Skoči na vsebino

Nateg pri serviserju


Unikat

Priporočene objave

Bom povedal tole zgodbo, ker mislim da lahko koga rešim pred t.i. šmuglerji. Pred 5 meseci sem imel probleme z motorjem, in znanec mi je priporočil, da ga peljem k nekemu njegovemu kolegu mehaniku, ki naj bi obvladal stvar. Motor sem mu res odpeljal, potrebno bi bilo samo zamenjati semeringe na ojnici. Čez kakšen mesec ga pokličem kakšna je situacija in mi pove, da motorja ni še niti razstavil, da pa bo to storil v kratkem. Ker imam sekundarni motor, sem se veselo vozil naokoli in na primarnega že skoraj pozabil. Klical ga nisem nič saj se mi ni mudilo in sem si mislil, da bo že popravil ko bo utegnil. Od takrat je minilo že 4 mesece in sedaj ko ni sezone sem se malo vprašal kaj je zdaj z mojim motorjem. To sem se začel spraševati pred 2 tednoma, ko sem ga začel tudi klicariti pa se mi ne javi. Klical sem ga večkrat na dan, mu pošiljal SMSe pa nisem dobil odgovora. Danes se odločim, da grem tja in rešim to zadevo. Pripeljem pred hišo, naokoli hiše prava ciganija in neki stari Mercedesi. Pozvonim na zvonec in čakam zaman, opazim pa da so vrata odprta zato se zaderem če je kdo doma in odgovora ne dobim. Opazim pa, da nekdo špijonira skozi okno vendar se ne odzove. V tem trenutku sem se nakako zavedal, da motorja verjetno ne bom več videl in mi je postalo kar malo vroče. Grem v bližnji bar, kjer oče ki je bil z menoj spozna nekega prijatelja, ki je domačin in ga pobara glede tega "mehanika". Zamahne z rokami in pove, da se bavi z mafijo in ima čez policijo. Naj bi razstavljal avtomobile in motorje ter jih pošiljal v Nemčijo kjer naj bi dele prodajal in da ima zadnje čase precej masla za vratom. Dokazila na žalost nimam nobenega, da je on prevzel moj motor tako da glede tega nevem kako bo, niti nevem kako se bo to končalo, ga imam pa namen prijavit na policijo, da se potem nekaj razplete iz tega, da ne rečem prej zaplete.

Ne peljem motorja nikamor več kot samo na uradne servise :headbang: pa še tam nimam najlepših izkušenj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je pa kruto....in da ti je to kolega svetoval!?

Ne grem drugam servisirat kot k uradnem pooblaščencu....tud če nism zadovoljen jim povem svoje in zadeve skušamo rešiti skupaj.

Neki domači serviserji in šušmarji :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

How dumb can you get?

Oprosti, ampak je žal res in največ si sam kriv. Kljub temu ti res želim ugoden razplet. Sam sem tudi imel opravka s pocarji, ampak mi ni vzel ravno celega motorja.

PS: Semeringe na gredi imaš zamenjane za čas posla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. imaš dobre prijatelje

2. kdo je peljal moped tja, da nisi že prej videl tiste ciganije, pa ukradenih in izropanih mercedesov okrog bajte

3. po moje malo bluziš, kajti čudno se mi zdi, da se nekdo, ki krade in razstavlja mercedese, odloči, da bo razstavil in prodal krosko

4. jaz le redko peljem avto ali moped k uradnemu serviserju, ker so enostavno pretirano dragi, pa se mi še nikoli ni zgodilo, da bi bilo karkoli slabo narejeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Unikat, a se ti nisi enkrat hvalil, da lahko delaš prekrške ker imaš vezo na Policiji, preko fotra.

Enkrat sva se z očetom peljala z avtom in so naju dobili na radar v Črni Vasi. In sta 2 mlada policista sitnarila da sva prehitro peljala, jaz nisem bil privezan da bi moral biti v vozilu gasilni aparat, zadaj napelka 80km/h in obvezno orodje lopata (ker je bil tovorni pick-up). Pa je oči lepo poklical soseda policista ki je glavni na tem območu in mladeniču policistu lepo pomoli telefon. 5 minut so se pogovarjali in samo: Razumem, da, seveda... Ko konča pogovor naju grdo pogleda in reče vredu je pejta naprej... Kajla. tongue.gif

Zdajle imaš možnost to vezo uporabiti. Morebiti ti bodo kaj pomagali, če se le ne bodo spomnili tega primera :hmm: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. imaš dobre prijatelje

2. kdo je peljal moped tja, da nisi že prej videl tiste ciganije, pa ukradenih in izropanih mercedesov okrog bajte

3. po moje malo bluziš, kajti čudno se mi zdi, da se nekdo, ki krade in razstavlja mercedese, odloči, da bo razstavil in prodal krosko

4. jaz le redko peljem avto ali moped k uradnemu serviserju, ker so enostavno pretirano dragi, pa se mi še nikoli ni zgodilo, da bi bilo karkoli slabo narejeno.

To kar sprašuješ so že podrobnosti, ki nisto važne.

1. Jah, žal.

2. Delavec v očetovem podjetju s službenim kombijem. Kako veš, da so ukradeni in izropani? Samo norec bi imel ukradene reči zunaj na planu.

3. Lahko da samo bluzim, v kar močno upam. Nisem napisal, da krade mercedese in jih razstavlja...

4. Ja, to so moje prve izkušnje s takimi serviserji in verjamem da je odvisno na kakšnega trofneš.

@Fritz: Si kaj drugega pričakoval od 14 letnega fanta? Sem prepričan, da si tudi ti kdaj pa kdaj kakšno naložil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jst imam same dobre izkušne pri takih in drugačnih pacačih. Odvisno od posameznika, eni so verjetno bolši stručkoti kot tisti po servisih. Upam da dobiš motor nazaj po možnosti v enmu kosu. :) Aja, pa upam da mu stopijo na prste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne grem drugam servisirat kot k uradnem pooblaščencu....tud če nism zadovoljen jim povem svoje in zadeve skušamo rešiti skupaj.

Neki domači serviserji in šušmarji :unsure:

..včasih naredijo stvar še veliko bolje kot pooblaščeni serviserji (in ceneje).. Seveda pa moraš malo pazit kam pelješ motor šraufat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Fritz: Si kaj drugega pričakoval od 14 letnega fanta? Sem prepričan, da si tudi ti kdaj pa kdaj kakšno naložil.

Ne gre za to, ali ga je kdo kdaj kiksnil ampak za to, da izkušnjam in znanju primerno uskladiš svoja stališča, ker se ti zadnjič ni zdelo nič napačnega pri tem.

Kolikor jaz razumem celotno zgodbo, imaš zadosti prič, da je motorin šel k temu možakarju. Sedaj lepo podaj prijavo na policijo, navedi vse podatke, priče in se pripravi na daljše čakanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor pustiti pri nekemu lokalnemu "mehankarju", ki ga sploh ne poznaš in sploh ne veš kaj šraufa (avte, traktorje, kosilnice, motorje) je malo "mimo".

No, je pa prav da to napišeš tukaj, da ne bo še kater "specialc" nasedel raznim "od prijatelja kolega ima soseda, ki ima bratranca, in od njegove punce fotr ima nezakonskega froca , ki šraufa."

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako. Skurcali smo te že malo.

oz. ti bom jaz še enkrat rekel da si xxxxxxx xxx xxxxxx xxxxxxxx xxxxxxx xxx xxxxxx xxxxx.

Tako.

Kaj pa boš zdaj naredil??

Si že šel k človeku in mu rekel, da naj ti vrne moped?

Ali si šel na policijo?

Jaz osebno bi si vzel dva najmočnejša prijatelja, pa bi ga iskal z njima.

Malo povprašal pri sosedih, malo v gostilni, malo bi se sprehodili po dvorišču, pa ga čakali.

Sicer pa, če bi prišel k njemu v nedeljo okoli sedmih zjutraj, bi ga prav gotovo našel doma.

in kaj ti delaš na tem, da dobiš motor nazaj, razen pišeš na motosvetu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa boš zdaj naredil??

Si že šel k človeku in mu rekel, da naj ti vrne moped?

Ali si šel na policijo?

Jaz osebno bi si vzel dva najmočnejša prijatelja, pa bi ga iskal z njima.

Malo povprašal pri sosedih, malo v gostilni, malo bi se sprehodili po dvorišču, pa ga čakali.

Sicer pa, če bi prišel k njemu v nedeljo okoli sedmih zjutraj, bi ga prav gotovo našel doma.

in kaj ti delaš na tem, da dobiš motor nazaj, razen pišeš na motosvetu?

Kot sem povedal, sem pri njemu že bil vendar mi nihče ne odpre vrat, čeprav sem opazil nekoga na oknu. Poslal sem mu SMS, da naj mi sporoči kdaj lahko pridem po motor in, da ga odpeljem tudi če ni popravljen vendar se mi ne odzove.

Ja, imaš dobro idejo, dva obritoglavca pa gas po njemu... .) Ampak verjetno bo policija to rešila na bolj preprost način. Če se sploh da kaj rešit.

Jutri grem podat prijavo na policijsko postajo potem pa verjetno lahko samo čakam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej ga malo na silo privij-po prijavi to namreč ne bi bilo več pametno.Če pa to ne bo delovalo pa na policijo. Tista z obritoglavci je mal bosa-nihče se ne bo šel za brezveze izpostavljat, razen seveda če maš kakšnega takšnega kolega. Stereotip da daš skinom dve gajbi pira pa ti bodo pretepli kogar koli pač ne drži. Obstajajo pa določeni ljudje, ki se z podobnimi zadevami ukvarjajo profesionalno-sam to ni zastonj pa moraš tud mal poznat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!