Skoči na vsebino

ŠOLA VARNE VOŽNJE NA GROBNIKU


Ghost_R1

Priporočene objave

Dne 05.09.2002 med 12.00 in 17.00 uro bo na Grobniku šola varne vožnje, ki jo organizira Moto club AMD TAM Maribor.

Cena udeležbe je 10.000,00 SIT.

PROGRAM PA JE SLEDEČI:

Od 12.00 do 12.30 ure šola varne vožnje, ki jo vodi večkratni državni prvak DOLANC Igor (IKE)

Od 12.30 do 15.30 ure Prosta vožnja (možni razni nasveti, nastavitve motorjev itd. - DOLANC Igor)

Od 15.30 do 16.00 ure Klubska dirka MC AMD TAM Maribor (5 krogov)

Od 16.00 do 16.30 ure Klubska dirka MC Savinja (5krogov)

Od 16.30 do 17.00 ure Open dirka - za vse udeležence (6 krogov)

V kolikor se dirke končajo pred 17.00 uro , sledi do 17.00 ure prosta vožnja.

Ob 17.20 uri podelitev pokalov in diplom.

Vse dodatne informacije na tel. 070/470-824 Iztok (Ghost_R1)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pomeni šola varne vožnje? A lahko malo razložiš? Predvidevam, da to ni vožnja med stožci in izogibanje oviri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pomeni šola varne vožnje? A lahko malo razložiš? Predvidevam, da to ni vožnja med stožci in izogibanje oviri.
Tudi tisto ni šola varne vožnje. Je bolj telovadba na motorju. OK, zaviranje in izogibanje....ostalo???

Tukaj bo šlo verjetno bolj za spoznavanje večjega naklona, pravilne linije...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bom le časovno uskladil zadeve, se sigurno udeležim. :) :?: :lol:

Najbolj mikaven, pa je program, saj sem se do zdaj po progi samo brezglavo pojal, nikoli se še nisem peljal za nekom, ki bi mi pokazal recimo pravo linijo, pomagal pri nastavitvi vzmetenja, itd.... Tokrat bi rad iz dirkališča odnesel nekaj več, kot pa le zlizane gume :!:

Se vidmo, lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HAHAHAHAHAHA! SOLA VARNE VOZNJE??? A TAKO KOT JE BLO ZADNJE DVE LETI? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

VSI SO VEDNO SLI NA MOTOR PA GASA ZE OD 12-TIH NAPREJ. VARNA VOZNJA NEBI REKU, PA VEDNO SE JE GOVORILO O NJEJ! :lol: :lol: :wink: :wink: 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bom le časovno uskladil zadeve, se sigurno udeležim. :) :?: :lol:

Najbolj mikaven, pa je program, saj sem se do zdaj po progi samo brezglavo pojal, nikoli se še nisem peljal za nekom, ki bi mi pokazal recimo pravo linijo, pomagal pri nastavitvi vzmetenja, itd.... Tokrat bi rad iz dirkališča odnesel nekaj več, kot pa le zlizane gume :!:

Se vidmo, lp

Malo morgen. Ce bos koga poznal, si bo vzel cas, drgac bo pa tezka. Vsak, ki da mal na dirko, skoz svoj motor stima in nima glih cajta, nekaterim pa se tut ne da, da bi nekomu se motor stimali. Taksna je realnost. 8) 8) 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bom le časovno uskladil zadeve, se sigurno udeležim. :)  :?:  :lol:  

Najbolj mikaven, pa je  program, saj sem se do zdaj po progi samo brezglavo pojal, nikoli  se še nisem peljal za nekom, ki bi mi pokazal recimo pravo linijo, pomagal pri nastavitvi vzmetenja,  itd.... Tokrat bi rad iz dirkališča odnesel nekaj več, kot pa le zlizane gume :!:  

Se vidmo, lp

Malo morgen. Ce bos koga poznal, si bo vzel cas, drgac bo pa tezka. Vsak, ki da mal na dirko, skoz svoj motor stima in nima glih cajta, nekaterim pa se tut ne da, da bi nekomu se motor stimali. Taksna je realnost. 8) 8) 8)

Pa saj poznamo: Ika, Ghosta... menda se bo ja kdo posvetil nam začetnikom
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni !

Master 007 ... ljudje so - smo različni in mislim, da tvoje razmišljanje ni pravilno. Motosvet je dokazal, da se družimo sicer iz ljubezni do motorja, a po drugi strani smo postali prijatelji, ki si pomagajo.

Če me kdo pozna ali ne, naj mirne volje pristopi in vpraša kaj ga zanima in če bom lahko, bom vsekakor pomagal kolikor bo v moji moči, ali kar pač znam.

Pa še nekaj : ko na začetku vožnje ponudimo pomoč - vodenje po pisti, se jih velika večina potuhne in se šele kasneje pomeša med ostale, ki so pisto že spoznali ... zato sedaj tisti, ki to želite, jasno in glasno stopite naprej ali dvignite roke.

Lep pozdrav ... se vidimo na Grobniku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni !

Master 007 ... ljudje so - smo različni in mislim, da tvoje razmišljanje ni pravilno. Motosvet je dokazal, da se družimo sicer iz ljubezni do motorja, a po drugi strani smo postali prijatelji, ki si pomagajo.

A smo v casu komunizma, ko so govrili kaksno razmisljanje je pravilno in kaksno ni???!!!! Nihce pa ni rekel, da nebi komu pomagal, se vedno sem in bom. O tem tuki sploh niblo govora. realnost zadnjih dveh let, kar jest hodim na Grobnik je pa taksna, da ob 12:00 najbolj zagnani skocijo na motor in pici misko po pisti. Varna voznja - kaj je to? (to je veljalo do danes, ce bo pa 5. septembra kaj drugace, bo pa pohvalno). Nobenga ne kritiziram pa tut ne hvalim. Povedal sem kako je v resnici bilo.

Pa brez zamere, ce ne razmisljam pravilno. :wink: :wink: 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni tule nekaj postov izginilo? Hmmmm.

No, ja IKEEEEEEE jst tiščim tole roko že tolk visoko, da še malo, pa bom mela desno daljšo od leve. Tko, da pričakuj, da te bom ornk pocukala za rokav.

Sam vseeno pa mi lahko odgovoriš na prvotno vprašanje: kaj tukaj trening varne vožnje sploh pomeni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni tule nekaj postov izginilo? Hmmmm.

No, ja IKEEEEEEE jst tiščim tole roko že tolk visoko, da še malo, pa bom mela desno daljšo od leve. Tko, da pričakuj, da te bom ornk pocukala za rokav.

Sam vseeno pa mi lahko odgovoriš na prvotno vprašanje: kaj tukaj trening varne vožnje sploh pomeni.

Tut jest si bom vzel cas zate, ce bos zelela. 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni tule nekaj postov izginilo? Hmmmm.

No, ja IKEEEEEEE jst tiščim tole roko že tolk visoko, da še malo, pa bom mela desno daljšo od leve. Tko, da pričakuj, da te bom ornk pocukala za rokav.

Sam vseeno pa mi lahko odgovoriš na prvotno vprašanje: kaj tukaj trening varne vožnje sploh pomeni.

Tut jest si bom vzel cas zate, ce bos zelela. 8)

OK. Te bom prijela za besedo :D :) :lol: 8) 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Master tolk v vednost ti povem, da nazadnje, ko smo bili na Grobniku, smo res vsi pričeli voziti ob 12.00. Vendar kot je že Ike napisal, vzrok za to je bil, ker ni bilo nikogar, ki bi želel prve pol ure vozit v koloni in spoznavat linijo. Je bilo zgleda vsem nerodno.

Šola varne vožnje???????? V prvi vrsti priti ob 17.00 uri v enem kosu iz piste!!!! Prve pol ure, v kolikor bodo kandidati , bo IKE vodil skupino po pisti in kazal nekje najbolj optimalno linijo vožnje. Pri tem bo vozil s tako hitrostjo, da bodo lahko vsi sledili, tudi tisti ki so na pisti prvič. V tem času je prehitevanje strogo prepovedno!!!!!! Kot verjetno veš je zelo dosti odvisno od linije ki jo voziš. Tako bodo začetniki spoznali nekje, kje je tista optimalna linija, vozili bodo sproščeno, ker bodo točno vedeli, da jih nihče ne bo prehitel in se dejansko posvetili samo vožnji. S tem bodo zgubili tisti prvi strah, tako da pol ko pridejo malo hitrejši ne bodo zmedeni in menjavali linij in iskali kje je potrebno vozit. Gre za njihovo varnost in varnost vseh ostalih! Vidim pa da si se ponudil, da boš tudi sam pomagal začetnikom, zato lahko v kolikor želiš, prevzameš eno skupino in jo vodiš. Kar se tiče informacij in nastavitev, pa ti povem da je Ike še zmeraj vsakemu pomagal in mislim da bo tudi tokrat tako. Dejstvo pa je da ne more nekomu pomagat, če ga za to ne prosi!

Od 12.30 ure naprej, bodo eni sicer vozili malo hitreje kot drugi, vendar še zmeraj bomo vsi spoznavali ovinke, lego motorja, zaviranje, pospeševanje, tudi prehitevanje, itd. bi lahko naštevo še kar nekaj časa. Na pisti se res lahko posvetiš vožnji in ne rabiš skrbet, da bo iza ovinka nekdo vlekel kravo čez cesto, da ti bo nori Čeh vzel prednost ker te nebo videl itd. Vse to, pa bo brez vsakega dvoma koristilo vsem na cesti, da bodo v danih situacijah znali bolje reagirat in se vozit še z večjim užitkom.

Eno zelo pomembno dejstvo je tudi to, da v kolikor se zgodi da padeš, ne boš vdaril v kaki drog, prometni znak drevo ali kaj podobnega. Lahko si kaj zlomiš, če že res nerodno padeš vendar boš preživel!!!!!!!! No vsaj dosti več možnosti imaš kot pa na cesti.

Toliko na kratko, je paše dosti drugih stvari, da ne omenjam druženja itd.

Zato je moj predlog sledeči: SE VIDIMO NA GROBNIKU!!!!!!

Za vse informacije sem na voljo na tel. 070/470-824 Iztok :lilangel:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No upam da sem vsaj malo izbolšal pogled na ŠOLO VARNE VOŽNJE!!!

Hvala Ghost, za izčrpno pojasnilo :D :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fajna tale šola Varne Vožnje! Upam, da se je bom lohk kdaj udeležil - vrjetn naslednje leto :?

Sicer pa - ker še nisem vozu na Grobniku me zanima s kakšnimi motorji pride vse folk? A se tam vozjo poleg SS tut kaki ST, Supermoto, cestni endurci? :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer pa - ker še nisem vozu na Grobniku me zanima s kakšnimi motorji pride vse folk? A se tam vozjo poleg SS tut kaki ST, Supermoto, cestni endurci?  :roll:

Prijatelj na pisto spustijo vse ki to želijo neglede na to kakšen motor kdo vozi. Je pa res da kakega čoperista še nisem vido je pa sigurno že bil!!! Imeti moraš izpraven motor in vso opremo!!!! Pol pas amo gasa!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pod vso opremo si mislil tut škornje ane?

Sicer pa, da ne bom odpiral druge teme, me zanima kok je najhitrejši čas (pa če lohk poveste še s kakšnim motorjem je bil dosežen)..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skoraj 99%, da pridem!

Ker še nisem bil na Grobniku, sem tudi kanditat, za vožnjo v skupini, da vidim idealno linijo, točke zaviranja...

Ja pa še to, se je potrebno že prej kaj prijavit ali plačat, ali se to uredi doli??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pod vso opremo si mislil tut škornje ane?

Sicer pa, da ne bom odpiral druge teme, me zanima kok je najhitrejši čas (pa če lohk poveste še s kakšnim motorjem je bil dosežen)..

Po moje je mislu natikace. :lol: :lol: :lol: :wink: 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pa še to, se je potrebno že prej kaj prijavit ali plačat, ali se to uredi doli??

kar se plačila tiče se da plačat na kraju samem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pa še to, se je potrebno že prej kaj prijavit ali plačat, ali se to uredi doli??

kar se plačila tiče se da plačat na kraju samem

Ko so imeli "Savinjci" tako zadevo, je bilo mogoče v predhodnji prijavi dobiti popust!! :!: :!: :lol: 8) :!:

Ali je pri vas to tudi možno :?: :?:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!