Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

Sem tud js cviknil, ko sem videl, da je nekdo dodal nove zapise v to temo..

Glede na nekaj prehitevanj in "voženj", ki sem jih videl danes, mislim, da bo žal kar kmalu kak nov zapis :(

Se moram izpovedat, ker me je danes kar par "motoristov" razjezlo...

Jeb***i, sem bil jezen na naše motoriste.. predvsem na gručo 4, 5 motoristov, ki sem jo danes dohitel čisto po naključju, ker so meli en traktor in dolgo kolono pred sabo, ki jih je zadrževala... ko smo to vse prehiteli, sem skupino po ravnem delu ceste še par sto metrov sledil, ne vem zakaj, tja do hitrosti 160 km/h, ampak "športniki" so pognali rakete, verjetno čez 200, ker so mi zelo hitro ušli.. Na razjebani regionalni cesti. Pa čemu take hitrosti na naši cestah, a mi lahk kdo razloži? Niso ceste narejene za sproščanje adrenalina, pa dokazovanje kaj vem česa..

Poleg tega pa še ene par prehitevanj za vsako ceno, je blo treba prit mimo avta, čeprav so ble že kr lepe škarje. Pazi, ne da bi nasproti vozeči motorist počakal 400, 500 metrov, kjer se cesta zravna in bi mel pregledno, prazno cesto. Ne, model zategne ven na moj pas, pa mimo avta, nazaj na svoj pas je pa zapeljal tak tesno pred avtom, da mu je verjetno kaj laka z auspuhom osmodil..

Potem pa res ni čudno, da smo vsi motoristi norci, divjaki. In dokler bo nekaj motoristov vozila na takšen način, bo slovenska javnost vse metala v isti koš.

Za razliko od te skupine sem dopoldan pred tem dohitel enga avstrijca, s cagivo je lepo peglal po omejitvah, tako da ga niti nisem prehiteval, ker mi je blo kar mal nerodno, češ kak prepotentnež pa bom, če grem mimo..

To se je čez kilometer izkazalo za pametno potezo, ker so naju modri postavli s ceste, pa dali pihat??, plicaj pa je potem želel srečno vožnjo, beseda je dala besedo, in tud on je rekel, da pač smo si sami krivi, kaj pa divjamo.. Glede na tisto gručo sem bil kar lepo tiho, pa mu nisem kaj preveč pametoval nazaj o slabih cestah, nestrpnih ali neprevidnih avtomobilistih, pa še kaj, kar imamo ponavadi v zagovor..

Tako da, kakor je bil lep dan in vožnja načelom čisti užitek po tolkih dnevih dežja in oblakov, je pa današnji dan vseeno pustil grenak priokus.. In mi dal za mislit, da dokler se glave vseh motoristov ne bodo mal ohladile in vprašale, zakaj so motorji, potem bomo zmeraj "cvikali" ob lepih dnevih, da ni spet kdo dodal kakega zapisa v "črno kroniko"..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem tud js cviknil, ko sem videl, da je nekdo dodal nove zapise v to temo..

Glede na nekaj prehitevanj in "voženj", ki sem jih videl danes, mislim, da bo žal kar kmalu kak nov zapis :(

Se moram izpovedat, ker me je danes kar par "motoristov" razjezlo...

Jeb***i, sem bil jezen na naše motoriste.. predvsem na gručo 4, 5 motoristov, ki sem jo danes dohitel čisto po naključju, ker so meli en traktor in dolgo kolono pred sabo, ki jih je zadrževala... ko smo to vse prehiteli, sem skupino po ravnem delu ceste še par sto metrov sledil, ne vem zakaj, tja do hitrosti 160 km/h, ampak "športniki" so pognali rakete, verjetno čez 200, ker so mi zelo hitro ušli.. Na razjebani regionalni cesti. Pa čemu take hitrosti na naši cestah, a mi lahk kdo razloži? Niso ceste narejene za sproščanje adrenalina, pa dokazovanje kaj vem česa..

Poleg tega pa še ene par prehitevanj za vsako ceno, je blo treba prit mimo avta, čeprav so ble že kr lepe škarje. Pazi, ne da bi nasproti vozeči motorist počakal 400, 500 metrov, kjer se cesta zravna in bi mel pregledno, prazno cesto. Ne, model zategne ven na moj pas, pa mimo avta, nazaj na svoj pas je pa zapeljal tak tesno pred avtom, da mu je verjetno kaj laka z auspuhom osmodil..

Potem pa res ni čudno, da smo vsi motoristi norci, divjaki. In dokler bo nekaj motoristov vozila na takšen način, bo slovenska javnost vse metala v isti koš.

Za razliko od te skupine sem dopoldan pred tem dohitel enga avstrijca, s cagivo je lepo peglal po omejitvah, tako da ga niti nisem prehiteval, ker mi je blo kar mal nerodno, češ kak prepotentnež pa bom, če grem mimo..

To se je čez kilometer izkazalo za pametno potezo, ker so naju modri postavli s ceste, pa dali pihat??, plicaj pa je potem želel srečno vožnjo, beseda je dala besedo, in tud on je rekel, da pač smo si sami krivi, kaj pa divjamo.. Glede na tisto gručo sem bil kar lepo tiho, pa mu nisem kaj preveč pametoval nazaj o slabih cestah, nestrpnih ali neprevidnih avtomobilistih, pa še kaj, kar imamo ponavadi v zagovor..

Tako da, kakor je bil lep dan in vožnja načelom čisti užitek po tolkih dnevih dežja in oblakov, je pa današnji dan vseeno pustil grenak priokus.. In mi dal za mislit, da dokler se glave vseh motoristov ne bodo mal ohladile in vprašale, zakaj so motorji, potem bomo zmeraj "cvikali" ob lepih dnevih, da ni spet kdo dodal kakega zapisa v "črno kroniko"..

:worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje in dekleta, pridni ste bili danes. Prav z tesnobo sem zej zvečer prižgal računalnik, ker sem imel slab občutek, da bomo spet v črni kroniki, glede na to koliko motorjev je bilo danes na cestah.

Res ste bli pridni. Kar tako naprej.

LP

podpis

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem tud js cviknil, ko sem videl, da je nekdo dodal nove zapise v to temo..

Glede na nekaj prehitevanj in "voženj", ki sem jih videl danes, mislim, da bo žal kar kmalu kak nov zapis :(

Se moram izpovedat, ker me je danes kar par "motoristov" razjezlo...

Jeb***i, sem bil jezen na naše motoriste.. predvsem na gručo 4, 5 motoristov, ki sem jo danes dohitel čisto po naključju, ker so meli en traktor in dolgo kolono pred sabo, ki jih je zadrževala... ko smo to vse prehiteli, sem skupino po ravnem delu ceste še par sto metrov sledil, ne vem zakaj, tja do hitrosti 160 km/h, ampak "športniki" so pognali rakete, verjetno čez 200, ker so mi zelo hitro ušli.. Na razjebani regionalni cesti. Pa čemu take hitrosti na naši cestah, a mi lahk kdo razloži? Niso ceste narejene za sproščanje adrenalina, pa dokazovanje kaj vem česa..

Poleg tega pa še ene par prehitevanj za vsako ceno, je blo treba prit mimo avta, čeprav so ble že kr lepe škarje. Pazi, ne da bi nasproti vozeči motorist počakal 400, 500 metrov, kjer se cesta zravna in bi mel pregledno, prazno cesto. Ne, model zategne ven na moj pas, pa mimo avta, nazaj na svoj pas je pa zapeljal tak tesno pred avtom, da mu je verjetno kaj laka z auspuhom osmodil..

Potem pa res ni čudno, da smo vsi motoristi norci, divjaki. In dokler bo nekaj motoristov vozila na takšen način, bo slovenska javnost vse metala v isti koš.

Za razliko od te skupine sem dopoldan pred tem dohitel enga avstrijca, s cagivo je lepo peglal po omejitvah, tako da ga niti nisem prehiteval, ker mi je blo kar mal nerodno, češ kak prepotentnež pa bom, če grem mimo..

To se je čez kilometer izkazalo za pametno potezo, ker so naju modri postavli s ceste, pa dali pihat??, plicaj pa je potem želel srečno vožnjo, beseda je dala besedo, in tud on je rekel, da pač smo si sami krivi, kaj pa divjamo.. Glede na tisto gručo sem bil kar lepo tiho, pa mu nisem kaj preveč pametoval nazaj o slabih cestah, nestrpnih ali neprevidnih avtomobilistih, pa še kaj, kar imamo ponavadi v zagovor..

Tako da, kakor je bil lep dan in vožnja načelom čisti užitek po tolkih dnevih dežja in oblakov, je pa današnji dan vseeno pustil grenak priokus.. In mi dal za mislit, da dokler se glave vseh motoristov ne bodo mal ohladile in vprašale, zakaj so motorji, potem bomo zmeraj "cvikali" ob lepih dnevih, da ni spet kdo dodal kakega zapisa v "črno kroniko"..

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

------ko smo to vse prehiteli, sem skupino po ravnem delu ceste še par sto metrov sledil, ne vem zakaj, tja do hitrosti 160 km/h------

Še dobro, da vsaj ti ne divjaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo se tu meša jabolka in hruške.. Bistveno je krajša zavorna pot, ko veš da boš zaviral, oziroma meriš zavorno pot od določene točke, ker tu ni nobenega reakcijskega časa. Enostavno stisneš zavoro na označem mestu in to je to..

Če se pa gleda dejansko zavorno pot v prometu ob nepredvideni situaciji, se pa le ta kar podaljša, ker je potrebno upoštevat še reakcijski čas.

:worship:

No vidiš. Rezultati tukaj, sploh niso daleč od tistih v testu, ki sem ga predstavil jaz. Zdaj se pa že z argumenti pogovarjamo. Saj se da a ne.

Torej pri 50 km/h je pot zaviranja 10 m in ne 3 m . Malo dalje smo že prišli. :OK:

Pusti supermene :rolleyes:

Izgleda, da je malo OFF-a dovoljeno:

Takole ti bom povedal, šmrkavi mulc: to so ravno leta, ko ti tvoja mularija odraste in se odkotali od doma, ti pa še kako potrebuješ mobilnost (če si fit in zdrav, nevem komu na ljubo bi oddal vozniški izpit); nevem kako bi ti bilo, če bi parlament sprejel zakon o omejitvi moči motorjev za mladince in zelence: pa rečmo recimo 5 let po opravljenem izpitu do 50KM, pa nato še pet let do 100KM in potem neomejeno ... in ko bi dopolnil 55 let bi vrnil A kategorijo ... :naughty:

LP

:yea1:

Tudi mene?! Ampak za velesposobne :worship: ki nikdar ne naredijo nič narobe, bodo verjetno veljala drugačna pravila :naughty:

Ko jim ti vozniško vzameš :whistle:

11.12. se dobimo na 3 litre viskija, džolo in 6 črtic. To je mišljeno za 2 osebi. Radiatorji bodo itak že izklopljeni.

...pa benfelna zraven v krsto :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prehitro smo se veselili:

4.4.2009

Ob 11:53 sta trčila motorist in osebno vozilo na cesti v naselju Srednja Bistrica v

občini Črešnovci. V nesreči se je motorist hudo poškodoval, voznica osebnega

avtomobila pa lažje.

5.4.2009

Ob 1:52 je motorist zapeljal s cestišča med Ladro in Kamnim v občini Kobarid in se

huje poškodoval.

Vir: SPIN

Popravljeno . Popravil Cut_Lee
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še dobro, da vsaj ti ne divjaš.

hja, sem napisal ne vem, zakaj me je potegnilo... pa mi je žal..

drugače vozim 90-100..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ne vem zakaj, tja do hitrosti 160 km/h, ampak "športniki" so pognali rakete, verjetno čez 200, ker so mi zelo hitro ušli.. Na razjebani regionalni cesti. Pa čemu take hitrosti na naši cestah, a mi lahk kdo razloži?

ker je fajn :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes en padel pri Smuki, odpeljal rešilec.

V Novem mestu en priletel v osebni avto zadaj(žensko) in poletel čez njega, zaenkrat mu ni nič (Suzuki SV 1000).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dans na ridah, je motorist prehiteval motorista, pa ne na ravnini, ampak v ovinku, tko da ga je kar mal na drug pas odnesel, jest sem pa glih nasprot pripeljal, še dober da z motorjem, da sem mu naredil prostor, kaj bi bilo če bi bil z avtom :naughty: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en je pa baje na Ridah svojega motorčka mal popraskal..

Vidu pa ni blo nič hujšga, možakar je takoj šenkrat letu dol pa gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dans na ridah, je motorist prehiteval motorista, pa ne na ravnini, ampak v ovinku, tko da ga je kar mal na drug pas odnesel, jest sem pa glih nasprot pripeljal, še dober da z motorjem, da sem mu naredil prostor, kaj bi bilo če bi bil z avtom :naughty: :naughty:

Sem vidu ja....ma več sreče k pameti :headbang: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

en je pa baje na Ridah svojega motorčka mal popraskal..

Jep...bil tam...

Eden s KTM...pobereš in se peleš naprej, k s krosso :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes en padel pri Smuki, odpeljal rešilec.

V Novem mestu en priletel v osebni avto zadaj(žensko) in poletel čez njega, zaenkrat mu ni nič (Suzuki SV 1000).

ja pri Smuki je dans mal tresknalo naš kolega :( je vse ok z njim fajn dečko se drži , je na opazovanju v Novem Mestu.

post-23100-1238964092_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja pri Smuki je dans mal tresknalo naš kolega :( je vse ok z njim fajn dečko se drži , je na opazovanju v Novem Mestu.

Wow, pa s čist neagrisivnim motorjem :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... , je na opazovanju v Novem Mestu. ...

... bi bilo koristno, da bi preventivno s prvim aprilom na nekajmesečno pridržanje in opazovanje poslati kar precej slo. Rossijev, ki so včeraj razkazovali svojo omejenost na vseh možnih cestnih odsekih, za katere oni mislijo, da so dirkališča :BUA::BUA::BUA: ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jst sm bil priča ogromno nevarnim prehitevanjem, tudi po nepreglednih ovinkih, totalno zjebani cesti itd... Da pa o hitrosti ne govorim...

Res ne razumem enga folka...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje djmo se mal kontrolirat pa pazit na cesti. A ni sončnega dneva brez nesreče motorista. Ne vem kaj

eni nimajo nič v glavi in tišijo do konca dokler ne povzročijo nesreče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Wow, pa s čist neagrisivnim motorjem :wacko:

Če je tole zate neagresiven motor, kaj je potem tvoja multistrada?

Ta šestka je ena velika pizda za pelat - precej večja kot multistrada!

Po pameti fantje !

LP Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

enim pa res ne potegne. . .

Mene pa zanima, a sm edini, ki ga je resno prestrašla tale aktivnost policije? med koprom in postojno in postojno in tolminom je blo zadnje dva dni tolk radarjev in provid, da sm se u avtu kr fajn počutil. . . z motorjem bi bla ta fura extremno draga. . . Morda je tukaj tud navečja koncentracija motorjev, in so zato tako zelo poostrili nadzor. . :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je tole zate neagresiven motor, kaj je potem tvoja multistrada?

Ta šestka je ena velika pizda za pelat - precej večja kot multistrada!

Po pameti fantje !

LP Rok

Stari, biu sm 'ciničn'. Sem edn unih kretenov ki trdijo, da supersport motorji enostavno ne sodijo na ceste ... sploh pa ne v roke začetnikov ali neuzkušenih voznikov.

Popravljeno . Popravil mashina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!