Skoči na vsebino

Dvojno kasiranje kazni


ataIBA

Priporočene objave

Lani 13. marca sem dobil globo za 127 EUR, ki sem jo 15.marca poravnal na banki po položnici dobljeno od policajev. Prejšnji teden dobim obvestilo z davčne, zahtevo po plačilu globe 127 EUR in grožnjo z rubežem. Seveda vse ustavi potrdilo o plačani kazni, ki ga moram poslati ali osebno dostaviti. Imel sem srečo, da sem potrdilo po dvodnevnem iskanju med vso pošto, ki se ti nabere v enem letu, našel. Drugače bi moral plačat še enkrat polno ceho. Klical sem policijo, moje plačilo ni bilo zavedeno, čeprav sem plačal po njihovi dokumentaciji in napaka z moje strani je nemogoča. Kaj je to drugo kot lopovščina, saj vmes celo leto nisem dobil ne opomina, ne obvestila,... Banda šlampasta. Pomeni, da nekdo s svojo "namerno" šlamparijo zahteva še enkrat plačilo!!! Kako pa gledajo in knjižijo plačila? Kam je šlo moje nakazilo? In kolikokrat to počnejo. Se je to še komu zgodilo???

Potrdila pa le pazite.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ravno zaradi podobnega zahtevka so vsi odrezki za vsa leta nazaj shranjeni v posebni mapi. isto vse položnice za plačilo zavarovanja za avto in motor, cestnine pri registraciji, vzajemne (oni sploh radi kaj zgubijo), dohodnine in še kaj.

zaradi napačnega sklica so mi enkrat celo blokirali zdravstveno zavarovanje tako da z državo ni šale če mislijo da si jim kaj dolžen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ ataIBA .... Matex_46 je imel isti primer... dobil kazen, plačal in čez 3 mesece dobil da more plačat polno kazen ker naj je prej ne bi plačal in da naslednjič bodo zraven še obresti. na njegovo srečo je tudi on našel listek in bilo je porihtano. Sm pa sam misliu da je to osamljen primer ampak zgleda je neki res na tem. banda :krneki:

Popravljeno . Popravil JeRn3j
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno je vse za pobit.

In ta trenutek naj traja večno.

P.S.

Se mi je zgodilo enako, zato ta Madrfakers-tu-kil Vulgaris izliv.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm, še dobro da vse preko klika plačujem :BUA: :xx:

oftopik: ali se da dobiti kakšno potrdilo v papirnati obliki, za plačila preko klika?

Popravljeno . Popravil misty
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@misty

dokler nebos imel tezav ne rabiš.

za lastno evidenco si lahko sam sprintas, če pa bodo prišle kake zgoraj omenjene težave, pa lahko dobiš na banki sprintano, izgleda čist isto, kot tisto kar si lahko doma sprintaš, edino če je potreba, ti lahko dajo na banki kakšen pečat zraven

Popravljeno . Popravil TheMan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm, še dobro da vse preko klika plačujem :BUA: :xx:

oftopik: ali se da dobiti kakšno potrdilo v papirnati obliki, za plačila preko klika?

ja stiskaj si plačila kot že rečeno ....če imaš tiskalnik, če hočeš pismeno dokazilo..drgače pa ostaja vse v bazi.... zgodovina....lahko vedno vse dokažeš...razen če crkne banka :? :yea1:

Popravljeno . Popravil royal
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mamo jim banda ciganska državna! :angry: :angry:

Vsakdo ki ima take težave z njimi, bi moral ob dokazilu izstaviti še zasoljen račun. Tudi naš čas ni zastonj!

Iščeš 3dni in premetavaš celo bajto, nakar imaš še stroške in izgubo časa s pošiljanjem. Oni ti za vsak prdec zaračunajo, zakaj ne bi veljalo tudi obratno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm, še dobro da vse preko klika plačujem :BUA: :xx:

oftopik: ali se da dobiti kakšno potrdilo v papirnati obliki, za plačila preko klika?

Če si ga prej ne sprintaš, ti ga izda tudi banka. (samo ker je to potem dodatni strošek $$$, pri nekaterih bankah)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm, če iz klika potegnem podatke o prometu, ni to baš neko potrdilo da sem določeno stvar plačal. Ne morem pa it (ali pa samo ne najdem opcije) da bi izbral neko transakcijo in sprintal podatke o točno določenem plačilu, kjer bi se videli ključni podatki, npr. račun prejemnika, sklic in ostalo. Pri izpisu prometa se vidi samo namen plačila, datum in znesek. Teoretično bi si lahko z enakim namenom kot je na plačilnem nalogu sam prenakazal denar na drug račun, potem pa to uporabljal kot "dokaz" o plačilu.

PS: bom preveriš še na banki, kako je s takimi primeri

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na banki lahko dvigneš izpisek o transakciji, kjer so vsi podatki, vključno z računom in sklicom kamor si nakazal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm, če iz klika potegnem podatke o prometu, ni to baš neko potrdilo da sem določeno stvar plačal. Ne morem pa it (ali pa samo ne najdem opcije) da bi izbral neko transakcijo in sprintal podatke o točno določenem plačilu, kjer bi se videli ključni podatki, npr. račun prejemnika, sklic in ostalo. Pri izpisu prometa se vidi samo namen plačila, datum in znesek. Teoretično bi si lahko z enakim namenom kot je na plačilnem nalogu sam prenakazal denar na drug račun, potem pa to uporabljal kot "dokaz" o plačilu.

PS: bom preveriš še na banki, kako je s takimi primeri

Naredi Print screen plačane položnice in si shrani na računalniku potrdilo. Ali pa si ga sprintaj.

Vsaj tako sem jaz delala za tiste stvari, za katere sem vedela, da moram imet potrdilo o plačilu. Čeprav menda za sodišče velja samo poštemplano dokazilo, ki ga dobite na banki (lažje ga najdejo, če veste točno kdaj ste plačali zadevo). Je pa res, da ponavadi takšno potrdilo zaračunajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če hočeš imet veljavno potrdilo za take primere ti ga morajo izdat na banki. Ker drugače lahko poanrediš kakršnokoli potrdilo v 5 min in to najverjetneje v slikarju :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok, tnx za odgovore, se mi je zdelo da mora bit kaj takega. Da pa zaračunajo mi je pa kristalno jasno, vendar lažje plačat potrdilo o plačilu kot pa kazen še enkrat, hehe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj ne?

Vprašanje je samo, če je ŽE kdo od njih terjal stroške. Ponavadi samo vsi tiho in happy, ker je vsega konec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Faaaa............k, me take zadeve razjezijo, pa to ni nekaj, kar bi se slučajno zgodilo, da dobiš po plačani kazni še dodaten opomin, ampak to se očitno vedno zgodi, ker to nonstop poslušam od folka, familije, kolegov.

Lahko se me država spravi tožit, ampak moram to povedat: Jaz sumim, da delajo to namerno v stilu ''Ako prođe, prođe....''. :angry: Ne moremo se spravit iz tega glupega Balkana, če nas lastna država nateguje ko kurbe.

Jaz k sreči nisem neki zbiratelj kazni, ampak če se mi to zgodi kdaj, bom lepo napisal dopis/račun za izgubljen čas in trud na tistega, ki ponovno terja od mene plačilo za nekaj kar sem plačal in zahteva dokazovanje, da sem to že plačal. Itak ne bodo jebali ništa, jaz bom pa vseeno pošiljal opomine (po mailu), s tem, da bo šel opomin vsakič na višjo inštanco, do ministra, če treba.

:angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko se me država spravi tožit, ampak moram to povedat: Jaz sumim, da delajo to namerno v stilu ''Ako prođe, prođe....''. :angry: Ne moremo se spravit iz tega glupega Balkana, če nas lastna država nateguje ko kurbe.

Kot da je severno od nas kaj drugače. :devil: Ko si policaj zmisli, da si vozu prehitro, si vozu prehitro. Tu ni debatiranja... Tudi dokazov ti ne rabijo predstavit, ker zadošča policistova 'ocena'. :slap:

Jaz k sreči nisem neki zbiratelj kazni, ampak če se mi to zgodi kdaj, bom lepo napisal dopis/račun za izgubljen čas in trud na tistega, ki ponovno terja od mene plačilo za nekaj kar sem plačal in zahteva dokazovanje, da sem to že plačal. Itak ne bodo jebali ništa, jaz bom pa vseeno pošiljal opomine (po mailu), s tem, da bo šel opomin vsakič na višjo inštanco, do ministra, če treba.

Good luck.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!