Skoči na vsebino

Dvojno kasiranje kazni


ataIBA

Priporočene objave

Brez veze vse tole pametovanje in kreganje.

Ipaq morate hranit dokazila o plačilu položnic in računov najmanj 5 ali celo 10 let.

In v tem času imajo pač pravico terjat dokazilo o plačilu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm, če iz klika potegnem podatke o prometu, ni to baš neko potrdilo da sem določeno stvar plačal. Ne morem pa it (ali pa samo ne najdem opcije) da bi izbral neko transakcijo in sprintal podatke o točno določenem plačilu, kjer bi se videli ključni podatki, npr. račun prejemnika, sklic in ostalo. Pri izpisu prometa se vidi samo namen plačila, datum in znesek. Teoretično bi si lahko z enakim namenom kot je na plačilnem nalogu sam prenakazal denar na drug račun, potem pa to uporabljal kot "dokaz" o plačilu.

PS: bom preveriš še na banki, kako je s takimi primeri

Pojdi v ARHIV PLAČIL V KLIKU NLB. Tam imaš možnost ali printa dokumenta ("podrobnosti") ali pa naročila potrdila ("potrdila"). To slednje potem zaračunavajo po veljavni tarifi .... :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez veze vse tole pametovanje in kreganje.

Ipaq morate hranit dokazila o plačilu položnic in računov najmanj 5 ali celo 10 let.

In v tem času imajo pač pravico terjat dokazilo o plačilu.

Je res, vendar nikjer ne piše, da to mora biti v pisni obliki :naughty: Lahko je tudi v elektronski.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm, če iz klika potegnem podatke o prometu, ni to baš neko potrdilo da sem določeno stvar plačal. Ne morem pa it (ali pa samo ne najdem opcije) da bi izbral neko transakcijo in sprintal podatke o točno določenem plačilu, kjer bi se videli ključni podatki, npr. račun prejemnika, sklic in ostalo. Pri izpisu prometa se vidi samo namen plačila, datum in znesek. Teoretično bi si lahko z enakim namenom kot je na plačilnem nalogu sam prenakazal denar na drug račun, potem pa to uporabljal kot "dokaz" o plačilu.

PS: bom preveriš še na banki, kako je s takimi primeri

Vidim, da so ti že razložili... :rolleyes:

Popravljeno . Popravil motoristek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

iz prve roke povem da je ta rok 8 dni.

sem ravno 2 dni nazaj dobil plačilni nalog in gor lepo vse piše. ampak kazni so pres nenormalne... :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rok je 8 dni. So me glih zadnjič spekli :fight2:

Kakšen primer pa si imel?

Če ti da kifelc položnico, imaš čas 8 dni za pritožbo in še 8 za plačilo, skupaj 16 dni. Večkrat preverjeno, drugače ti pa tudi vse piše, samo prebrat je treba. :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jah odvisno kakšen "postopek uberejo"

moj primer je tak, da me je slikal stacionarni radar, in sem po natanko 6 dneh dobil domov "OBVESTILO KRŠITELJU, DA SE IZJAVI O DEJSTVIH IN OKOLIŠČINAH PREKRŠKA", torej samo podatki koliko sem peljal, slika in obrazložitev da se lahko pritožim v roku 5 dni od vročitve. no potem čez kakšne 3 tedne sem pa dobil položnico in plačilni nalog, katerega datum pomeni začetek trajanja tega roka osmih dni za polovičko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!