Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

Ne, skoncentrirani so na kosilo ali večerjo, ki jih čaka doma in pozabijo, da so na cesti! Takih sanjačev je na cesti preveč! Cesta ni igrišče, ko si na cesti, se osredotoči na njo in udeležence na njej, pa ne bo tolk nesreč in pizdarij!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A z mopedom te še niso ujeli?

Počak, počak, se že bliža dan, ko bodo plavci pospešeno prav v zasedi nabirali pare za proračun za 0,5 km/ preveč.

In to ravno zaradi kretenov, ki so zganjali pizdarije in omogočali tako drastične spremembe zakonodaje.

Zaradi nekaj nevarnih butlnov jih bomo po pički dobili vsi.

Torej se imho naravna selekcija izvaja prepočasi.

Model a so teb tablete popustile al kaj ti je? Plavci ne bodo nabirali zaradi par kretenov ki bodo zganjali pizdarije, ampak zato, ker to preprosto lahko delajo. Ker smo narod hlapcev ki zna samo kimati z glavo in pojesti vso sranje ki nam ga zmečejo.

Vidim, da ti cerkvene zadeve niso poznane. Papa je mojga šefa velik frend. Skup čevape pečemo in se ga nacejamo.

Vse biblijske pravljice so pa samo marketinška poteza za debilčke kot si ti.

Glede na tvoje debilne izjave, da privoščiš nekomu da mu nogo utrga, glede na tvoj avatar ter nick antikrist se mi zdi, da si lahko srečen da je naravna selekcija tebi prizanesla....

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

X11 prosim pojdi smetit drugam.

Drugače pa komentar na topic:

Kr mrazi me ko berem vsaki teden kadar je sončno vreme te črne novice.

Jaz ne vem kaj se dogaja letos. Meni osebno je že 3x šlo za nohte, na zadnje včeraj. V vseh treh primerih sem se peljal

po omejitvah (+10 km/h več na števcu) in 2x mi je avto zaprl pot na zelo pregledni cesti (btw Vstrom ima precej močne reflektorje).

Včeraj pa res da je bil zaprt ovinek ampak ženska tud trznila ni ko sem se ustavil cca. 1m pred avtom...

Srečno na poti vsem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Plavci ne bodo nabirali zaradi par kretenov ki bodo zganjali pizdarije, ampak zato, ker to preprosto lahko delajo. ...

Brat se navad! Zaradi par kretenov so dobili povod, da so zakon zaostrili in na tej osnovi se bo kasiralo. A šolo si ti naredi al ti jo je ata kupil?

... Glede na tvoje debilne izjave, da privoščiš nekomu da mu nogo utrga, glede na tvoj avatar ter nick antikrist se mi zdi, da si lahko srečen da je naravna selekcija tebi prizanesla....

Srečen? Nisem zasvojen s svojim življenjem, temveč le s trenutkom v katerem živim. In v največje veselje mi je po hinavščini srat. In če me selekcija doleti, se vrnem v novi, še hujši obliki :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brat se navad! Zaradi par kretenov so dobili povod, da so zakon zaostrili in na tej osnovi se bo kasiralo. A šolo si ti naredi al ti jo je ata kupil?

Srečen? Nisem zasvojen s svojim življenjem, temveč le s trenutkom v katerem živim. In v največje veselje mi je po hinavščini srat. In če me selekcija doleti, se vrnem v novi, še hujši obliki :evilgrin:

Pa ti imaš občutek, da si koga ustrašil? Ne, ne, ni potrebe, da se preveč napihuješ....sam na živce nam greš malce, pa še to bomo preživeli blush.gif.

Kar pa se tiče izsiljevanj: ni dneva, da ne bi nekdo zavil s stranske ceste, brez pogledat levo in desno, pa si ne zmišljujem, enostavno se nekateri obnašajo kot da te ni na cesti...(namensko ignoriranje), potem pa še pospešit noče in vozi 40 ali pa 60 odvisno od omejitve. In sem se že navadil, da jim dam kar prednost........žalostno, pa ni druge, spustiš butla s stranske kot, da je na prednostni in ga potem lepo prehitiš. Vsaj varneje je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ti imaš občutek, da si koga ustrašil? Ne, ne, ni potrebe, da se preveč napihuješ....sam na živce nam greš malce, pa še to bomo preživeli blush.gif.

Meni se zdi, da je res dobu tak občutek :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja res, take "obvoznice" z milijon priključki in majhno frekvenco vozil, so idealne za take nesreče. Ko se vozim z avtom opazujem folk, ki pri vključevanju na glavno cesto ali pri prečkanju le te, kar enostavno zapelje čez, napol v snu, napol v upanje da ne bo nobenga. Nevem kaj jim je, ali šparajo zavore al kaj?

Ne, skoncentrirani so na kosilo ali večerjo, ki jih čaka doma in pozabijo, da so na cesti! Takih sanjačev je na cesti preveč! Cesta ni igrišče, ko si na cesti, se osredotoči na njo in udeležence na njej, pa ne bo tolk nesreč in pizdarij!

Glede na to, da nimamo nekih legalnih vzvodov ali nadnaravnih moči, da bi spremenili obnašanje drugih na cesti je edina pametna varianta ta, da vozimo po pameti, defenzivno in predvidevajoč napake drugih. Jamranje nad tem, kaj vse ušpičijo drugi, če ne gre za kontinuirano početje istih oseb, nima nobenega smisla saj se s tem srečujemo vsi, ki smo na cesti. Včasih tudi v vlogi tistih, ki delajo napake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da nimamo nekih legalnih vzvodov ali nadnaravnih moči, da bi spremenili obnašanje drugih na cesti je edina pametna varianta ta, da vozimo po pameti, defenzivno in predvidevajoč napake drugih. Jamranje nad tem, kaj vse ušpičijo drugi, če ne gre za kontinuirano početje istih oseb, nima nobenega smisla saj se s tem srečujemo vsi, ki smo na cesti. Včasih tudi v vlogi tistih, ki delajo napake.

Ja, se nekako res strinjam s tabo! Res je tako najboljše, da sami vozimo previdno, in predvidevamo napake drugih! Je pa res, če bi vsi vozili tako, da sploh nebi bilo problema na cesti!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem na izvozu LJ-Šmartno hotel zapustit avtocesto, ko sm enkrat pred sabo zagledal človeka, ki hodi po izvozu, avtomobili pa stojijo na izvozu pred njim. Sm že mislil da je kakšen pjanec potem pa mi je kapnilo da je motorist sleep.gif Motor na tleh on pa ves krvav po glavi, potem pa gledam kaj za vraga bi lahko povzročilo nesrečo na izvozu iz avtoceste pa vidim na tleh 10cm nanost peska čez cel vozni pas headbang.gif Na srečo je dec izgledal kolkor toliko vredu, da je lahko normalno hodil, hvalabogu, ampak izgledalo je pa zelo grdo. Upam da mu ni nič hujšega. Kriv bo pa seveda spet on ker ni prilagodil vožnje razmeram na cesti surrender.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kriv bo pa seveda spet on ker ni prilagodil vožnje razmeram na cesti surrender.gif

In to sklepaš na podlagi česa že?

Na mestu tistega možakarja bi jaz že kramljal z odvetnikom, kaj vse bova zahtevala od DARS-a.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od cestnega podjetja sva midva z odvetnikom za takole sranje, dobila prst u rit :headbang:

Tako je to pri nas, ko nihče ne odgovarja za svojo malomarnost :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In to sklepaš na podlagi česa že?

Na mestu tistega možakarja bi jaz že kramljal z odvetnikom, kaj vse bova zahtevala od DARS-a.

To sklepam na podlagi dosedanje prakse, v katerih je bil krivec pesek. Sicer nisem ostal tam do prihoda policije, tako da ne vem ali jih je klical ali ne, ampak v večini primerov ti policaj napiše, da nisi prilagodil vožnje razmeram na cesti.

Bi pa tudi jaz na njegovem mestu zahteval odgovornost od Darsa in upam, da dobi pravično odškodnino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sklepam na podlagi dosedanje prakse, v katerih je bil krivec pesek.

No, odvisno, koliko se je kdo potrudil, da je s prtom pokazal na pravega krivca - vzdrževalca cest. Vem za primere, ki so uspešno to storili.

Posploševanja so nevarna, predvsem pa nekonstruktivna in včasih tudi butasta. Iz njih nastajajo demagogije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, odvisno, koliko se je kdo potrudil, da je s prtom pokazal na pravega krivca - vzdrževalca cest. Vem za primere, ki so uspešno to storili.

Posploševanja so nevarna, predvsem pa nekonstruktivna in včasih tudi butasta. Iz njih nastajajo demagogije.

Se strinjam.

Ampak v takih primerih le redko kdo ne pokaže na pravega krivca. Ta krivec pa se na vse pretege skuša oprati odgovornosti in išče vse možne načine da bi pretrgal vzročno zvezo med npr. peskom in padcem. V tem primeru bi bil tak argument da motorist ni vozil 40 kot je omejitev ipd. kar vse spada pod neprilagojeno vožnjo razmeram, čeprav tak nanos peska nima kaj delat na avtocesti.

No važno, da se je ta primer relativno srečno zaključil in da se motorist čimprej pocajta smile.gif

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na glas razmišljam: Kdo je pravi krivec? Ali je DARS res kriv, da je bil tisti pesek tam na cesti? Bodimo realni. Če je bil pesek tam posut že 14 dni potem je definitivno jasno čigava je odgovornost. Zadeva je nekoliko drugačna, če je pesek po cesti potresel šlepar, ki je vozil 2 minuti pred motoristom. V tem primeru pa DARS za moje pojme nikakor ni kriv, saj lahko vsak normalen človek razume, da v tako kratkem času ni mogoče kontrolirati vseh cest. Kako pa zdaj najti tistega tovornakarja-pravega krivca je pa druga zgodba...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na glas razmišljam: Kdo je pravi krivec? Ali je DARS res kriv, da je bil tisti pesek tam na cesti? Bodimo realni. Če je bil pesek tam posut že 14 dni potem je definitivno jasno čigava je odgovornost. Zadeva je nekoliko drugačna, če je pesek po cesti potresel šlepar, ki je vozil 2 minuti pred motoristom. V tem primeru pa DARS za moje pojme nikakor ni kriv, saj lahko vsak normalen človek razume, da v tako kratkem času ni mogoče kontrolirati vseh cest. Kako pa zdaj najti tistega tovornakarja-pravega krivca je pa druga zgodba...

DARS je objektivno vedno kriv, če se na cestišču pojavi nekaj, kar ogroža druge udeležence pa krivca ni možno določiti. Npr. tudi če divjad iz kakršnegakoli razloga pride na cestišče kljub ograjam, je DARS tisti, ki odgovarja za nastalo škodo. Zato pa imajo svojo odgovornost zavarovano pri zavarovalnicah.

Kako je bilo v točno določenem primeru, ki se tukaj omenja pa je težko govoriti, saj nimamo vseh podatkov o tem, kaj se je v resnici zgodilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kriza ... Včeraj eden pri Sevnici,

danes dopoldan umrl motorist v Litiji ......

Sožalje svojcem :-(((

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://24ur.com/novice/crna-kronika/znova-nesreca-motorista.html

Kar šest nesreč motoristov

-----------------------------------

V Litiji se je znova zgodila prometna nesreča, v kateri je bil udeležen 22-letni motorist. Kot je za 24ur.com povedal očividec dogodka, je motorist padel, domnevno zaradi prevelike hitrosti.

22-letnik iz Zagorja ob Savi je vozil motorno kolo znamke Kawasaki Ninja po Kidričevi cesti v Litiji iz smeri Ljubljanske ceste proti Graški Dobravi.

Na Kidričevi cesti v Litiji je motorist v levem nepreglednem ovinku izgubil nadzor nad vozilom in padel po vozišču. Nadzor nad motorjem je domnevno izgubil zaradi neprilagojene hitrosti, je za 24ur.com pojasnil tiskovni predstavnik PU Ljubljana Sebastjan Juhant.

V prometni nesreči se je 22-letnik hudo telesno poškodoval, zaradi česar so ga z reševalnim vozilom odpeljali v ljubljanski klinični center.

Drug 22-letnik padel po cesti skupaj s sopotnico

Novomeški policisti pa so bili ob 14.50 obveščeni o prometni nesreči 22-letnega motorista. Nesreča se je zgodila na cesti Dvor–Žužemberk, motorist pa je prevažal tudi 21-letno sopotnico.

Vzrok nesreče še ni znan, oba pa sta se pri padcu poškodovala, zaradi česar so ju reševalci odpeljali na zdravljenje v novomeško bolnišnico. Udeleženca prometne nesreče nista v smrtni nevarnosti, je za 24ur.com povedala tiskovna predstavnica PU Novo mesto Alenka Drenik.

S ceste tudi motorist in sopotnica v Spodnjih Stranicah

V Spodnjih Stranicah pa je s ceste zapeljal motorist s sopotnico, domnevno zaradi prevelike hitrosti. Hujših poškodb nista utrpela, so ju pa reševalci preventivno peljali na rentgensko slikanje v celjsko bolnišnico.

... nesreče še v Marija Reki in pri Golem vrhu

Prometna nesreča med dvema motoristoma se je zgodila tudi v Marija Reki na relaciji Prebold–Trbovlje. Po podatkih policije naj ne bi bila v smrtni nevarnosti, podrobnosti pa bodo znane pozneje.

Na avtocesti Ljubljana–Koper pri Golem vrhu pa je motorist potreboval zdravniško pomoč zaradi poškodovane noge. To si je poškodoval v prometni nesreči. Podrobnosti sledijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kriza ... Včeraj eden pri Sevnici,

danes dopoldan umrl motorist v Litiji ......

Sožalje svojcem :-(((

PROOOOOSIIIIIIM!!!!???? Od kje ti pa to, kolkr vem je moj kolega še živ?!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PROOOOOSIIIIIIM!!!!???? Od kje ti pa to, kolkr vem je moj kolega še živ?!!

Na spletni strani 24ur je bila ta novica ob 13h danes gor, da je zaradi prevelike hitrosti peljal po bankini in ga je odneslo preko ceste ter da je zaradi poškodb umrl na kraju nesreče ...

Sedaj vidim, da so popravili in piše, da je samo poškodovan.

Lepa novica med mnogo slabimi !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na spletni strani 24ur je bila ta novica ob 13h danes gor, da je zaradi prevelike hitrosti peljal po bankini in ga je odneslo preko ceste ter da je zaradi poškodb umrl na kraju nesreče ...

Sedaj vidim, da so popravili in piše, da je samo poškodovan.

Lepa novica med mnogo slabimi !!!

Vstal od mrtvih, tudi čudeži se dogajajo, bo pa pri Frančiškanih za mašo dal :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!