ki zapuščajo krožišče, čeprav nekdo čaka na prosto pot. Taki gredo meni najbolj na živce.

Nimamo kaj, vsak je pri sebi najboljši šofer...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj če vidiš da je krožišče prazno ni problem če malo "sekaš" če pa je polno je najbolje da ostaneš na zunanjem pasu in odpelješ tisti krog če je že nuja, pazit moraš le na kamikaze ki zavijejo iz notranjih pasov pred tebe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni res. So bila. Le redka. In tudi v avtošolah so učili o krožiščih.

To neznanje je splošno razširjeno. V vseh starostnih razredih.

Učili so ja. Vendar teorija ni vse. Zato bi morali nekaj ukreniti glede tega. Glede drugega pa se povsem strinjam ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Učili so ja. Vendar teorija ni vse. Zato bi morali nekaj ukreniti glede tega. Glede drugega pa se povsem strinjam ;)

Nima smisla upat, ali še huje- se zanašat, da se bodo dedje naučili vsega, in vozli pravilno skozi krožišča. Dovolj je, če sami vozimo previdneje in pazimo še nanje. Sej se take pizdarije vsem dogajajo, samo če malo spremljaš promet pred sabo vidiš kaj namerava nardit. En podoben primer je bil na cesti trst-koper, pred tunelom, ko večina vozi po desnem pasu, pol pa tik pred tunelom, ko se cesta razcepi, in je tabla LEVO za slovenijo, folk kr naglo zavije na levi pas brez pogledat če je fraj. Nekajkrat se je skoraj slabo končalo, ko so šli skoraj vame, pol sem se navadu in ko sem vidu pred sabo avto, ki ni imel TS tablice, sem vozu počasi za njim, čerpav na svojem levem pasu, ker sem vedu, da bo pred tunelom zavil levo... Sej nič čudnega, ko pride turist ki je prvič na tej cesti, in italjani ki postavljajo table dejansko v križišču, se zmede in od samega presenečenja reagira, brez da bi pomislu. Zdej tega problema ni več, ker so odprli avtocestni odsek, ki se poveže direktno z našo avtocesto. Je bil čas.

:klicaj:

Če se vrnemo nazaj na temo, pred 3 tedni se je zgodila nesreča prijatlu, sicer zelo dobremu motoristu z obale, tako dobro kot je on obvladal motor, jih zelo malo. Posledice bodo trajne in ne bo več mogel vozit motor. Ves zgornji del ima polomljen, na "srečo" pa ni utrpel poškodbe hrbtenice, nog, glave. Prebil si je tudi pljuča. Po tednu umetne kome je sedaj priseben v kliničnem. Ne bom napisal njegovega imena, želel sem samo opomnit, da se dogajajo nesreče tudi najboljšim. Kot kaže, ni divjal, bil je v manjsi skupini, ampak je bil trenutek nepazljivosti, ko je pogledal okoli, in ga je presenetil zaprt ovinek. Nagnu se je, da bi ovinek speljal, in ker je bil asfalt hladen, morda se kaj drobnega peska, gume niso zdržale, kot so mu poleti sicer redno. Če ne bi bila zdravnica prva mimoidoča, ki mu je znala pomagat, bi se zadušil. Tako, da tudi tisti, ki mislite, da obvladate motor u nulo, in da se vam kaj podobnega ne more zgodit vedite, da temu ni tako. Četudi si 100% koncentriran 99,9% časa, lahko pride trenutek, in te zaznamuje. In pa niso tragedije samo tiste, ki jih na televiziji omenjajo, in ki jih v črni kroniki zapisujemo. Zato pazite in ne divjajte. Ne podcenjujte spomladanskih okoliščin. Pa srečno v sončnih dnevih, ki se nam hitro bližajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:klicaj:

Četudi si 100% koncentriran 99,9% časa, lahko pride trenutek, in te zaznamuje.

word :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nima smisla upat, ali še huje- se zanašat, da se bodo dedje naučili vsega, in vozli pravilno skozi krožišča. Dovolj je, če sami vozimo previdneje in pazimo še nanje. Sej se take pizdarije vsem dogajajo, samo če malo spremljaš promet pred sabo vidiš kaj namerava nardit. En podoben primer je bil na cesti trst-koper, pred tunelom, ko večina vozi po desnem pasu, pol pa tik pred tunelom, ko se cesta razcepi, in je tabla LEVO za slovenijo, folk kr naglo zavije na levi pas brez pogledat če je fraj. Nekajkrat se je skoraj slabo končalo, ko so šli skoraj vame, pol sem se navadu in ko sem vidu pred sabo avto, ki ni imel TS tablice, sem vozu počasi za njim, čerpav na svojem levem pasu, ker sem vedu, da bo pred tunelom zavil levo... Sej nič čudnega, ko pride turist ki je prvič na tej cesti, in italjani ki postavljajo table dejansko v križišču, se zmede in od samega presenečenja reagira, brez da bi pomislu. Zdej tega problema ni več, ker so odprli avtocestni odsek, ki se poveže direktno z našo avtocesto. Je bil čas.

:klicaj:

Če se vrnemo nazaj na temo, pred 3 tedni se je zgodila nesreča prijatlu, sicer zelo dobremu motoristu z obale, tako dobro kot je on obvladal motor, jih zelo malo. Posledice bodo trajne in ne bo več mogel vozit motor. Ves zgornji del ima polomljen, na "srečo" pa ni utrpel poškodbe hrbtenice, nog, glave. Prebil si je tudi pljuča. Po tednu umetne kome je sedaj priseben v kliničnem. Ne bom napisal njegovega imena, želel sem samo opomnit, da se dogajajo nesreče tudi najboljšim. Kot kaže, ni divjal, bil je v manjsi skupini, ampak je bil trenutek nepazljivosti, ko je pogledal okoli, in ga je presenetil zaprt ovinek. Nagnu se je, da bi ovinek speljal, in ker je bil asfalt hladen, morda se kaj drobnega peska, gume niso zdržale, kot so mu poleti sicer redno. Če ne bi bila zdravnica prva mimoidoča, ki mu je znala pomagat, bi se zadušil. Tako, da tudi tisti, ki mislite, da obvladate motor u nulo, in da se vam kaj podobnega ne more zgodit vedite, da temu ni tako. Četudi si 100% koncentriran 99,9% časa, lahko pride trenutek, in te zaznamuje. In pa niso tragedije samo tiste, ki jih na televiziji omenjajo, in ki jih v črni kroniki zapisujemo. Zato pazite in ne divjajte. Ne podcenjujte spomladanskih okoliščin. Pa srečno v sončnih dnevih, ki se nam hitro bližajo.

Moje spoštovanje za te besede!

:worship:

In obžalujem hudo nesrečo tvojega prijatelja ... :( .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čakam in čakam, da bo kdo pošteno opisal tudi kako svojo pizdarijo, ki jo je sproduciral......to pričakovat je pa verjetno utopija?? Sami brezmadežniki..... :yawn:

Ko si glih...Z kombijem v centru Milana zavijam desno.V ogledalu nič.Jz zavijem,pa se mi je zdelo,da neki ni ok...pa trobla...pa desno skozi...na desnem boku,že naslonjen na kombi pa tip z dukati 750SS al kaj je un star turer...

:worship: tipu.Sva obstala on pogleda motor jz njega,kombi...se opravičim...on me nekam pošlje...sem se še enkrat opraviču :whistle: un še neki,pa gas dalje :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dan sm z belo škodo oktavijo karavan peljal od TAcenske proti Celovški, okol 13h, čist lepo, pa neki se je gužva delala, sm hotu mal na desn rob se umakn, kar neki zagrmi in mim ustreli en kreten na srebrni TDM900 ...

Frajer, drugič mal pazi na svoje življenje ... jaz me bom zmer tako previden na projektile od zadaj desno.

This time you live ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje in dekleta, pridni ste bili danes. Prav z tesnobo sem zej zvečer prižgal računalnik, ker sem imel slab občutek, da bomo spet v črni kroniki, glede na to koliko motorjev je bilo danes na cestah.

Res ste bli pridni. Kar tako naprej.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje in dekleta, pridni ste bili danes. Prav z tesnobo sem zej zvečer prižgal računalnik, ker sem imel slab občutek, da bomo spet v črni kroniki, glede na to koliko motorjev je bilo danes na cestah.

Res ste bli pridni. Kar tako naprej.

LP

Hvala enako! :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje in dekleta, pridni ste bili danes. Prav z tesnobo sem zej zvečer prižgal računalnik, ker sem imel slab občutek, da bomo spet v črni kroniki, glede na to koliko motorjev je bilo danes na cestah.

Res ste bli pridni. Kar tako naprej.

LP

Jutri bo še en lep dan... tako da fantje in predvsem deklce po pameti pa srečno vožnjo!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje in dekleta, pridni ste bili danes. Prav z tesnobo sem zej zvečer prižgal računalnik, ker sem imel slab občutek, da bomo spet v črni kroniki, glede na to koliko motorjev je bilo danes na cestah.

Res ste bli pridni. Kar tako naprej.

LP

Glede na to, kak so se danes vozli mimo naše bajte imam jaz tudi dokaj slab obcutek za letosnjo sezono.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje in dekleta, pridni ste bili danes. Prav z tesnobo sem zej zvečer prižgal računalnik, ker sem imel slab občutek, da bomo spet v črni kroniki, glede na to koliko motorjev je bilo danes na cestah.

Res ste bli pridni. Kar tako naprej.

LP

Če vsi zdržimo še jutr bo to supr!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje in dekleta, pridni ste bili danes. Prav z tesnobo sem zej zvečer prižgal računalnik, ker sem imel slab občutek, da bomo spet v črni kroniki, glede na to koliko motorjev je bilo danes na cestah.

Res ste bli pridni. Kar tako naprej.

LP

A ni bla neka pizdarija danes med Mežico in Črno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!