Skoči na vsebino

Kam s čelado?


iztok66

Priporočene objave

Ko gledam pred šolo jih nekateri kar prikklopijo zraven k motorju z verigo :blink: Js odvisno, tukej pri nas jo vedno pustim kar na motorju, v kakem večjem mestu pa pač zraven nesem, kaj pa boš.. boljše kot da dobi noge :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm... če se le da mam čelado pri roki, kot vse ostale stvari.... razn če nimam na očeh, da vidim kaj se dogaja! Čene pa kot je že NejcZ povedau priklenit za motor, samo 1x ti ukradejo potem jo ne dobiš več nazaj :rolleyes: :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ejga!

Stran jo vrž, pa jo ne bo nobeden najdu! :grrr

Na splošno;

Jaz jo poveznem na ogledalo (levo), ker je bolj pri roki. Sopotnik(ca), na desnega.

Če imaš (nekje) pri sebi verigo, "zajlo" ipd, jo prepleteš skozi odprtino vizirja in krmilo, tako da se ne more odtujiti. Capito?

Na enak način, lahko potegneš skozi (jakno) rokav (če je zajla dovolj dolga), pa 'maš vse na varnem.

Še nekaj; Ob morebitnem dežju, ti ne teče voda v čelado, kot če jo pripneš ob strani.

Pa še ena "pametna": Če jo daš med "malico" v travo, malo prečekiraj mravle... preden jo povezneš spet na tikvo! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me zanima kam kaj date čelado ko se na poti ustavite in čelade ne morete nosit z seboj?

Nekateri motorji imajo že serijsko ključavnico za čelado in jo pač prikleneš na motor, drugi imajo na motorju kufre in jo pospravijo tja, skuteristi jo pod zic spravijo.. :) Drugače pa imaš eno ključavnico pod zicem in čelado pač pripneš s tistim.. Še vedno pa jo najraje vzamem sabo, najbolj ziher in varno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najraje jo imam pri sebi, drugače pa jo priklenem na motor z lockom za čelado ali ketno in upam da je ne bo kak pametnjakovič zamenjal za koš za smeti. znancu se je že zgodilo da jo je našel polno odpadkov.

sicer pa sem včasih v MB uporabljal univerzitetno knjižnico kot skladišče. ko si hotel v čitalnico si itak moral oddat v garderobi jakne in torbe, jaz pa sem prišel v MB v opremi, se preoblekel in kompletno opremo (kombinezon, škorne, čelado, torbe, itd...) dal v garderobo(minimalno 2 omarici) in šel po njo ko sem vse opravil. tete v garderobi niso bile najbolj srečne nad mojo pogruntavščino ampak sem to rešil z čokolado :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V naše konce se je nekoč davno hodu en frajer iz LJ ženit... Pa je prišel na veselico z motorjem, pripel čelado(kot kanto za smeti) in so mu potem domači fantje celo pixno ''predelanega piva'' nalulal vanjo.

Podobna težava se lahko zgodi tudi v primeru dežja...

Nauk zgodbe: Ne izzivaj potrebnih domačinov in narave z nepravilno pozicionirano čelado na motorju. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me zanima kam kaj date čelado ko se na poti ustavite in čelade ne morete nosit z seboj?

pustim jo pod sedežem, če sva dva na poti, pa je itak zadaj kovček in gresta čeladi v kovček :rolleyes:

opcija s pripenjanjem čelad na za to predvideno mesto, ki se potem zapre s sedežem, pa mi ne diši najbolj, raznen na kakšnem trajektu ali pijači, kjer imaš motor na očeh.

Popravljeno . Popravil Matic7
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponavadi sem jo priklenil pod zic (samo pašček za zapet) in je visela z motorja :) Vendar nikoli več ker so mi jo enkrat ukradli.Mislim da nisem dobro pripel in je potegnu ven :hmm: :slap: Drgač jo neizvlečeš ven, smo sprobaval :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za ta problem je topcase majka. ker pa je ponavadi poln, vanj stlačim nahrbtnik, mislim da je bil mišljen za pancerje. ker je oglat, gre čelada+malenkosti lepo noter. Puščanje na motorju? zelo zelo nerad. (ker sm enkat vidu ljudi scat v obešeno čelado, in če ti jo ukradejo, si obtičal....)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uporabljam dve čeladi če imam na mot top case uzamem dražjo to potem pospravim v kovček.

starejšo čelado pa puščam na belanci .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz jo imam ponavadi s sabo, če imam torbo imam v njej tudi tisto "vrečko" ali morda "torbo" no skratka platneni etui za čelado pa jo dam not pa na ramo :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če že odpirate teme...

Kam s čelado?

Drugače pa, če imam motor na vidiku, jo pustim na sedežu motorja, drugače vzamem s seboj in je vedno ob meni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če že odpirate teme...

Kam s čelado?

Drugače pa, če imam motor na vidiku, jo pustim na sedežu motorja, drugače vzamem s seboj in je vedno ob meni.

:slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj je tud tolk zrajsan da nevem če bi šol kdo krast to.. Drugače pa sedaj ko bom mel novo čelado jo bom verjetno tudi malo bolj pazil..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kuko se sploh lohk vozte s spraskanu vizirjam? to men nau nkol jasn :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja spraskan, zanič je moj.. sej bi slikal, pa se mi ne ljubi v garažo.. mal je smotano, ampak se ne peljem 200+ da bi me motlo hehe :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odvisno od situacije kje se nahajam

povečini pa mam čelado kr na motorju najraj na rezervarju al pa jo za zadne ročaje prpinem

itak mam tolk zguleno da jo zihr neb noben pajsnu, če pa jo bo pa nej mu vsaj dobr služ

tadruga k je pa mal bl nova pa tud ta je že stara ene dve,tri sezone,pa vseeno mal bolj čuvam pa niti ne zarad čelade tolk ampak zarad komunikacije oz bloototh naprave

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čelada je zame kot zobna ščetka: ne posojam in zelo merkam.

VEDNO gre z mano, na motorju jo pustim le, če sm čist zravn (pa še takrat se najde kak majmun, k se butne v motor :slap: ). Na kakem motozboru jo mam s sabo, mi pa služi za komouc podpirat ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!